Greek GSX-R forum
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 
JIMK7
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 
nasos-v
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 
T.R.E
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 
k8 600 kk
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 
kostaskr6
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 
κολτρέϊν
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 
Leroy
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 
ripper
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Poll_r10 

 

 Αλλαγη ελαστικων!

Πήγαινε κάτω 
+43
opoulian
krosfala
varypiniths
FLASKAS
drakos j.
bonepeeler
Chrisk6
cks
Aristosk8
giannis_suzuki
noodles
TheVeteran
topetwrx
pakis
busa respect
chris8790
giannisK6
george k6
Antonios_gsxr
Black Eagle
ripper
gsxrakias
No Fear
Lelos69
Sotos27
totoulis
magfaria
Vortex
spastos
valkyrion 84
platonas
GIXXERAKIAS
leontas
k8 600 kk
boutser
gsxrk71000
Miou
WotU777
mike
JIMK7
landen
DrIoannis
SuzukaK4
47 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤρι 05 Νοε 2013, 13:20

δεν θα πω εαν ειναι καλα ή κακα λαστιχα μιας και δεν τα εχσω δοκιμασιε ποτε μου . απλα θα πω οτι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα απο ατομα που τα εχουν δοκιμασει ...


αλλα εδω που τα λεμε εαν ηταν τοσο καλα εσυ δεν θα ειχες ακοσει απο κοσμο να μιλαει γιαυτα????

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤρι 05 Νοε 2013, 13:50

Miou έγραψε:
πες μου τωρα ποιον πωλητη εχεις ακουσει που να μην λεει τα καλυτερα για το προιον που διαφημνιζεικαι πουλαει ...
...
True file true! Οταν μιλαμε για business και λεφτα, και το χειροτερο σε πωλησεις ελαστικο της αγορας, για τον πωλητη του ειναι οτι καλυτερο μπορεις να βαλεις στους τροχους σου.χαχαχα 
Εχω φιλο λαστιχα και το καλυτερο μου ειναι να ερχεται πωλητης εταιριων οταν πινω καφε στο μαγαζι του. Το τι παπατζες λενε και το πενευονται δε λεγετε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤρι 05 Νοε 2013, 14:00

busa respect έγραψε:
Eνω πχ το gp racer ενω ειναι πραγματικα πολυ καλο εχει και αξιοπεριεργη διαρκεια ...) , φαντασου οτι τα βγαζει περα και με την αρκουδοροπη του μπουσα μου ...
Πραγματι, παρ'οτι δεν ειναι τα καλυτερα οσο αφορα το κρατημα (υπαρχουν και καλυτερα), σε busa δουλευουν πολυ καλα...και σε κρατημα και σαφως σε διαρκεια που οπως ξερουμε αυτα τα θηρια τρωνε λαστιχο ευκολα και γρηγορα σε διαδρομες σπιτι-δουλεια...δουλεια-σπιτι. Ισως φταει η συνεργασιας "υψηλο βαρος μηχανης-σκληρος σκελετος ελαστικου".
Εχω φιλο με 1300 και μου εχει πει την αποψη του, αλλα εχω οδηγησει κιολας.coool 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤετ 06 Νοε 2013, 08:12

Miou έγραψε:
δεν θα πω εαν ειναι καλα ή κακα λαστιχα μιας και δεν τα εχσω δοκιμασιε ποτε μου . απλα θα πω οτι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα απο ατομα που τα εχουν δοκιμασει ...


αλλα εδω που τα λεμε εαν ηταν τοσο καλα εσυ δεν θα ειχες ακοσει απο κοσμο να μιλαει γιαυτα????
Ο τύπος έλεγε ΠΟΛΛΑ ΠΑΠΑΤΖΗΛΙΚΙΑ και φυσικά του απάντησα. Δέχτηκε πολλά, όπως πχ δεν μπορούσα να δεχτώ με τίποτε ότι υπάρχουν λάστιχα που δεν θέλουν ζέσταμα, κάτι το οποίο αναγκάστηκε να το δεχτεί! Έλεγε ότι δεν γλιστράνε με τίποτε και άλλες βλακείες, λες και μιλούσε με κανένα παιδιάκι! Τον κοίτα και του είπα...''Οι νόμοι της φυσικής δεν καταρρίπτονται ότι και να κάνει η κάθε εταρεία!'' Επίσης έχω βαρεθεί να ακούω για το κάθε καινουριο λάστιχο της κάθε εταιρείας ότι κάνει παπάδες, κάτι που φυσικά δεν έχει συμβεί ποτέ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤετ 06 Νοε 2013, 11:25

το pirelli diablo rosso corca ειναι πολυ καλο λαστιχο! 11.000 εχω κανει μεχρι τωρα
και δε με προδωσε ποτε (και ελπιζω να μην το κανει). βεβαια δεν εχω μετρο συγκρισης
παρα μονο με τα εργοστασιακα bridgestone. παλι pirelli θα βαλω στην επομενη αλλαγη,
γιατι ομαδα που κερδιζει δεν την αλλαζεις. Smile 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤετ 06 Νοε 2013, 11:42

