Greek GSX-R forum
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 
JIMK7
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 
nasos-v
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 
T.R.E
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 
k8 600 kk
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 
kostaskr6
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 
κολτρέϊν
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 
Leroy
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 
ripper
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_l10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_c10Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Poll_r10 

 

 Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????

Πήγαινε κάτω 
+12
dimitros
mitsos
Miou
DrIoannis
giannisK6
ΓρηγόρηςΚ2
topetwrx
Antonios_gsxr
tsasbi
Georgio
louk6
kostasbusa
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostasbusa
Jr.gixxer
kostasbusa


Άντρας Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Hμερομηνία εγγραφής : 20/10/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 14:02

Καλησπέρα και πάλι.

Ανοίγω αυτό το θέμα μπας και βρώ λύση σε ένα προβλημά μου.
Πως να ξεκινάω το μηχανάκι χωρίς να σουζάρει???

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

υ.γ είμαι 1,90 ύψος

και 128 κιλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
louk6
Hero gixxer
Hero gixxer
louk6


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : βολος
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 2024
Αγωνιζόμενος : Αμα τυχει... οπου τυχει....
Hμερομηνία εγγραφής : 30/08/2011

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 14:43

βαλε ολο το βαρος σου στο ντεποζιτο,,, και αστο να πατιναρει λιγο οταν ξεκινησει... μετα αμολα το συμπλεκτη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 14:51

louk6 έγραψε:
βαλε ολο το βαρος σου στο ντεποζιτο,,, και αστο να πατιναρει λιγο οταν ξεκινησει... μετα αμολα το συμπλεκτη..
μπορεί να κάνω λάθος αλλά πιστεύω πως αν το κάνει αυτό το έχει σίγουρο το καπάκι, με προβλημάτισε λίγο το αμόλα το συμπλέκτη :P
Και εν πάση περιπτώσει ξεκίνα λίγο ποιο αργά εκτός αν μιλάς για κόντρα φιλικά πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
kostasbusa
Jr.gixxer
kostasbusa


Άντρας Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Hμερομηνία εγγραφής : 20/10/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 15:21

Georgio έγραψε:
louk6 έγραψε:
βαλε ολο το βαρος σου στο ντεποζιτο,,, και αστο να πατιναρει λιγο οταν ξεκινησει... μετα αμολα το συμπλεκτη..
μπορεί να κάνω λάθος αλλά πιστεύω πως αν το κάνει αυτό το έχει σίγουρο το καπάκι, με προβλημάτισε λίγο το αμόλα το συμπλέκτη :P
Και εν πάση περιπτώσει ξεκίνα λίγο ποιο αργά εκτός αν μιλάς για κόντρα φιλικά πάντα.

Λέμε και για κανά ''φιλικό'' πάτημα...
για αυτό ρωτάω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 15:57

kostasbusa έγραψε:
Georgio έγραψε:
louk6 έγραψε:
βαλε ολο το βαρος σου στο ντεποζιτο,,, και αστο να πατιναρει λιγο οταν ξεκινησει... μετα αμολα το συμπλεκτη..
μπορεί να κάνω λάθος αλλά πιστεύω πως αν το κάνει αυτό το έχει σίγουρο το καπάκι, με προβλημάτισε λίγο το αμόλα το συμπλέκτη :P
Και εν πάση περιπτώσει ξεκίνα λίγο ποιο αργά εκτός αν μιλάς για κόντρα φιλικά πάντα.

Λέμε και για κανά ''φιλικό'' πάτημα...
για αυτό ρωτάω.
Φίλε μου χωρίς να θέλω να το παίξω ο σωστός τις υπόθεσης γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να αποδείξεις σε κανέναν ότι είσαι ποιο γρήγορος κοίτα να το χαρείς για πάρτι σου και μονό και άσε τις κόντρες. Αγόρασες ένα βρομογκαζο από τα λίγα και θέλει προσοχή και σύνεση όπως πολύ καλά μου έλεγαν κάποια παιδιά πριν το πάρω κι εγώ προσέχουμε για να έχουμε λοιπόν και άσε τους άλλους να σε κολλάνε, το πάω αργά γιατί βιάζομαι θα το έχεις ακούσει πιστεύω τίποτε δεν είναι βγαλμένο τυχαία Wink

