Greek GSX-R forum
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA

Πήγαινε κάτω 
+25
ripper
hardworker
zed660
TheVeteran
HUMANGOUS
noodles
busa4ever
Zuki
lazaros-p
[alex]
cks
k8 600 kk
ZX14
vd
topetwrx
brwmogazos
mx5
kostasva
spyroszx
busa respect
babis k6
ghost
louk6
Miou
GSX1340R
29 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 14:29

topetwrx έγραψε:

Όποτε μου γλιστρά πάνω σε στροφή μου γλιστρά μπροστά ή κάποιες λίγες φορές με τα 2. Η στάση σώματός μου είναι κυρίως προς τα πίσω. Είναι λάθος; Να φταεί κάτι στις αναρτήσεις; Έχω ρυθμίσει SAG σε γνωστό μαγαζί της Θεσ/κης.
 

-κοιτα καμια τσιμουχα μπας και δακρυζει
-σφιξε λιγο συμπιεση πισω γιατι αν καθετε ο κωλος ευκολα θα σου ανοιγει τροχια το μπροστινο και ισως γι αυτο να νομιζεις οτι γλυστραει
-σκυψε λιγο μπροστα και βγες παραπανω στις στροφες γιατι παιζει να ειναι και ιδεα σου απο σταση σωματος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cks
Normal gixxer
Normal gixxer
cks


Άντρας Όνομα: : χρηστος
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος : παλια
Hμερομηνία εγγραφής : 16/11/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 19:59

ZX14 έγραψε:
Με 240 ευρω εβαλα τα M7RR METZELER stok διαστασεις πολυ καλο κρατημα,ζεσταινετε γρηγορα και εχει γρηγορη κορωνα
αν μου επιτρεπεις... που εβαλες τα M7RR 120/70-17 & 190/50-17 με 240 ευρω???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 20:39

k8 600 kk έγραψε:
topetwrx έγραψε:

Όποτε μου γλιστρά πάνω σε στροφή μου γλιστρά μπροστά ή κάποιες λίγες φορές με τα 2. Η στάση σώματός μου είναι κυρίως προς τα πίσω. Είναι λάθος; Να φταεί κάτι στις αναρτήσεις; Έχω ρυθμίσει SAG σε γνωστό μαγαζί της Θεσ/κης.
 

-κοιτα καμια τσιμουχα μπας και δακρυζει
-σφιξε λιγο συμπιεση πισω γιατι αν καθετε ο κωλος ευκολα θα σου ανοιγει τροχια το μπροστινο και ισως γι αυτο να νομιζεις οτι γλυστραει
-σκυψε λιγο μπροστα και βγες παραπανω στις στροφες γιατι παιζει να ειναι και ιδεα σου απο σταση σωματος

Κώστα από τσιμούχες είμαι ΟΚ, έξω βγαίνω αρκετά θα έλεγα, αλλά αυτό με το μπροστά που λες με προβληματίζει. Είμαι λίγο μπερδεμένος για το αν πρέπει να κάθομαι πίσω ή μπροστά. Κατάλαβα ότι πρέπει να κάθομαι πίσω. Παλιά καθόμουν μπροστά και μετά τα μαθήματα στο CSS που πήγα μου το άλλαξαν. Τελικά πως πρέπει να καθόμαστε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 21:21

Δεν είμαι και ο πιο ειδικός, αλλά μιας και κάνουμε κουβέντα:

* Από πιέσεις πάμε κάλα; Μήπως είναι παραφουσκωμένο το μπροστινό;
* Πότε σου γλυστράει; Στην είσοδο της στροφής ή στην έξοδο ή και στα δύο; Αν δοκιμάσεις να ανοίγεις το πετρογκάζι νωρίτερα από ό,τι το ανοίγεις τώρα; Επίσης αν το κλείνουμε κατά τη διάρκεια της στροφής φορτίζεται το μπροστινό σύστημα.
* Κάθεσαι ανάλογα με το πώς θες να οδηγήσεις. Αλλά μάλλον μιλάμε για γρήγορους ρυθμούς, οπότε ο πισινός μας πάει τέρμα πίσω για να έχει περιθώρια το σώμα/κορμός να σκύψει μπροστά και να χωθούμε ολόκληροι πίσω από το φέρινγκ (για αεροδυναμικούς λόγους). Αλλά κουλουριάζεται ο κορμός (= καμπουριάζουμε = δεν είναι καθόλου άνετα), δε σκύβουμε απλά. Ο KK και το CSS το ίδιο πράγμα λένε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZX14
Normal gixxer
Normal gixxer
ZX14


