Greek GSX-R forum
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ

Πήγαινε κάτω 
+14
Black Eagle
DrIoannis
JIMK7
Opeth
Miou
poulitzer
Hlektrologos
panos-ohli
Gixxerm@n
kostas-1000k9
magiaklaniakeksatmisi
No Fear
stavrosrodo
arturo
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ   ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 01 Ιουν 2012, 08:38

Γιαυτο σαφηνω πισω σε καθε βολτα :p Και για να μην την βλεπεις αλλα και για να ξεφυγω απο την μποχα της δικιας σου! Συντομα βεββαια θα μυριζεις εσυ τους υδρογονανθρακες μου απο την R77...πολυ μποχα ρε γμτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ   ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 01 Ιουν 2012, 09:03

A ρε Stoner!!!
Ειμαι περιεργος να δω ποσο και αν θα αλλαξει η συμπεριφορα την μοτοσυκλετας,βγαζοντας τα μαμα τελικα. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yannispik
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Hμερομηνία εγγραφής : 27/06/2012

ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ   ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 EmptyΤετ 11 Ιουλ 2012, 09:22

No Fear έγραψε:
Ας γραψει καποιος που το εχει ψαξει για δυναμοκλειδα να μαθουμε και εμεις 5 πραγματα αν μπορει. :!:


Γράφω γιατί ασχολούμαι με τα δυναμόκλειδα όλη μου την ζωή, είναι η δουλεία μου δηλαδή, αυτά που θα πω δεν τα λέω για να πουλήσω τα δικά μου δυναμόκλειδα και γιαυτό και δεν θα πω την μάρκα, αλλά γιατί διαβάζοντας όλα όσα λέτε εδώ διακρίνω λανθασμένες απόψεις που πρέπει κάποτε να διορθωθούν.
Τα δυναμόκλειδα δεν είναι σαν τα άλλα εργαλεία που να τα ξεχωρίζουμε σε ποιότητες με σχέση τα υλικά κατασκευής και εγγυήσεις, τα δυναμόκλειδα χωρίζονται σε δύο κατηγορίες, αυτά που δουλεύουν και σε αυτά που δεν δουλεύουν, ο τρόπος για να τα ξεχωρίσει κάποιος είναι το πιστοποιητικό ακρίβειας(ακόμα και αν είναι μόνο το ISO6789) ένα δεν έχει σημαίνει ότι δεν δουλεύει τόσο απλά, ένα εργοστάσιο που δεν έχει δυναμόκλειδα με πιστοποίηση δεν την έχει γιατί δεν μπορεί να την έχει, δηλαδή δεν μετράει σωστά ακόμα και αν είναι καινούριο(όχι έχει μεγάλη απόκλιση, απλά βγάζει ότι να ναι) δεν έχει να κάνει με το πόσο πολύ δουλεύουμε με ένα δυναμόκλειδο, άμα κάποιος θέλει να μετρήσει έστω και μία βίδα θα πρέπει να αγοράσει ένα δυναμόκλειδο με πιστοποίηση ακριβείας αλλιώς ας μην αγοράσει καθόλου, για όσους δεν με πιστεύουν και νομίζουν ότι ένα δυν/δο χωρίς πιστοποίηση δουλεύει έχω μετρητή ακριβείας τον προσκαλώ να έρθει να το μετρήσουμε και να δει και ο ίδιος χωρίς καμία χρέωση φυσικά.
Όσο για τις τιμές όλοι νομίζουν ότι όσο ποιο ακριβό τόσο καλύτερο, κάτι που δεν ισχύει σίγουρα σε αυτήν την περίπτωση οι εταιρίες Facom, Beta, Gedore και άλλες πουλάνε μέσα στην τιμή και το όνομα τους, άσε που καμία από αυτές δεν κατασκευάζει τα δυναμόκλειδα που πουλάνε αλλά είναι μεταπωλητές κάτι που ανεβάζει την τιμή ακόμα περισσότερο.
Δεν υπάρχει δυν/δο με πιστοποίηση στα 50 και 60 ευρώ απλά πετάτε τα λεφτά σας αγοράζοντας καστάνια, ούτε χρειάζεται να δώσει κάποιος 300 ευρώ για να πάρει και εγώ δεν ξέρω τι, με κοντά στα 100 ευρώ και λίγο λιγότερο για τις δυνάμεις που μιλάτε μπορείτε να βρείτε δυν/δο με πιστοποιητικό και με πάρα πολύ καλή ποιότητα αν θέλετε να μιλήσουμε για ποιότητες τα μόνα που είναι απόλυτα είναι τα Britool αν και λίγο ξεπερασμένα με δεύτερο αυτό που έχω, όλα τα άλλα είναι από ίσα έως πολλά σκαλοπάτια παρακάτω.
Συγνώμη αν κούρασα αλλά είναι πολλά που ακούγονται και πολλοί λίγοι αυτοί που ξέρουν.
Ξαναλέω ότι δεν είμαι εδώ για να πουλήσω αλλά να βοηθήσω, εάν κάποιος θέλει να με ρωτήσει κάτι ευχαρίστως να του απαντήσω και στο e-mail:pikounis@acci.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ   ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 EmptyΤετ 11 Ιουλ 2012, 11:47

Ενδιαφερον!