Υ.Γ Στερνή μου γνώση να σ΄είχα πρώτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
tsasbi
Hero gixxer
Hero gixxer
tsasbi


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Ζωγράφου city
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 1410
Αγωνιζόμενος : moto gp PlayStation 1-2-3-4

Hμερομηνία εγγραφής : 23/05/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 15:59

Παντός μεγάλο ρόλο παίζει να έχει το σωμά μπροστά για να πάει όλο το βάρος μπροστά κ έπειτα θα το βρεις μόνο σου πως θα ανεβάσεις τις στροφές κ θα αφήσεις το συμπλέκτη..μην περιμένεις να σου βγει αμέσως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasbusa
Jr.gixxer
kostasbusa


Άντρας Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Hμερομηνία εγγραφής : 20/10/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 16:37

Φίλε μου χωρίς να θέλω να το παίξω ο σωστός τις υπόθεσης γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να αποδείξεις σε κανέναν ότι είσαι ποιο γρήγορος κοίτα να το χαρείς για πάρτι σου και μονό και άσε τις κόντρες. Αγόρασες ένα βρομογκαζο από τα λίγα και θέλει προσοχή και σύνεση όπως πολύ καλά μου έλεγαν κάποια παιδιά πριν το πάρω κι εγώ προσέχουμε για να έχουμε λοιπόν και άσε τους άλλους να σε κολλάνε, το πάω αργά γιατί βιάζομαι θα το έχεις ακούσει πιστεύω τίποτε δεν είναι βγαλμένο τυχαία Wink

Υ.Γ Στερνή μου γνώση να σ΄είχα πρώτα.[/quote]

thanks

Απλά η κ@υλ@ αρκετές φορες ξεπερνάει το μυαλό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
louk6
Hero gixxer
Hero gixxer
louk6


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : βολος
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 2024
Αγωνιζόμενος : Αμα τυχει... οπου τυχει....
Hμερομηνία εγγραφής : 30/08/2011

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 16:38

αυτο ενοουσα και εγω.. να το αφησει να πατηναρει λιγο να ρολαρει και μετα να αμολησει το συμπλεκτη... για να μην φαει καπακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 16:38

kostasbusa έγραψε:
Καλησπέρα και πάλι.

Ανοίγω αυτό το θέμα μπας και βρώ λύση σε ένα προβλημά μου.
Πως να ξεκινάω το μηχανάκι χωρίς να σουζάρει???

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

υ.γ είμαι 1,90 ύψος

και 128 κιλά...

Αν εννοείς να ξεκινήσεις το μηχανάκι με τέρμα γκάζι στην 1η και να μην σηκωθεί, αυτό δεν γίνεται..

Εγώ είμαι 50 κιλά ελαφρύτερος σου και όσες φορές έχω οδηγήσει hayabusa και έκανα προσπάθεια να το ξεκινήσω από ακινησία κτλ, να ανοίξεις τέρμα την 1η δεν γίνεται, όπως δεν γίνεται και στο 1000άρι άλλωστε..

Οπότε προσπάθησε είτε να παίξεις με τον συμπλέκτη αρκετά, μέχρι το τέλος της 1ης, είτε (αυτό είναι πιο δύσκολο και θέλει πολύ εξάσκηση) να κρατάς σηκωμένο τον μπροστά τροχό λίγο, για όλη την πρώτη, τόσο ώστε να μην κόβεις γκάζι και να μην δίνεις παραπάνω, ώστε να μην σηκωθεί περισσότερο και αναγκαστείς να κόψεις..

Μπες εδώ στο forum στις τεχνικές οδήγησης και μετά στο thread "εκκινήσεις" και θα δεις αρκετές εκκινήσεις από hayabusa onboard και θα δεις στην τελευταία σελίδα νομίζω, ένα video που είχα ανεβάσει εγώ από dragster στο εξωτερικό, ένα hayabusa το οποίο με την βοήθεια του συμπλέκτη, ξεκίνησε αρκετά καλά..

Συγκριτικά με το δικό μου μηχανάκι πάντως, το hayabusa δεύτερης γενιάς, πάντοτε μου έδινε την εντύπωση πως σε καλό οδόστρωμα, ήταν αισθητά πιο εύκολο να το "βάλεις κάτω" με 1η, σε σχέση με το 1000..

Εννοείται κάνε και αυτό που σου είπαν τα παιδιά παραπάνω.