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΘΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 89
Αγωνιζόμενος : GSX/R1340
Hμερομηνία εγγραφής : 06/02/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 21:44

cks έγραψε:
ZX14 έγραψε:
Με 240 ευρω εβαλα τα M7RR METZELER stok διαστασεις πολυ καλο κρατημα,ζεσταινετε γρηγορα και εχει γρηγορη κορωνα
αν μου επιτρεπεις... που εβαλες τα M7RR 120/70-17 & 190/50-17 με 240 ευρω???patra
monster bike ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lazaros-p
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 23/07/2011

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 22:43

ZX14 έγραψε:
Με 240 ευρω εβαλα τα M7RR METZELER stok διαστασεις πολυ καλο κρατημα,ζεσταινετε γρηγορα και εχει γρηγορη κορωνα
Kαι τα έκαψες σήμερα με δοκιμές πάνω κάτω στο Καναλάκι  fotia 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 22:57

[alex] έγραψε:
Δεν είμαι και ο πιο ειδικός, αλλά μιας και κάνουμε κουβέντα:

* Από πιέσεις πάμε κάλα; Μήπως είναι παραφουσκωμένο το μπροστινό;
* Πότε σου γλυστράει; Στην είσοδο της στροφής ή στην έξοδο ή και στα δύο; Αν δοκιμάσεις να ανοίγεις το πετρογκάζι νωρίτερα από ό,τι το ανοίγεις τώρα; Επίσης αν το κλείνουμε κατά τη διάρκεια της στροφής φορτίζεται το μπροστινό σύστημα.
* Κάθεσαι ανάλογα με το πώς θες να οδηγήσεις. Αλλά μάλλον μιλάμε για γρήγορους ρυθμούς, οπότε ο πισινός μας πάει τέρμα πίσω για να έχει περιθώρια το σώμα/κορμός να σκύψει μπροστά και να χωθούμε ολόκληροι πίσω από το φέρινγκ (για αεροδυναμικούς λόγους). Αλλά κουλουριάζεται ο κορμός (= καμπουριάζουμε = δεν είναι καθόλου άνετα), δε σκύβουμε απλά. Ο KK και το CSS το ίδιο πράγμα λένε.

Άλεξ, για τα λάστιχα η εταιρεία λέει 42-42. Με τα BRIDGESTONE όμως που έχουν σκελετό πολύ άκαμπτο, αν θυμάμαι καλά βάζω λιγότερο και συγκεκριμένα 38-38. Στις Σέρρες επίσης που μου γλίστρησε πολύ γλυκά στην Κ13 (δεν το περίμενα) είχα χαμηλές πιέσεις (32-32) γιατί τόσο μας είπαν, έχασα όμως τη γραμμή μου για κάποιο λόγο και πρέπει να έκλεισα γκάζι από όσο θυμάμαι.

Μπορώ να πω ότι μου γλιστρά συνήθως στην είσοδο και στην μέση. Στην έξοδο δεν θυμάμαι να μου έχει γλιστρήσει ποτέ. Σε γενικές γραμμές πάντα προσπαθώ από την κορυφή και μετά να δίνω γκάζι, να επιταχύνω δηλαδή και στο 90% για να μη παραπάνω το καταφέρνω.

Από στάση σώματος όπως έγραψα και πιο πάνω, είμαι εκεί που λες.

Πάντως όλοι όσοι ξέρουν απορούν που μου γλιστρά ο μπροστινός και για αυτό προβληματίζομαι.... Rolling Eyes 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 23:16

Το έχει οδηγήσει άλλος το μηχανάκι; Μήπως οι ρυθμίσεις της ανάρτησης δεν ταιριάζουν στο στυλ σου ή δεν ταιριάζουν και σε κανένα στυλ.

Καλύτερα να πεταχτείς Σέρρες κανένα ΣΚ όταν ανοίξουν και να το δει καμιά παλιοσειρά. Ή στην Αθήνα σε καμιά μπυροσυνάντηση. Τους μαγαζάτορες δεν τους εμπιστεύομαι για τέτοιες δουλειές που απαιτούν χρόνο. Την τσέπη κοιτάνε μόνο. Μέγιστο κέρδος σε ελάχιστο χρόνο.

