Greek GSX-R forum
Απορια για μοτερ απο παπι..... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Απορια για μοτερ απο παπι..... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Απορια για μοτερ απο παπι..... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 
JIMK7
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 
nasos-v
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 
T.R.E
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 
k8 600 kk
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 
kostaskr6
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 
κολτρέϊν
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 
Leroy
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 
ripper
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_l10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_c10Απορια για μοτερ απο παπι..... Poll_r10 

 

 Απορια για μοτερ απο παπι.....

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΤρι 07 Φεβ 2012, 15:46

Ο πατερας μου εχει αγορασει ενα πενηνταρι μηχανακι για να κανει τις δουλειες του μιας και μονο για αυτο εχει διπλωμα.Επειδη το μηχανακι σερνοταν βαλαμε πανω ενα μοτερ lifan 125 το οποιο το εξυπηρετησε για 3 χρονια και τωρα τα έφτυσε.Εκοψε τον στροφαλο στο σημειο που συνδεεται με το φυγοκεντρικο, συνηθισμένο προβλημα στα lifan. Προς το παρων εχουμε βαλει το παλιο μοτερ το 50αρι αλλα τις ανηφορες με το ζορι τις βγαζει το μηχανακι.

Μιας και μου αρεσει αρκετα να ασχολουμε με μαστορεματα, καθησα και ελυσα ολο το μοτερ και αφαιρεσα τον στροφαλο.Ρωτοντας μου ειπαν οτι ο στροφαλος του lifan ειναι ιδιος με αυτον του astra και του supra. Εχω λοιπον ενα φιλαρακι που ειχε φτιαξει ενα μοτερ astra αλλα το κολλησε και το ειχε στην ακρη.Του το ζητησα και μου το εδωσε.Εχθες το ανοιξα και αυτο και εβγαλα τον στροφαλο.

Αρχικα σκεφτηκα να φτιαξω το honta αλλα κολλαω στο οτι θελει οποσδηποτε κυλινδρο πιστονι και κεφαλι, για να το κανει 115cc ειχε ανοιξει τα καρτερ πραγμα που με ανησυχει σε περιπτωσει που το φτιαξω γιατι δεν ξερω τι γινεται απο αξιοπιστια και επισης ειδα οτι το μηχανακι δεν πρεπει να δουλευε σωστα γιατι ειχε σε διαφορα σημεια καμμενα λαδια απο θερμοκρασιες.

Ετσι λοιπον ειπα να παρω οτι μπορω απο το honda και να το βαλω στο lifan.Αλλαξα το σασμαν που ειναι ακριβος το ιδιο αλλα καθος μετραγα τον στροφαλο ειδα οτι του lifan ειχε διαδρομη 54mm του astra ειχε 50mm.

Καπου εδω κολλησα λοιπον.Ακουω ιδεες απο τους γνωστες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΤρι 07 Φεβ 2012, 15:54

του άστρα είναι 49,5 για την ακρίβεια!
αν θέλεις ντε και καλά να βάλεις του άστρα τον στρόφαλο θα πάς να σου κατεβάσουν τον κύλινδρο του λιφαν ή θα βάλεις και τον κύλινδρο του άστρα πακέτο!
τώρα αν τον έχει ξεχιλώσει ο φίλος σου αναγκαστικά θα πρέπει να κατεβάσεις τον κύλινδρο του λιφαν!
εκτός αν βρείς κάνα μεταχειρισμένο άστρα και κουμπώσεις επάνω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΤρι 07 Φεβ 2012, 15:58

49,5mm είναι για την ακρίβεια του Astrea όπως και του C90. Για να μπεί σωστά ο κατοστάρης στρόφαλος στο μοτέρ του lifan θα πρέπει να πάρεις τα μπουζώνια του Astrea και να αφαιρέσεις τον τάκο που μάλλον έχει ο κύλινδρος του lifan στο κάτω μέρος. Αν δεν έχει τάκο και είναι όλος ο κύλινδρος πιο μακρύς τότε πρέπει να πάρεις και το κυλινδροπίστονο του astrea. Επίσης κατα 99% θα χρειαστείς και την καδένα του Honda καθώς του lifan είναι μακρύτερη λόγω διαδρομής. Όλα αυτά που σου γράφω είναι για να μπορέσεις να ταιριάξεις τον κοντύτερης διαδρομής στρόφαλο του honda.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΤρι 07 Φεβ 2012, 15:58

