Greek GSX-R forum
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 
JIMK7
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 
nasos-v
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 
T.R.E
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 
k8 600 kk
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 
kostaskr6
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 
Leroy
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 
ripper
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_l10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_c10ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Poll_r10 

 

 ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)

Πήγαινε κάτω 
+24
valentinosgsxr
nktr
ktm_21
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
T.R.E
Sotos27
1ndianos
asteri
DimSTriple
crockh2001
Kneedragger
r6_lightech
gat0s
gostrider
teo46
JIMK7
stavrosrodo
giatros
nasos-v
thanosk6
gsxr1000k7
Hamamatsu
κολτρέϊν
thanasis gixxer
28 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 13:07

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
Smile Παναγιώτη , τη σπόντα για το rossi την πέταξα για να δώσουμε λίγο πλάκα fafoutis στο θέμα επειδή τα άλογα που αναφέρεται είναι ήδη αρκετά για έναν αγωνιζόμενο γύρου...σε καμμία περίπτωση δεν ήταν για κάποιον που τρέχει dragster , όπως εσύ και σε καμμία περίπτωση δεν ήταν κακοπροαίρετη neura ή αλλαζονική...θεωρώ όμως ότι όλοι σας έχετε τον ίδιο τελικό σκόπο ,την απόλυτη δυναμη, αλλά με διαφορετικές εμπειριες και διαφορετική ''οδό''...σέβομαι τις απόψεις και τις εμπειρίες όλων σας euxaristo αγωνιζομένων και μη.... πάντα φιλικα kapelo


οκ φιλε, σε καμια περιπτωση δεν εχω κατι με σενα ουτε θελω καποια (διαμαχη)!!!σεβομαι την αποψη σου.
η πλακα σιγουρα χρειαζετε,απλα εγω δεν την καταλαβα,εισαι οκ!!!
δυστηχως τα 193hp που εχω ειναι και λιγα για το dragster εαν σκεφτεις οτι στην κατηγορια μου τρεχουν και μηχ.με 30 και 40 hp παραπανω!!!τελος παντον.ολα αυτα καλα,απλα δεν μπορω να διαβαζω εδω μεσα απο εναν αγωνιζομενο και μαστορα οτι ενα gsxr 1000 του 2008 χανει 14 αλογα μεχρι τα πρωτα 10.000χιλ,απο καπνα και φθωρα στις βαλβιδες.ΜΟΤΕΡ με 10.000χιλιομ. ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!!!δεν εχω κατι με τον jim διαφωνουμε μονο σε αυτο,να εισαι σιγουρος οταν κατεβω στην κρητη θα μιλησω μαζι του και θα πιουμε και ρακιες!!!!
oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 14:49

1ndianos έγραψε:


απλα δεν μπορω να διαβαζω εδω μεσα απο εναν αγωνιζομενο και μαστορα οτι ενα gsxr 1000 του 2008 χανει 14 αλογα μεχρι τα πρωτα 10.000χιλ,απο καπνα και φθωρα στις βαλβιδες.ΜΟΤΕΡ με 10.000χιλιομ. ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!!!δεν εχω κατι με τον jim διαφωνουμε μονο σε αυτο,να εισαι σιγουρος οταν κατεβω στην κρητη θα μιλησω μαζι του και θα πιουμε και ρακιες!!!!
oraios


Eννοειτε οτι δεν υπαρχει κατι μεταξυ μας αυτο μας ελειπε να χαλαμε τις καρδιες μας για τα μηχανακια fafoutis


Οσο για τα αλλα ειναι φυσικο να εχεις διαφορετικη αποψη μαζι μου γιατι εισαι μικρος ακομα και δεν ξερεις fafoutis fafoutis αλλα και ουτε μηχανικος ssss τεσπα οταν ερθεις ξανα θα τα πουμε κι απο κοντα καλυτερα hallo

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 10p7ousΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Icnsl4ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2dhxn3kΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2lbdx0jΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 15:24

Απο την εμπειρία μου χωρίς να είμαι και ’γώ μηχανικός
99 στις 100 περιπτώσεις και σε ένα σχετικά βελτιωμένο μοτέρ η απώλεια αλόγων μπορεί να προέρχεται απο μια σειρά απο "εξωτερικούς" λόγους όπως είναι η πολύ κακή βενζίνη ή φίλτρα (αέρα, βενζίνης - κατεστραμένα)...
Μπορεί να χάσει τόσα άλογα μόνο απο κακή χρήση - κακό χάρτη καυσίμων που θα μπορεί να προκαλέσει πρόωρη φθορά σε ελατήρια, έδρες βαλβίδων κλπ.

