Greek GSX-R forum
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_l10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_c10Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??

Πήγαινε κάτω 
+18
bolek76
valentinosgsxr
k8 600 kk
κολτρέϊν
T.R.E
maikstain
opoulian
magiaklaniakeksatmisi
mistiriodis_tsantakias
mitsos
gat0s
TheoDo R
giannisK6
Oikopedofagos
JIMK7
misfits296
nktr
harrys
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 14:20

Εγω το μόνο που μπορω να σ πω με σιγουριά για το 750 το δικο μ ακόμη κ όταν ήταν Μαμα σήκωνε με γκαΖι μόνο μετα τις 5-6 για πλάκα κ στα ψηλά στην Δευτέρα με άνοιξε κλεισε κ λίγο καλη διάθεση σηκωνοταν . Αφού το κοντινά -1 έγινε ακόμη πιο αστείο στην πρώτη .. Η Δευτέρα πιο πρόθυμη αφού μπήκανε κ μερικά Καλούδια άλλαξε πολυ.. Κ δεν είμαι κ 60 κιλά.. Όσο για την έκτη ναι θα κοφτιαζει αν βάλεις -1 .. Με Μαμα γραναζωμα δύσκολα θα έπιανε κοφτη ενω με -1 ενα πλησιάζει . Εγω σ λέω χωράει ν βάλεις και +1 +2 πίσω .. Αλλα μν συγκρίνουμε ενα r6 με ενα 750.. Και πιο γεμάτο χαμηλά κ γενικά πιο γραμμικο. Ίσως σε μπερδεύει ότι το 600 έχει μια απότομη συμπεριφορά ψηλά λόγο των αδύναμων χαμηλομεσαιων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 14:25

Και καλη ιδέα θα ήταν να κανείς μια δυναμομετρηση να δεις αν υπάρχει κανένα μηχανικό πρόβλημα κ είναι όντως πεσμένο το μηχανάκι σε δυναμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 14:32

ρε παιδια δεν εχει προβλημα το μηχανακη χαλαροστε απλος δεν το εχει συνιθιση κ δεν εχει βρει τον τροπο να το σηκονη απλος δεν το ανηγει σοστα κ αντι να σουζαρη σπινιαρει .....

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
harrys
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Χάρης
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Hμερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 14:55

Ναι παιδιά έτσι είναι δεν το έχω συνηθίσει.. το μηχανάκι απλώνει πολύ... απλά είναι φτιαγμένο για πίστα και όχι για δρόμο...

Και βασικό πρόβλημα είναι το η χαζογκαζιέρα που δεν σαφήνει να κάνεις ένα απότομο WOT και να παίξεις.. μόλις βάλω γκαζιέρα r6 και -1 εμπρός νομίζω ότι θα με ευχαρηστεί πολύ περισσότερο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 15:04

αν θες για δρομο με -1 μπροστα εισαι οκ αν θες για πιστα -1 +2.(απλά είναι φτιαγμένο για πίστα και όχι για δρόμο...) τωρα η αποψη μου ειναι αντιθετη ειναι φτιαγμενο πρωτα για δρομο και μετα για πιστα σε σχεση παντα με τα r6 του 06 και μετα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 15:53

toixos ο τι διαβαζω θεε μου ropalo
πας να συγκρινεις ενα r6 1 σταδιο με ενα κ 750 μαμα?μη τρελαθουμε τελειως.
τα r6 απο ποτε δουλεβουν χαμιλομεσαια?μαμα κ7 600 με r6 που ειχα δοκιμασει δεν ειχε καμια επαφη οχι με κ750.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 16:01

ρε μιχαλακι αστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο λεμεεεεεεεεεε αστοοοοοοοοοοοοοοοο

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 20:09

JIMK7 έγραψε:
harrys έγραψε:
JIMK7 μακάρι να τα λες σωστά... γιατί έτσι και με πετύχει κανένα r6 τώρα και με ξετρυπήσει να δω τι θα λέμε μετά....



