Greek GSX-R forum
ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
    Κορυφαίοι συγγραφείς
    Miou
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 
    JIMK7
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 
    nasos-v
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 
    T.R.E
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 
    k8 600 kk
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 
    kostaskr6
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 
    κολτρέϊν
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 
    Leroy
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 
    ripper
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 
    mistiriodis_tsantakias
    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_l10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_c10ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Poll_r10 

     

     ανασφάλιστα οχήματα

    Πήγαινε κάτω 
    +36
    TheVeteran
    ninja
    gixxermak
    kouzinas
    gsxrk71000
    noodles
    JIMK7
    platonas
    Vasilis Bourlokas
    babis k8
    kornelakis
    lakisman46
    giannisK6
    boutser
    stam911
    $alla$
    kentaurosk8
    Black Eagle
    kostaskr6
    stella_25
    topetwrx
    mitsos
    GIXXERAKIAS
    opoulian
    T.R.E
    mistiriodis_tsantakias
    giannisp
    panikas
    valkyrion 84
    demk6
    Georgio
    Miou
    k8 600 kk
    gsxr1000nitro
    tsasbi
    ghost
    40 απαντήσεις
    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    kentaurosk8
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    kentaurosk8


    Άντρας Όνομα: : Nίκος
    Τόπος : Αθήνα
    Ηλικία : 43
    Αριθμός μηνυμάτων : 2031
    Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 07 Φεβ 2013, 17:02

    boutser έγραψε:
    αν παραδωσουμε πινακιδες θα πρεπει να πλειρωσουμε καποιο παραβολο οταν παμε να τις ξαναπαρουμε ;

    Αν είσαι εντός του 2013 (που έχεις πληρώσει σήμα) όχι. Αν τις πάρεις του χρόνου θα πρέπει να πληρώσεις το σήμα του 2014.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    stam911
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    stam911


    Άντρας Όνομα: : Βασιλης
    Τόπος : Πατρα
    Ηλικία : 36
    Αριθμός μηνυμάτων : 606
    Αγωνιζόμενος : στο κουβαλημα κιβωτιων!!!
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/05/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 08 Φεβ 2013, 02:42

    Georgio έγραψε:
    stam911 έγραψε:
    Καλησπερα,μια ερωτηση θα ηθελα να κανω..απο την στιγμη που το εχεις ανασφαλιστο και σου ερθει προστιμο 250 και δεν πληρωσεις ουτε αυτο μετα δεν προχωρανε σε κατασχεση η κατι τετοιο?
    Έχει δεύτερο πρόστιμο 500€ καί αφαίρεση πινακίδων καί άδεια κυκλοφορία.

    ευχαριστω !
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    giannisK6
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    giannisK6


    Άντρας Όνομα: : Γιάννης
    Τόπος : Αθήνα
    Ηλικία : 36
    Αριθμός μηνυμάτων : 1323
    Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 08 Φεβ 2013, 16:31

    Και επισης αν περασει ενας χρονος απο την καταθεση τοτε οι πινακιδες πανε για πολτοποιηση και πληρωνεις κοστος επανεκδοσης (30 ευρω ανα φορα).
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    kentaurosk8
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    kentaurosk8


    Άντρας Όνομα: : Nίκος
    Τόπος : Αθήνα
    Ηλικία : 43
    Αριθμός μηνυμάτων : 2031
    Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 08 Φεβ 2013, 16:41

    giannisK6 έγραψε:
    Και επισης αν περασει ενας χρονος απο την καταθεση τοτε οι πινακιδες πανε για πολτοποιηση και πληρωνεις κοστος επανεκδοσης (30 ευρω ανα φορα).

    Το αλλάξανε αυτό στα 2 χρόνια τώρα...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    giannisK6
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    giannisK6


    Άντρας Όνομα: : Γιάννης
    Τόπος : Αθήνα
    Ηλικία : 36
    Αριθμός μηνυμάτων : 1323
    Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 08 Φεβ 2013, 16:42

    Εγω την κατεθεσα τον Νοεμβριο και εγραφε το χαρτι που πηρα πως ειναι σε 12 μηνες.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    mitsos
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    mitsos


    Αριθμός μηνυμάτων : 331
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 09 Φεβ 2013, 03:59

    την ειχα καταθεσει και εγω νοεμβριο και το χαρτι ελεγε για 12 μηνες αλλα πηγα και την πηρα μετα απο 13-14 μηνες και μου ειχε πει οτι εχει παρει παραταση
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    lakisman46
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    lakisman46


