Greek GSX-R forum
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 
JIMK7
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 
nasos-v
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 
T.R.E
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 
k8 600 kk
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 
kostaskr6
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 
κολτρέϊν
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 
Leroy
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 
ripper
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_l10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_c10Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Poll_r10 

 

 Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα )

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα )   Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) EmptyΠεμ 10 Ιαν 2013, 19:41

Καλησπέρα παιδιά.

Τα έφερε έτσι η ζωή και πλέον χρησιμοποιώ το gixxerάκι για πήγαινε-έλα στη δουλειά.

Και λόγω ξενιτεμού στη Γαλλία το gixxerάκι δε θα πατήσει σε στεγνό δρόμο για τους επόμενους 4-5 μήνες. Μόνιμα συννεφιά και σχεδόν κάθε μέρα βροχή.

Και μετά από 17.000 km ήρθε η ώρα να ψάξω για λάστιχα ( βασικά η ώρα ήρθε, γιατί τις τελευταίες 2 φορές που έβρεχε, το πίσω λάστιχο μετά τις 7-8 χιλιάδες στροφές ήθελε να ακολουθήσει άλλη πορεία από αυτήν της μηχανής ). Αλλιώς έχουν λίγο ψωμί για 2-3 μήνες ακόμα.

Σχεδόν όλοι οι streetάδες ( τα ss έχουν πέσει σε χειμερία νάρκη απ' ό,τι φαίνεται ) εδώ τριγύρω φοράνε ψιλο-βρόχινα λάστιχα και λέω κάτι θα ξέρουν.

Το έψαξα λίγο και κατέληξα σε αυτό:

http://www.allopneus.com/DUNLOP-SPORTMAX-D220-ST-180-55r17-73-w-45241.html

Αν ήμουν Ελλάδα δε θα το κοιτούσα καν. Θα έβαζα αυτό:

http://www.allopneus.com/PIRELLI-DRAGON-SUPERCORSA-PRO-SC-180-55r17-73-w-29218.html

Αλλά εδώ έχει περισσότερη υγρασία Very Happy

Το σκέφτομαι, αν πάρω το βρόχινο και προς καλοκαίρι παίρνω και ένα νορμάλ λάστιχο και τα έχω να τα αλλάζω, όσο κρατήσουν.

Έχετε καμία συμβουλή/γνώμη;

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα )   Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) EmptyΠεμ 10 Ιαν 2013, 22:02

εγω παντως θυμαμαι οτι γαλλια εχει την 2ρη καλυτερη ασφαλτο μετα την ελβετια απο οσες χωρες εχω παει στο εξωτερικο ...
χαρακτηριστικα θυμαμαι οτι με το cbr 929 σε βρεγμενο ανοιγα το γκαζι αποτομα με 1τη και εκανε σουζες αντι να σπηνιαρει....
οκ χοντα ηταν , ψιλοψοφιο θα μου πεις αλλα σιγουρα ειχε περισοτρη ροπη και γκαζι απο το 600....

τα σσ δεν κυκλοφορουν στην πολη στην γαλλια ... σπανια να δεις κανενα στην πολη. το σκ ομως τα βγαζουν ....
λαστιχα βαλε κατι πιο βροχινο μονο και μονο για να εχει το κεφαλι σου ηρεμο ψυχολογικα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα )   Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα ) EmptyΠαρ 11 Ιαν 2013, 20:56

Ευχαριστώ Άλεξ πολύ για ακόμα μία φορά Very Happy

Όντως η άσφαλτος είναι πολύ καλή σχεδόν παντού ( και όντως, δε συγκρίνεται με αυτή που έχουν οι ελβετόψυχοι - ζούνε σε άλλο πλανήτη ), αλλά τις γλύστρες τις έφαγα και μου έχει πάει να What a Face

Πήγα σήμερα σε μία suzuki να ρωτήσω και μου πρότεινε τα bridgestone b20 ( αυτά είχε stock Very Happy ) και μάλλον θα τα βάλω. Βγαίνει το ζευγάρι γύρω στα 290 ευρά ( και έχει και 1 ευρώ εργατικά Very Happy ).

fraga fraga
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Λάστιχα βροχής για δρόμο ( όχι πίστα )
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» MUGELLO: Ο Lorenzo δείχνει το δρόμο!!
» Το crossplane στον δρόμο για Κόρινθο. ...
» 30-31-1 Πιστα Σερρες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com