Aν καταφερεις να σε ξετρυπησει r6 τοτε θα γραφτεις στο βιβλιο γκινες xaxa xaxa


Μάλλον έχεις καιρό να πάρεις 750,636 05 με τελικό-φίλτρο και ψιλή φλάντζα,μου έφευγε με το 750 Κ8 με ολόσωμη κτλ,και το έπιανα μόνο στα πολύ ψηλά.

Επίσης όντως τα 750 Κ8+ που οδήγησα ΔΕΝ σηκωνόταν σούζα με 1η σε δρόμο με καλή άσφαλτο για κανένα λόγο... Δεν τράβηξα,απλά άνοιξα το γκάζι και περίμενα κάτι αλλά τίποτα...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 20:23

T.R.E έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
harrys έγραψε:
JIMK7 μακάρι να τα λες σωστά... γιατί έτσι και με πετύχει κανένα r6 τώρα και με ξετρυπήσει να δω τι θα λέμε μετά....



Aν καταφερεις να σε ξετρυπησει r6 τοτε θα γραφτεις στο βιβλιο γκινες xaxa xaxa


Μάλλον έχεις καιρό να πάρεις 750,636 05 με τελικό-φίλτρο και ψιλή φλάντζα,μου έφευγε με το 750 Κ8 με ολόσωμη κτλ,και το έπιανα μόνο στα πολύ ψηλά.

Επίσης όντως τα 750 Κ8+ που οδήγησα ΔΕΝ σηκωνόταν σούζα με 1η σε δρόμο με καλή άσφαλτο για κανένα λόγο... Δεν τράβηξα,απλά άνοιξα το γκάζι και περίμενα κάτι αλλά τίποτα...

ρε παιδια, φιλος με το 600 κ8 τα δοκιμασε με ρ6 '07, με ρεμπριζ 6-7 χιλ.στροφες, ιδια κιλα και οι δυο και το κ8 ηταν μπροστα 2 μηχανακια. τωρα αυτο που λετε, οτι το ρ6 ειναι πιο δυνατο απο το 750 δεν παιζει να υσχιει...

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 20:28

maikstain έγραψε:
toixos ο τι διαβαζω θεε μου ropalo
πας να συγκρινεις ενα r6 1 σταδιο με ενα κ 750 μαμα?μη τρελαθουμε τελειως.
τα r6 απο ποτε δουλεβουν χαμιλομεσαια?μαμα κ7 600 με r6 που ειχα δοκιμασει δεν ειχε καμια επαφη οχι με κ750.


Παντως στη προ-τελευταια gixxero-συναντηση που ανοιξα με το τασο (εγω κ8 600 μαμα, και ο τασος Ρ6 2002 μαμα) απο τσουλιτες πρωτες εφαγα 2 μηχανακια μεχρι τα 220 και μετα αρχισα να μαζευω μεχρι που τον εφτασα στα 250 και κοψαμε

και για να γινω πιο σαφης οταν ειχα 3η στις 14 ο τασος κουμπωσε 4, η 1η του παει 100 και κατι ψιλα, ειναι πολυ πιο
κοντα και πυροβολανε, τα σουζουκια θελουν -1 μπροστα με το καλημερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 22:00

T.R.E έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
harrys έγραψε:
JIMK7 μακάρι να τα λες σωστά... γιατί έτσι και με πετύχει κανένα r6 τώρα και με ξετρυπήσει να δω τι θα λέμε μετά....



Aν καταφερεις να σε ξετρυπησει r6 τοτε θα γραφτεις στο βιβλιο γκινες xaxa xaxa


Μάλλον έχεις καιρό να πάρεις 750,636 05 με τελικό-φίλτρο και ψιλή φλάντζα,μου έφευγε με το 750 Κ8 με ολόσωμη κτλ,και το έπιανα μόνο στα πολύ ψηλά.

Επίσης όντως τα 750 Κ8+ που οδήγησα ΔΕΝ σηκωνόταν σούζα με 1η σε δρόμο με καλή άσφαλτο για κανένα λόγο... Δεν τράβηξα,απλά άνοιξα το γκάζι και περίμενα κάτι αλλά τίποτα...

