Greek GSX-R forum
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_l10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_c10know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 know-how : reprofile εκκεντροφορων

Πήγαινε κάτω 
+11
T.R.E
stavrosrodo
Miou
busa respect
gsxr1000nitro
kostaskr6
poulitzer
boutser
k8 600 kk
Black Eagle
mx5
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 16 Οκτ 2013, 15:27

στειλε ενα πμ τα ονοματα των πασιγνωστων να τους ξερω....
να τους βαλω στην λιστα με τους αλλους που εχω φτιαξει .....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 16 Οκτ 2013, 16:19

Miou έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:
επιδει εχω κανει δουλεια μαζι του θα σας πω σε τι καταστασει ειναι ειναι ο εκεντροφορος μου
οταν παω στον βλασση να ελενξουμε τις βαλβιδες μου Very Happy 
με τον ρυθμο που γραφεις χλμ εσυ φιλε μου θα παρει καιρο να πας για βαλβιδες... lol! tongue tongue 

εισαι πολυ κακος geek geek 

θα παω για ελενχο ο μαστροβλασσης θελει να παρακολουθει την δουλεια του για να ξερει οτι λειτουργει σωσταWink 

κ ασε που εχω κανει 2 χιλιαδες χιλιομετρα (βλεπεις το εγραψα ολογραφως για να κανει εντυπωση)geek 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 16 Οκτ 2013, 16:34

Miou έγραψε:
στειλε ενα πμ τα ονοματα των πασιγνωστων να τους ξερω....
να τους βαλω στην λιστα με τους αλλους που εχω φτιαξει .....
Δε χρειάζεται ρε αλεξ ..... Οταν βρεθούμε απο κοντά κάποια στιγμή θα σου πω ... Ετσι και αλλιώς στην Ελλάδα όλοι δηλώνουν οτιναναι και μετά σε βγάζουν και τρελό ... Πχ "εγω σου είπα τέτοιο πράγμα;;;;;;; ..." Δεν θυμάσαι... Δε κατάλαβες .... Με προσβάλεις.... Και ένα σωρό άλλες μ@λ@κιες ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 18 Οκτ 2013, 20:16

busa respect έγραψε:

Δε χρειάζεται ρε αλεξ ..... Οταν βρεθούμε απο κοντά κάποια στιγμή θα σου πω ... Ετσι και αλλιώς στην Ελλάδα όλοι δηλώνουν οτιναναι και μετά σε βγάζουν και τρελό ... Πχ "εγω σου είπα τέτοιο πράγμα;;;;;;; ..." Δεν θυμάσαι... Δε κατάλαβες .... Με προσβάλεις.... Και ένα σωρό άλλες μ@λ@κιες ....
νομιζω οτι με ενα παχυμετρο και σε συγκριση με τα specs, σε βυθισμα ,των yoshimura θα καταλαβαινες ολομοναχος αν σου τον εκανε καλο.Και αν ηταν -και καλα- τοσο αγριος που θα εβρησκε στα πιστονια κτλ,κτλ.
τωρα οσον αφορα την διαρκεια του θα σου την ελεγε αυτος που θα σου τον περνουσε, με το μοιρομετρο...... kapelo 
οποτε καλο ειναι να την ψαχνουμε και λιγο μονοι μας, γιατι πολλοι ειναι αυτοι που θελουν να μας μαμησουν kolos 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 18 Οκτ 2013, 21:07

stavrosrodo έγραψε:
busa respect έγραψε:

Δε χρειάζεται ρε αλεξ ..... Οταν βρεθούμε απο κοντά κάποια στιγμή θα σου πω ... Ετσι και αλλιώς στην Ελλάδα όλοι δηλώνουν οτιναναι και μετά σε βγάζουν και τρελό ... Πχ "εγω σου είπα τέτοιο πράγμα;;;;;;; ..." Δεν θυμάσαι... Δε κατάλαβες .... Με προσβάλεις.... Και ένα σωρό άλλες μ@λ@κιες ....
νομιζω οτι με ενα παχυμετρο και σε συγκριση με τα specs, σε βυθισμα ,των yoshimura θα καταλαβαινες ολομοναχος αν σου τον εκανε καλο.Και αν ηταν -και καλα- τοσο αγριος που θα εβρησκε στα πιστονια κτλ,κτλ.
τωρα οσον αφορα την διαρκεια του θα σου την ελεγε αυτος που θα σου τον περνουσε, με το μοιρομετρο...... kapelo 
οποτε καλο ειναι να την ψαχνουμε και λιγο μονοι μας, γιατι πολλοι ειναι αυτοι που θελουν να μας μαμησουν kolos 

