Greek GSX-R forum
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_l10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_c10ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.

Πήγαινε κάτω 
+10
valentinosgsxr
JIMK7
stavrosrodo
DrIoannis
nktr
gat0s
nasos-v
Miou
tasos1984
panosk8
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 16:06

panosk8 έγραψε:
επ που σαι βαλεντινο!Smile δλδ στο φρεναρισμα δουλευει η αργη?


τζιμ
οχι δεν εχω κανει τιποτα στο μπροστινο εκτος απο ελατηρια.
για το revalving ειναι λιγο θωλο το τοπιο,ποιος θα το κανει,ποσο θα κοστισει,τι ακριβως του ζητας κ τι ακριβως κανει?
κ αν τελικα αζιζει σε συγκριση με το να αλλαξεις κομπλε τα καρτριτζ. scratch

Κοιτα το δικο μου τα ιδια εκανε στα οριακα φρενα οταν το σχεδων τερματιζα τις ρυθμισεις του μπροστινου βελτιωνοταν λιγο, μετα που του εκανα revalving και του εβαλα και πισω αναρτηση ολα εφτιαξαν Very Happy σιγουρα με ενα κομπλε καρτριτζ θα ειναι ακομα καλυτερο απλα κοστιζει παραπανω oooyes

Τα revalving τα ειχα παρει απο του Τασουλη το 2007 550 ευρω και δεν ειναι κατι ευκολο στο περασμα τους πρεπει να ειναι γνωστης αυτος που θα το κανει και να εχει τα απαραιτητα εργαλεια αλλιως μπορει να το καταστρεψεις αν δεν ξερεις ssss

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 10p7ousρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Icnsl4ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 2dhxn3kρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 2lbdx0jρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 18:23

DrIoannis έγραψε:
Σαφώς και με revalving θα δεις διαφορά αλλά θα σου ξαναπώ μάλλον παραείναι μπροστρόβαρο και στο φρένο χάνει επαφή ο πίσω τροχός εύκολα.Με το που θα το σηκώσεις 4mm εμπρός θα δεις διαφορά.Τα cartridges με το revalving έχουν διαφορά αρκετή αλλά για κάποιον που ασχολείται ερασιτεχνικά το revalving είναι αρκετό.Για να το βάλεις είναι σχετικά εύκολο(απλά ξεβιδώνεις-βιδώνεις).

μη μου λες τετοια τωρα ,γιατι στο τσακ ειμαι να κατεβω κατω να το κανω fafoutis
δεν πειραζει που θα εχει σηκωθει κ πισω κ μπρος η μηχανη? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1737
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 18:27

Θα ανεβάσεις το κέντρο βάρους και λογικά θα είναι πιο εύκολο από την μέση έως κάτω και λιιιιγο πιο δύσκολο από την μία πλευρά στην άλλη.Συμβουλή μου...κάνε το pirat .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 18:30

JIMK7 έγραψε:
panosk8 έγραψε:
επ που σαι βαλεντινο!Smile δλδ στο φρεναρισμα δουλευει η αργη?


τζιμ
οχι δεν εχω κανει τιποτα στο μπροστινο εκτος απο ελατηρια.
για το revalving ειναι λιγο θωλο το τοπιο,ποιος θα το κανει,ποσο θα κοστισει,τι ακριβως του ζητας κ τι ακριβως κανει?
κ αν τελικα αζιζει σε συγκριση με το να αλλαξεις κομπλε τα καρτριτζ. scratch

Κοιτα το δικο μου τα ιδια εκανε στα οριακα φρενα οταν το σχεδων τερματιζα τις ρυθμισεις του μπροστινου βελτιωνοταν λιγο, μετα που του εκανα revalving και του εβαλα και πισω αναρτηση ολα εφτιαξαν Very Happy σιγουρα με ενα κομπλε καρτριτζ θα ειναι ακομα καλυτερο απλα κοστιζει παραπανω oooyes

Τα revalving τα ειχα παρει απο του Τασουλη το 2007 550 ευρω και δεν ειναι κατι ευκολο στο περασμα τους πρεπει να ειναι γνωστης αυτος που θα το κανει και να εχει τα απαραιτητα εργαλεια αλλιως μπορει να το καταστρεψεις αν δεν ξερεις ssss

τζιμ οντως ειναι ακριβα αν υπολογισεις κ τα περιαστικα ,με λιγα παραπανω παιρνεις κομπλε κιτ απο ιντερνετ..
κ σιγουρα για να περαστει κατι στις αναρτησεις θελει πειρα κ ειδικα εργαλεια,γι αυτο κ δεν εχω βαλει το χερι μου εκει κ ουτε σκοπευω.