Eδω με το 750 του 01 που ειχα δεν με περναγε κανενα r1 και θα καθομαι να κανω συγκρισει με 600 fafoutis

Μια δωσει λιγο πριν το δωσω ( για να παρω το 1000 ) του ειχα βγαλει ολα τα πραγματα και ηταν μαμα και ηρθε τοτε ενας τυπος με ενα r6 με 140 αλογα fafoutis να παμε μια γιατι ολα τα 600 τα ειχε για πλακα + οτι το ειχε δωσει να το οδηγαει ενας γνωστος dragsteras που ηταν με το ζορι 60 κιλα ssss

Το αποτελεσμα ηταν απο εκκινηση να εξαφανιστω και καπου στα 200 μετρα ο τυπος απλα το αφησε γιατι ειδε οτι δεν υπαρχει μετρο συγκρισης cryme

Τωρα αν συκωνετε με 1η η οχι εμενα αυτο δεν μου λεει τιποτα γιατι ειναι βαρυ εχει μακρια πρωτη και βγαζει πολυ ομορφα τη δυναμη απο κι και περα ετσι για την ιστορια το δικο μου 750 το σηκωνα με 3η και 190 χιλιομετρα hallo

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 10p7ousΏρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Icnsl4Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 2dhxn3kΏρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 2lbdx0jΏρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 01:05

k8 600 kk έγραψε:
maikstain έγραψε:
toixos ο τι διαβαζω θεε μου ropalo
πας να συγκρινεις ενα r6 1 σταδιο με ενα κ 750 μαμα?μη τρελαθουμε τελειως.
τα r6 απο ποτε δουλεβουν χαμιλομεσαια?μαμα κ7 600 με r6 που ειχα δοκιμασει δεν ειχε καμια επαφη οχι με κ750.


Παντως στη προ-τελευταια gixxero-συναντηση που ανοιξα με το τασο (εγω κ8 600 μαμα, και ο τασος Ρ6 2002 μαμα) απο τσουλιτες πρωτες εφαγα 2 μηχανακια μεχρι τα 220 και μετα αρχισα να μαζευω μεχρι που τον εφτασα στα 250 και κοψαμε

και για να γινω πιο σαφης οταν ειχα 3η στις 14 ο τασος κουμπωσε 4, η 1η του παει 100 και κατι ψιλα, ειναι πολυ πιο
κοντα και πυροβολανε, τα σουζουκια θελουν -1 μπροστα με το καλημερα

Ρε Κωστα μη λεμε παλι τα ιδια και με συγχυζεις.... :P :P
To R6 που ανοιξες ειναι μοντελο '03 ,τα '02 ηταν καρμπ.
Επισης επειδη το ειχα το μηχανακι ξαναλεω....ΔΕΝ ειναι καθολου κοντο σε μαμα μορφη,το αντιθετο μαλιστα.Ειχα ανοιξει με αρκετα μηχανακια και ειχα δει γενικα πως το πηγαινα καλα...τα λεω αυτα γιατι με τη σιγουρια που ειχα τοτε για μενα και το μηχανακι μου εκανα μια βολτα με ενα παιδι που ειχε παρει εκεινες τις μερες ενα Κ6 600 και βγαινοντας εθνικη ειδα την (αρκετη) διαφορα που ειχαμε στη δυναμη καθως ειδικα στα ψηλα εξαφανιζοταν.Κατι δεν εκανες καλα μαλλον οταν ανοιξατε γιατι δεν δικαιολογειται ουτε καν διπλα σου να καθετε το R6 εκεινης της χρονολογιας να μου ελεγες το 06+ ναι ,γιατι ειναι ετη φωτος μπροστα σε δυναμη και απλωμα σε σχεση με το παλιο (03-05).....Τωρα αυτα περι συγκρισης με το 750 δεν τα σχολιαζω καν δεν υπαρχει επαφη ουτε για δειγμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 10:14

giannisK6 έγραψε:

Ρε Κωστα μη λεμε παλι τα ιδια και με συγχυζεις.... :P :P
To R6 που ανοιξες ειναι μοντελο '03 ,τα '02 ηταν καρμπ.
Επισης επειδη το ειχα το μηχανακι ξαναλεω....ΔΕΝ ειναι καθολου κοντο σε μαμα μορφη,το αντιθετο μαλιστα.