Ρίξε όλο σου το βάρος πάνω στο τεπόζιτο και θα βελτιωθεί η κατάσταση σίγουρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsasbi
Hero gixxer
Hero gixxer
tsasbi


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Ζωγράφου city
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 1410
Αγωνιζόμενος : moto gp PlayStation 1-2-3-4

Hμερομηνία εγγραφής : 23/05/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 16:46

kostasbusa έγραψε:
Φίλε μου χωρίς να θέλω να το παίξω ο σωστός τις υπόθεσης γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να αποδείξεις σε κανέναν ότι είσαι ποιο γρήγορος κοίτα να το χαρείς για πάρτι σου και μονό και άσε τις κόντρες. Αγόρασες ένα βρομογκαζο από τα λίγα και θέλει προσοχή και σύνεση όπως πολύ καλά μου έλεγαν κάποια παιδιά πριν το πάρω κι εγώ προσέχουμε για να έχουμε λοιπόν και άσε τους άλλους να σε κολλάνε, το πάω αργά γιατί βιάζομαι θα το έχεις ακούσει πιστεύω τίποτε δεν είναι βγαλμένο τυχαία Wink

Υ.Γ Στερνή μου γνώση να σ΄είχα πρώτα.

thanks

Απλά η κ@υλ@ αρκετές φορες ξεπερνάει το μυαλό...[/quote]

+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 17:41

Με αφορμή αυτό το θέμα με προβληματίσατε! Η δικιά μου, αν και πιο παλιό μοντέλο και κατά συνέπεια πιο αδύνατη, δεν σηκώνεται. Όσες φορές και αν πάτησα την 1η σε καλή άσφαλτο, που σημαίνει ότι δεν σπινάριζε, από την στιγμή που άφησα εντελώς τον συμπλέκτη δεν σηκώθηκε εκτός από μία φορά που σηκώθηκε μια ιδέα. Εννοείτε ότι το βάρος μου το έχω μπροστά. Είναι φυσιολογικό να μη σηκώνεται; Για την μηχανή μιλώ!!! Laughing Αυτό φυσικά μου είναι ευχάριστο, γιατί ποτέ μου δεν ασχολήθηκα με σούζες καλώς ή κακώς, αν και νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να το γνωρίζει ο ψαγμένος! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 18:09

topetwrx έγραψε:
Με αφορμή αυτό το θέμα με προβληματίσατε! Η δικιά μου, αν και πιο παλιό μοντέλο και κατά συνέπεια πιο αδύνατη, δεν σηκώνεται. Όσες φορές και αν πάτησα την 1η σε καλή άσφαλτο, που σημαίνει ότι δεν σπινάριζε, από την στιγμή που άφησα εντελώς τον συμπλέκτη δεν σηκώθηκε εκτός από μία φορά που σηκώθηκε μια ιδέα. Εννοείτε ότι το βάρος μου το έχω μπροστά. Είναι φυσιολογικό να μη σηκώνεται; Για την μηχανή μιλώ!!! Laughing Αυτό φυσικά μου είναι ευχάριστο, γιατί ποτέ μου δεν ασχολήθηκα με σούζες καλώς ή κακώς, αν και νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να το γνωρίζει ο ψαγμένος! Rolling Eyes
Αν ανοίξεις το γκάζι γρήγορα θα δεις τι ωραία έρχεται lol! και όχι μόνο με πρώτη.
Πήγα μια βόλτα Χαλκιδική και στο γυρισμό βγαίνοντας από παράδρομο το άνοιξα απότομα με δευτέρα για να πάρω την ταχύτητα των άλλων οχημάτων γρήγορα και μου έκανε μπαντοσουζα.