Στις περισσότερες όμως περιπτώσεις ευθύνη έχει ο χάρτης καυσίμων.

Σε 10.000χλμ δύσκολα μου ακούγεται το μηχανάκι να χάσει 15 άλογα απο καθαρή μηχανική φθορά.

(Το κ4 μου μετρήθηκε στις 3700χλμ, στις 7.000χλμ πρίν+μετά εξάτμιση pc3 φίλτρο, 24.000χλμ μετά βελτίωση και στις 32.000χλμ πρίν πουληθεί. Τέτοια διαφορά απόδοσης δεν είδα, 15 άλογα είναι αρκετά, ειδικά όταν ανοίγεις όλη την ώρα με άλλα μηχανάκια και έχεις ένα σχετικά σταθερό μέτρο σύγκρισης)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 15:38

DimSTriple έγραψε:
Απο την εμπειρία μου χωρίς να είμαι και ’γώ μηχανικός
99 στις 100 περιπτώσεις και σε ένα σχετικά βελτιωμένο μοτέρ η απώλεια αλόγων μπορεί να προέρχεται απο μια σειρά απο "εξωτερικούς" λόγους όπως είναι η πολύ κακή βενζίνη ή φίλτρα (αέρα, βενζίνης - κατεστραμένα)...
Μπορεί να χάσει τόσα άλογα μόνο απο κακή χρήση - κακό χάρτη καυσίμων που θα μπορεί να προκαλέσει πρόωρη φθορά σε ελατήρια, έδρες βαλβίδων κλπ.

Στις περισσότερες όμως περιπτώσεις ευθύνη έχει ο χάρτης καυσίμων.

Σε 10.000χλμ δύσκολα μου ακούγεται το μηχανάκι να χάσει 15 άλογα απο καθαρή μηχανική φθορά.

(Το κ4 μου μετρήθηκε στις 3700χλμ, στις 7.000χλμ πρίν+μετά εξάτμιση pc3 φίλτρο, 24.000χλμ μετά βελτίωση και στις 32.000χλμ πρίν πουληθεί. Τέτοια διαφορά απόδοσης δεν είδα, 15 άλογα είναι αρκετά, ειδικά όταν ανοίγεις όλη την ώρα με άλλα μηχανάκια και έχεις ένα σχετικά σταθερό μέτρο σύγκρισης)

συμφωνω σε ολα!!!αυτα ομως δεν μπορει να ισχυουν ασ πουμε για τον jim γιατι ουτε κακη (χρηση)πιστευω οτι κανει ουτε κακους χαρτες βαζει στο μηχ.του.
Υ.Γ.jim ειμαι ποιο μεγαλος απο σενα και το οτι δεν ειμαι μηχανικος δεν λεει τιποτα απολυτος!!!εχω δει πολλους απο αυτους......ενα 2% ξερει τι λεει και τι κανει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 15:59

Εδω θελω να διαφωνισω...ενα 2% ξερει τι κανει αλλα κανενας δεν ξερει τι λεει! Οι μηχανικοι ειναι λιγο σαν τους κυνηγους και τους ψαραδες...χαχαχαχα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kantalis
Normal gixxer
Normal gixxer
kantalis


Όνομα: : ΚΑΝΤΑΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 227
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 26/06/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 16:22

στο δικο μου κ6 μεχρι και πρην λυσο μοτερ γεια μπιστονια στα 10.000 χειλιομετρα τα ιδια αλογα εβγαζε παντα στο ιδιο δηναμομετρο παντα ειχει μια μικρη αποκληση αναλογα την θερμοκρασια του θαλαμου 1 με 2 αλογα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 16:46

1ndianos έγραψε:
DimSTriple έγραψε:
....