Ρε Γιαννη μη μου ανεβαζεις πιεση και ειμαι σε κρισιμη ηλικια και δε κανει !!!
xaxa xaxa xaxa
οταν ενα μηχανακι εχει πρωτη στα 98 και το αλλο στα 132 εσυ πως το λες????
οταν το ενα εχει 5 και εγω ακομα ανοιγω 4 πως το λες???

Ελεος και εγω σουζουκακιας ειμαι αλλα ψυχραιμια μην απαξιωσουμε οτι κινειται εκτος απο σουζουκι !

Αστο εληξε, ειμαι εγω κουλος, ανοιγουμε και οι 2 πρωτες με τερμα γκαζι και το Ρ6 σηκωνεται μπροστα και πεταγεται ενα μηχανακι ολοκληρο, τωρα τι θες να μου πεις οτι απο ρολαριστες 1ες μεχρι τα 200 το κ8 ειναι πιο γρηγορο??? οκ ειναι οτι πεις εσυ !!! gun

Και χτες ανοιξα απο σταση με ενα κουλο με busa και στα 200+ ημουν ενα μηχανακι μπροστα, περναω και busa??? aftokt

Debate τελος !!! Το κουρασαμε ! θα το αναλυσουμε με μπυρες ! mastigio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 10:26

Χαιρομαι που διαβαζω αυτη την κουβεντα και κατα καποιον τροπο μου φαινετε και λιγο αστεια. Καπως ετσι ειχα ξενερωσει κι εγω με το χιλια μου στην αρχη ομως οχι για πολυ. Ηταν μεχρι να συνηδειτοποιησω το τι ζητουσα απο το μηχανακι μου.

Σκεφτειτε λιγο το αντιφατικο της υποθεσης να ζηταμε απο ενα μοτερ να ειναι γραμμικο και γεματο παντου, απο ενα μηχανακι να ειναι ελεγχομενο και "ευκολο" στην εξοδο αλλα συγχρονος να ειναι "πιστολι" στο τερμα γκαζι και να μην σηκωνει χαζοσουζες που μας χαλανε την κοντρα ή το γυρολογιο...ε δεν γινετε να τα εχουμε ολα μαζι πως να το κανουμε!

Απο την αλλη θεωρουμε αυτονοητο οτι ενα 750 ειναι γρηγοροτερο απο ενα 600. Σε γενικες γραμμες ειναι αληθεια αλλα αυτη η υποθεση ειναι τοσο στανταρ οσο και οι συνθηκες κατω απο τις οποιες ζηταμε να ειναι....δηλαδη καθολου στανταρ. Ετσι ξεχωριζουμε και τα μηχανακια αν ειναι "στημενα" για 400αρι ή για πιστα ή για γρηγορες βολτες ή ακομη ακομη και για stunds. Αβυσσος οι "μορφες" που μπορουμε να δωσουμε ακομη και στο ιδιο μηχανακι αναλλογα με την χρηση που το θελουμε.

Στην προκειμενη περιπτωση, η Suzuki μας εχει δωσει στην νορμαλ μορφη του ενα μηχανακι - εργαλειο για την πιστα αλλα φυσικα με ολους τους συμβιβασμους που οφειλει να εχει ενα μηχανακι που βγαζει πινακιδες και κυκλοφορει νομιμα στους δρομους σχεδον ολου του πλανητη. Ας σταματησουμε κι εμεις να συγκρινουμε τα μηλα με τα αχλαδια για να μην καταληγουμε σε λαθος συμπερασματα και φαυλες συζητησεις και εστω και φιλικες κοντρες μεταξυ μας. Το να μην σηκωνει σουζες ενα μηχανακι απο τις 3000 στροφες οχι μονο δεν ειναι κακο αλλα καποιοι κατασκευαστες μεχρι και ηλεκτρονικα βοηθηματα τοποθετουν για να ειναι σιγουροι οτι δεν θα συμβει...και σιγουρα δεν ειναι κριτιριο για το αν μια μηχανη θεωρειται γρηγορη ή οχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bolek76
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bolek76


Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 433
Αγωνιζόμενος : never
Hμερομηνία εγγραφής : 24/03/2011

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 10:29

ειχα καποτε ενα R6 99 η 2000 ηταν και με πρωτη σηκωνοταν μονο του και δευτερα με συμπλεκτη.φοραγε μονο ενα τελικο και μαμα γραναζια τιποτα αλλο.
τελικη εγραφε μεχρι 285 αλλα οχι παντα,παντως δεν υπαρχει συγκριση με το 750 ειναι αρκετα δυνατοτερο.
οσο για τον jimk7 και τη σουζα που εγραψε ο ανθρωπος ειναι αλλη ιστορια Very Happy
το δικο του κ7 το κατεβαζει απο σουζα στα 270 πραγματικα χλμ τι να λεμε τωρα respekt2
Α και οχι δεν σηκωνοταν με πρωτη απο τις 3000 rpm με μαμα γραναζια παντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
harrys
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Χάρης
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Hμερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 16:18

T.R.E
Όπως το λες... και εγώ απλά με τέρμα γκάζι περίμενα ένα σήκωμα ρε παιδι μου..
Και που τραβάω λίγα πράγματα... δεν μπορώ να κρατήσω την ρόδα πάνω απο 1 sec στον αέρα και δεν μιλάμε για ψηλά.. αλλά για ίσα που σηκώνεται :P

κολτρέϊν
Χλωμό το gsxr 600 να πέρασε r6 γιατί δεν είναι φυσιολογικό.. τα r6 είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει σε 600.. ακόμα και τα 636 συνήθως τα τρώνε.. τρέχω dragster και έχω ψάξει πολύ το θέμα 0-400 χαχα!


giannisK6
Δεν υπάρχει διαφορά σε δύναμη στο r6 03-05 και το 06-11!!!

valentinosgsxr
Καλά τα λες δεν λεώ... αλλά δεν σηκώνεται ούτε με 3000στροφές αλλά ούτε και με 13000..

bolek76
Σκέψου ότι εγώ είχα το επόμενο.. γραναζωμένο και 1ο στάδιο.. από τις 3000 στροφές κυριολεκτικά.. πολύ παιχνίδι μιλάμε..




ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΟΨΙΣΟΥΜΕ..
- Η μηχανή φαίνεται ότι είναι πολύ γρήγορη..
- Μάλλον είναι μπροστόβαρη γιαυτό και δεν σηκώνεται..
- Μάλλον έχει και μακρύ μεταξόνιο..
- Θεόμακρη την λέμε την μηχανή.. ΑΛΛΑ μάλλον η 1η μόνο είναι θεόμακρη!!! Η 6η του πρέπει να είναι σαν την 6η του R6!!! Με 4000στροφές και 6η το μηχανάκι έχει 90κάτι χλμ σαν το r6 δηλαδή. Με λίγα λόγια εμένα καθόλου δεν μ’αρέσει αυτό.. στην πίστα καλό είναι να έχει θεόμακρη 1η και όλες οι άλλες μαζεμένες αλλά για την χρήση που την κάνω το θεωρώ πολύ ενοχλητικό..
Αν το κοντύνω το μηχανάκι σε ταξίδι θα είναι αστείο :( :(
- Τα 600 να φύγουν σε 750 είναι αδύνατων.. το 400αρι ένα 750 μπορεί να το κάνει κάτω από 10sec όταν τα r6 κάνουν μαμά οριακά κάτω από 11! Δεν μιλάω για τα άλλα 600 γιατί δεν τολμούνε να πάνε να κοντράρουν τα r6.
- Τα 750 μπορούν να κάτσουν μπροστά από τα παλιά R1 μέχρι τα 140χλμ!

