Greek GSX-R forum
BlackStone oil reports Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
BlackStone oil reports Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
BlackStone oil reports Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 
JIMK7
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 
nasos-v
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 
T.R.E
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 
k8 600 kk
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 
kostaskr6
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 
κολτρέϊν
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 
Leroy
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 
ripper
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
BlackStone oil reports Poll_l10BlackStone oil reports Poll_c10BlackStone oil reports Poll_r10 

 

 BlackStone oil reports

Πήγαινε κάτω 
+7
mx5
panos-ohli
vasilis987
Miou
ENDURASX
kontos 750
DrIoannis
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 01:28

Ανοίγω το θέμα για να αναρτώνται οι αναλύσεις από το λάδι κινητήρα που τυχόν έχετε κάνει.
Μόλις μου ήρθε η αναφορά από την ανάλυση του λαδιού από τον κινητήρα του S1000RR.Απότι λέει είναι πολύ καλή και μπορώ να κρατήσω ακόμη περισσότερο το λάδι μέσα...
Τέτοιου είδους αναλύσεις βοηθάνε στην παρακολούθηση και πρόωρη διάγνωση προβλημάτων.
Επίσης με την χημική ανάλυση του λαδιού μπορείς να κάνεις κάποια οικονομία γιατί μεγαλώνεις βάση του αποτελέσματος τους χρόνους της αλλαγής.
BlackStone oil reports 8868d1338589567-upload-your-blackstone-oil-reports-here-s1000rr-1st-oil-report
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 01:42

mprabo χρησιμο το θεμα...επειδη εγω δεν ξερω την διαδικασια που εκανες,αν δεν βαριεσαι μου την λες..... kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ENDURASX
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ENDURASX


Άντρας Όνομα: : Παντελης
Τόπος : Περιστερι
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 463
Αγωνιζόμενος : θα θελα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 05/01/2011

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 02:54

kontos 750 έγραψε:
mprabo χρησιμο το θεμα...επειδη εγω δεν ξερω την διαδικασια που εκανες,αν δεν βαριεσαι μου την λες..... kapelo

πες μας respekt2 respekt2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 09:07

Λοιπόν...
1)Παραγγέλνεις το κιτ από το site της εταιρίας ΔΩΡΕΑΝ.
2)Μετά την παραλαβή του κιτ, στην αλλαγή λαδιών ή με αναρρόφηση παραλαμβάνεις το δείγμα. Το παραλαμβάνεις βάση των οδηγιών και βάση του βίντεο



3)Συμπληρώνεις το χαρτί που έρχεται μαζί με το κιτ και το ταχυδρομείς.
4)Περιμένεις υπομονετικά το αποτέλεσμα και εύχεσαι για το καλύτερο...
Κόστος συνολικό περίπου 25-30ευρώ, ανάλογα την τιμή του $.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 10:09

δλδ γιαννη εβγαλες λιγο λαδι με 3000 και το εστειλες για αναλυση ???
για ποιον λογο ? μηπως ειχε σπασει ? ηταν πολυ μαυρο και σαν νερο και δεν ησουν σιγουρος για το ποσο καλο ειναι πλεον?


παντος να σκασω 30ε για να μου πουνε οτι ειναι ακομα σε καλη κατασταση δεν νομιζω οτι θα το εκανα ... 35ε εχουν τα 4 λιτρα καινουργιο λαδι ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 11:17

αλεξ εχω τηνβ εντυπωση οτι απο την αναλυση μπορεις να κρινεις και σε τι κατασταση ειναι το μοτερ σου.... scratch αν θυμαμαι καλα το ειχαμε κανει με τον γερο μου για το μοτερ του λεωφορειου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 11:26

ναι ρε γιαννη εξαλου το εχει γραψει αυτο και ο dr ... αλλα το μοτερ απο το
λεωφορειο του πατερα σου εχει 300000 χλμ ενω το μοτερ απο τη μπεμπα εχει
13000 χλμ...
αλλα ξεχασα .... bmw ειναι αυτη .... δεν ειναι σουζουκι .... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilis987
Normal gixxer
Normal gixxer
vasilis987


Άντρας Όνομα: : ΒΑΣΙΛΗΣ
Τόπος : κατερινη
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 186
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 11:27

συμφωνω και εγω με τον γιαννη, αυτο γινεται για να δουν πιο πολυ αν υπαρχουν ρινισματα στα λαδια και απο που ειναι , ετσι ωστε να προλαβεις βλαβες κινητηρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 11:41

Miou έγραψε:
ναι ρε γιαννη εξαλου το εχει γραψει αυτο και ο dr ... αλλα το μοτερ απο το
λεωφορειο του πατερα σου εχει 300000 χλμ ενω το μοτερ απο τη μπεμπα εχει
13000 χλμ...
αλλα ξεχασα .... bmw ειναι αυτη .... δεν ειναι σουζουκι .... lol!

xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa δεν παλευεσαι!!!!!!