    Άντρας Όνομα: : Λάζαρος
    Τόπος : Βόλος
    Ηλικία : 45
    Αριθμός μηνυμάτων : 1481
    Αγωνιζόμενος : Εκτός Πίστας
    Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2009

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΤρι 12 Φεβ 2013, 02:56

    Ξερει κανενας μεχρι ποτε υπαρχει περιθωριο να ασφαλισεις το οχημα η να παραδωσεις πινακιδες?
    Εγω θα παω αυριο να καταθεσω πινακιδες προλαβαινω η με πιανει το μετρο? aswew
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    gsxr1000nitro
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    gsxr1000nitro


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΤετ 13 Φεβ 2013, 14:05




    Ωραία τώρα που οι περισσότεροι έχουν καταθέσει τις πινακίδες θα βγάζουν βόλτα τις μηχανές χωρίς ασφάλεια και χαρτιά. Basketball Basketball
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    kornelakis
    Jr.gixxer
    kornelakis


    Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
    Τόπος : ΚΑΣΤΕΛΛΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Ηλικία : 33
    Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ???
    Hμερομηνία εγγραφής : 10/02/2013

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 14 Φεβ 2013, 09:16

    απο οτι εχω ακουσει ειναι ακομα σε διαβουλευση..
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    babis k8
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    babis k8


    Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
    Ηλικία : 42
    Αριθμός μηνυμάτων : 1328
    Αγωνιζόμενος : Ναι...
    Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 14 Φεβ 2013, 17:20

    gsxr1000nitro έγραψε:



    Ωραία τώρα που οι περισσότεροι έχουν καταθέσει τις πινακίδες θα βγάζουν βόλτα τις μηχανές χωρίς ασφάλεια και χαρτιά. Basketball Basketball



    oooyes oooyes oooyes oooyes

    Προς τα'κει την κοβω την καταασταση να πηγαινει...

    Ηδη γινεται χαμος στην Αθηνα με του κοσμου τα ανασφαλιστα.Θα παραδωσουν πινακιδες κ ολα καλα ssss

    Απορω ρε π@@στη μου,ποσο μ@λ@κ@ς πρεπει να ειναι καποιος για να σκεφτει ολα αυτα τετοιες εποχες,αντι να κοιταξουν να μειωσουν τα τελη,τους φορους στα καυσημα κ τον κωλο Φ.Π.Α. για να βγει απο τον "γυψο" η αγορα κ ν'ανασανει λιγο,αυτοι τα τρελα τους mal@kies

    Ε ρε mastigio κ ropalo που τους χρειαζεται..."βιτσα κ ανηφορος"



    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Vasilis Bourlokas
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    Vasilis Bourlokas


    Άντρας Όνομα: : Billakos
    Ηλικία : 33
    Αριθμός μηνυμάτων : 62
    Hμερομηνία εγγραφής : 30/04/2012

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 14 Φεβ 2013, 18:05

    Αντι να αρχίσουν οι μπάτσοι να ελεγχουν ΣΩΣΤΑ και οταν ενοώ ΣΩΣΤΑ ενοώ οτι όταν σε σταματάνε για αλκοτεστ τσεκάρουν αν εχω πιεί και τπτ αλλο, οποτε αν ειναι κλεμενο το αμάξι αν δεν εχω διπλομα αν δεν εχω ασφάλια δεν τους περνάει απο το μυαλό, η 'παραβαση" ειναι αν χτύπισα κανα ποτό παραπάνω..... mal@kies πίασε ρε παπάρα οποιν έχει ανασφάλιστο όχημα και σκίσε τον!!!!! 5000 χιλίαρικα ριχτου!!!!! Να δείς αμα γυρνάει ανασφάλιστος!!!!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    platonas
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    platonas


    Άντρας Όνομα: : Πλάτωνας
    Τόπος : Νίκαια
    Ηλικία : 42
    Αριθμός μηνυμάτων : 596
    Αγωνιζόμενος : Στο ενσημο...
    Hμερομηνία εγγραφής : 15/07/2009

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 14 Φεβ 2013, 18:21

    Ειναι απλα ηλιθιοι....λενε φετος ειχαμε Χ εσοδα απο τα τελη , καυσιμα κτλ...αρα αν κανουμε μια αυξηση 20% του χρονου θα βγαλουμε Χ+20%....ουτε που τους περασε απο το μυαλο οτι αν βαλεις 20% αφου δεν θα εχει να πληρωσει ο κοσμος θα αρχιζει να βαζει λιγοτερη βενζινη, να παραδωσει πινακιδες , ασφαλεια κτλ.