Άσε που οι αναρτήσεις ρυθμίζονται μόνο στο δρόμο ή στην πίστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZX14
Normal gixxer
Normal gixxer
ZX14


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΘΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 89
Αγωνιζόμενος : GSX/R1340
Hμερομηνία εγγραφής : 06/02/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΤετ 30 Ιουλ 2014, 23:34

lazaros-p έγραψε:
ZX14 έγραψε:
Με 240 ευρω εβαλα τα M7RR METZELER stok διαστασεις πολυ καλο κρατημα,ζεσταινετε γρηγορα και εχει γρηγορη κορωνα
Kαι τα έκαψες σήμερα με δοκιμές πάνω κάτω στο Καναλάκι  fotia 
οχι σημερα πριν καμμια εβδομαδα oraios 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 09:31

Καταρχήν έχω βαρεθεί να αλλάζω λάστιχα!!! Τα λάδια τα αλλάζω πιο αργά!

Το μπροστινό μετά τις τελευταίες Σέρρες που πήγα ουσιαστικά τέλειωσε στα 5650 χιλ. στο πλάι. Το πίσω το έχω 3700 χιλ. και άλλα 1000 χιλ. πρέπει να τα έχει. Φίλος φίλου έχει από ότι λέει το DUNLOP D211 στις διαστάσεις μου σε πολύ καλή κατάσταση και μου το δίνει ουσιαστικά τζάμπα. Υπάρχει και σκέτο DP211 πέρα από το GP RACER; Να το συνδυάσω με το BRIDGESTONE BATLAX S20R EVO που έχω πίσω για άλλα 1000 χιλ. που θα τελειώσει με σκοπό να δοκιμάσω και κάτι άλλο εμπρός-πίσω την άνοιξη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 09:51

αλλο λαστιχο το d211 που ειναι αγωνιστικο και πλεον εχει αντικατασταθει απο το d212
και αλλο λαστιχο το d211 gpracer που ειναι δρομου - πιστας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 09:57

Miou έγραψε:
αλλο λαστιχο το d211 που ειναι αγωνιστικο και πλεον εχει αντικατασταθει απο το d212
και αλλο λαστιχο το d211 gpracer που ειναι δρομου - πιστας

Θα το διασταυρώσω καλύτερα και επανέλθω. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 10:18

οκ ... ασε τι σου λεω εγω και οι αλλοι
τραβα σε ενα λαστιχα που να δουλευει ντανλοπ και παρε το φυλαδιακι που εχει τυπωσει η εταιρεια
τα γραφει ολα αναλυτικοτατα . μεχρι και τι πιεση και τι κωδικο γομας αναλογα με την θερ/σια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 11:13

Τώρα που το σκέφτομαι λίγο καλύτερα και για να δοκιμάσω και κάτι άλλο, θα ήθελα και πάλι την γνώμη σας που νομίζω ότι θα είναι κυρίως στα PIRELLI, γιατί μου έχετε πει πολλά θετικά. Οπότε για προτείνετε τι θα βάζατε εσείς στην θέση μου;;; Αυτό που σκέφτομαι είναι αν πχ βάλω πχ τα pirelli diablo corsa (είναι στα υποψήφια υποθέτω...) μπροστά μόνο αρχικά μέχρι να φαγωθεί και το πίσω σε καμιά 1000-1500 χιλ. θα έχω πρόβλημα; Εγώ δεν νομίζω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 12:34

γενικα καλο ειναι να βαζουμε τα ιδια λαστιχα μπροστα -πισω
ή αν δεν το κανουμε τουλαχιστον να ειναι του ιδιου τυπου
δεν μπορεις να βαλεις μπροστα ενα τουριστικο λαστιχο και πισω μια γομα
δεν θα θελει να στριψει το μηχανακι λογο της κορονας του μπροστα και τσαμπα θα φας το πισω
αμα ομως βαλεις ενα γρηγορο λαστιχο μποστα ,ας ειναι αλλης μαρκας, θα στριβει και ετσι δεν θα φας αδικα το πισω

και τα δ211 μπορεις να βαλεις και τα πιρελι ροσο κορσα και τα πιρελι ροσο2
αυτα και τα 3 ειναι πιο σπορ απο αυτα που φορας τωρα
θα τα φας λοιπον και πιο γρηγορα


τελος παντων προβλημα δεν πιστευω οτι θα εχεις αμα κανεις αυτο που λες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 12:52

Ωραία! Οπότε για προτείνετε λάστιχα για την χοντρούλα μου. Μιλάμε για συμβατικά λάστιχα για χρήση δρόμου προδιαγραφών HAYABUSA.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 13:15

Η κλασσικη συνταγη λεει S20 ( Ε ) που ειναι για μπουσα.