συμφωνω σε ολα!!!αυτα ομως δεν μπορει να ισχυουν ασ πουμε για τον jim γιατι ουτε κακη (χρηση)πιστευω οτι κανει ουτε κακους χαρτες βαζει στο μηχ.του.
Υ.Γ.jim ειμαι ποιο μεγαλος απο σενα και το οτι δεν ειμαι μηχανικος δεν λεει τιποτα απολυτος!!!εχω δει πολλους απο αυτους......ενα 2% ξερει τι λεει και τι κανει.

Ο Δημήτρης αποκλείεω να έκανε φθορά στο μοτέρ λόγο χάρτη. Αυτό που λέω είναι πως ένας πλούσιος χάρτης εκεί που πρέπει, φτιαγμένος με δοκιμές/στοιχεία δρόμου δε βγάζει άλογα στο δυναμόμετρο, απο εκεί προέρχεται μερικές φορές και η σύγχηση.

Τώρα στο θέμα μηχανικών.... πραγματικά δεν έχω να σου δώσω απάντηση φίλε valentinosgsxr. Θεωρώ πως στο επίπεδο βελτίωσης, ειδικά σε τόσο απλά πράγματα όπως να φτιάξεις έναν σωστό χάρτη για ένα μηχανάκι με εξάτμιση και δεδομένου πως η τεχνολογία βοηθά υπερβολικά πλέον, το δύσκολο είναι να σου φτιάξει κάποιος κακό χάρτη παρά κάποιον που να δουλεύει σωστά. Αν μη τι άλλο πληροφορίες υπάρχουν με το τσουβάλι πλέον με το νέτ...

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 16:51

Μην με παιρνεις στα σοβαρα...βρηκα ευκαιρια να σπαμαρω λιγο, πιο πολυ για να ελαφρωσω το κλιμα εδω περα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 17:08

DimSTriple έγραψε:
Απο την εμπειρία μου χωρίς να είμαι και ’γώ μηχανικός
99 στις 100 περιπτώσεις και σε ένα σχετικά βελτιωμένο μοτέρ η απώλεια αλόγων μπορεί να προέρχεται απο μια σειρά απο "εξωτερικούς" λόγους όπως είναι η πολύ κακή βενζίνη ή φίλτρα (αέρα, βενζίνης - κατεστραμένα)...
Μπορεί να χάσει τόσα άλογα μόνο απο κακή χρήση - κακό χάρτη καυσίμων που θα μπορεί να προκαλέσει πρόωρη φθορά σε ελατήρια, έδρες βαλβίδων κλπ.

Στις περισσότερες όμως περιπτώσεις ευθύνη έχει ο χάρτης καυσίμων.

Σε 10.000χλμ δύσκολα μου ακούγεται το μηχανάκι να χάσει 15 άλογα απο καθαρή μηχανική φθορά.

(Το κ4 μου μετρήθηκε στις 3700χλμ, στις 7.000χλμ πρίν+μετά εξάτμιση pc3 φίλτρο, 24.000χλμ μετά βελτίωση και στις 32.000χλμ πρίν πουληθεί. Τέτοια διαφορά απόδοσης δεν είδα, 15 άλογα είναι αρκετά, ειδικά όταν ανοίγεις όλη την ώρα με άλλα μηχανάκια και έχεις ένα σχετικά σταθερό μέτρο σύγκρισης)


+ 1000 μονο που μετα απο 10.000 χιλιομετρα μετα το service η διαφορα που ειχα ηταν στα 4 αλογα κι οχι 14 που λεει ο Παναγιωτης (πως του εχουν καρφωθει αυτα τα 14 αλογα ακομα δεν ξερω ) fafoutis fafoutis που μαλλον η δεν ξερει να διαβαζει η δεν ξερει να μετραει γιατι απο τα 178 που ειχα στα 3.000χιλ επεσα στα 174 αλο στα 10.000 μετα το service file