    Αν προσθεσουμε την κατρακυλα των μισθων,τουλαχιστων οσων παιρνουν ακομα, παμε ακομα πιο κατω.

    Μας καταστρεφουν με την δικαιολογια οτι το κανουν για να σωσουν την χωρα....και τα κανουν χειροτερα!!

    +10000 για αυτο που εγραψε ο Μπαμπης...με εχουν σταματησει για ξυδοτεστ...φυσαω...καθαρας..εφυγες....ουτε διπλωμα,ουτε αδεια,ουτε τπτ.

    Επισης με σταματανε για ζωνη...βλεπουν οτι φοραω και μου λενε φυγε, ενω μια αλλη φορα μου ζητησαν μονο αδεια.

    Κλεμμενο να το ειχα τις 2 φορες την γλυτωνα .

    Βεβαια 1 φορα με σταματησαν και μου τα ζητησαν ολα...τελικα με γραψαν για ασφαλεια γιατι δεν την ειχα μαζι..20 ευρω που δεν την ειχα και 500 σαν πιθανος ανασφαλιστος...πληρωσα τα 20 (10 λογο του οτι το εκανα νωρις) και πηγα τμημα με την ασφαλεια που ειχε ισχυει πριν με γραψουν και μου την σβησαν.Το παραπανο ?? 10 ευρω κληση+10 βενζινη + 4,20 διοδια τα πληρωσα γιατι αργησαν απο τα ελτα η την ασφαλεια να μου στειλουν το χαρτι!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    gsxr1000nitro
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    gsxr1000nitro


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 14 Φεβ 2013, 23:36




    Δεν ,είναι νομίζω τυχαίο που ο Σαμαράς φοράει και αλεξίσφαιρο μέσα στη βουλή. Very Happy


    Εάν δεν το έχετε καταλάβει περνάμε μια μετάβαση στη Νέα τάξη πραγμάτων σε παγκόσμια κλίμακα. Αλλά απ τη στιγμή που σαν άνθρωποι έχουμε χάσει τις αξιές μας μην περιμένετε να αλλάξει πρός το καλύτερο. πιστεύω ο,τι πολλοί καταλαβαίνουν όπως κι εγώ ο,τι προσπαθούν να μας χωρίσουν σε δύο στρατόπεδα ώστε να σκοτωθούμε μεταξύ μας. Ρίχνουν τα βάρη στον λαό ,μας γεμίζουν με τύψεις ο,τι εμείς φταίμε για όλα αυτά που συμβαίνουν.

    Προετοιμαστείτε για τη επόμενη εμφύλια τραγωδία,μακάρι να βγώ ψεύτης αλλά πρός τα κεί γέρνουμε. Ας



    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    T.R.E
    Full gixxer
    Full gixxer
    T.R.E


    Άντρας Όνομα: : Νίκος


    Τόπος : Αθήνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 5824
    Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 15 Φεβ 2013, 00:33

    Ήδη έχουν τσιμπίσει κάποιους να κυκλοφορούν με τζίπ 3λιτρα και 4λιτρα με πινακίδες απ'το Seicento που έχουν αγοράσει και κάθεται στην πυλωτή,για να πληρώνουν χαμηλά τέλη και ασφάλεια και να κυκλοφορούν με την τζιπάρα...

    cheers

    ______________________________________________________
    ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    giannisp
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    giannisp


    Άντρας Όνομα: : Γιάννης
    Τόπος : Στην πλατεια του χωριου
    Ηλικία : 42
    Αριθμός μηνυμάτων : 201
    Αγωνιζόμενος : Για το μεροκάματο
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 15 Φεβ 2013, 10:47

    T.R.E έγραψε:
    Ήδη έχουν τσιμπίσει κάποιους να κυκλοφορούν με τζίπ 3λιτρα και 4λιτρα με πινακίδες απ'το Seicento που έχουν αγοράσει και κάθεται στην πυλωτή,για να πληρώνουν χαμηλά τέλη και ασφάλεια και να κυκλοφορούν με την τζιπάρα...

