Greek GSX-R forum
pirelli dragon γομες 1 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
pirelli dragon γομες 1 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
pirelli dragon γομες 1 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 
JIMK7
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 
nasos-v
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 
T.R.E
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 
k8 600 kk
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 
kostaskr6
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 
Leroy
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 
ripper
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
pirelli dragon γομες 1 2 Poll_l10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_c10pirelli dragon γομες 1 2 Poll_r10 

 

 pirelli dragon γομες 1 2

Πήγαινε κάτω 
+5
Miou
babis k8
DrIoannis
teo46
kanivalosK6
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kanivalosK6
Jr.gixxer
kanivalosK6


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 02/04/2012

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΔευ 13 Αυγ 2012, 17:01

τη γνωμη σας σαν λαστιχα για track days(μεγαρα μονο)βρηκα αρκετα καλη τιμη στα συγγεκριμενα 240ε ζευγαρι 190πισω....παρακαλω οσοι τα εχουν δοκιμασει μονο....οσοι δεν τα εχουν δοκιμασει μη με μπερδεπσουν γιατι εχει γινει το μυαλο μου ακορντεον με το συγγεκριμενο θεμα(που να ηθελα να αγορασω και σπιτι να δειτε) :P :P :P :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΔευ 13 Αυγ 2012, 18:16

πολυ καλη επιλογη.. τιμιο λαστιχο!

στην οπεν πέρσι γυρναγαν ασσους τα παιδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kanivalosK6
Jr.gixxer
kanivalosK6


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 02/04/2012

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΔευ 13 Αυγ 2012, 18:44

ευχαριστω τεο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΔευ 13 Αυγ 2012, 19:13

Πράγματι πολύ τίμια λάστιχα και σε καλή τιμούλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΔευ 13 Αυγ 2012, 19:20

teo46 έγραψε:
πολυ καλη επιλογη.. τιμιο λαστιχο!

στην οπεν πέρσι γυρναγαν ασσους τα παιδια.


oooyes oooyes oooyes

Συμφωνω απολυτα...

Παραμενει ακομα οτι καλυτερο απο θεμα απο δοσης-φθορας-τιμης good κ ο Τεο νομιζω
οτι το χαρακτηρισε ακριβως ως εχει ΤΙΜΙΟ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 16 Αυγ 2012, 22:33

προσεχε μονο τις ημερομηνιες ... ειναι κριμα να παρεις παλια μονο και μονο γιατι τα βρηκες φθηνα ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠαρ 17 Αυγ 2012, 01:43

+1
θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες τιμιο λαστιχο και με πολυ καλη αντοχη.
βεβαια κακα τα ψεματα δεν συγκρινεται με τα πιο καινουρια ελαστικα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠαρ 17 Αυγ 2012, 09:22

πινω νερο στο ονομα του, τα πιρελακια ειναι οτι καλυτερο για εναν μεσο εως σχετικα γρηγορο που κανει κανενα track day οδηγαει στο δρομο και παει και καμια πολεμικη Αγιο Επιδαυρο και τα σχετικα,

με 1 μπροστα εχω κανει 5 track day στο 1.14 - 1.09 περιπου 6.000 στο δρομο
και χτες που ανεβηκα καλαβρυτα ακομα κραταγε σα καινουριο,

το πισω αν φτιαξεις την πιεση αναλογα το καιρο και το πως οδηγεις δε θα σε πουλησει ποτε, και το βασικοτερο για εμενα που δεν το εχω μονο για χρηση track bike δουλευει και με 34-35 πιεση στο δρομο παραπανω απο ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΑ, ναι αν και γομα δουλευει και σχετικα κρυο αντιθετα με τα σλικ !

χτυπατα χωρις δευτερη σκεψη !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠαρ 17 Αυγ 2012, 15:27

ρε ΚΚ θα με τρελανεις ή θα με κανεις να πουλησω το 1000 και να παρω 600 για να μην διαλυω το πισω λαστιχο ....
ουτε 3 καλα tds δεν μου βγαζει το πισω ... και δεν παταει δρομο, μονο πιστα....

τελος παντων κανιβαλε οπως βλεπεις ολοι σου λεμε καλα λογια για τα λαστιχα.....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuzukaK4
Adv. gixxer
Adv. gixxer
SuzukaK4


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης!
Τόπος : Salonica Rules!
Αριθμός μηνυμάτων : 445
Hμερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 10:19

Παιδιά για να μην ανοίγω άλλο θέμα..
Έχουμε καμία καλή τιμούλα για λάστιχα και για online οτιδηποτε..
Σε γόμα θέλω να δοκιμάσω πιρελι η να πάω σε kr για κάτι διαφορετικό από gp racer!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 10:46

SuzukaK4 έγραψε:
Παιδιά για να μην ανοίγω άλλο θέμα..
Έχουμε καμία καλή τιμούλα για λάστιχα και για online οτιδηποτε..
Σε γόμα θέλω να δοκιμάσω πιρελι η να πάω σε kr για κάτι διαφορετικό από gp racer!


kr ??? aswew
ισως το καλυτερο λαστιχο -γομα ... αλλα εχει απαιτησεις απο εσενα σαν οδηγο .
1 υποχρεωτικα κουβερτες
2 να το πιεζεις πραγματικα  για να αποδωσει αυτο που μπορει . κρυο δεν δουλευει

δεν πιστευω οτι στο ρυσιο θα δουλεψει αυτο το λαστιχο .