Τα αλλα 8 που ηταν πριν το service ( θα τα πω αλλη μια φορα ) για αυτους που δεν καταλαβαινουν Rolling Eyes ηταν απο φραγμενη ντρομπα βενζινας απο λερωμενο φιλτρο αερα και απο φαγωμενα μπουζι που κι αυτα εχουν σημασια file


Όλα αυτα τα εδειξε το δυναμομετρο και σας τα λεω file δεν βγηκαν απο το μυαλο μου που νομιζετε μερικοι αν κανει αυτο λαθος τοτε κανω κι εγω Rolling Eyes


Υ.Γ. περι ορεξεως κολοκυθοπιτα fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 10p7ousΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Icnsl4ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2dhxn3kΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2lbdx0jΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Παρ 05 Φεβ 2010, 17:19, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 17:18

1ndianos έγραψε:



Υ.Γ.jim ειμαι ποιο μεγαλος απο σενα και το οτι δεν ειμαι μηχανικος δεν λεει τιποτα απολυτος!!!εχω δει πολλους απο αυτους......ενα 2% ξερει τι λεει και τι κανει.


Παλι δεν καταλαβες Laughing οταν λεω μικρος δεν μιλαω σιγουρα για ηλικια αλλα για γνωσεις πανω στο αντικειμενο file


Αλλα για πες μου κατι τωρα που το θυμηθηκα ποσα αλογα ειχες στο R1 οταν ειχαμε παει τοτε στο Τυμπακι θυμασαι xmmm

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 10p7ousΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Icnsl4ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2dhxn3kΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2lbdx0jΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 17:30

JIMK7 έγραψε:


Το 2007 πήρα ένα 1000 Κ7 τότε πάλι στα 3000 χιλ το δυναμομετρισα στα 170 μαμά που σας φαίνεται στους περισσότερους απίστευτα αλλά όμως είναι πέρα για πέρα αληθινά Twisted Evil και με καινούργια εξάτμιση μου πήγε 178,9 Very Happy

Μετά από πολλές μετρήσεις που του είχα κάνει στο δρόμο ήξερα καλά καλά πως πήγαινε Basketball

Όταν και σ αυτό έφτασα στα 12000 χιλ κάτι δεν μου άρεσε και το βγάζω πάνω στο δικαστή = ( δυναμόμετρο ) με φίλτρο, εξάτμιση, πρόγραμμα ,520 αλυσίδα , πιο ελαφριές ζάντες , αντικοφτη , και δεν θυμάμαι καλά καλά τι άλλο μου έβγαλε 166 spao καλά τότε ήταν που φρίκαρα fafoutis fafoutis

να που τα βρηκα τα 14 αλογα, συγνωμη,ειναι 13....σε 9.000 χιλιομ.μονο αν το ειχες κανει ρημαδι και του εβαζες πετρελαιο θα εχανε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ μοτερ τοσα αλογα.
ασ μου πει καποιος απο δω μεσα αν του εχει τυχει αυτο!!!!μεχρι τωρα μονο οτι δεν γινετε εχω διαβασει απο πολλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 17:38

JIMK7 έγραψε:
1ndianos έγραψε:



Υ.Γ.jim ειμαι ποιο μεγαλος απο σενα και το οτι δεν ειμαι μηχανικος δεν λεει τιποτα απολυτος!!!εχω δει πολλους απο αυτους......ενα 2% ξερει τι λεει και τι κανει.


Παλι δεν καταλαβες Laughing οταν λεω μικρος δεν μιλαω σιγουρα για ηλικια αλλα για γνωσεις πανω στο αντικειμενο file


Αλλα για πες μου κατι τωρα που το θυμηθηκα ποσα αλογα ειχες στο R1 οταν ειχαμε παει τοτε στο Τυμπακι θυμασαι xmmm

για τις (γνωσεις) δεν απανταω.....
τα αλογα του R1 ηταν 169.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 17:40

1ndianos έγραψε:
JIMK7 έγραψε:


Το 2007 πήρα ένα 1000 Κ7 τότε πάλι στα 3000 χιλ το δυναμομετρισα στα 170 μαμά που σας φαίνεται στους περισσότερους απίστευτα αλλά όμως είναι πέρα για πέρα αληθινά Twisted Evil και με καινούργια εξάτμιση μου πήγε 178,9 Very Happy