    cheers

    Μια χαρα ακουγεται... να τους σκισουνε τον πατο μπορουνε? Τα μεταξωτα βρακια που λενε και στο χωριο μου.... Περα απο αυτο επειδη και ο ασφαλιστης μου με ενημερωσε πως τα ραβασακια ειναι στο δρομο καλου κακου παρεδωσα πινακιδες απο το παρατημενο στο χωριο και οταν ερθει η ωρα και φτιαχτει θα τις παρω πισω. Αν και μαλλον παει για πινακιδες ελπα καθως ειναι ηδη 30 χρονων...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Miou
    Full gixxer
    Full gixxer
    Miou


    Όνομα: : Alexandros
    Τόπος : Αθηνα
    Ηλικία : 47
    Αριθμός μηνυμάτων : 13448
    Αγωνιζόμενος : Nop...
    Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 15 Φεβ 2013, 10:58

    πινακιδες ελπα δεν βγαζει οτι ειναι παλιο ... πρεπει να πληρει και μερικες προυποθεσεις . κυριως σε τι κατασταση ειναι ,να ειναι σε σχετικα καλη κατασταση δλδ, να μην εχουν γινει εκτεταμενες αλλαγες στα περιφεριακα ,και κατι αλλα που δεν τα θυμαμαι πια . επισης οταν βγαλεις πινακιδες ελπα δεν μπορεις να το κυκλοφορεις οποτε θελεις εσυ αλλα ειναι πολυ περιορισμενης κυκλοφοριας ...

    ______________________________________________________
    Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

    www.facebook.com/optovision            ... join us...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    topetwrx
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    topetwrx


    Άντρας Όνομα: : Απόστολος
    Τόπος : Κοζάνη
    Ηλικία : 54
    Αριθμός μηνυμάτων : 791
    Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
    Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 15 Φεβ 2013, 11:02

    platonas έγραψε:
    Ειναι απλα ηλιθιοι....λενε φετος ειχαμε Χ εσοδα απο τα τελη , καυσιμα κτλ...αρα αν κανουμε μια αυξηση 20% του χρονου θα βγαλουμε Χ+20%....ουτε που τους περασε απο το μυαλο οτι αν βαλεις 20% αφου δεν θα εχει να πληρωσει ο κοσμος θα αρχιζει να βαζει λιγοτερη βενζινη, να παραδωσει πινακιδες , ασφαλεια κτλ.
    ............

    Φίλε Πλάτωνα, δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ ηλίθιοι! Είναι ικανότατοι! Ικανότατα πιόνια των διαβολικών αφεντικών τους! Οι ηλίθιοι είμαστε ΕΜΕΙΣ που πέφτουμε στην παγίδα τους και που τους ανεχόμαστε τόσο καιρό. Ακόμη είμαστε στην αρχή!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.scooby.gr
    giannisp
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    giannisp


    Άντρας Όνομα: : Γιάννης
    Τόπος : Στην πλατεια του χωριου
    Ηλικία : 42
    Αριθμός μηνυμάτων : 201
    Αγωνιζόμενος : Για το μεροκάματο
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 15 Φεβ 2013, 11:20

    Miou έγραψε:
    πινακιδες ελπα δεν βγαζει οτι ειναι παλιο ... πρεπει να πληρει και μερικες προυποθεσεις . κυριως σε τι κατασταση ειναι ,να ειναι σε σχετικα καλη κατασταση δλδ, να μην εχουν γινει εκτεταμενες αλλαγες στα περιφεριακα ,και κατι αλλα που δεν τα θυμαμαι πια . επισης οταν βγαλεις πινακιδες ελπα δεν μπορεις να το κυκλοφορεις οποτε θελεις εσυ αλλα ειναι πολυ περιορισμενης κυκλοφοριας ...

    Τα ξερω ολα αυτα Αλεξανδρε εχω παρει πληροφοριες απο τη λεσχη κλασσικων. Απολυτως καμια αλλαγη δεν εχει καποια μαζεματα λογω φθορας χρονου χρειαζεται μονο, και ναι μπορεις μονο να κυκλοφορεις για εκδηλωσεις και συντηρηση Κυριακες. Δεν με πολυαπασχολει απλα ετσι για την ιστορια θα το κανω ηταν η πρωτη μηχανη του πατερα μου και δικια μου μετεπειτα. Σε αυτην εμαθα συμπλεκτη...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    topetwrx
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    topetwrx


    Άντρας Όνομα: : Απόστολος
    Τόπος : Κοζάνη
    Ηλικία : 54
    Αριθμός μηνυμάτων : 791
    Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
    Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 15 Φεβ 2013, 13:47

    Στον «αέρα» κινδυνεύει να τιναχθεί η νομοθετική ρύθμιση που αφορά στα πρόστιμα για τα περίπου 1,5 εκατ. ανασφάλιστα οχήματα καθώς νομικοί κύκλοι επισημαίνουν πως από την στιγμή που δεν υπάρχει βεβαιωμένη παράβαση στον κάτοχο ενός ΙΧ που έχει προκαταβάλλει τα Τέλη Κυκλοφορίας για ολόκληρη την χρονιά χωρίς να το έχει κυκλοφορήσει!