αν το ζητουμενο ειναι απλα να αλλαξεις λαστιχο και να φυγεις απο το racer να πας στο σκετο gp . αλλα και αυτο ειναι αγωνιστικη γομα και εχει απαιτησεις (οχι τοσες οσο το σλικ)

ειδικα το kr ειναι και ακριβο ...

απο πιρελι τα ντραγκον sc  εχουν εξαφανιστει απο την αγορα απο οτι γνωριζω αλλα υπαρχουν τα νεοτερα diablo sc σε χαραχτα και σε σλικ τα sbk
και τα 2 ειναι ακριβα και θεωρω οτι ειναι κριμα να τα φας στον δρομο και που και που να κανεις επισκεψεις στο ρυσιο .

εαν τα θελεις για να μπαινεις σερρες αλλαζει το πραγμα ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 13:15

Καταρχην οτι ξερατε για τα KR να τα ξεχασετε lol! lol!

Πλεον ολα ειναι γαλλικα και δεν εχουν καμια σχεση με το αγγλικο που ξεραμε. Πιο αργη κορωνα και πιο μαλακος σκελετος.

Οπως και να εχει ειναι απαιτητικο λαστιχο δεν ειναι αιντε να βαλουμε ενα slick να δουμε τι λεει. Θελει σωστη γομα για τη θερμοκρασια της ασφαλτου (που αλλαζει και μεσα στη μερα) και οπωσδηποτε κουβερτες. Ζεστενεται πολυ δυσκολα και κρυωνει πολυ ευκολα με αποτελεσμα οτι μπορει να σε στειλει χωρις καμια προειδοποιηση εαν δεν το πας συνεχεια ταπα. Γενικα δεν θα το συμβουλευα για αρχαριο οδηγο που θελει να δοκιμασει κατι αλλο απο τα gp racer οποτε καλυτερα μα κρυα φιλε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Για τα Dunlop , τα D212 ειναι μονοδρομος πλεον οπου ειναι ενα παρα πολυ καλο all around ελαστικο για τη πιστα.

Slick παιζει και τα michelen με μοναδικο προβληματισμο οτι θελει μαλακο μπροστινο λογο πολυ σκληρου σκελετου αλλιως κανεις ευκολα ζημια στο λαστιχο. Οπως και να εχει πολυ τιμιο λαστιχο και σε παρα πολυ καλη τιμη (310 νομιζω το ζευγαρι)

Παντως απο τη στιγμη που δεν μιλαμε για ξεκαθαρα αγωνιστικη χρήση τότε πιστευω πως καλυτερη επιλογη ειναι τα d212 σε type3 εμπρος και type4 πισω. Δε νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuzukaK4
Adv. gixxer
Adv. gixxer
SuzukaK4


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης!
Τόπος : Salonica Rules!
Αριθμός μηνυμάτων : 445
Hμερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 14:13

Λοιπόν είπα να βάλω κάτι άλλο να δοκιμάσω για να δω κάτι διαφορετικο ρε παιδί μ...
Τώρα η χρήση που θα γίνει το μηχανάκι έχω σκοπό να το κλείσω μέσα με πολυαστερικο... Και να βγαίνει
Μόνο Σέρρες Ρύσιο... Δε θα το έχω για μετακίνηση στο δρομο...
Επίσης ανέφερα τα kr γιατί δεν έχω δοκιμάσει σλικ ακομα... Τώρα για να λέτε ότι είναι του ματς για έναν που δεν τα έχει ξανά βάλει κάτι ξέρετε!
D212 τα έχω κατα νου μιας και αποδείχθηκαν πιο πολύ για πίστα παρά για δρόμο σε σύγκριση με το 211... Σε σλικακι τι θα προτείνατε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 15:38