Μετά από πολλές μετρήσεις που του είχα κάνει στο δρόμο ήξερα καλά καλά πως πήγαινε Basketball

Όταν και σ αυτό έφτασα στα 12000 χιλ κάτι δεν μου άρεσε και το βγάζω πάνω στο δικαστή = ( δυναμόμετρο ) με φίλτρο, εξάτμιση, πρόγραμμα ,520 αλυσίδα , πιο ελαφριές ζάντες , αντικοφτη , και δεν θυμάμαι καλά καλά τι άλλο μου έβγαλε 166 spao καλά τότε ήταν που φρίκαρα fafoutis fafoutis

να που τα βρηκα τα 14 αλογα, συγνωμη,ειναι 13....σε 9.000 χιλιομ.μονο αν το ειχες κανει ρημαδι και του εβαζες πετρελαιο θα εχανε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ μοτερ τοσα αλογα.
ασ μου πει καποιος απο δω μεσα αν του εχει τυχει αυτο!!!!μεχρι τωρα μονο οτι δεν γινετε εχω διαβασει απο πολλους.



toixos toixos fafoutis fafoutis

Καλα πρεζακιας εισαι συγνωμη τωρα :P αλλα δεν την παλευω αλλο με την παρτη σου fafoutis fafoutis

Αυτα ηταν πριν το service γιατι μετα ειχα παρει αλλα 8 ξανα file και που ξερεις μπορει να μου ειχαν βαλει και πετρελαιο fafoutis

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 10p7ousΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Icnsl4ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2dhxn3kΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2lbdx0jΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 17:50

JIMK7 έγραψε:
1ndianos έγραψε:
JIMK7 έγραψε:


Το 2007 πήρα ένα 1000 Κ7 τότε πάλι στα 3000 χιλ το δυναμομετρισα στα 170 μαμά που σας φαίνεται στους περισσότερους απίστευτα αλλά όμως είναι πέρα για πέρα αληθινά Twisted Evil και με καινούργια εξάτμιση μου πήγε 178,9 Very Happy

Μετά από πολλές μετρήσεις που του είχα κάνει στο δρόμο ήξερα καλά καλά πως πήγαινε Basketball

Όταν και σ αυτό έφτασα στα 12000 χιλ κάτι δεν μου άρεσε και το βγάζω πάνω στο δικαστή = ( δυναμόμετρο ) με φίλτρο, εξάτμιση, πρόγραμμα ,520 αλυσίδα , πιο ελαφριές ζάντες , αντικοφτη , και δεν θυμάμαι καλά καλά τι άλλο μου έβγαλε 166 spao καλά τότε ήταν που φρίκαρα fafoutis fafoutis

να που τα βρηκα τα 14 αλογα, συγνωμη,ειναι 13....σε 9.000 χιλιομ.μονο αν το ειχες κανει ρημαδι και του εβαζες πετρελαιο θα εχανε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ μοτερ τοσα αλογα.
ασ μου πει καποιος απο δω μεσα αν του εχει τυχει αυτο!!!!μεχρι τωρα μονο οτι δεν γινετε εχω διαβασει απο πολλους.



toixos toixos fafoutis fafoutis

Καλα πρεζακιας εισαι συγνωμη τωρα :P αλλα δεν την παλευω αλλο με την παρτη σου fafoutis fafoutis

Αυτα ηταν πριν το service γιατι μετα ειχα παρει αλλα 8 ξανα file και που ξερεις μπορει να μου ειχαν βαλει και πετρελαιο fafoutis


χαχα χα χαχα χα ναι πρεζακιας ειμαι η πρεπει να ειμαι αφου διαβαζω αυτα που γραφεις!!!
μας λες τωρα οτι με τα σερβις που κανεις, στα 12.000 χιλιομ. δινεις 8 αλογα????
νομιζω οτι εχεις αναγκη απο δουλεια και γραφεις οτι να ναι για να ερθουν ολοι για σερβις.........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 17:57

1ndianos έγραψε:




χαχα χα χαχα χα ναι πρεζακιας ειμαι η πρεπει να ειμαι αφου διαβαζω αυτα που γραφεις!!!
μας λες τωρα οτι με τα σερβις που κανεις, στα 12.000 χιλιομ. δινεις 8 αλογα????
νομιζω οτι εχεις αναγκη απο δουλεια και γραφεις οτι να ναι για να ερθουν ολοι για σερβις.........


fafoutis fafoutis

Το βρηκες okk φερτο να σου κανω σερβις να παρεις 14 αλογα fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 10p7ousΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Icnsl4ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2dhxn3kΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2lbdx0jΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 18:01

JIMK7 έγραψε:
1ndianos έγραψε:




χαχα χα χαχα χα ναι πρεζακιας ειμαι η πρεπει να ειμαι αφου διαβαζω αυτα που γραφεις!!!
μας λες τωρα οτι με τα σερβις που κανεις, στα 12.000 χιλιομ. δινεις 8 αλογα????
νομιζω οτι εχεις αναγκη απο δουλεια και γραφεις οτι να ναι για να ερθουν ολοι για σερβις.........


fafoutis fafoutis

Το βρηκες okk φερτο να σου κανω σερβις να παρεις 14 αλογα fafoutis fafoutis


οκ,ας το σταματησουμε εδω,δεν οδηγει πουθενα!!!!οποιος καταλαβε,καταλαβε!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 18:13

kantalis έγραψε:
στο δικο μου κ6 μεχρι και πρην λυσο μοτερ γεια μπιστονια στα 10.000 χειλιομετρα τα ιδια αλογα εβγαζε παντα στο ιδιο δηναμομετρο παντα ειχει μια μικρη αποκληση αναλογα την θερμοκρασια του θαλαμου 1 με 2 αλογα

λογικο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 18:18

1ndianos έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
1ndianos έγραψε:




χαχα χα χαχα χα ναι πρεζακιας ειμαι η πρεπει να ειμαι αφου διαβαζω αυτα που γραφεις!!!
μας λες τωρα οτι με τα σερβις που κανεις, στα 12.000 χιλιομ. δινεις 8 αλογα????
νομιζω οτι εχεις αναγκη απο δουλεια και γραφεις οτι να ναι για να ερθουν ολοι για σερβις.........


fafoutis fafoutis

Το βρηκες okk φερτο να σου κανω σερβις να παρεις 14 αλογα fafoutis fafoutis


οκ,ας το σταματησουμε εδω,δεν οδηγει πουθενα!!!!οποιος καταλαβε,καταλαβε!!!!!!!!!!



Ισα ισα εγω το βρισκω xmmm πολυ διασκεδαστικο ssss

Σκεπτομαι να τους πω να το μεταφερουμε στα ανεκδοτα fafoutis fafoutis

Με τιτλο Ο jimk7 με ενα σερβις παιρνεις 14 αλογα (γιατι ψαχνει πελατες ) fafoutis fafoutis πως σου φαινεται καλο xmmm

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 10p7ousΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Icnsl4ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2dhxn3kΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2lbdx0jΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 18:26

JIMK7 έγραψε:
1ndianos έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
1ndianos έγραψε:




χαχα χα χαχα χα ναι πρεζακιας ειμαι η πρεπει να ειμαι αφου διαβαζω αυτα που γραφεις!!!
μας λες τωρα οτι με τα σερβις που κανεις, στα 12.000 χιλιομ. δινεις 8 αλογα????
νομιζω οτι εχεις αναγκη απο δουλεια και γραφεις οτι να ναι για να ερθουν ολοι για σερβις.........


fafoutis fafoutis

Το βρηκες okk φερτο να σου κανω σερβις να παρεις 14 αλογα fafoutis fafoutis


οκ,ας το σταματησουμε εδω,δεν οδηγει πουθενα!!!!οποιος καταλαβε,καταλαβε!!!!!!!!!!