ναι αλλα ενα μοτερ σαν τα δικα μας δουλευει στις 14000 στροφεςπεριπου ενω ενα αυτοκινητο βαρια μεχρι τις 5000....τελως παντων ας ξερουμε την διαδικασια και οποιος θελει το κανει και μας γνωστοποιει και τα αποτελεσματα για να βλεπουμε πως δουλευει το καθε λαδι!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos-ohli
Jr.gixxer
panos-ohli


Άντρας Όνομα: : πανος
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2011

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 11:56

να ρωτησω κατι,εκει που λεει βαλε τον αριθμο της καρτας σου εστειλες και τον cvc;(τον τριψηφιο κωδικο);
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 14:52

Δεν είναι μια διαδικασία που θα την κάνεις ΚΑΘΕ φορά που αλλάζεις λάδια γιατί το κόστος πάει ψηλά.Προσωπικά έκανα μία τώρα που έχει στρωθεί το μοτέρ να έχω μία βάση για αργότερα.Αυτή η διαδικασία θα βοηθήσει να απαντηθούν ερωτήσεις όπως:
1.Είναι καλό το λάδι που χρησιμοποιώ και κατάλληλο για την χρήση που του κάνω?
2.Άλλαξα λάδι και το κιβώτιο χτυπάει...Θα δείξει αν υπάρχουν παραπάνω τριβές η ανάλυση(πχ αυξημένος χαλκός,σίδηρος κλπ).
3.Είναι νωρίς-αργά τα ΧΧΧΧ χλμ που αλλάζω το λάδι μου?
4.Είναι νερό το λάδι που αλλάζω γιατί?Ιξώδες σπασμένο?Πρόσμιξη με καύσιμο ψυκτικό κλπ.?
5.Περίπτωση από το GIXXER πχ που μάλλον θα βοηθούσε και θα γλύτωνε $$$ και άγχος στον ιδιοκτήτη k9-l0 1000 ραγίζουν κορμοί??.
κλπ


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mx5
Full gixxer
Full gixxer
mx5


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Hμερομηνία εγγραφής : 27/09/2010

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 16:00

συν αν αλλαζει το ιξωδες

καλο θα ειναι την επομενη φορα να σταθλουν καινουργια και μεταχειρισμενα λαδια για να δεις την πραγματικη διαφορα στην αναλυση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos-ohli
Jr.gixxer
panos-ohli


Άντρας Όνομα: : πανος
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2011

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 21:14

DrIoannis έγραψε:
Δεν είναι μια διαδικασία που θα την κάνεις ΚΑΘΕ φορά που αλλάζεις λάδια γιατί το κόστος πάει ψηλά.Προσωπικά έκανα μία τώρα που έχει στρωθεί το μοτέρ να έχω μία βάση για αργότερα.Αυτή η διαδικασία θα βοηθήσει να απαντηθούν ερωτήσεις όπως:
1.Είναι καλό το λάδι που χρησιμοποιώ και κατάλληλο για την χρήση που του κάνω?
2.Άλλαξα λάδι και το κιβώτιο χτυπάει...Θα δείξει αν υπάρχουν παραπάνω τριβές η ανάλυση(πχ αυξημένος χαλκός,σίδηρος κλπ).
3.Είναι νωρίς-αργά τα ΧΧΧΧ χλμ που αλλάζω το λάδι μου?
4.Είναι νερό το λάδι που αλλάζω γιατί?Ιξώδες σπασμένο?Πρόσμιξη με καύσιμο ψυκτικό κλπ.?
5.Περίπτωση από το GIXXER πχ που μάλλον θα βοηθούσε και θα γλύτωνε $$$ και άγχος στον ιδιοκτήτη k9-l0 1000 ραγίζουν κορμοί??.
κλπ


μπορεις να απαντησεις και στο παραπανω ερωτημα μου αν δεν σου κανει κοπος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΣαβ 02 Ιουν 2012, 21:53

panos-ohli έγραψε:
DrIoannis έγραψε:
Δεν είναι μια διαδικασία που θα την κάνεις ΚΑΘΕ φορά που αλλάζεις λάδια γιατί το κόστος πάει ψηλά.Προσωπικά έκανα μία τώρα που έχει στρωθεί το μοτέρ να έχω μία βάση για αργότερα.Αυτή η διαδικασία θα βοηθήσει να απαντηθούν ερωτήσεις όπως:
1.Είναι καλό το λάδι που χρησιμοποιώ και κατάλληλο για την χρήση που του κάνω?
2.Άλλαξα λάδι και το κιβώτιο χτυπάει...Θα δείξει αν υπάρχουν παραπάνω τριβές η ανάλυση(πχ αυξημένος χαλκός,σίδηρος κλπ).
3.Είναι νωρίς-αργά τα ΧΧΧΧ χλμ που αλλάζω το λάδι μου?
4.Είναι νερό το λάδι που αλλάζω γιατί?Ιξώδες σπασμένο?Πρόσμιξη με καύσιμο ψυκτικό κλπ.?
5.Περίπτωση από το GIXXER πχ που μάλλον θα βοηθούσε και θα γλύτωνε $$$ και άγχος στον ιδιοκτήτη k9-l0 1000 ραγίζουν κορμοί??.
κλπ