    Αυτό επισημαίνεται σε δημοσίευμα της Εφημερίδας Ημερησία όπου χαρακτηριστικά αναφέρεται μεταξύ άλλων :
    Ειδικότερα η νομοθετική ρύθμιση για τα ανασφάλιστα αυτοκίνητα παρουσιάζει τρομερές ελλείψεις που σύμφωνα με νομικούς κύκλους δεν μπορούν να επιβληθούν στους ιδιοκτήτες ΙΧ. Μάλιστα όπως τονίζουν νομικοί μιλώντας στην «Η»: «Δεν μπορεί ένας ιδιοκτήτης αυτοκινήτου που έχει προκαταβάλλει τα Τέλη Κυκλοφορίας του οχήματός του στα τέλη του 2012 για την επόμενη χρονιά και το διατηρεί ασφαλισμένο για το πρώτο 3μηνο ή 6μηνο και λόγω ανωτέρας βίας (απόλυση ή μη καταβολή μισθών) να πρέπει να έχει ασφαλισμένο το όχημά του τη στιγμή που βρίσκεται ακινητοποιημένο στο γκαράζ του. Παράλληλα το μέτρο έχει καθαρά φοροεισπρακτικό χαρακτήρα και αν κάποιος ιδιοκτήτης κινηθεί νομικά εναντίον του κράτους είναι πολύ πιθανό να δικαιωθεί.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.scooby.gr
    boutser
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    boutser


    Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
    Τόπος : Καβάλα
    Ηλικία : 36
    Αριθμός μηνυμάτων : 2762
    Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
    Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 17 Φεβ 2013, 13:59

    καλα νεα δλδ παιζει και να μην γινει!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    platonas
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    platonas


    Άντρας Όνομα: : Πλάτωνας
    Τόπος : Νίκαια
    Ηλικία : 42
    Αριθμός μηνυμάτων : 596
    Αγωνιζόμενος : Στο ενσημο...
    Hμερομηνία εγγραφής : 15/07/2009

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 17 Φεβ 2013, 16:59

    Η θα βγει παραθυρακι που να μην ειναι υποχρεωμενος να εχει ασφαλεια καποιος αμα ειναι ανεργος κ το κρατα κλειστο σε παρκιν.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Black Eagle
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    Black Eagle


    Άντρας Όνομα: : Νίκος
    Τόπος : Περαμα Αττικης
    Ηλικία : 39
    Αριθμός μηνυμάτων : 2187
    Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 17 Φεβ 2013, 20:49

    Είμαι περίεργος αν υπάρχει τέτοιος νόμος σε άλλο κράτος...;;; aswew
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    kostaskr6
    Racing gixxer
    Racing gixxer
    kostaskr6


    Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
    Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
    Αριθμός μηνυμάτων : 5102
    Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
    Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΔευ 18 Φεβ 2013, 03:01

    δεν νομιζω μονο στο ελαντα γινοντε αυτα ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 79988 ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 79988
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer
    JIMK7


    Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος : KΡHTH XANIA
    Ηλικία : 51
    Αριθμός μηνυμάτων : 8101
    Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΔευ 18 Φεβ 2013, 09:21

    και στην Αγγλια oooyes

    ______________________________________________________
    ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 10p7ousανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Icnsl4ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 2dhxn3kανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 2lbdx0jανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 2yltq15


    Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    boutser
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    boutser


    Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
    Τόπος : Καβάλα
    Ηλικία : 36
    Αριθμός μηνυμάτων : 2762
    Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
    Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

    ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανασφάλιστα οχήματα   ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 EmptyΔευ 18 Φεβ 2013, 16:20

    kostaskr6 έγραψε:
    δεν νομιζω μονο στο ελαντα γινοντε αυτα ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 79988 ανασφάλιστα οχήματα - Σελίδα 3 79988
    ελλαδισταν
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    ανασφάλιστα οχήματα
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
     Παρόμοια θέματα
    -
    » Ανασφάλιστα οχήματα

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΕΠΕΙΓΟΝ-
    Μετάβαση σε:  
    Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
    gixxerforum@gmail.com