Μαγκες δοκιμαστε και το Κ3 της Metzeler. Το ειχα βαλει για 2-3 μηνες (λιγο πιστα-λιγο δρομο) και μου ειχαν φανει πααααρααα πολυ καλα για μικτη χρηση. Επισης ενα απο τα λαστιχα που εδειχνε οτι δε φαγωνοταν ευκολα παρ'οτι ηταν αρκετα μαλακο με καλο κρατημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤετ 06 Νοε 2013, 13:53

TA conti attack τα εχει δοκιμασει κανεις??τιμες ξερουμε απο αυτα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤετ 06 Νοε 2013, 14:44

vaggelisK8600 έγραψε:
11.000 εχω κανει μεχρι τωρα
11.000 μέχρι τώρα... και πόσο ακόμα θα τα κρατήσεις? έχει ψωμί το λάστιχο σου ακόμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 07 Νοε 2013, 10:19

εχει λιγακι ακομα. θα βαλω φωτο το απογευμα. δεν κανω παντες και τετοια. πριν 7 μηνες τα εβαλα
οποτε δεν υπαρχει θεμα να εχουν ξεραθει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 07 Νοε 2013, 10:25

vaggelisK8600 έγραψε:
εχει λιγακι ακομα. θα βαλω φωτο το απογευμα. δεν κανω παντες και τετοια. πριν 7 μηνες τα εβαλα
οποτε δεν υπαρχει θεμα να εχουν ξεραθει.
δεν στο ειπα γι'αυτο... τα 11.000 για πισω λάστιχο μου ακούγονται υπερβολικά αισιόδοξο νούμερο.
προφανώς γράφεις αρκετά χλμ εντος πόλης.. δεν εξηγείτε αλλιως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 07 Νοε 2013, 10:31

θα βαλω φωτο το απογευμα να δεις ποσο εχει ακομα. δεν τη δουλευω στην πολη
γιατι δε με βολευει. εχω σημειωσει στα ποσα χλμ τα ειχα βαλει και θα δω το κοντερ το απογευμα,
ποσα εχει τωρα. Smileειναι και 1η μου μηχανη, δε την οδηγαω ολη μερα στα ορια για να λιωσουν τα λαστιχα.

ενας φιλος δε βγαζει πανω απο 4-5.000 χλμ με πισω λαστιχο. το λιωνει στις παντες ολη μερα.
εγω ζητημα ειναι αν εχω κανει παντες 20-30 φορες μεχρι τωρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 07 Νοε 2013, 15:44

Aristosk8 έγραψε:
vaggelisK8600 έγραψε:
11.000 εχω κανει μεχρι τωρα
11.000 μέχρι τώρα... και πόσο ακόμα θα τα κρατήσεις? έχει ψωμί το λάστιχο σου ακόμα?
ακυρο. 9.500 τα εχω τα λαστιχα.
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 DSC_0001
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 DSC_0009
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cks
Normal gixxer
Normal gixxer
cks


Άντρας Όνομα: : χρηστος
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος : παλια
Hμερομηνία εγγραφής : 16/11/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 07 Νοε 2013, 16:08

που να φαγωθουν στο 600 τα λαστιχα....ειναι σκληρα σχετικα ειναι αδυναμο το bike δεν το κυνηγας κιολας, ενταξει.
παντως να ξερεις πως με τοσα χιλ/τρα, σιγουρα εχουν χαθει οι κορωνες μπρος πισω, και απο τοσους
θερμαντικους κυκλους εχουν σκληρηνει αρκετα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 07 Νοε 2013, 17:04

cks έγραψε:
που να φαγωθουν στο 600 τα λαστιχα....ειναι σκληρα σχετικα ειναι αδυναμο το bike δεν το κυνηγας κιολας, ενταξει.
παντως να ξερεις πως με τοσα χιλ/τρα, σιγουρα εχουν χαθει οι κορωνες μπρος πισω, και απο τοσους
θερμαντικους κυκλους εχουν σκληρηνει αρκετα.
+1000.!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 07 Νοε 2013, 17:38

cks έγραψε:
που να φαγωθουν στο 600 τα λαστιχα....ειναι σκληρα σχετικα ειναι αδυναμο το bike δεν το κυνηγας κιολας, ενταξει.
παντως να ξερεις πως με τοσα χιλ/τρα, σιγουρα εχουν χαθει οι κορωνες μπρος πισω, και απο τοσους
θερμαντικους κυκλους εχουν σκληρηνει αρκετα.
περιπου οπως τα λες ειναι φιλε χρηστο .... αλλα δεν ειναι πολυ σκληρο το λαστιχο / τα εχω βαλει αρκετες φορες .... το θεωρω λαστιχαρα ...
στο κ5 με το "ελαφρυ" χερι μου εβγαζαν δεν εβγαζαν 5κ χλμ . ( με εθνικη μαζι μιας και δεν κυκλοφορω και πολυ στην αθηνα)