μπορεις να απαντησεις και στο παραπανω ερωτημα μου αν δεν σου κανει κοπος?

Ναι πάντα όμως σε Prepaid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΚυρ 03 Ιουν 2012, 10:59

Πολύ ωραίο θέμα και χρήσιμο,μιας και το λάδι είναι η ζωή του κινητήρα... Παλιότερα τα άλλαζα και εγώ αυστηρά κάθε 3.000,βέβαια τότε το Κ5 το ταλαιπωρούσα περισσότερο με πολύ τέρμα γκάζι στην εθνική και το Castrol που έβαζα τότε στα 3.000 χλμ έβγαινε όχι μαύρο αλλά αρκετά "δουλεμένο"...

Χθές που έφτασε 9.000 το ΖΧ10 κοίταξα απ'το ματάκι την στάθμη του λαδιού ( προηγούμενη αλλαγή στις 6.000 ) και το λάδι ( Torco T4R 10W/40 ημισυνθετικό) είναι κίτρινο ακόμα,σχεδόν 1 τόνο πιο σκούρο θα έλεγα απ'την μέρα που το έβαλα μέσα... Shocked Οπότε θα το αφήσω σίγουρα άλλα 1.000 χλμ μέσα και βλέπουμε.

Πάντως το συγκεκριμένο θέμα καλό θα ήταν να το παρακολουθούμε γιατί υπάρχουν λάδια τα οποία "σπάνε" πολύ πιο γρήγορα από άλλα,και βέβαια μια τέτοια ανάλυση είναι ότι καλύτερο μπορεί να κάνει κανείς για να έχει μια εικόνα του κινητήρα του good

fovero
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΤρι 21 Οκτ 2014, 20:18

Νέος έλεγχος
BlackStone oil reports Htisr8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΤρι 21 Οκτ 2014, 20:25

τι ειναι αυτο ?
και τι δειχνει η αποκλιση απο το average ?
sos δε βγαζω ακρη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΤρι 21 Οκτ 2014, 20:45

Έχω κόψει τα σχόλια γιατί τα έβαλα και σε άλλο site μην φαίνεται το όνομα. Γράφουν
"Wear metals are a bit higher this time around. Some of that is obviously from the longer oil run, but the engine did make a little more metal per KM this time, especially as far as iron is concerned. It's not really enough to call a problem though. After all, this is only the second sample from this motorcycle so we'll just wait and see how it looks next time. The viscosity is thin for 10W/40. The fuel might have played a part in that, but neither fuel at this level nor a thin viscosity is typically harmful. Air and oil filtration are excellent.
Run 5,000 KM and check back."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΤρι 21 Οκτ 2014, 21:20

"wear metals" και "metal per KM" εννοει γρεζια απο τριβες ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΤρι 21 Οκτ 2014, 21:49

Από την τριβή όσο και καλό να είναι το λάδι υπάρχει υπόλειμμα σε μέταλλα. Αυτό μετράει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΤρι 21 Οκτ 2014, 21:58

fovero
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΤρι 21 Οκτ 2014, 22:04

DrIoannis έγραψε:
Από την τριβή όσο και καλό να είναι το λάδι υπάρχει υπόλειμμα σε μέταλλα. Αυτό μετράει...

Έχω παραγγείλει και εγώ μπουκαλάκι και θα στείλω λάδια απ'το ΖΧ10... Τρέμω στο τι θα βρουν μέσα What a Face What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΤρι 21 Οκτ 2014, 22:45

που οφειλεται η μεγαλη αποκλιση ορισμενων στοιχειων στις 2 μετρησεις? πχ μολυβδαινιο,μαγνησιο κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

BlackStone oil reports Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BlackStone oil reports   BlackStone oil reports EmptyΤρι 21 Οκτ 2014, 23:00

Βάση αναλύσεων και άλλων αντίστοιχων κινητήρων δεν είναι κάτι που θα πρέπει να με ανησυχεί...
Γράφουν σχόλια και αν βρουν κάτι σε ενημερώνουν και σου λένε τι μπορεί να είναι ή τι να κάνεις.

BlackStone oil reports 1192h5l
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
BlackStone oil reports
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com