Υ.Γ μετά τα 70 είναι φυσιολογικό να μην σηκώνετε δεν μιλώ για τη μηχανή xaxa xaxa xaxa άντε για κανένα turbo σε κόβω pistoli


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Georgio στις Κυρ 21 Οκτ 2012, 18:18, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 18:17

Georgio έγραψε:
topetwrx έγραψε:
Με αφορμή αυτό το θέμα με προβληματίσατε! Η δικιά μου, αν και πιο παλιό μοντέλο και κατά συνέπεια πιο αδύνατη, δεν σηκώνεται. Όσες φορές και αν πάτησα την 1η σε καλή άσφαλτο, που σημαίνει ότι δεν σπινάριζε, από την στιγμή που άφησα εντελώς τον συμπλέκτη δεν σηκώθηκε εκτός από μία φορά που σηκώθηκε μια ιδέα. Εννοείτε ότι το βάρος μου το έχω μπροστά. Είναι φυσιολογικό να μη σηκώνεται; Για την μηχανή μιλώ!!! Laughing Αυτό φυσικά μου είναι ευχάριστο, γιατί ποτέ μου δεν ασχολήθηκα με σούζες καλώς ή κακώς, αν και νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να το γνωρίζει ο ψαγμένος! Rolling Eyes
Αν ανοίξεις το γκάζι γρήγορα θα δεις τι ωραία έρχεται lol! και όχι μόνο με πρώτη.
Πήγα μια βόλτα Χαλκιδική και στο γυρισμό βγαίνοντας από παράδρομο το άνοιξα απότομα με δευτέρα και μου έκανε μπαντοσουζα.

Τι να πω Γιώργο! Λες να έχει πρόβλημα η δικιά μου και να έχει μειωμένη ισχύ; Εγώ πάντως μπορώ να πω ότι έχω τραβήξει όλη την 1η από την αρχή πολλές φορές και δεν μου έκανε τίποτε προς έκπληξή μου! Όσο για την 2α μου ούτε λόγος! Βέβαια αν σπινάρει και μαγκώσει απότομα λόγο αλλαγής ασφάλτου τότε ναι μπορεί, αλλά δεν μου έχει συμβεί μέχρι τώρα! Γενικά θα έλεγα ότι τα 300 κοντερίσια δεν τα βγάζει και πολύ άνετα! Τα 280-290 ΟΚ, αλλά μετά πέφτει ο ρυθμός. Θα ήθελα να την οδηγήσει κάποιος που ξέρει από HAYABUSA να δει πως πάει! Rolling Eyes

Κατά τα άλλα ψιλοσούζα μου έχει σηκωθεί 2-3 φορές με πολλά (πάνω από 160) σε κάποιες ανωμαλίες του δρόμου με 3η-4η πατημένες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 18:24

topetwrx έγραψε:
Τι να πω Γιώργο! Λες να έχει πρόβλημα η δικιά μου και να έχει μειωμένη ισχύ; Εγώ πάντως μπορώ να πω ότι έχω τραβήξει όλη την 1η από την αρχή πολλές φορές και δεν μου έκανε τίποτε προς έκπληξή μου! Όσο για την 2α μου ούτε λόγος! Βέβαια αν σπινάρει και μαγκώσει απότομα λόγο αλλαγής ασφάλτου τότε ναι μπορεί, αλλά δεν μου έχει συμβεί μέχρι τώρα! Γενικά θα έλεγα ότι τα 300 κοντερίσια δεν τα βγάζει και πολύ άνετα! Τα 280-290 ΟΚ, αλλά μετά πέφτει ο ρυθμός. Θα ήθελα να την οδηγήσει κάποιος που ξέρει από HAYABUSA να δει πως πάει! Rolling Eyes

Κατά τα άλλα ψιλοσούζα μου έχει σηκωθεί 2-3 φορές με πολλά (πάνω από 160) σε κάποιες ανωμαλίες του δρόμου με 3η-4η πατημένες.
κοίτα αν δεν το επιδιώκεις μόνο από λάθος μπορεί να γίνει αν το επιδιώκεις έρχεται για πλάκα αλλά πρέπει να ξέρεις καλό φρενάκι Wink αν και σε αυτές τις μηχανές μόνο το γκάζι να κλείσεις πέφτει όσο για το εργαλείο σου δεν έχει τίποτα αν το πάρει κάποιος ινδιάνος και δεις πως το πάει και τι κάνει το εργαλείο θα πάθεις την πλακά σου. Αλλά ως γνωστών γυναίκα και μηχανή δεν δανείζονται Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
ΓρηγόρηςΚ2
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΓρηγόρηςΚ2


Άντρας Όνομα: : ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 19:31

Antonios_gsxr έγραψε:
kostasbusa έγραψε:
Καλησπέρα και πάλι.

Ανοίγω αυτό το θέμα μπας και βρώ λύση σε ένα προβλημά μου.
Πως να ξεκινάω το μηχανάκι χωρίς να σουζάρει???