Χαχα με πρόλαβε ο Γιώργος....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΤρι 07 Φεβ 2012, 16:18

δεν εχουν την ιδια διαδρομη το c90 me to astrea ρε παιδια...εχουν αν θυμαμαι καλα κανα χιλιοστο διαφορα και γιαυτο περναμε τους στροφαλους απο τα αστρα και τα βαζαμε στα ζετακια,τσαλλυ κτλ...απλα επρεπε να τους κοψεις στην καμπανα....

ρε παληκαρι αντε αγορασε ενα σετακι κυλινδροπιστονο για το αστρεα και βαλτω πανω...εχει δεν εχει 150ε μαζι με τις φλαντζες που θα βαλεις

και με περιπου 200ε βαζεις ενα καινουργιο λιφαν μοτερακι απο το μοναστηρακι ... ας μην ειναι το 125 ... και το 115 μια χαρα την κανει την δουλεια....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΤρι 07 Φεβ 2012, 16:23

Αλέξανδρε η διαδρομή Astrea & C90 είναι ολόιδια. Απλά οι κατοστάρηδες οι στρόφαλοι ήταν πιο ενισχυμένοι γι αυτό τους προτιμούσαμε για τουμπανιάσματα και όντως τους κόβαμε για να μπεί η 90άρα η καμπάνα που δεν πατινάριζε όπως τα φυγοκεντρικά που είχε το astrea. Οι διαφορά στα κυβικά ήταν απο κυλινδροπίστονο. Για κυλινδροπίστονο να πάει για aftermarket γιατί αν συγκρίνω την τιμή του γνήσιου στρόφαλου.... 440€ έκανε απο ότι θυμάμαι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΤρι 07 Φεβ 2012, 16:45

μια χαζη ερωτηση........αφου μας λες οτι το lifan εκοψε το στροφαλο ,αρα δεν επαθε αλλη ζημια (το κυλινδροπιστονο πχ) γιατι βρε ανθρωπε μου δεν αγοραζεις ενα καινουριο στροφαλακι τετοιο να κανεις το μοτερακι σου με 40ευρω? τοσο κανει καινουριος με τα ρουλεμαν του μαζι........ eeee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΤετ 08 Φεβ 2012, 05:14

gsxrk71000 έγραψε:
του άστρα είναι 49,5 για την ακρίβεια!
αν θέλεις ντε και καλά να βάλεις του άστρα τον στρόφαλο θα πάς να σου κατεβάσουν τον κύλινδρο του λιφαν ή θα βάλεις και τον κύλινδρο του άστρα πακέτο!
τώρα αν τον έχει ξεχιλώσει ο φίλος σου αναγκαστικά θα πρέπει να κατεβάσεις τον κύλινδρο του λιφαν!
εκτός αν βρείς κάνα μεταχειρισμένο άστρα και κουμπώσεις επάνω!
Ο κυλινδρος δεν ειναι σε καλη κατασταση μιας και τον εχει ανοιξει στα 53,5 χιλιοστα και επεισης εχει ελαφριες χαρακιες. Και εγω σκεφτηκα να κρατησω τον κορμο του lifan αλλα να βαλω στροφαλο και κυλινδροπιστονο απο honda με διαμετρο 54 χιλιοστα για να το ανεβασω κιολας μιας και χωραει στα καρτερ του lifan. Αυτη ειναι η μια λυση.

kentaurosk8 έγραψε:
49,5mm είναι για την ακρίβεια του Astrea όπως και του C90. Για να μπεί σωστά ο κατοστάρης στρόφαλος στο μοτέρ του lifan θα πρέπει να πάρεις τα μπουζώνια του Astrea και να αφαιρέσεις τον τάκο που μάλλον έχει ο κύλινδρος του lifan στο κάτω μέρος. Αν δεν έχει τάκο και είναι όλος ο κύλινδρος πιο μακρύς τότε πρέπει να πάρεις και το κυλινδροπίστονο του astrea. Επίσης κατα 99% θα χρειαστείς και την καδένα του Honda καθώς του lifan είναι μακρύτερη λόγω διαδρομής. Όλα αυτά που σου γράφω είναι για να μπορέσεις να ταιριάξεις τον κοντύτερης διαδρομής στρόφαλο του honda.
Οπως απαντησα και στον gsxrk71000 σκεφτομαι να αγορασω και να τοποθετησω στο lifan μοτερ κυλινδροπιστονο astra. Επειδη ομως η κεφαλη του astra που εχω ειναι σε μαυρα χαλια μπορω να ταιριαξω αυτην του lifan? Εχει μεγαλυτερες βαλβιδες (CDI κεφαλι).