Εγω οταν φορεσα τα S20 δεν ειδα πουθενα το "Ε" και προσφατα στο tyre shop στην Θηβων που πηγα με ενα φιλο μου το ανεφερε. Έλεγξα προσφατα τα λαστιχα μου και δεν ειδα πουθενα το Ε...ισως γιαυτο το πισινο μετα απο 3000 χιλιομετρα εχει μεσιασει διχως πιστολιες και χαζοσπινιαρισματα.

Πλεον ανακοινωθηκαν τα S21 Hypersport και επειδη η χοντρουλα μου μενει σε κλειστο γκαραζ αλλα εχουν περασει και 4? κοντα χρονια που φορεσα τα S20 λεω να φορεσω τα S21 παροτι το μπροστα ειναι καινουριο ακομη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 16:20

φοράω τα s20 στο gixxer....Έχουν κάνει άπειροελαχιστα χιλιομετρα.Με 240 ευρω τα δίνω οποίος θέλει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa4ever
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 29/08/2015

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 21:30

topetwrx έγραψε:
Ωραία! Οπότε για προτείνετε λάστιχα για την χοντρούλα μου. Μιλάμε για συμβατικά λάστιχα για χρήση δρόμου προδιαγραφών HAYABUSA.

Michelin pilot road 4 GT....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 00:06

@topetwrx πολλοι βαζουν metzeler m5 σε μπουσα. δεν ξερω αν θα σε ικανοποιοησει ομως, ειναι αναλογα το πως οδηγας. γενικα ειναι τουρισταδικο λαστιχο και θα βγαλει αρκετα χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 10:55

Zuki έγραψε:
φοράω τα s20 στο gixxer....Έχουν κάνει άπειροελαχιστα χιλιομετρα.Με 240 ευρω τα δίνω οποίος θέλει...


Θεωρητικα δεν κανουν για μπουσα αν δεν ειναι τα "Ε" οπως λενε οι λαστιχαδες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 14:42

brwmogazos έγραψε:
Η κλασσικη συνταγη λεει S20 ( Ε ) που ειναι για μπουσα.

Εγω οταν φορεσα τα S20 δεν ειδα πουθενα το "Ε" και προσφατα στο tyre shop στην Θηβων που πηγα με ενα φιλο μου το ανεφερε. Έλεγξα προσφατα τα λαστιχα μου και δεν ειδα πουθενα το Ε...ισως γιαυτο το πισινο μετα απο 3000 χιλιομετρα εχει μεσιασει διχως πιστολιες και χαζοσπινιαρισματα.

Πλεον ανακοινωθηκαν τα S21 Hypersport και επειδη η χοντρουλα μου μενει σε κλειστο γκαραζ αλλα εχουν περασει και 4? κοντα χρονια που φορεσα τα S20 λεω να φορεσω τα S21 παροτι το μπροστα ειναι καινουριο ακομη...

Ναι τα Ε έχω και μάλιστα τα EVO, για 3 φορά, από τα οποία έμεινα όπως έχω πει ξανά πολύ ευχαριστημένος. Τελικά όμως έβγαλα το ασφαλές συμπέρασμα ότι τρώγονται πιο εύκολα από τα άλλα. Με το ζόρι 5000 χιλ. και χωρίς μεγάλες ταχύτητες ταξιδιού. Αλλιώς ούτε 3500 χιλ. Για τα S21 δεν το ήξερα.... Rolling Eyes

Zuki έγραψε:
φοράω τα s20 στο gixxer....Έχουν κάνει άπειροελαχιστα χιλιομετρα.Με 240 ευρω τα δίνω οποίος θέλει...