+1 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 18 Οκτ 2013, 23:57

stavrosrodo έγραψε:
busa respect έγραψε:

Δε χρειάζεται ρε αλεξ ..... Οταν βρεθούμε απο κοντά κάποια στιγμή θα σου πω ... Ετσι και αλλιώς στην Ελλάδα όλοι δηλώνουν οτιναναι και μετά σε βγάζουν και τρελό ... Πχ "εγω σου είπα τέτοιο πράγμα;;;;;;; ..." Δεν θυμάσαι... Δε κατάλαβες .... Με προσβάλεις.... Και ένα σωρό άλλες μ@λ@κιες ....
νομιζω οτι με ενα παχυμετρο και σε συγκριση με τα specs, σε βυθισμα ,των yoshimura θα καταλαβαινες ολομοναχος αν σου τον εκανε καλο.Και αν ηταν -και καλα- τοσο αγριος που θα εβρησκε στα πιστονια κτλ,κτλ.
τωρα οσον αφορα την διαρκεια του θα σου την ελεγε αυτος που θα σου τον περνουσε, με το μοιρομετρο...... kapelo 
οποτε καλο ειναι να την ψαχνουμε και λιγο μονοι μας, γιατι πολλοι ειναι αυτοι που θελουν να μας μαμησουν kolos 
Και να προσθέσω,ότι αν είχε την όρεξη ο μηχανικός και εσύ να δώσεις κάτι παραπάνω,θα μπορούσε να δει εκ των υστέρων ( δηλαδή αφού τον είχε τοποθετήσει-χρονίσει) αν υπήρχαν και τα απαιτούμενα διάκενα βαλβίδας-πιστονιού ώστε να μπορεί να πει με ασφάλεια αν υπάρχει περίπτωση να καρφώσει ή όχι,αν χρειάζονται τσέπες κτλ.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ







Έχει επεξεργασθεί από τον/την T.R.E στις Σαβ 19 Οκτ 2013, 09:55, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013, 02:42

Η αλήθεια ειναι, οτι επειδή ήταν και οι δυο τόσο κάθετοι και σίγουροι, δεν το έψαξα παραπέρα , όμως δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω και τις γνώσεις για κρίνω έναν εκκεντροφορο ... Και εκ φύσεως σε κάτι που δε γνωρίζω δεν μου αρέσει να το παίζω "πονηρός".
Σε κάθε περίπτωση πάντως για εμένα πλέον έχει αρχίσει να αλλάζει η θεωρία μου για τους έλληνες μηχανικούς (όχι βεβαίως για όλους .... Αλλα για την συντριπτική πλειοψηφία .!)

Μέχρι λίγο πιο παλαιά πίστευα οτι "γνωρίζουν μεν ... Αλλα ειναι κακοί επαγγελματίες και αρπακολατζηδες..... Πλέον νομίζω οτι ......
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΣΟΒΑΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ στο αντικείμενο τους ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013, 09:16

busa respect έγραψε:
Μετά απο ένα τελείως απρόοπτο γεγονός , ωφείλω...
ΝΑ ΖΗΤΉΣΩ ΣΥΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΓΡΑΦΟΝΕΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟ
                  ΧΟΥΡΔΑΚΗ ......
(Το έγραψα έτσι για να φαίνεται), και να ξεκαθαρίσω οτι δεν τον γνωρίζω προσωπικά ....

Τώρα στο ψητό .....

Πριν απο κανά χρόνο περίπου αποφάσισα να στείλω τον εκκεντροφορο εισαγωγής μου για reprofiling , και μετά απο ένα σχετικό ψάξιμο αποφάσισα να δώσω τη δουλεια στον ένα λόγω μηχανουργό.