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

υ.γ είμαι 1,90 ύψος

και 128 κιλά...

Αν εννοείς να ξεκινήσεις το μηχανάκι με τέρμα γκάζι στην 1η και να μην σηκωθεί, αυτό δεν γίνεται..

Εγώ είμαι 50 κιλά ελαφρύτερος σου και όσες φορές έχω οδηγήσει hayabusa και έκανα προσπάθεια να το ξεκινήσω από ακινησία κτλ, να ανοίξεις τέρμα την 1η δεν γίνεται, όπως δεν γίνεται και στο 1000άρι άλλωστε..

Οπότε προσπάθησε είτε να παίξεις με τον συμπλέκτη αρκετά, μέχρι το τέλος της 1ης, είτε (αυτό είναι πιο δύσκολο και θέλει πολύ εξάσκηση) να κρατάς σηκωμένο τον μπροστά τροχό λίγο, για όλη την πρώτη, τόσο ώστε να μην κόβεις γκάζι και να μην δίνεις παραπάνω, ώστε να μην σηκωθεί περισσότερο και αναγκαστείς να κόψεις..

Μπες εδώ στο forum στις τεχνικές οδήγησης και μετά στο thread "εκκινήσεις" και θα δεις αρκετές εκκινήσεις από hayabusa onboard και θα δεις στην τελευταία σελίδα νομίζω, ένα video που είχα ανεβάσει εγώ από dragster στο εξωτερικό, ένα hayabusa το οποίο με την βοήθεια του συμπλέκτη, ξεκίνησε αρκετά καλά..

Συγκριτικά με το δικό μου μηχανάκι πάντως, το hayabusa δεύτερης γενιάς, πάντοτε μου έδινε την εντύπωση πως σε καλό οδόστρωμα, ήταν αισθητά πιο εύκολο να το "βάλεις κάτω" με 1η, σε σχέση με το 1000..

Εννοείται κάνε και αυτό που σου είπαν τα παιδιά παραπάνω.

Ρίξε όλο σου το βάρος πάνω στο τεπόζιτο και θα βελτιωθεί η κατάσταση σίγουρα..
Αντωνη κατι εκανες λαθος ειδικα με το BUSA ειναι μηχανακι που ξεκιναει χωρις να θελει να το χαμηλωσεις. Απλα ειναι θεμα τεχνικης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 19:55

ΓρηγόρηςΚ2 έγραψε:
Αντωνη κατι εκανες λαθος ειδικα με το BUSA ειναι μηχανακι που ξεκιναει χωρις να θελει να το χαμηλωσεις. Απλα ειναι θεμα τεχνικης

Άρα Γρηγόρη να υποθέσω ότι αυτά που αναφέρω από την δικιά μου εμπειρία είναι φυσιολογικά! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
tsasbi
Hero gixxer
Hero gixxer
tsasbi


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Ζωγράφου city
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 1410
Αγωνιζόμενος : moto gp PlayStation 1-2-3-4

Hμερομηνία εγγραφής : 23/05/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 20:38

Georgio έγραψε:
topetwrx έγραψε:
Τι να πω Γιώργο! Λες να έχει πρόβλημα η δικιά μου και να έχει μειωμένη ισχύ; Εγώ πάντως μπορώ να πω ότι έχω τραβήξει όλη την 1η από την αρχή πολλές φορές και δεν μου έκανε τίποτε προς έκπληξή μου! Όσο για την 2α μου ούτε λόγος! Βέβαια αν σπινάρει και μαγκώσει απότομα λόγο αλλαγής ασφάλτου τότε ναι μπορεί, αλλά δεν μου έχει συμβεί μέχρι τώρα! Γενικά θα έλεγα ότι τα 300 κοντερίσια δεν τα βγάζει και πολύ άνετα! Τα 280-290 ΟΚ, αλλά μετά πέφτει ο ρυθμός. Θα ήθελα να την οδηγήσει κάποιος που ξέρει από HAYABUSA να δει πως πάει! Rolling Eyes