Miou έγραψε:
δεν εχουν την ιδια διαδρομη το c90 me to astrea ρε παιδια...εχουν αν θυμαμαι καλα κανα χιλιοστο διαφορα και γιαυτο περναμε τους στροφαλους απο τα αστρα και τα βαζαμε στα ζετακια,τσαλλυ κτλ...απλα επρεπε να τους κοψεις στην καμπανα....

ρε παληκαρι αντε αγορασε ενα σετακι κυλινδροπιστονο για το αστρεα και βαλτω πανω...εχει δεν εχει 150ε μαζι με τις φλαντζες που θα βαλεις

και με περιπου 200ε βαζεις ενα καινουργιο λιφαν μοτερακι απο το μοναστηρακι ... ας μην ειναι το 125 ... και το 115 μια χαρα την κανει την δουλεια....
Το astra μοτερ δεν θελω να το φτιαξω γιατι εχει ανοιγμενα καρτερ για να μπει ο μεγαλυτερος κυλινδρος και δεν εχει γινει και σωστη δουλεια μιας και το ανοιγμα δεν ειναι στρογγυλο αλλα οβαλ.μαλιστα πρεπει να επιρεαζεται απο αυτο η λυπανση του και γι αυτο ειχαν αναψει τα λαδια στον προηγουμενο ιδιοκτητη.

Δεν θελω να αγορασω lifan μοτερ γιατι δεν μου εχουν αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις.Αν δεν βγαλω ακρη στην τελικη θα ψαξω να βρω ενα μοτερακι απο astra-supra οσο πιο μαμα μπορω και θα ξεμπερδευω, απλα επειδη την βρισκω με τετοιου ειδους εργασιες και εχω και χρονο αυτον τον καιρο κοιταω να μαθω και να ψαχτω με καποια πραγματα.

kostasva έγραψε:
μια χαζη ερωτηση........αφου μας λες οτι το lifan εκοψε το στροφαλο ,αρα δεν επαθε αλλη ζημια (το κυλινδροπιστονο πχ) γιατι βρε ανθρωπε μου δεν αγοραζεις ενα καινουριο στροφαλακι τετοιο να κανεις το μοτερακι σου με 40ευρω? τοσο κανει καινουριος με τα ρουλεμαν του μαζι........ eeee
Γιατι απο αυτα που εχω ακουσει και εχω δει ξερω οτι κατα μεγαλο ποσοστο καποια στιγμη στο μελλον το μηχανακι θα με αφησει παλι απο κομμενο στροφαλο.Γι αυτο κοιταω να βαλω εναν καλυτερο στροφαλο.Επισης μπορει να βγαλει και αλλες ζημιες αλλα οτι και να βγαλει εκτος απο σασμαν και στροφαλο δεν χρειαζεται να κατεβασεις το μοτερ για να το φτιαξεις.



Ρε παιδια το lifan εχει διαδρομη στροφαλου 56 χιλιοστα και κυλινδρο 52.Αν βρω στροφαλο απο astra με τετοια διαδρομη που απο μια γρηγορη ματια που εριξα υπαρχουν σε μαγαζια θα κανω δουλεια?