Ισα ισα εγω το βρισκω xmmm πολυ διασκεδαστικο ssss

Σκεπτομαι να τους πω να το μεταφερουμε στα ανεκδοτα fafoutis fafoutis

Με τιτλο Ο jimk7 με ενα σερβις παιρνεις 14 αλογα (γιατι ψαχνει πελατες ) fafoutis fafoutis πως σου φαινεται καλο xmmm

ε οχι και στα ανεκδοτα,δεν ειναι για γελια,να φτιαξουμε καινουργια ενοτητα,να την ονομασουμε (δραματα) γιατι ειναι για κλαματα!!! cryme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 18:35

1ndianos έγραψε:



ε οχι και στα ανεκδοτα,δεν ειναι για γελια,να φτιαξουμε καινουργια ενοτητα,να την ονομασουμε (δραματα) γιατι ειναι για κλαματα!!! cryme



Λες xmmm μιας και εσυ πιο μεγαλος κατι θα ξερεις ookkk

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 10p7ousΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Icnsl4ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2dhxn3kΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2lbdx0jΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 18:48

Εχω την εντυπωση πως το παραγαμησατε το θεμα....
Ο Jim εγραψε καποιες προσωπικες εμπειριες του. Ισως καποια περιστατικα να ειναι ακραια. τα -8 αλογα μπορει να οφειλονται σε κατι αλλο που μετα το σερβις καθαρισμα να λυθηκε. Εχω διαβασει 5 φορες τον διαλογο και δεν βρισκω πουθενα να δηλωνει ο Jim: Αν κανετε σερβις θα παρετε 14 αλογα αν δεν κανετε θα χασετε. Τωρα ινδιανε πως το βγαλες αυτο το συμπερασμα δεν ξερω.
Απ την αλλη και ετσι να ειναι γιατι γινεσαι εριστικος?
Νομιζω οτι εδω ειμαστε γιατι ολοι εχουμε το ιδιο παθος και οι πιο απειροι οπως εγω μπορουν να αποσπασουν πολυ σημαντικη βοηθεια απο καποιους οπως εσενα τον Jim ΤΡE Dimstriple ktl.....
Και νομιζω οτι οι σποντες (εξυπναδες προσβολες) δεν οδηγουν πουθενα......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 19:33

ο μονος λογος που ειναι ο πιο πιθανος και λογικος για τοσο μεγαλη απωλεια σε σχεση με τα χιλιομετρα που ειναι εξαιρετικα λιγα, απο ολα οσα γιναν στο servise,ειναι να ''εκλασαν'' τελειως τα μπουζια.και αυτα κλανουν οταν βαζεις περιεργες βενζινες,οταν ειναι πολυ πλουσιο το μειγμα και βρεχονται συνεχεια η' τελος αν ειναι ελλατωματικα.(αυτο το τελευταιο μου εχει τυχει προσωπικα αλλα δεν ειναι ''φυσιολογικη '' φθορα και οποτε μετραει σαν κατι εντελως τυχαιο-ατυχο).
δυστυχως επειδη η ενασχοληση με αγωνες και ειδικα με dragster απαιτει πολυ χρημα και ψαξιμο αναγκαζεσαι να μαθαινεις μονος.εγω λυνω- δενω μονος μου το μοτερ,μονος κανω το προγραμμα και μονος στεινω το μοτο.αλλα αναγκαστικα να γινω ''γιατρος'' για την παθηση μου.και πιστευω οτι τα νουμερα που γραφω σε αγωνες το αποδεικνυουν.study βεβαια με βοηθησαν σε συγκεκριμενες γνωσεις καποιοι ανθρωποι(καλοι μαστορες στην εξελιξη),αλλα και αλλοι ευτυχως δεν μου εστειλαν το μοτερ στο διαστημα(κακοι μαστορες). Shocked
οντως ειμαστε εδω (ετσι πιστευω) για να μοιραζομαστε ο καθενας τις εμπειριες του.
ας κουλαρουμε λοιπον και ας φιλτραρει ο καθενας τα δικα του απο καθε θεμα που συζητιεται. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2010, 20:41