θα το σηκωσω λιγο μπροστα κ αυτο ηταν. κ δεν θα ξανασχοληθω μεχρι να βαλω κατι πιο σοβαρο μπροστα.

ευχαριστω πολυ παιδες kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 19:10

Η τιμή είναι αισθητά χαμηλότερη με revalve kit του Andreani (290Ε) και το αποτέλεσμα πολύ καλό για το κόστος του. Δε πιστεύω πως μετά απ'αυτό θα χρειαστείς κάτι άλλο μπροστά στα υδραυλικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Ιουν 2012, 20:44

panosk8 έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
panosk8 έγραψε:
επ που σαι βαλεντινο!Smile δλδ στο φρεναρισμα δουλευει η αργη?


τζιμ
οχι δεν εχω κανει τιποτα στο μπροστινο εκτος απο ελατηρια.
για το revalving ειναι λιγο θωλο το τοπιο,ποιος θα το κανει,ποσο θα κοστισει,τι ακριβως του ζητας κ τι ακριβως κανει?
κ αν τελικα αζιζει σε συγκριση με το να αλλαξεις κομπλε τα καρτριτζ. scratch

Κοιτα το δικο μου τα ιδια εκανε στα οριακα φρενα οταν το σχεδων τερματιζα τις ρυθμισεις του μπροστινου βελτιωνοταν λιγο, μετα που του εκανα revalving και του εβαλα και πισω αναρτηση ολα εφτιαξαν Very Happy σιγουρα με ενα κομπλε καρτριτζ θα ειναι ακομα καλυτερο απλα κοστιζει παραπανω oooyes

Τα revalving τα ειχα παρει απο του Τασουλη το 2007 550 ευρω και δεν ειναι κατι ευκολο στο περασμα τους πρεπει να ειναι γνωστης αυτος που θα το κανει και να εχει τα απαραιτητα εργαλεια αλλιως μπορει να το καταστρεψεις αν δεν ξερεις ssss

τζιμ οντως ειναι ακριβα αν υπολογισεις κ τα περιαστικα ,με λιγα παραπανω παιρνεις κομπλε κιτ απο ιντερνετ..
κ σιγουρα για να περαστει κατι στις αναρτησεις θελει πειρα κ ειδικα εργαλεια,γι αυτο κ δεν εχω βαλει το χερι μου εκει κ ουτε σκοπευω.

θα το σηκωσω λιγο μπροστα κ αυτο ηταν. κ δεν θα ξανασχοληθω μεχρι να βαλω κατι πιο σοβαρο μπροστα.

ευχαριστω πολυ παιδες kapelo

Οπως σου εγραψα και πριν η τιμη αυτη ηταν το 2007 να ξερεις τοτε για κομπλε κιτ στο μπροστινο σε wp μου ζητουσαν 2.500 toixos και το 2010 που ξαναρωτησα μου ειπαν 1500 ευρω :P

Αυτα που λεει ο Μητσος ( Andreani ) ειναι πολυ καλα τα εχω δουλεψει Very Happy και η τιμη τους good

Για μενα πρωτα πρεπει να φτιαξεις αυτα και μετα να παιξεις με τις ρυθμισεις γιατι ετσι οπως εισαι απλα χανεις το χρονο σου file

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 10p7ousρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Icnsl4ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 2dhxn3kρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 2lbdx0jρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΤρι 26 Ιουν 2012, 02:07

panosk8 έγραψε:
επ που σαι βαλεντινο!Smile δλδ στο φρεναρισμα δουλευει η αργη?