Εντέλει το 750 όπως καταλάβαμε μπορεί να έχει θεόμακρη πρώτη και να μην σηκώνεται άρα δεν είναι παιχνιδιάρα μηχανή.. αλλλλλά ακόμα και σε κοντράδικη χρήση αν το σκεφτείς το ότι έχει θεόμακρη 1η και δεν σηκώνεται βοηθάει για ακόμα καλύτερους χρόνους!! Άρα στο μόνο που χάνει το 750 ότι δεν σε αφήνει να παίξεις εντός πόλης…

(To r6 είναι αδύνατων ακόμα και μετά την εκκίνηση να ανοίξεις τέρμα γκάζι γιατί σηκώνεται πολύ.. οπότε τελειώνει η 1η χωρίς τέρμα γκάζι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
abrestas
Normal gixxer
Normal gixxer
abrestas


Άντρας Όνομα: : ΑΚΗΣ
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 191
Hμερομηνία εγγραφής : 18/01/2010

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 22:01

giannisK6 έγραψε:
Και το προηγουμενο ('04) που ειχα εγω ετσι ηταν,ψοφιο χαμηλα και ψηλα κολαση αλλα επειδη εγω τα παιρνω και ολα τοις μετρητοις το διαψευδω πως σε εχουν τα μεγαλομεσαια scooter.... Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 612779 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 612779 Mια συμπλεκτια υποθεση ηταν απλα.... :P



εχεις μεγααααλο ερωτα με τον συμπλεκτη εσυ αγιατρευτο να δω ποια μερα θα τον παρεις στο χερι!!!!

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125 Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 60125
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 23:21

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΑΣ!!! χαχαχα χαχαχα χαχαχα oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 23:36

k8 600 kk έγραψε:
giannisK6 έγραψε:

Ρε Κωστα μη λεμε παλι τα ιδια και με συγχυζεις.... :P :P
To R6 που ανοιξες ειναι μοντελο '03 ,τα '02 ηταν καρμπ.
Επισης επειδη το ειχα το μηχανακι ξαναλεω....ΔΕΝ ειναι καθολου κοντο σε μαμα μορφη,το αντιθετο μαλιστα.


Ρε Γιαννη μη μου ανεβαζεις πιεση και ειμαι σε κρισιμη ηλικια και δε κανει !!!
xaxa xaxa xaxa
οταν ενα μηχανακι εχει πρωτη στα 98 και το αλλο στα 132 εσυ πως το λες????
οταν το ενα εχει 5 και εγω ακομα ανοιγω 4 πως το λες???

Ελεος και εγω σουζουκακιας ειμαι αλλα ψυχραιμια μην απαξιωσουμε οτι κινειται εκτος απο σουζουκι !

Αστο εληξε, ειμαι εγω κουλος, ανοιγουμε και οι 2 πρωτες με τερμα γκαζι και το Ρ6 σηκωνεται μπροστα και πεταγεται ενα μηχανακι ολοκληρο, τωρα τι θες να μου πεις οτι απο ρολαριστες 1ες μεχρι τα 200 το κ8 ειναι πιο γρηγορο??? οκ ειναι οτι πεις εσυ !!! gun

Και χτες ανοιξα απο σταση με ενα κουλο με busa και στα 200+ ημουν ενα μηχανακι μπροστα, περναω και busa??? aftokt


Debate τελος !!! Το κουρασαμε ! θα το αναλυσουμε με μπυρες ! mastigio


ρε Κωστα ξεκολλα...μη με κανεις να σκεφτομαι πως παρεξηγεις και στραβωνεις με τα οσα γραφω και τα παιρνεις προσωπικα :P
Δεν ειπα οτι εισαι κουλος σε καμια περιπτωση αλλα πως κατι εκανες λαθος οταν ανοιξατε και επιμενω τοσο σε αυτο το θεμα γιατι το R6 εκεινο το ειχα δυο χρονια και το ξερω πως παει και σε καμια περιπτωση δεν συγκρινεται καν με το δικο σου.ΔΕΝ ειμαι suzukaκιας αλλα δηλωνω προκατηλλειμενος υπερ ΟΛΩΝ των ιαπωνικων κατασκευων και χαιρομαι γιαυτο geek geek geek geek