Κατά τα άλλα ψιλοσούζα μου έχει σηκωθεί 2-3 φορές με πολλά (πάνω από 160) σε κάποιες ανωμαλίες του δρόμου με 3η-4η πατημένες.
κοίτα αν δεν το επιδιώκεις μόνο από λάθος μπορεί να γίνει αν το επιδιώκεις έρχεται για πλάκα αλλά πρέπει να ξέρεις καλό φρενάκι Wink αν και σε αυτές τις μηχανές μόνο το γκάζι να κλείσεις πέφτει όσο για το εργαλείο σου δεν έχει τίποτα αν το πάρει κάποιος ινδιάνος και δεις πως το πάει και τι κάνει το εργαλείο θα πάθεις την πλακά σου. Αλλά ως γνωστών γυναίκα και μηχανή δεν δανείζονται Wink


elephant
+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 20:42

ΓρηγόρηςΚ2 έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
kostasbusa έγραψε:
Καλησπέρα και πάλι.

Ανοίγω αυτό το θέμα μπας και βρώ λύση σε ένα προβλημά μου.
Πως να ξεκινάω το μηχανάκι χωρίς να σουζάρει???

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

υ.γ είμαι 1,90 ύψος

και 128 κιλά...

Αν εννοείς να ξεκινήσεις το μηχανάκι με τέρμα γκάζι στην 1η και να μην σηκωθεί, αυτό δεν γίνεται..

Εγώ είμαι 50 κιλά ελαφρύτερος σου και όσες φορές έχω οδηγήσει hayabusa και έκανα προσπάθεια να το ξεκινήσω από ακινησία κτλ, να ανοίξεις τέρμα την 1η δεν γίνεται, όπως δεν γίνεται και στο 1000άρι άλλωστε..

Οπότε προσπάθησε είτε να παίξεις με τον συμπλέκτη αρκετά, μέχρι το τέλος της 1ης, είτε (αυτό είναι πιο δύσκολο και θέλει πολύ εξάσκηση) να κρατάς σηκωμένο τον μπροστά τροχό λίγο, για όλη την πρώτη, τόσο ώστε να μην κόβεις γκάζι και να μην δίνεις παραπάνω, ώστε να μην σηκωθεί περισσότερο και αναγκαστείς να κόψεις..

Μπες εδώ στο forum στις τεχνικές οδήγησης και μετά στο thread "εκκινήσεις" και θα δεις αρκετές εκκινήσεις από hayabusa onboard και θα δεις στην τελευταία σελίδα νομίζω, ένα video που είχα ανεβάσει εγώ από dragster στο εξωτερικό, ένα hayabusa το οποίο με την βοήθεια του συμπλέκτη, ξεκίνησε αρκετά καλά..

Συγκριτικά με το δικό μου μηχανάκι πάντως, το hayabusa δεύτερης γενιάς, πάντοτε μου έδινε την εντύπωση πως σε καλό οδόστρωμα, ήταν αισθητά πιο εύκολο να το "βάλεις κάτω" με 1η, σε σχέση με το 1000..

Εννοείται κάνε και αυτό που σου είπαν τα παιδιά παραπάνω.

Ρίξε όλο σου το βάρος πάνω στο τεπόζιτο και θα βελτιωθεί η κατάσταση σίγουρα..
Αντωνη κατι εκανες λαθος ειδικα με το BUSA ειναι μηχανακι που ξεκιναει χωρις να θελει να το χαμηλωσεις. Απλα ειναι θεμα τεχνικης

Τι ακριβώς εννοείς ότι ξεκινάει, χωρίς να χρειαστεί χαμήλωμα;;

Με τεχνική είναι δεδομένο ότι δεν θα σηκωθεί "ενοχλητικά"..

Αυτό που λέω εγώ είναι πως εφόσον ανοίξεις τέρμα το γκάζι με 50 πχ και πρώτη, τέρμα όμως, να τερματίσει το grip, σίγουρα θα χρειαστεί να κόψεις, γιατί θα σηκωθεί πολύ, εφόσον δεν αφήσει το λάστιχο κάτω..

Με τεχνική ρε παιδιά, όλα τα μηχανάκια μπορούν να ξεκινήσουν..

