Greek GSX-R forum
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_l10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_c10Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού.

Πήγαινε κάτω 
+11
spyroszx
Miou
k8 600 kk
bougas13
tasos1984
RETALI
boutser
nktr
vd
mx5
greg.aox
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cks
Normal gixxer
Normal gixxer
cks


Άντρας Όνομα: : χρηστος
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος : παλια
Hμερομηνία εγγραφής : 16/11/2012

Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού.   Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Απρ 2013, 13:42

το λαστιχο φιλε μου , αλαζει μονο την τελικη σχεση μεταδοσης και πολυ λιγο μαλιστα... εφοσον ολα τα αλλα τα εχεις καθαρισει, κοιταξε να καθαρισεις και να ογκομετρησεις, τα μπεκ σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
greg.aox
Jr.gixxer



Άντρας Τόπος : Ξάνθη
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2012

Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού.   Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Απρ 2013, 23:02

cks έγραψε:
το λαστιχο φιλε μου , αλαζει μονο την τελικη σχεση μεταδοσης και πολυ λιγο μαλιστα... εφοσον ολα τα αλλα τα εχεις καθαρισει, κοιταξε να καθαρισεις και να ογκομετρησεις, τα μπεκ σου.

Για τέτοιο λεπτό θέμα μιλάω κι εγώ!Δηλ. έχω τρίτη και σκάω,μου κάνει ένα ψιλοκόψιμο στα 216-225,έχω τεταρτη ψιλοκόψιμο στα 235-265,έχω πέμπτη και ψιλοκόψιμο στα 255-285,έχω έκτη και ψιλοκόψιμο στα 250-290 και πρώτη,δευτέρα καμία φορά κόφτης στα 165[πρώτη] και άλλες φορές στα 179,και στα 190-205 και τις πιο πολλές στα 209 η δευτέρα.Άν όμως το σκάσω απευθείας από πρώτη,δευτέρα,τρίτη,τετάρτη,πάει τρελά με τη σειρά 179,209,249,265 μικρόκόψιμο πολύ στιγμιαίο με τετάρτη ταχύτητα,και συνεχίζει στα 279.Πετάω πέμπτη και κάνει μικροκόψιμο στα 280 και κάτι,πετάω έκτη και μου κάνει μικροκόψιιμο στα 290 και κάτι.Άυτά όλα αμα το σκάσω απο πρώτη χωρίς σταματημό.Διαφορετικά π.χ αν έχω πέμπτη στα 150και ανοίξω σε κάποια φάση κάπου στα 250 και πάνω θα μου κάνει ένα μικροκόψιμο.Παρατήρησα ότι οι ταχύτητες παρόλο που μπαίνουν στον κόφτη,κρατώντας το γκάζι για λίγο,μπαίνουν πολύ βαθιά στο κόκκινο παρόλο που κοφτάρουν κανονικά.Η μηχανή σκίζει,ανοίγει κανονικά,με τα πάντα τεσταρισμενα,αλλά το μονο που έχει να δοκιμαστει είνα η αλλαγή του ελαστικού σε 190/50.Μαζί με όλα αυτά νοιώθω πως το ταχύμετρο δείχνει λιγότερα χιλιόμετρα απ' ότι πάω.Μήπως αυτη η μικρολεπτομέρεια κάνει τη διαφορά στο όλο θέμα και μπερδέυεται ο συνδιασμός του κόφτη με τα χιλιόμετρα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόβλημα στο "τέρμα πάτημα" γκαζιού.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ
» σβησιμο στο πατημα συμπλεκτη
» Τέρμα στις αποζημιώσεις θυμάτων τροχαίων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com