Το αν πεταχτηκε η οχι δεν ειναι θεμα δυναμης αλλα το ΠΟΣΗΣ ροπης ειχες σε εκεινες τις στροφες που ανοιξατε καθως και το αν ο αλλος ηταν πιο 'κοντος' απο σενα(εδω παλι θα πω για τον συμπλεκτη lol! )
Δεν ειμαι κολλημενος με καποια μαρκα η μηχανακι αλλα ειμαι κολλημενος με τα πραγματα που γνωριζω απο πρωτο χερι και επιμενω παντα πανω σε αυτα.Και πριν τις μπυρες που θα πιουμε Κωσταρα μου σου λεω αν θες να μου δωσεις το polybolo σου να κανω ανοιγμα με εκεινο το R6 (εδω προδιδω την πρωην μου :p ) ειτε απο σταση ειτε απο 100 ειτε απο 200 να δεις τι οπλο εχεις.Και εδω μου ηρθε και το ασχολιαστο του φιλου harrys πως τα παλια (03-05)με τα νεα 06+ R6 δεν εχουν διαφορα δυναμης.Αυτο πραγματικα θα ειναι καλο να μην το πεις ξανα δημοσια :P ssss Καθε νεα γενια ειδικα στα ss εχει αισθητα ανεβασμενη δυναμη σε σχεση με τους προκατοχους τις και ειδικα στο R6 το οποιο ειχε αλλαξει ριζικα εκεινη τη χρονια.

Love you all :P hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
G.E.B. R-09
Normal gixxer
Normal gixxer
G.E.B. R-09


Όνομα: : giorgos
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 355
Hμερομηνία εγγραφής : 17/08/2009

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 02 Σεπ 2011, 01:02

harrys έγραψε:
T.R.E
Όπως το λες... και εγώ απλά με τέρμα γκάζι περίμενα ένα σήκωμα ρε παιδι μου..
Και που τραβάω λίγα πράγματα... δεν μπορώ να κρατήσω την ρόδα πάνω απο 1 sec στον αέρα και δεν μιλάμε για ψηλά.. αλλά για ίσα που σηκώνεται :P

κολτρέϊν
Χλωμό το gsxr 600 να πέρασε r6 γιατί δεν είναι φυσιολογικό.. τα r6 είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει σε 600.. ακόμα και τα 636 συνήθως τα τρώνε.. τρέχω dragster και έχω ψάξει πολύ το θέμα 0-400 χαχα!


giannisK6
Δεν υπάρχει διαφορά σε δύναμη στο r6 03-05 και το 06-11!!!

valentinosgsxr
Καλά τα λες δεν λεώ... αλλά δεν σηκώνεται ούτε με 3000στροφές αλλά ούτε και με 13000..

bolek76
Σκέψου ότι εγώ είχα το επόμενο.. γραναζωμένο και 1ο στάδιο.. από τις 3000 στροφές κυριολεκτικά.. πολύ παιχνίδι μιλάμε..




ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΟΨΙΣΟΥΜΕ..
- Η μηχανή φαίνεται ότι είναι πολύ γρήγορη..
- Μάλλον είναι μπροστόβαρη γιαυτό και δεν σηκώνεται..
- Μάλλον έχει και μακρύ μεταξόνιο..
- Θεόμακρη την λέμε την μηχανή.. ΑΛΛΑ μάλλον η 1η μόνο είναι θεόμακρη!!! Η 6η του πρέπει να είναι σαν την 6η του R6!!! Με 4000στροφές και 6η το μηχανάκι έχει 90κάτι χλμ σαν το r6 δηλαδή. Με λίγα λόγια εμένα καθόλου δεν μ’αρέσει αυτό.. στην πίστα καλό είναι να έχει θεόμακρη 1η και όλες οι άλλες μαζεμένες αλλά για την χρήση που την κάνω το θεωρώ πολύ ενοχλητικό..
Αν το κοντύνω το μηχανάκι σε ταξίδι θα είναι αστείο :( :(
- Τα 600 να φύγουν σε 750 είναι αδύνατων.. το 400αρι ένα 750 μπορεί να το κάνει κάτω από 10sec όταν τα r6 κάνουν μαμά οριακά κάτω από 11! Δεν μιλάω για τα άλλα 600 γιατί δεν τολμούνε να πάνε να κοντράρουν τα r6.
- Τα 750 μπορούν να κάτσουν μπροστά από τα παλιά R1 μέχρι τα 140χλμ!