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 07 Νοε 2013, 18:23

Γυρω στα 6-8k πιστευω ειναι ενα κυκλος ζωης του ελαστικου σε 1000 χωρις μλκς στους δρομους κ πολλα td. Με καλες βολτες κ οχι τερμα γκαζι στην εθνικη. Με λιγο προσοχη αγγιζεις κ κανα 9-10k αλλα παιζεις σε λιγο πολυ ψιλοξερο λαστιχο μετα.
Btw τα corsa μου εχουν φανει μαλακα που τα ειδα σε ενα φιλο...Εγω ειμαι Dunlopακιας απο εποχη qualifier rr κ μετα!! Ωσονουπο κ sportsmart 2 που μολις βγηκανε!!miam 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 11:27

1-αν ενα λαστιχο πχ pirelli rosso corsa ειναι soft, medium, hard πεζει ρολο αν θα κρατησει περισσοτερα
χλμ? (στο ιδιο μηχανακι και σε ιδιες συνθηκες).
2-ποιες οι διαφορες soft, medium, hard?
3-ολα τα λαστιχα βγαινουν σε αυτες τις 3 κατηγοριες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 08 Νοε 2013, 12:54

vaggelisK8600 έγραψε:
1-αν ενα λαστιχο πχ pirelli rosso corsa ειναι soft, medium, hard πεζει ρολο αν θα κρατησει περισσοτερα
χλμ? (στο ιδιο μηχανακι και σε ιδιες συνθηκες).
2-ποιες οι διαφορες soft, medium, hard?
3-ολα τα λαστιχα βγαινουν σε αυτες τις 3 κατηγοριες?
1 φυσικα και παιζει ρολο στην διαρκεια ζωης του . οσο πιο σκληρο τοσο πιο πολλα χλμ ... λογικο δεν ειναι ???

2 το λεει η ιδια η λεξη πιστευω ... μαλακο , μετριο , σκληρο ... και πρεπει να διεκρινισεις εαν μιλας για σκληροτητα σκελετου ή γομας

3 οχι ... τα πολιτικα λαστιχα αναλογα με το μοντελο ειναι μαλακο , μετριο ,σκληρο ... επισης αλλαζει ο σκελετος , η γομα και οι ζωνες

μονο τα αγωνιστικα ( σλικ και χαραχτα ) βγαινουν με διαφορετικη γομα (μαλακο , μετριο , σκληρο)
αναλογα με την ασφαλτο , την θερ/σια και αναλογα με τον αγωνα
πχ σε αγωνα εντουρανσε θα βαλεις την σκληρη γομα και οχι την μαλακη μιας και δεν θελεις καθε λιγο να αλλαζεις λαστιχο γιατι κοστιζει σε χρονο περισσοτερο

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 10 Νοε 2013, 17:30

τα δικα μου pirelli rosso corsa γραφουν M (αρα ειναι medium, ειναι σκληροτητα γομα η σκελετου ομως)?
1-τι ειναι η γομα?
2-τι ειναι σκελετος?
3-τα δικα μου pirelli rosso corsa βγενουν και σε soft και hard?

μπορει να ακουγονται χαζα αυτα που ρωταω, αλλα πως αλλιως θα μαθω ομως?Laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 25 Ιαν 2014, 10:38

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/diablo_supercorsa_sc.html παλικαρια το φορεσε κανενας αυτο το λαστιχο?εχει ακουσει τπτ? ειναι καλυτερο απο το Dunlop D211??Λεω να το βαλω αλλα αρκετα τσιμπιμενη τιμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 25 Ιαν 2014, 12:52

pakis έγραψε:
http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/diablo_supercorsa_sc.html παλικαρια το φορεσε κανενας αυτο το λαστιχο?εχει ακουσει τπτ? ειναι καλυτερο απο το Dunlop D211??Λεω να το βαλω αλλα αρκετα τσιμπιμενη τιμη

Πόσο τα βρίσκεις τα dunlop και πόσο αυτά;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 26 Ιαν 2014, 11:23

430 τα pirelli 330 τα Dunlop που φοραω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤρι 28 Ιαν 2014, 10:52

430? πολλα λεφτα για λαστιχα! βαλε τα rosso corsa στα 330-40 και δε θα το μετανιωσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤρι 28 Ιαν 2014, 18:02

vaggelisK8600 έγραψε:
430? πολλα λεφτα για λαστιχα! βαλε τα rosso corsa στα 330-40 και δε θα το μετανιωσεις.


 +1 

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 6 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 09:06

Aυτο λεω να κανω παιδια και λεω για μαλακο μπροστα και μιντιουμ πισω θελω να δω ποσο θα κρατησουν και για δρομο και για πιστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αλλαγη ελαστικων!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» προφιλ ελαστικων
» Αλλάγη ελαστικών σε cbr 125...
» Λιπος-αλλαγη ελαστικων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com