τζιμ
οχι δεν εχω κανει τιποτα στο μπροστινο εκτος απο ελατηρια.
για το revalving ειναι λιγο θωλο το τοπιο,ποιος θα το κανει,ποσο θα κοστισει,τι ακριβως του ζητας κ τι ακριβως κανει?
κ αν τελικα αζιζει σε συγκριση με το να αλλαξεις κομπλε τα καρτριτζ. scratch

Γεια σου Πανο. Ειμαι στην Μελβουρνη εδω και πεντε μηνες, "αμηχανος" γιαυτο εχω χαθει.

Ναι, απο οτι δοκιμες ειχα κανει με το gixxer μου καταλαβα οτι στο βυθισμα απο τα φρενα επηρεαζε κυριως η αργη ρυθμιση, ισως επειδη το μπροστινο μου ηταν στοκ και δεν ειχε την ακριβεια που εχει ενα αναβαθμισμενο. Ομως αν θες να δεις πραγματικη αλλαγη στην συμπεριφορα στα φρενα πρεπει να παιξεις με την ρυθμιση προφορτησης και οχι με τις αποσβεσεις και καλυτερα να ξεκινησεις απο μια μαλακη ρυθμιση και να σφιγγεις μεχρι να βρεις που εχεις την καλυτερη αισθηση στο μπροστινο χωρις να χασεις πολυ απο την σταθεροτητα στην στροφη.

Αυτα τα συμπερασματα ειναι απο προσωπικες δοκιμες και δεν μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι θα "δουλεψουν" και στο δικο σου στυλ ή μηχανακι, γιαυτο και δεν σου προτεινω συγκεκριμενες ρυθμισεις. Οι ρυθμισεις αναρτησεων οπως θα εχεις καταλαβει ειναι εντελως προσωπικο θεμα του καθενος και δεν μπορουν να δουλευουν με ετοιμες "συνταγες".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belzemos
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2012

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Νοε 2012, 21:38

Δεν ξέρω αν είναι πολύ αργά αλλά ίσως βοηθήσουν τα link... Εμένα τουλάχιστον με βοήθησαν πάρα πολύ (γιατί έχω το ίδιο μηχανάκι με τα video) και δεν ξέρω αν υπάρχουν σχετικά video για το μοντέλο καθενός.

https://www.youtube.com/watch?v=HAWLaLf1Awc&list=PL7B493F7443A1FEC8&index=6&feature=plpp_video

https://www.youtube.com/watch?v=conLHYxE_kQ&feature=BFa&list=PL7B493F7443A1FEC8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Νοε 2012, 22:00

Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Νοε 2012, 22:01

Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
p@nos
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 5
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2012

ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.   ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους. - Σελίδα 2 EmptyΤρι 20 Νοε 2012, 08:35

καλημερα

μη σηκωσεις τη μουρη το μηχανακι θα γινει πιο ασταθες χωρις λογο

κατ αρχην βεβαιωσε οτι φρεναρεις σωστα στα δυνατα φρενα(δυναμη στο τεποζητο και οχι στα κλιπον) οκ το ξερω ειναι λιγο δυσκολο να το κανεις αλλα αν θες να εκμεταλευτεις τα φρενα σου πρεπει να το εφαρμοζεις αλλιωσ σηκωνεται η ουρα πολυ

θεωροντας ομως οτι κανεις το παραπανω αφου το πιρουνι σου αφηνει μισο ποντο στο φρενο απο το τερμα, ανεβασε τη σταθμη στις μπουκαλες σου...ξεκινα με ενα ποντο λαδιου και βλεπεις που θα σε βολεψει...η παραπανω σταθμη εχει ωσ αποτελεσμα να αυξανει τη συμπιεση του μποστινου λογω του αερα που συμπιεζεται σε λιγοτερο ογκο και αποτελει ρυθμιστικο παραγοντα του μπροστινου, μιας και υπαρχουν και πολλα επισημα διαγραμματα απο εταιριες δεν ειναι δηλαδη μπακαλιστικη λυση καπου εχω κατι διαγραμματα της ολινς που σου λενε πως αλλαζουν....φυσιολογικα θα σου λυσει το προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ρυθμισεις αναρτησης κ κατανομη βαρους.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Stoner: Λάθος η αύξηση βάρους!!
» Βελτίωση μπροστινής ανάρτησης HAYABUSA K3
» Ρυθμιση αναρτησης

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com