Εντέλει το 750 όπως καταλάβαμε μπορεί να έχει θεόμακρη πρώτη και να μην σηκώνεται άρα δεν είναι παιχνιδιάρα μηχανή.. αλλλλλά ακόμα και σε κοντράδικη χρήση αν το σκεφτείς το ότι έχει θεόμακρη 1η και δεν σηκώνεται βοηθάει για ακόμα καλύτερους χρόνους!! Άρα στο μόνο που χάνει το 750 ότι δεν σε αφήνει να παίξεις εντός πόλης…

(To r6 είναι αδύνατων ακόμα και μετά την εκκίνηση να ανοίξεις τέρμα γκάζι γιατί σηκώνεται πολύ.. οπότε τελειώνει η 1η χωρίς τέρμα γκάζι)


ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΟΨΙΣΟΥΜΕ..
Μην γραφεις οτι να ναι μας διαβαζει και ο κοσμος και πιο συγκεκριμενα: Χλωμό το gsxr 600 να πέρασε r6 γιατί δεν είναι φυσιολογικό.. τα r6 είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει σε 600 hallo





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 02 Σεπ 2011, 01:10

για να συνοψισουμε me -1 +2 τους εχω ολους!!!!! polybolo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheoDo R
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheoDo R


Άντρας Όνομα: : Θοδωρης Κιτσαντας
Τόπος : Ριζοβουνι-Πρεβεζα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 656
Αγωνιζόμενος : aswew
Hμερομηνία εγγραφής : 13/09/2010

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 02 Σεπ 2011, 01:17

για να συνοψισουμε.......
πουλατε τα ρε καγκουρες και παρτε yamaha lol! lol! geek
coool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 02 Σεπ 2011, 01:18

TheoDo R έγραψε:
για να συνοψισουμε.......
πουλατε τα ρε καγκουρες και παρτε yamaha lol! lol! geek
coool


τι σας ειπε????? χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
harrys
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Χάρης
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Hμερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 02 Σεπ 2011, 10:52

Κακο πραγμα το να σε κολλημενος...!!
Τα r6 δεν μπορουν να συγκριθουν με οποιοδηποτε αλλο 600 σε μια κοντρα.. Τρεχω dragster και κατι παραπανω θα ξερω..
Οπως και στα 1000 το gixxer ειναι οτι πιο γρηγορο.. Τα r1 δεν τολμανε να κατσουνε διπλα τους..
Επισης τι το παλιο r6 εχει καποιος τι το καινουργιο στην κοντρα δεν τον βοηθαει.. Σε οτιδηποτε αλλο μπορει να ειναι πολυ καλυτερο το καινουργιο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??   Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ?? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 02 Σεπ 2011, 12:09

ρε χαρη παρακολουθω το θεμα 2 μερες τωρα... τι μας λες ρε παληκαρι...
αν δεν εχει διαφορα το καινουργιο με το παλιο ποιος ο λογος να κατασκευαζουν νεα μοντελα?γιατι χαλανε τοσα λεφτα για εξελιξη?γιατι τοσος ντορος για 500gr και για 2hp ?δεν εχει καμια σχεση το r6 του 2003 με το 2009??? xaxa
πας να συγκρινεις το r6 που ειχες παλια και το ειχες τουμπανιασει με το 750 που εχει τωρα και επειδη δεν μπορεις να το σηκωσεις με 3000 σαλ θα το βγαλεις και οτι δεν παει?ανεβασε 6000 να το σηκωσεις... το μηχανακι ειναι και γρηγορο και παιχνιδιαρικο αρκει να ξερεις τι και πως... δεν θελει κοπο ,τροπο θελει...
επισης στις κοντρες μεγαλητερη σημασια εχει ο οδηγος και μετα ερχετε το μηχανακι (αφου τρεχεις dragster το ξερεις καλα αυτο...)αλλα οχι και οτι δεν εχει καμια σημασια το μηχανακι
beer

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν είναι γρήγορη αυτή η μηχανή.... ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ??
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Σερρες 8 ωρες!!!!!!!!
» καβαλα αθήνα τεσσεράμιση ώρες
» τι μλκ ειναι αυτη που κυκλοφορει στο FB??

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com