Το Ac Delco το ηλεκτρονικο (1/2'')πως θα το χαρακτηριζες μιας και το αγορασα προσφατα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ   ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 EmptyΤετ 11 Ιουλ 2012, 14:35

yannispik έγραψε:
No Fear έγραψε:
Ας γραψει καποιος που το εχει ψαξει για δυναμοκλειδα να μαθουμε και εμεις 5 πραγματα αν μπορει. :!:


Γράφω γιατί ασχολούμαι με τα δυναμόκλειδα όλη μου την ζωή, είναι η δουλεία μου δηλαδή, αυτά που θα πω δεν τα λέω για να πουλήσω τα δικά μου δυναμόκλειδα και γιαυτό και δεν θα πω την μάρκα, αλλά γιατί διαβάζοντας όλα όσα λέτε εδώ διακρίνω λανθασμένες απόψεις που πρέπει κάποτε να διορθωθούν.
Τα δυναμόκλειδα δεν είναι σαν τα άλλα εργαλεία που να τα ξεχωρίζουμε σε ποιότητες με σχέση τα υλικά κατασκευής και εγγυήσεις, τα δυναμόκλειδα χωρίζονται σε δύο κατηγορίες, αυτά που δουλεύουν και σε αυτά που δεν δουλεύουν, ο τρόπος για να τα ξεχωρίσει κάποιος είναι το πιστοποιητικό ακρίβειας(ακόμα και αν είναι μόνο το ISO6789) ένα δεν έχει σημαίνει ότι δεν δουλεύει τόσο απλά, ένα εργοστάσιο που δεν έχει δυναμόκλειδα με πιστοποίηση δεν την έχει γιατί δεν μπορεί να την έχει, δηλαδή δεν μετράει σωστά ακόμα και αν είναι καινούριο(όχι έχει μεγάλη απόκλιση, απλά βγάζει ότι να ναι) δεν έχει να κάνει με το πόσο πολύ δουλεύουμε με ένα δυναμόκλειδο, άμα κάποιος θέλει να μετρήσει έστω και μία βίδα θα πρέπει να αγοράσει ένα δυναμόκλειδο με πιστοποίηση ακριβείας αλλιώς ας μην αγοράσει καθόλου, για όσους δεν με πιστεύουν και νομίζουν ότι ένα δυν/δο χωρίς πιστοποίηση δουλεύει έχω μετρητή ακριβείας τον προσκαλώ να έρθει να το μετρήσουμε και να δει και ο ίδιος χωρίς καμία χρέωση φυσικά.
Όσο για τις τιμές όλοι νομίζουν ότι όσο ποιο ακριβό τόσο καλύτερο, κάτι που δεν ισχύει σίγουρα σε αυτήν την περίπτωση οι εταιρίες Facom, Beta, Gedore και άλλες πουλάνε μέσα στην τιμή και το όνομα τους, άσε που καμία από αυτές δεν κατασκευάζει τα δυναμόκλειδα που πουλάνε αλλά είναι μεταπωλητές κάτι που ανεβάζει την τιμή ακόμα περισσότερο.
Δεν υπάρχει δυν/δο με πιστοποίηση στα 50 και 60 ευρώ απλά πετάτε τα λεφτά σας αγοράζοντας καστάνια, ούτε χρειάζεται να δώσει κάποιος 300 ευρώ για να πάρει και εγώ δεν ξέρω τι, με κοντά στα 100 ευρώ και λίγο λιγότερο για τις δυνάμεις που μιλάτε μπορείτε να βρείτε δυν/δο με πιστοποιητικό και με πάρα πολύ καλή ποιότητα αν θέλετε να μιλήσουμε για ποιότητες τα μόνα που είναι απόλυτα είναι τα Britool αν και λίγο ξεπερασμένα με δεύτερο αυτό που έχω, όλα τα άλλα είναι από ίσα έως πολλά σκαλοπάτια παρακάτω.
Συγνώμη αν κούρασα αλλά είναι πολλά που ακούγονται και πολλοί λίγοι αυτοί που ξέρουν.
Ξαναλέω ότι δεν είμαι εδώ για να πουλήσω αλλά να βοηθήσω, εάν κάποιος θέλει να με ρωτήσει κάτι ευχαρίστως να του απαντήσω και στο e-mail:pikounis@acci.gr


Πολύ κατατοπιστικός ο φίλος μας!!! okk

______________________________________________________
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 Ae255310

ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ - Σελίδα 4 2v2b31w
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
 
ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com