Greek GSX-R forum
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 
JIMK7
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 
nasos-v
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 
T.R.E
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 
k8 600 kk
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 
kostaskr6
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 
κολτρέϊν
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 
Leroy
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 
ripper
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_l10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_c10Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Poll_r10 

 

 Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Psycho J.
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 08/12/2011

Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι   Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι EmptyΣαβ 24 Δεκ 2011, 20:15

Λέω να ασχοληθώ με τα φρένα μου και τη σταθερότητα του τιμονιού μου για αρχή....
Από στάμπι έχω βρει τα εξής: ohlins sd030 και ohlins sd182. Ξέρετε ποια είναι η διαφορά τους και για ποιό λόγο έχουν τόση διαφορά στα χρήματα;;
από τρόμπα φρένων λέω να βάλω την πολυδοκιμασμένη brembo 19rcs. Επάνω φοράει μια ακτινική nissin από gsxr (νομίζω από 1000άρι). θα δω διαφορά παρ' ότι είναι και αυτή ακτινηκή;; Δε μου αρέσει και πολύ η λειτουργία της για να πω την αλήθεια....Σίγουρα καμία σχέση με r1 2008 που δοκίμασα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psycho J.
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 08/12/2011

Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι   Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι EmptyΣαβ 24 Δεκ 2011, 20:17

Για τα φρένα βρήκα την απάντηση στο forum....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psycho J.
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 08/12/2011

Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι   Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι EmptyΣαβ 24 Δεκ 2011, 20:19

για το στάμπι, απ' ότι έχω καταλάβει το sd030 έχει μια απλή βάση, ενώ το sd182 έχει κάτι σαν βάση τιμονιού(???)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι   Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι EmptyΣαβ 24 Δεκ 2011, 20:32

Psycho J. έγραψε:
για το στάμπι, απ' ότι έχω καταλάβει το sd030 έχει μια απλή βάση, ενώ το sd182 έχει κάτι σαν βάση τιμονιού(???)

δεν μπηκα στον κοπο να ψαξω τα δω αλλα λογικα το ενα μπαινει στην θεση του μαμα και το αλλο εχει βαση και μπαινει στην τιμονοπλακα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psycho J.
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 08/12/2011

Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι   Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι EmptyΣαβ 24 Δεκ 2011, 20:43

Miou έγραψε:
Psycho J. έγραψε:
για το στάμπι, απ' ότι έχω καταλάβει το sd030 έχει μια απλή βάση, ενώ το sd182 έχει κάτι σαν βάση τιμονιού(???)

δεν μπηκα στον κοπο να ψαξω τα δω αλλα λογικα το ενα μπαινει στην θεση του μαμα και το αλλο εχει βαση και μπαινει στην τιμονοπλακα

Στη λειτουργία τους έχουν κάποια διαφορά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodorisk
Normal gixxer
Normal gixxer
thodorisk


Άντρας Όνομα: : Θοδωρης
Τόπος : Κορυδαλλος......εξω...
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Αγωνιζόμενος : Στις μπυρες.....
Hμερομηνία εγγραφής : 16/02/2010

Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι   Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι EmptyΣαβ 24 Δεκ 2011, 21:43

Προσωπικά η RCS δεν μου αρέσει. Έχει αίσθηση διακόπτη on-off. Προτιμώ πιο προοδευτικές τρομπες όπως η Berlinger, η irc κλπ. Όσον αφορά τα σταθμοί η άποψη μου είναι ότι και το ΜΑΜΑ είναι μια χαρα... Χαλάρωσε λίγο τα χέρια και το τιμόνι δεν θα ξανακουνηθει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ερώτηση για τρόμπα φρένου και στάμπι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρόβλημα με τρόμπα φρένου
» Τρόμπα φρένου και μανέτες
» Τρομπα Φρενου BREMBO RCS

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΦΡΕΝΑ-ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com