Αν δεν είναι τα ''Ε'' για hayabusa τότε δεν κάνουν δυστυχώς. Από ότι κατάλαβα δεν είναι τα EVO που είναι η εξέλιξή τους.

busa4ever έγραψε:


Michelin pilot road 4 GT....
Μάλλον είναι πιο συμβατικό και τουριστικό από το POWER φαντάζομαι, οπότε δεν με ενδιαφέρει αν είναι έτσι. Ειδικά τα MICHELIN τα αποφεύγω.

vaggelis600 έγραψε:
@topetwrx πολλοι βαζουν metzeler m5 σε μπουσα. δεν ξερω αν θα σε ικανοποιοησει ομως, ειναι αναλογα το πως οδηγας. γενικα ειναι τουρισταδικο λαστιχο και θα βγαλει αρκετα χλμ.

Όπως είπα αν είναι πιο τουριστάδικο δεν θα το ήθελα.

Όπως και να έχει ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά!

Από DUNLOP & PIRELLI στην κατηγορία των BRIDGESTONE BATLAX S21 & MICHELIN POWER 3 τι θα μου συνιστούσατε; Τα DIABLO CORSA είναι πιο ειδικά από ότι κατάλαβα και αν ναι έχει για την χοντρούλα;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 16:56

για Pirelli μαλλον θα πας σε Diablo Rosso 3 (δεν εχουν ερθει Ελλαδα ακομη) που ειναι η εξελιξη
των Rosso 2 απο τα οποια εχουν μεινει ευχαριστημενοι οσοι τα εχουν βαλει βαλει σε Busa... Very Happy
κατηγορια ελαστικου, Bridgestone S20 Evo, Metzeler M7RR, Dunlop Sportsmart 2 κλπ κλπ...  oooyes
πολιτικο sport ελαστικο με αξιοπρεπεστατο κρατημα και βγαζει αρκετα παραπανω km απο γομες.




ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 29y59i8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 17:48

αποστολη λαστιχο που και θα κραταει πολυ καλα και θα βγαζει πολλα χλμ με την χοντρη δεν υπαρχει
καπου πρεπει να κανεις μια παραχωρηση

πχ εγω κανω στα χλμ που βγαζουν
καλυτερα να αλλαζω πιο συχνα λαστιχα παρα μηχανη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 19:08

ghost έγραψε:
για Pirelli μαλλον θα πας σε Diablo Rosso 3 (δεν εχουν ερθει Ελλαδα ακομη) που ειναι η εξελιξη
των Rosso 2 απο τα οποια εχουν μεινει ευχαριστημενοι οσοι τα εχουν βαλει βαλει σε Busa... Very Happy
κατηγορια ελαστικου, Bridgestone S20 Evo, Metzeler M7RR, Dunlop Sportsmart 2 κλπ κλπ...  oooyes
πολιτικο sport ελαστικο με αξιοπρεπεστατο κρατημα και βγαζει αρκετα παραπανω km απο γομες.



Miou έγραψε:
αποστολη λαστιχο που και θα κραταει πολυ καλα και θα βγαζει πολλα χλμ με την χοντρη δεν υπαρχει
καπου πρεπει να κανεις μια παραχωρηση

πχ εγω κανω στα χλμ που βγαζουν
καλυτερα να αλλαζω πιο συχνα λαστιχα παρα μηχανη

Ναι Αλέξανδρε το αντιλαμβάνομαι και εγώ αυτό που λες και την θυσία την κάνω ήδη, για αυτό και απέκλεισα πιο τουριστάδικα λάστιχα. Δεν θέλω να έχω λιγότερη πρόσφυση=ασφάλεια από αυτή που έχω τώρα. Φυσικά και δεν έχω σκοπό να βάλω ειδικό λάστιχο που θα είναι κυρίως για πίστα. Οπότε με τα μέχρι τώρα δεδομένα είμαι ανάμεσα σε S21 και DIABLO ROSSO 3 (ghost) αν έχει έρθει βέβαια μέχρι τον Φεβρουάριο-Μάριο που υπολογίζω να τα αλλάξω, εκτός και αν μου βάλετε τίποτε άλλες ιδέες και μπλέξω τα μπούτια μου!! Laughing Όχι τίποτε άλλο, αλλά να μη λέτε ότι είμαι κολλημένος με τα BRIDGESTONE, όπως λένε ότι είμαι στο αυτοκίνητο!! Laughing[/quote]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
 
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ;
» ΕΛΑΣΤΙΚΑ
» On the throttle- ελαστικα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com