Εμείς λέμε με τέρμα το γκάζι αν σηκώνεται, ή όχι, αν κατάλαβα καλά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 21:15

Aντωνη,το Busa (οπως και το ZZR) ειναι μηχανακια με μεγαλο μεταξονιο απο τη μανα τους,κατι που σβηνει το σουζαρισμα αρκετα συγκριτικα με τα πιο πολεμικα σε γεωμετρια 1000,οποτε ακομα και να μη ριξεις τις πλακες ωστε να σβησεις τη σουζα οπως κανουμε στα δικα μας εχεις την αβατζα αυτη.Ειναι ενα μεγαλο ατου που εχουν αυτα τα μηχανακια απεναντι στα δικα μας,στην εκκινηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 21:38

Καλά όλα αυτά με τις τεχνικές αλλά προσωπικά πιστεύω ότι θέλει και άλλο ελατήριο γιατί το μηχανάκι κάθετε πολύ λόγω βάρους αναβάτη και θα σουζάρι πολύ πιο εύκολα.
Το έχω δει και στο δικό μου.Όταν το μαλακώνω σηκώνεται πιο εύκολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 23:32

εγω απο τα χλμ που εχωκανει με μπουσα ξερω οτι το μηχανακι ξεκιναει ευκολα.
δεν εχει ταση για σουζες λογο μηκους , γεωμετριας αλλα και λογο του
τροπου που βγαζει την δυναμη του. δεν εχει καμια σχεση με τα 1000 μας ...

και στο μπουσα δεν μπορεις να ριξεις τις μπροστα πλακες ... ειναι κλειστες. αμα θελεις να το χαμηλωσεις μπροστα πρεπει να τις αλλαξεις ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 23:58

Miou έγραψε:
εγω απο τα χλμ που εχωκανει με μπουσα ξερω οτι το μηχανακι ξεκιναει ευκολα.
δεν εχει ταση για σουζες λογο μηκους , γεωμετριας αλλα και λογο του
τροπου που βγαζει την δυναμη του. δεν εχει καμια σχεση με τα 1000 μας ...

και στο μπουσα δεν μπορεις να ριξεις τις μπροστα πλακες ... ειναι κλειστες. αμα θελεις να το χαμηλωσεις μπροστα πρεπει να τις αλλαξεις ...
Αλέξανδρε χαμηλώνει μπροστά με τις πλάκες από όσο έχω διαβάσει, αλλά και από αυτά που μου έχει πει και ο μηχανικός μου, ο οποίος τα έχει εφαρμόσει στην δικιά του. Είναι από τις μετατροπές που κάνουν πολλοί, ψηλώνοντας παράλληλα το πίσω μέρος με κάποιες προσθήκες από όσο θυμάμαι για να γίνει πιο γρήγορη η γεωμετρία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΚυρ 21 Οκτ 2012, 23:59

Aποστολε,αφου οι μαμα πλακες στο Busa ειναι κλειστες απο πανω,πως χαμηλωνει χωρις να τις αλλαξεις; Moνο αν πειραξεις τη διαδρομη της αναρτησης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΔευ 22 Οκτ 2012, 00:13

giannisK6 έγραψε:
Aποστολε,αφου οι μαμα πλακες στο Busa ειναι κλειστες απο πανω,πως χαμηλωνει χωρις να τις αλλαξεις; Moνο αν πειραξεις τη διαδρομη της αναρτησης...

Επειδή έχω μπροστά μου εκτυπωμένη την σελίδα (δεν μπορώ να θυμηθώ που την βρήκα Rolling Eyes ) λέει ότι μπορείς να χαμηλώσεις με τις υπάρχουσες πλάκες μόνο 4 χιλ.. Λασκάρεις τις πλάκες πιέζεις την μπροστινή ανάρτηση και γλιστράνε οι μπουκάλες κατά 4 χιλ. Δεν ξέρω γιατί είναι έτσι, αλλά αυτό γράφει. Για περισσότερο χαμήλωμα τότε ναι θέλει άλλες πλάκες. Αυτό κατάλαβα εγώ τουλάχιστον. Αν το βρω θα σας το δείξω. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
mitsos
Normal gixxer
Normal gixxer
mitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????   Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι???? EmptyΔευ 22 Οκτ 2012, 07:10

πισω φρενο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πως να ξεκινάω χωρίς να σηκώνεται το μηχανάκι????
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ήχος στον σημπλεκτη όταν ξεκινάω δυνατά και όταν κατεβάζω ταχύτητα κανει απότομη συμπλεξη!!!
» Μηχανακι μονο για αντρες
» θέλω να δηλώσω το μηχανάκι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com