Η εντολη ήταν σαφής ... Να του δώσει τα χαρακτηριστικά εκείνα που θα τον έκανανε πιο άγριο ΑΛΛΑ σε καμία περίπτωση να μην χάσει η μηχανη την πολιτισμένη της λειτουργεια,
Μπορείς;; ... Μπορω και ξέρω τι να κάνω .... Οκ φτιαχτον ....

Η δουλεια έγινε , και εγω περιχαρης πάω σε ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ και του λέω : φόρεσε μου τον (μαζί με κάποιες άλλες αλλαγές που δεν ειναι του παρόντος)

Μόλις είδε τον εκκεντροφορο και αφού τον εξέτασε ... Απεφανθει .... Αυτός αγόρι μου δεν ειναι εκκεντροφορος αλλα .... Γοριλας ..... Θέλεις πιστονια με τσέπες ... Συμπίεση.... Αλλα και πάλι ο χαρακτήρας της μηχανής πλέον όσο αφορά στο μοτέρ αλλάζει ...

Σίγουρα;;;;;     Σίγουρα .....

Οκ, τον πάω σε δεύτερο ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΟ.....
Και εισπράττω μια απο τα ίδια .....

Οπότε βρίζοντας (τον εαυτό μου κυρίως) λέω (σε εμένα πάλι), γιατί αγόρι εμπιστεύθηκες χύμα κάποιον χωρίς να έχεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ χαρακτηριστικά για αυτο που θες;;; , βαλτον τώρα στον .... Κ@@λο σου να στολίζει την αποθήκη σου ....

Προχθές λοιπόν τυχαία με πήρε φίλος τηλ και μου λέει :ρε δεν μου δίνεις εκείνο το γοριλα να τον δείξω και στον .............. Μάστορα να μας πει και αυτός την άποψη του ;;;
Βαγγο μου του λέω παρτον αλλα τσάμπα θα τον δείξεις ....
Και με παίρνει σημερα το πρωί (ο φίλος ) και μου λέει

Ρε ο μάστορας με ρώταγε ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕΣ!!!!!
Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ !!!!!!!!!!!!
Δηλαδή του λέει μπαίνει ;;;;;;;;;;
.......θα δεις μόλις στον βάλω επάνω .... Και κανεις βόλτα το μηχανάκι σου αν μπαίνει... Αν κάνει .... Και πως θα δουλεύει ......

Μετά απο τα παραπάνω (που περιγράφω μόνο δεδομένα ) οφείλω μια εκ νέου συγνώμη για οτι έγραψα για τον ένα λόγω μηχανουργό ....

Αλλα ρε γαμωτο ΤΟΣΗ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ απο γνωστούς στο πανελλήνιο μηχανικούς ;;;;;
ΚΙΟΜΩΣ ΤΟΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....

ΝΑσαι καλα μάστορα ... Τελικά χαλάλι η ταλαιπωρία της ... Διαδρομής ... (Για όσους κατάλαβαν...)

Βεβαια το σωστο ειναι να τους βαλεις πρωτα πανω και μετα να βγαλεις το συμπερασμα γιατι ισως οι προηγουμενοι να ειχαν δικιο xmmm λεω εγω τωρα tongue

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 10p7ousknow-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Icnsl4know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 2dhxn3kknow-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 2lbdx0jknow-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013, 10:06

busa respect έγραψε:


Μέχρι λίγο πιο παλαιά πίστευα οτι "γνωρίζουν μεν ... Αλλα ειναι κακοί επαγγελματίες και αρπακολατζηδες..... Πλέον νομίζω οτι ......
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΣΟΒΑΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ  στο αντικείμενο τους ....

τι ειχα τραβηξει παλια με το srad και τους "καλους"μηχανικους που ηξεραν τα παντα και το ελυναν -εδεναν με κλειστα ματια γιατι και αυτοι ειχαν το ιδιο και ετρεχαν χρονια με αυτο σε αγωνες ...
να ανατιναξω μαγαζι κοντευα

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013, 12:02

Φίλε jimk7 θεωρητικά έχεις απόλυτο δίκιο αλλα ... Αφού είπε ο μάστορας οτι κάνει .... Σίγουρα κάνει ...