Το θεμα ειναι να δεις και τις τιμες. Πιστα σημαινει λαστιχα αρα λεφτα. Οποτε οταν το KR εχει 410 το ζευγαρι και παιζει να εχεις πολλα θεματα με αυτο για μενα δεν αξιζει το ρισκο , ειδικα και απο τη στιγμη που τ'αλλαξε. Τα D212 ειναι στα 350 που δεν το λες φτηνο. Απλα σε αποζημειωνει με το αποτελεσμα. Τωρα τα michelen power slick ειναι τιμια και εχουν και 310 . Τα superbike της pirelli εχω την εντυπωση πως ειναι σημαντικα ακριβοτερα. Οσο για τα υπολοιπα , bridgeston , continental και metzeler slick δεν εχω καμια πληροφορια γιατι δεν τα εχω δοκιμασει ουτε εγω ουτε καποιος γνωστος μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuzukaK4
Adv. gixxer
Adv. gixxer
SuzukaK4


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης!
Τόπος : Salonica Rules!
Αριθμός μηνυμάτων : 445
Hμερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 15:44

Τα Michelin από που αυτή η τιμή; Γιατί είμαι και Θεσσαλονίκη!
Έχουν κάποια ιδιαιτερότητα; Τη διάσταση βγαίνουν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuzukaK4
Adv. gixxer
Adv. gixxer
SuzukaK4


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης!
Τόπος : Salonica Rules!
Αριθμός μηνυμάτων : 445
Hμερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 15:47

Έχεις δίκιο περί τιμής και χρήσης- αξιοπιστίας... Κοιτά για τη τιμή σίγουρα πιο πολύ συμφέρει το 212
Αλλά για το Michelin δε ξερω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 16:26

το καλο με τα μισελιν ειναι οτι δεν εχουν φορά . τουμπαρεις ανετα δλδ χωρις να στο απαγορευει η εταιρεια .

τα pirelli sbk 200/60 που εχω εγω αν θυμαμαι καλα πρεπει να κοστιζουν καπου στα 330-350

οπως και να εχει για εμενα εαν αποφασισεις να βαλεις γομες θα πρεπει να δουλεψεις και κουβερτες αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι πρεπει να εχεις την ταχυτητα που απαιτει ενα αγωνιστικο ελαστικο . εαν οχι τοτε κατσε σε λαστιχο πιστας-δρομου ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 16:52

Miou έγραψε:
το καλο με τα μισελιν ειναι οτι δεν εχουν φορά . τουμπαρεις ανετα δλδ χωρις να στο απαγορευει η εταιρεια .

τα pirelli sbk 200/60 που εχω εγω αν θυμαμαι καλα πρεπει να κοστιζουν καπου στα 330-350

οπως και να εχει για εμενα εαν αποφασισεις να βαλεις γομες θα πρεπει να δουλεψεις και κουβερτες αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι πρεπει να εχεις την ταχυτητα που απαιτει ενα αγωνιστικο ελαστικο . εαν οχι τοτε κατσε σε λαστιχο πιστας-δρομου ...

Οπως στα λεει ο Μιου. Αγωνιστικο λαστιχο χωρις κουβερτες απλα δεν παιζει αλλιως κλαις τα λεφτα σου. Επισης εαν δε το εκμεταλευτεις σωστα παιζει να ειναι και χειροτερο απο λαστιχο δρομου/πιστας. Ασε που αναλογα τη γομα βγαζουν πολυ λιγοτερα χιλιομετρα στη πιστα..... Δεν πανε μονα τους δυστυχως πρεπει εσυ να τα πας. Οι τιμες αυτες ειναι Αθηνα παντα για Θεσσαλονικη δεν ξερω τι παιζει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuzukaK4
Adv. gixxer
Adv. gixxer
SuzukaK4


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης!
Τόπος : Salonica Rules!
Αριθμός μηνυμάτων : 445
Hμερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 17:15

Πωω με γ@μησατε τη ψυχολογία... Μάλλον για το 212 με βλέπω...
Με κόψετε τα φτερά ρε π@@στη μου! Αλλά για να το λέτε κάτι ξέρετε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

pirelli dragon γομες 1 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pirelli dragon γομες 1 2   pirelli dragon γομες 1 2 EmptyΠεμ 06 Νοε 2014, 18:22

Τα D212 κάνουν και για δρόμο παιδιά ή είναι ακραία επιλογή;Τα αντίστοιχα Pirelli με τα D212 είναι τα Diablo Supercorsa SC;Εκτός απο την διαφορά τιμής έχουν εφάμιλλη απόδοση,έχει ας πούμε κανένα από τα δυο κάποιο μειονέκτημα ιδιαίτερο.Ας πούμε οταν πριν καιρό είδα το Pirelli ο σκελετός του ήταν τρομερά μαλακός σε σχέση με το Dunlop,μπορεί αυτό να σημαίνει κάτι σε χρήση δρόμου αν πχ καταπονηθεί πολύ με πολλά χιλιόμετρα(ξεζανταρισμα κτλ);Τέλος το αντιστοιχο του D211 είναι το SP;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
pirelli dragon γομες 1 2
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» pirelli dragon supercorsa!!!
» dunlop gp racer vs pirelli....??
» Νέα λάστιχα Pirelli

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com