Sotos27 έγραψε:
Εχω την εντυπωση πως το παραγαμησατε το θεμα....
Ο Jim εγραψε καποιες προσωπικες εμπειριες του. Ισως καποια περιστατικα να ειναι ακραια. τα -8 αλογα μπορει να οφειλονται σε κατι αλλο που μετα το σερβις καθαρισμα να λυθηκε. Εχω διαβασει 5 φορες τον διαλογο και δεν βρισκω πουθενα να δηλωνει ο Jim: Αν κανετε σερβις θα παρετε 14 αλογα αν δεν κανετε θα χασετε. Τωρα ινδιανε πως το βγαλες αυτο το συμπερασμα δεν ξερω.
Απ την αλλη και ετσι να ειναι γιατι γινεσαι εριστικος?
Νομιζω οτι εδω ειμαστε γιατι ολοι εχουμε το ιδιο παθος και οι πιο απειροι οπως εγω μπορουν να αποσπασουν πολυ σημαντικη βοηθεια απο καποιους οπως εσενα τον Jim ΤΡE Dimstriple ktl.....
Και νομιζω οτι οι σποντες (εξυπναδες προσβολες) δεν οδηγουν πουθενα......


φιλε μου,δεν το εθεσε σαν κατι ακραιο.ειπε οτι τα μηχ χανουν αυτα τα αλογα μετα τις 3.000 χιλιομ. και μεχρι τις 12.000 χιλιομ,αν το εθετε σαν ακραιο η σπανιο δεν θα ελεγα τιποτα ισα-ισα που μπορει και να συμφωνουσα οχι ομως οτι ειναι ο κανονας!!! η εστω να ελεγε οτι κατι επαθε που δεν μπορεσε να βρει και με το σερβις λυθηκε μονο του,παλι θα συμφωνουσα!!!
οταν ακους καποιον να λεει οτι εχασε το μηχ. 13 αλογα σε 9.000χιλιομ. και με το σερβις τα πηρε πισω τι συμπερασμα βγαζεις εσυ? τελος παντον δεν το συνεχιζω νομιζω δεν υπαρχει πλεον λογος.......

Υ.Γ.οσον αφορα το εριστικος,κανεις λαθος,δεν ξερεις τον τροπο που μιλαω γι αυτο το λες, εαν με γνωριζες θα καταλαβαινες το υφος μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 06 Φεβ 2010, 04:48

1ndianos έγραψε:

φιλε μου,δεν το εθεσε σαν κατι ακραιο.ειπε οτι τα μηχ χανουν αυτα τα αλογα μετα τις 3.000 χιλιομ. και μεχρι τις 12.000 χιλιομ,αν το εθετε σαν ακραιο η σπανιο δεν θα ελεγα τιποτα ισα-ισα που μπορει και να συμφωνουσα οχι ομως οτι ειναι ο κανονας!!!


Συμφωνώ σ'αυτό,απ'τα λίγα μηχανάκια που έχω δει κανένα δεν έχει χάσει τόσα άλογα στα πρώτα 10,000 χλμ της ζωής του... Τώρα άν σε ένα μηχανάκι έχεις βουλωμένη τρόμπα,βραχυκυκλωμένα μπουζί,καπνισμένες βαλβίδες,και τον χάρτη του NKTR τότε όντως έχεις θέμα... fafoutis fafoutis fafoutis


Όσο για τον ΤζιμΚ7 του δίνω ελαφρυντικό γιατί είναι Κρητικός... neura neura neura fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)   ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ  1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ  ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ) - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 06 Φεβ 2010, 07:31

neura neura με έχετε συγχίσει όλοι σας... neura δεν ξέρετε να μοιράζεστε τις εμπειρίες σας και γι αυτό άμα πετύχω κανένα σας στο δρόμο θα του δείξω diabase τι παει να πεί SRAD να σας κάνω να πάτε να τα πουλήσετε όλα και Κ6 και Κ7 και Κ8 ΚΑΙ ΟΛΑ neura !!! xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ 1000 Κ8?? ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΜΑ???(ΙΠΟΥΣ)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποσα κιλα ειναι οι μαμα ζαντες απο ενα κ6 1000?
» Δυναμομετρηση Κ6 1000
» Δυναμομέτρηση Gsxr 1000 K8

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com