Μετά την αναχώρηση του πρώτου μηχανικού που σηντηρουσε την μηχανή μου απο την Αθήνα , (απο τον οποιο υμουν απόλυτα ευχαριστημένος όχι γιατί ήταν τέλειος αλλα γιατί ήταν σοβαρός και ειλικρινής), ο "μάστορας" ειναι ο μόνος που θα την "ακουμπά" πλέον , και επειδη κοντός ψαλμός αλληλούια , τό μπουσα του φίλου μου πάνω στο οποιο (ίσως έχει είδη φορεθει) θα ειναι έτοιμο μέσα στην επόμενη εβδομάδα , και μόλις έχουμε δεδομένα θα τοποθετηθω εκ νέου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013, 12:13

Επίσης να τονίσω οτι δεν έχω κανένα προβλημα αν και όταν θεωρήσω οτι έχω σφάλει για οποιοδήποτε λόγο , να βγω και να ζητήσω δημοσίως συγνώμη ....

(Οπως έκανα και για τον ΚΟ χουρδακη απτήν πρώτη στιγμή που κατάλαβα οτι τον αδικησα )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mx5
Full gixxer
Full gixxer
mx5


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Hμερομηνία εγγραφής : 27/09/2010

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013, 17:01

stavrosrodo έγραψε:
busa respect έγραψε:

οποτε καλο ειναι να την ψαχνουμε και λιγο μονοι μας, γιατι πολλοι ειναι αυτοι που θελουν να μας μαμησουν kolos 
καλα τα λες εσυ, που καταλαβαινεις ΚΑΙ στην πραξη τα χαρακτηριστικα

οταν βλεπω οτι ενας "αγριοτερος" εχει μικροτερο βυθισμα αλλα μεγαλυτερη διαρκεια, τι σόι αγριος ειναι;

παραδειγμα ο μαμα κ5 1000 με τον αντιστοιχο st-s
ο st-r εχει μεγαλυτερο βυθισμα, μικροτερη διαρκεια

ποιος ειναι τελικα ο "αγριος";

επισης, τι θα γινοταν αν υπηρχε εκκεντροφορος με τη μεγαλη διαρκεια του st-s και το μεγαλο βυθισμα του st-r;

spao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013, 20:35

οταν λεμε οτι ενας εκκεντροφορος ειναι αγριος, συνηθως αναφερομαστε στο βυθισμα του.
επειδη ολα: βυθισμα,διαρκεια,ρο'ι'κη,συμπιεση κτλ,κτλ δινουν τον χαρακτηρα σε ενα μοτερ, η δικη μου αποψη ειναι οτι επειδη εχουμε σαν suzuκακηδες την yoshimura, το πιο απλο και ευκολο αλλα και σιγουρο ειναι να ακολουθησουμε τα spec που δινει αυτη-κατι θα ξερουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer
theatiss


Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 775
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Οκτ 2013, 08:36

ΤΙ δουλεια κανει ο Χουρδακης σε μηχανακια δν το γνωριζω παντως αρκετα φιλαρακια μου εχουν φτιαξει σε σαξοραλλα κ σε ρενο κ δν εχουν προβλημα κανενα ,αν κ τους εχουν εχουν κανει ρεπροφαιλ κανα 3-4 χρονια ο καθενας κ εχουν κανει αρκετα χλμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Οκτ 2013, 20:42

stavrosrodo έγραψε:
οταν λεμε οτι ενας εκκεντροφορος ειναι αγριος, συνηθως αναφερομαστε στο βυθισμα του.
επειδη ολα: βυθισμα,διαρκεια,ρο'ι'κη,συμπιεση κτλ,κτλ δινουν τον χαρακτηρα σε ενα μοτερ, η δικη μου αποψη ειναι οτι επειδη εχουμε σαν suzuκακηδες την yoshimura, το πιο απλο και ευκολο αλλα και σιγουρο ειναι να ακολουθησουμε τα spec που δινει αυτη-κατι θα ξερουν.