Ακουω τις ιδεες σας και τις γνωσεις σας και ευχαριστω για τις συμβουλες και τις πληροφοριες που μου δινετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΤετ 08 Φεβ 2012, 06:13

οχι , δεν θα κανεις δουλεια ....... το lifan μπορει να ειναι σκουπιδι ,αλλα εχει και τη διαδρομη του , εχει και τις μεγαλυτερες βαλβιδουλες του απο το astrea και εγω ξερω οτι το στροφαλο τον κοβουνε οταν τα αρχισουν τους εκκεντροφορους και τις εξατμισεις κλπ .....οσο ειναι νορμαλ , ειναι μια χαρα ....,courier που εβαλε τετοιο μοτερακι , εκανε 60000 χιλιομετρα μεσα στην πολη , και δουλευει ακομη μνια χαρα.......και να στο πω διαφορετικα....αν βρεις γνησιο κομπλε μοτερ astrea τοτε βαλτο πανω , σε αλλη περιπτωση φτιαξε το lifan να ησυχασεις..... goodmorning
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΠεμ 09 Φεβ 2012, 02:31

Και εμενα ετσι μου ελεγαν οτι αν το αφησω μαμα το lifan δεν παθαινει τιποτα.Μαμα το αφησα δεν ειχαμε πειραξει τιποτα απολυτος. Το οδηγαει αποκλειστικα και μονο ο πατερας μου και μιλαμε για ανθρωπο 54 χρονων, το λεω γιατι καποιοι που ρωτησα μου ειπαν οτι καναμε σουζες και το σκιζαμε.Παρ ολα αυτα ακομα και ετσι μας την εκανε.Προς αναζητηση μοτερ astra λοιπον. Αν εχει παρει κανενος το ματι κανα μοτερακι ας ενημερωσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΠεμ 09 Φεβ 2012, 16:59

Billakos έγραψε:
Και εμενα ετσι μου ελεγαν οτι αν το αφησω μαμα το lifan δεν παθαινει τιποτα.Μαμα το αφησα δεν ειχαμε πειραξει τιποτα απολυτος. Το οδηγαει αποκλειστικα και μονο ο πατερας μου και μιλαμε για ανθρωπο 54 χρονων, το λεω γιατι καποιοι που ρωτησα μου ειπαν οτι καναμε σουζες και το σκιζαμε.Παρ ολα αυτα ακομα και ετσι μας την εκανε.Προς αναζητηση μοτερ astra λοιπον. Αν εχει παρει κανενος το ματι κανα μοτερακι ας ενημερωσει.


παρε τηλ στα μαγαζια με μεταχειρισμενα ανταλακτικα....εχουν σιγουρα.... τα αγοραζουν απο οδυ και τα πουλανε μετα.... στο περιστερι ενα μαγαζι (δεν θυμαμαι το ονομα του οπως ανεβενεις την καβαλας πριν το παλατακι στα δεξια σου εχει ενα σαν παρκο ... εκει πισω εχει ενα μαγαζι που ειχε αστρεα μοτερ τα ειχα δει οταν πηγα να παρω κατι αλλα πραγματα...)

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Απορια για μοτερ απο παπι..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορια για μοτερ απο παπι.....   Απορια για μοτερ απο παπι..... EmptyΠαρ 10 Φεβ 2012, 04:17

Miou έγραψε:
Billakos έγραψε:
Και εμενα ετσι μου ελεγαν οτι αν το αφησω μαμα το lifan δεν παθαινει τιποτα.Μαμα το αφησα δεν ειχαμε πειραξει τιποτα απολυτος. Το οδηγαει αποκλειστικα και μονο ο πατερας μου και μιλαμε για ανθρωπο 54 χρονων, το λεω γιατι καποιοι που ρωτησα μου ειπαν οτι καναμε σουζες και το σκιζαμε.Παρ ολα αυτα ακομα και ετσι μας την εκανε.Προς αναζητηση μοτερ astra λοιπον. Αν εχει παρει κανενος το ματι κανα μοτερακι ας ενημερωσει.


παρε τηλ στα μαγαζια με μεταχειρισμενα ανταλακτικα....εχουν σιγουρα.... τα αγοραζουν απο οδυ και τα πουλανε μετα.... στο περιστερι ενα μαγαζι (δεν θυμαμαι το ονομα του οπως ανεβενεις την καβαλας πριν το παλατακι στα δεξια σου εχει ενα σαν παρκο ... εκει πισω εχει ενα μαγαζι που ειχε αστρεα μοτερ τα ειχα δει οταν πηγα να παρω κατι αλλα πραγματα...)

Thanks αγορινα.Απο βδομαδα ξεκιναω το ψαξιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απορια για μοτερ απο παπι.....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Με τρακαραν με το παπι!
» απορια
» εξατμισεις απορια..

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com