Greek GSX-R forum
Metzeler slick compk Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Metzeler slick compk Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Metzeler slick compk Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 
JIMK7
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 
nasos-v
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 
T.R.E
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 
k8 600 kk
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 
kostaskr6
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 
κολτρέϊν
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 
Leroy
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 
ripper
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Metzeler slick compk Poll_l10Metzeler slick compk Poll_c10Metzeler slick compk Poll_r10 

 

 Metzeler slick compk

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Metzeler slick compk Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Metzeler slick compk   Metzeler slick compk EmptyΣαβ 09 Μαρ 2013, 23:14

sos
Εχω ένα ζευγάρι....καινουρια.....(παραδόξως) και θέλω να μου πείτε γνώμες. Μάλλον αρχές Απρίλη θα ανέβω Σέρρες...να τα βάλω ή να ¨περπατησω¨ τη δοκιμασμένη οδό των super bike που εχω καβατζα (μεταχείρο πάντα)?
All welcome thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Metzeler slick compk Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metzeler slick compk   Metzeler slick compk EmptyΤρι 12 Μαρ 2013, 14:56

Μα κανεις δεν εχει αποψη? Crying or Very sad Μωρε μπας και ειμαι ο πρωτος που τα περνει στην Ελλαδα? lol! Μωρε λες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

Metzeler slick compk Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metzeler slick compk   Metzeler slick compk EmptyΤρι 12 Μαρ 2013, 15:17

TheVeteran έγραψε:
Μα κανεις δεν εχει αποψη? Crying or Very sad Μωρε μπας και ειμαι ο πρωτος που τα περνει στην Ελλαδα? lol! Μωρε λες?



Βαλε οτι εχεις,δεν υπαρχουν μαγικα χαλια-κατα την γνωμη μου... ssss

Εκτος κ αν γυρνας κατω απο 1.22 στα Σερρας geek

Παντως δεν ειναι τυχαιο που ο Παναγιωτοπουλος τρεχει με metzeler oooyes ,εχψω ακουσει καλα λογια.








Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimmyjp
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Μεγαρα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 212
Αγωνιζόμενος : Του χρονου!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 30/11/2009

Metzeler slick compk Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metzeler slick compk   Metzeler slick compk EmptyΤρι 12 Μαρ 2013, 17:36

Τα συγκεκριμένο θεωρείτε λάστιχο προπόνησης,δε είναι αγωνιστικό.Είναι ακριβώς ίδια με τα Pirelli Diablo SBK Pro.Από άποψης γόμμας,είναι διαφορετικά από τα SC,λένε ότι το μπροστινό έχει 2,6 γόμμα (με την κλίμακα της Pirelli-Metzeler,SC1-K1,SC2-K2 κτλ) και το πίσω 3.Δεν είναι όμως ακριβώς έτσι,καθώς έχουν και άλλο σκελετό από τα αγωνιστικά και έτσι δεν είναι σωστό να θεωρούμε ότι είναι ένα race λάστιχο με σκληρή γόμμα,καθώς δεν είναι.Σε άμεση σύγκριση έχουν μια διαφορά στην απόλυτη απόδοση της τάξης του 5%-6% με τα αγωνιστικά,όμως έχουν την τριπλάσια διάρκεια από αυτά.Αντέχουν πολλούς περισσότερους θερμικούς κύκλους,και δεν θα σε προβληματίσουν σε θέματα φθοράς(αρκει να έχεις σωστές πιέσεις).Γενικά,δεν είναι λάστιχο για ρεκόρ,αλλά μπορείς να γυρνάς 3 μέρες με αυτά πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Metzeler slick compk Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metzeler slick compk   Metzeler slick compk EmptyΤρι 12 Μαρ 2013, 18:22

babis k8 έγραψε:


Βαλε οτι εχεις,δεν υπαρχουν μαγικα χαλια-κατα την γνωμη μου... ssss

Εκτος κ αν γυρνας κατω απο 1.22 στα Σερρας geek

Παντως δεν ειναι τυχαιο που ο Παναγιωτοπουλος τρεχει με metzeler oooyes ,εχψω ακουσει καλα λογια.


Κοιτα και εγω που πηγα πριν 2 εβδομαδες στο Τυμπακι-Κρητη με κατι "ο Θεος και η μοιρα μου τι ειχαν κανει πριν αφου τα πηρα μεταχειρισμενα απο καποιον που δεν ηξερα ουτε ρωτησα τι ειχε κανει πριν" Metzeler Racetec Slick K1-K2, με βγαλανε ασπροπροσωπο χωρις απροβλεπτα γλιστριματα (ουτως ή αλλος εκει με τοσα σαμαρακια και σκασιματα που εχει το οδοστρωμα, οτι λαστιχα και να εχεις θα χορευεις mpanana ), φαγωθηκαν αψογα και ενω ηταν μισοφαγωμενα οταν πηγα μου κρατησαν ευκολα 5x 20λεπτα και εχω παει ηδη και 2 βολτες και αμα λαχει θα παω και αλλες 2-3 kolos .
DOT? 08 οποτε εχω καλη αποψη για τα Metzeler, επειδη ηταν και η πρωτη φορα που ειχα βαλει.
Ασχετα με τις Σερρες και με το ποσο "πινω" το μηχανακι, σα λαστιχα τα συγκεκριμενα compk τα εχει δοκιμασει κανεις που να μπορει να συγκρινει με αλλα και μου ανοιξει την ψυχη του eleison
God Blesh All !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Metzeler slick compk
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Metzeler Sportec M3
» bridgestone vs metzeler
» metzeler racetec ko k1 k2 k3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com