Σταύρο ένας άγριος εκκεντροφόρος δεν έχει να κάνει μόνο με το μέγιστο βύθισμα,παίζει σημαντικό ρόλο η ράμπα,το πόσο απότομα ανοίγει και κλείνει την βαλβίδα και κατα συνέπεια και πόση ώρα κρατάει την βαλβίδα στο μαξ λιφτ,όποιο και να είναι αυτό.


______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Οκτ 2013, 09:47

T.R.E έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
οταν λεμε οτι ενας εκκεντροφορος ειναι αγριος, συνηθως αναφερομαστε στο βυθισμα του.
επειδη ολα: βυθισμα,διαρκεια,ρο'ι'κη,συμπιεση κτλ,κτλ δινουν τον χαρακτηρα σε ενα μοτερ, η δικη μου αποψη ειναι οτι επειδη εχουμε σαν suzuκακηδες την yoshimura, το πιο απλο και ευκολο αλλα και σιγουρο ειναι να ακολουθησουμε τα spec που δινει αυτη-κατι θα ξερουν.
Σταύρο ένας άγριος εκκεντροφόρος δεν έχει να κάνει μόνο με το μέγιστο βύθισμα,παίζει σημαντικό ρόλο η ράμπα,το πόσο απότομα ανοίγει και κλείνει την βαλβίδα και κατα συνέπεια και πόση ώρα κρατάει την βαλβίδα στο μαξ λιφτ,όποιο και να είναι αυτό.

πολυ σωστα .........ενταξει , μπορεις να ξερεις αρκετα χαρακτηριστικα πριν τον τοποθετησεις , ......αλλα μην βγαζεις συμπερασμα , χωρις να τον τοποθετησεις ΚΑΙ να το παιδεψεις λιγο το πραγμα με αρκετες μοιρομετρησεις............yioupi 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Οκτ 2013, 19:58

T.R.E έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
οταν λεμε οτι ενας εκκεντροφορος ειναι αγριος, συνηθως αναφερομαστε στο βυθισμα του.
επειδη ολα: βυθισμα,διαρκεια,ρο'ι'κη,συμπιεση κτλ,κτλ δινουν τον χαρακτηρα σε ενα μοτερ, η δικη μου αποψη ειναι οτι επειδη εχουμε σαν suzuκακηδες την yoshimura, το πιο απλο και ευκολο αλλα και σιγουρο ειναι να ακολουθησουμε τα spec που δινει αυτη-κατι θα ξερουν.
Σταύρο ένας άγριος εκκεντροφόρος δεν έχει να κάνει μόνο με το μέγιστο βύθισμα,παίζει σημαντικό ρόλο η ράμπα,το πόσο απότομα ανοίγει και κλείνει την βαλβίδα και κατα συνέπεια και πόση ώρα κρατάει την βαλβίδα στο μαξ λιφτ,όποιο και να είναι αυτό.

βρε Νικολα ειπαμε να μην το πλατιασουμε πολυ το θεμα..... να το παρακολουθουνε ολοι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 02 Νοε 2013, 21:07

Οπως είχα αναφέρει , θα επανατοποθετουμουν όταν θα έμπαινε ο εκκεντροφορος στο haya του φίλου μου...

Λοιπόν , η τοποθέτηση έγινε .... Το ´´πραμα ´´ δούλεψε πολυ καλα .... Και στο τέλος (μετά απο κοινή συμφωνία) αποφασίστηκε να ΞΑΝΑΒΓΕΙ !!! Για να τοποθετηθεί άλλος (σετ με επίσης φτιαχτον της επιλογής του μάστορα) με ΠΙΟ ΑΓΡΙΑ χαρακτηριστικά ... Προκειμένου το μηχανάκι να δώσει το καλύτερο του σε επίπεδο απόδοσης ΔΙΑΤΗΡΩΝΤΑΣ πάντα τον καθαρά πολιτικό-βόλταδικο χαρακτήρα του ....

Νομίζω μετά τα παραπάνω τελειώνει και το όλο θέμα σχετικά πάντα με τα δικά μου γραφόμενα ...
Οι κρίσεις δικές σας....

Υγ : στοιχεία πέρετερω δεν θα ήθελα να δώσω μιας και τα θεωρώ πνευματική (τουλάχιστον) ιδιοκτησία του εν λόγω μηχανικού .!

Υγ2: αν και δεν το συνηθιζω (να τοποθετούμαι δημόσια με όνομα για οποιονδήποτε) ωφείλω να ευχαριστήσω ΔΗΜΟΣΙΩΣ απο την πλευρά μου τον ΚΟ Δημου τόσο για την δουλεια του πάνω σε ένα μηχανάκι που το είχαν όλοι ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ ... Όσο (κυρίως) γιατί απέδειξε για μια φορά ακόμη οτι νεμεν ειναι Μηχανικος αλλα πάνω απολα έχει ΜΕΡΑΚΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ και σέβεται τον πελάτη του

Μάστορα .... Τα σέβη μου ... Ετσι απλα ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bougas13
Normal gixxer
Normal gixxer
bougas13


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 153
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 02 Νοε 2013, 21:43

Για να καταλαβουμε ολοι καλυτερα αρχικα εβαλε ο φιλος σου τον εκκεντροφορο εισαγωγης που ειχες στο ραφι τοσο καιρο και αφησε τον εξαγωγης μαμα το μηχανακι δουλεψε καλα απλα για λογους καλυτερης αποδοσης τους αλαλξες και τους 2 ετσι? Θες να μας πεις τουλαχιστον τα κερδη (αν εγινε δυναμομετρηση) που ειχε σε σχεση με μαμα και στις 2 περιπτωσεις χωρις να αναφερθεις σε μοιρες και χρονισματα ωστε να εχουμε μια ιδεα τι συμβαινει με αυτες τις αλλαγες στην αποδοση? Γενικα παντως στο εξωτερικο παιζει πολυ παντρεμμα εκκεντροφορων απο μικροτερα Gsxr στα busa εδω εχει γινει καμια τετοια δοκιμη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 02 Νοε 2013, 21:57

Το μηχανάκι φοράγε έναν εισαγωγής στην εισαγωγή και έναν ΕΙΣΑΓΩΓΉΣ στην εξαγωγή (γνωστή μοντα για gen 1 μπουσα με καλο αποτέλεσμα , στην συνέχεια αλλαχτηκε ο μαμα εισαγωγής με τον δικό μου που φορεθηκε στην εισαγωγή εννοείτε , τα υπόλοιπα τα είπα παραπάνω .

Συγνώμη που δεν μπορω να δώσω αλλα στοιχεία , αλλα δεν θέλω να οικιοποιουμε κάτι που δεν μου ανήκει. (Σαφώς έγινε δυναμομετρηση και τα αποτελέσματα ήταν αρκετα καλύτερα όταν φορεθηκε ο νέος εκκεντροφορος ... ΑΛΛΑ όχι τόσο καλα όσο ήθελε ο μάστορας και μπορούσε το μηχανάκι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 02 Νοε 2013, 22:04

Το σημαντικό πάντως ειναι οτι ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ οτι ο εκκεντροφορος όχι μόνο δεν ήταν γοριλας ντραξτεραδικος .... Κτλ, αλλα ούτε καν οριακος για βολταδικη χρήση ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 03 Νοε 2013, 01:50

οποτε κανενα προβλημα με χουρδακι σωστα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 03 Νοε 2013, 10:42

Ναι Κωστή ... Χουρδακης οκ!!!

Όσο για το μυνημα που μου είχες στείλει , θα σου πω απο κοντά !!!
Άντε.... Κανονηστε κανά βολτακι ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΤρι 05 Νοε 2013, 01:43

ελα παρασκευη με τα παπακια που θα παμεVery Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: know-how : reprofile εκκεντροφορων   know-how : reprofile εκκεντροφορων - Σελίδα 2 EmptyΤετ 06 Νοε 2013, 00:15

Κωστή μακάρι να μπορούσα αλλα το προγραμμα των επαγκ/ υποχρεωσεων μου ειναι .... Άστα .... Οπότε όμως κανονισετε καμία Κυριακή μάλλον θα είμαι μέσα ..!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
know-how : reprofile εκκεντροφορων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» χρονισμος εκκεντροφορων και αλογα?
» ξεπρεσαρισμα-πρεσαρισμα γραναζιων εκκεντροφορων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com