Greek GSX-R forum
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_l10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_c10bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 bridgestone vs metzeler

Πήγαινε κάτω 
+7
topetwrx
alex_j
Georgio
platonas
noodles
Miou
κολτρέϊν
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 21:29

η φθορα ειναι πιο μεγαλη εκει που λες γιατι εκει πιανεις το γκαζι ...

οταν εισαι τερμα κατω δεν ανοιγεις γκαζι .σηκωνεις την μηχανη και το ανοιγεις . σε εκεινο το σημειο ειναι η φθορα σου .

εκει ειναι τα ζορια και οχι στην μεγαλη κλιση ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 22:47

Οσο αφορά στο θέμα πίεσης, εγώ με λάστιχα δρόμου βάζω 30 psi πισω , και 31-31,5 μπροστά, και η συμπεριφορά του είναι μια χαρά, τώρα βεβαίως αν μιλάμε για γομες αλλάζει η συζήτηση .... Οσο για το φαγωμα στο συγκεκριμένο σημείο του ελαστικου, συμφωνώ με τον miou, αλλα επίσης να τονίσω ότι αν φοράει το μηχανάκι το νορμαλ αμορτισέρ πίσω παίζει και αυτο το ρόλο του .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 22:53

Miou έγραψε:
η φθορα ειναι πιο μεγαλη εκει που λες γιατι εκει πιανεις το γκαζι ...

οταν εισαι τερμα κατω δεν ανοιγεις γκαζι .σηκωνεις την μηχανη και το ανοιγεις . σε εκεινο το σημειο ειναι η φθορα σου .

εκει ειναι τα ζορια και οχι στην μεγαλη κλιση ...

Αλέξανδρε μου άρεσε το επιχείρημά σου!!!!!!!!! cheers Μου έλυσες την απορία μου!!

Επίσης και βάση της φθοράς των ελαστικών και ειδικά του μπροστά, ο Κούτρας μου είπε ότι έχω λάθος ρυθμίσεις ανάρτησης (παρά του ότι τις κατέβασα από το διαδίκτυο) και συγκεκριμένα έχω γρήγορη επαναφορά! Και όντως το συνειδητοποίησα ο χαζός αφού μου το είπε!! Embarassed Έχω πολλά να μάθω ακόμη!!!! Καλά που είμαι μικρός ακόμη!!!!!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 23:10

Επίσης να δώσω μια ιδέα απο χρόνους για να μπουν κάποια πράγματα σε αντικειμενική βάση , εγω με Corsa3 είχα κάνει 1,12 εύκολα , με Rosso corsa 1,10 πιο εύκολα ενώ με , gp racer m ( 24 psi πίσω 31 μπροστά ) επίσης 1,10 αλλα πλέον με δυνατότητες για αρκετά πιο κάτω , μέγαρα παντα ... Ενώ ο Γαβριλος πχ με busa gen 2 μαμα και m5 έχει κάνει 1,08,3 μέγαρα και 1,35 Σέρρες ( την πρώτη φορά που μπήκε )....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Ιουν 2013, 23:28

busa respect έγραψε:
Επίσης να δώσω μια ιδέα απο χρόνους για να μπουν κάποια πράγματα σε αντικειμενική βάση , εγω με Corsa3 είχα κάνει 1,12 εύκολα , με Rosso corsa 1,10 πιο εύκολα ενώ με , gp racer m ( 24 psi πίσω 31 μπροστά ) επίσης 1,10 αλλα πλέον με δυνατότητες για αρκετά πιο κάτω , μέγαρα παντα ... Ενώ ο Γαβριλος πχ με busa gen 2 μαμα και m5 έχει κάνει 1,08,3 μέγαρα και 1,35 Σέρρες ( την πρώτη φορά που μπήκε )....

Σέρρες έκανα τον περασμένο Σεπτέμβρη 2 απόπειρες με κίνηση μέσα στην πίστα και γύρισα κάπου στο 1,47. Φέτος είχε ακόμη πιο πολύ κίνηση και με την νέα χάραξη σε μια ψιλοαπόπειρα που έκανα, γύρισα στο 1:51 με την κίνηση πάντα. Κάτω από 1,40 πάντως δεν κατεβαίνω με τίποτε προς το παρόν! Και πολύ λέω!! Για να καταλάβετε, γόνατο ακόμη δεν ακούμπησα ο χριστιανός... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 05 Ιουν 2013, 09:27

το γονατο δεν ειναι ενδειξη οτι πας γρηγορα... ουτε οτι πας σωστα ... απλα σου λεει οτι πλαγιασες πολυ ...
εγω πχ στα μεγαρα ολο μαζευω το γονατο να μην ακουμπαει κατω γιατι "με κοβει" οταν ξυνει σε καθε στροφη ...

οπως ειπες μικρος εισαι ακομα θαμαθεις ... fafoutis

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 05 Ιουν 2013, 10:35

Miou έγραψε:
το γονατο δεν ειναι ενδειξη οτι πας γρηγορα... ουτε οτι πας σωστα ... απλα σου λεει οτι πλαγιασες πολυ ...
εγω πχ στα μεγαρα ολο μαζευω το γονατο να μην ακουμπαει κατω γιατι "με κοβει" οταν ξυνει σε καθε στροφη ...

οπως ειπες μικρος εισαι ακομα θαμαθεις ... fafoutis
Μια από τι ς διαφορές μας είναι ότι ενώ εσύ μαζεύεις το γόνατο για να μη βρίσκει, εγώ παρόλο που κρεμιέμαι και βγάζω γόνατο δεν έχω τέτοιο θέμα! Laughing Περιμένω τις φωτογραφίες από το CSS για να πάρω μια γεύση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 05 Ιουν 2013, 20:44

Ξεκινοντας να πω οτι μαλλον ο αλεξ ειναι στο μυαλο μου γραφοντας τα παραπανω , μιας και κανω ΑΚΡΙΒΩς το ιδιο πραγμα , εχω την ταση μολις βρει το γονατο να το μαζευω μιας και με ψιλοαποσυντονιζει το συνεχομενο σκρρρτσσσ .... Ομως επειδη το μπουσα ΔΕΝ ειναι κ5 θελει μια προσοχη γιατι απο ενα σημειο και μετα ειδικα αν εχεις αφτερ μαρκετ μαρπιε (οπως εγω πχ) .... βρισκει κατω το φεριγκ στο σημειο που ειναι η καμπανα ..... εγω βεβαια μετα απο μια δυο φορες το συνιθησα και ''σταθεροποιω'' την κλιση μαζευοντας το γονατο , αλλα το αναφερω απλα μιας και εχεις το ιδιο μοτο.

Να πω επισης οτι δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω (δηλαδη μπορω αλλα τεσπα) πως ενας φιλος εξυνε με μπουσα gen2 κατω μεχρι και τη σελα που λεει ο λογος ..... (δεν ειχε μεινει ουτε φερινκ ουτε μασπιες ουτε τιποτα στην κυριολεξια) .... αλλα οι χρονοι του στα μεγαρα ηταν παντα ανω του 1,19 .......οποτε .....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 06 Ιουν 2013, 08:30

busa respect έγραψε:
Ξεκινοντας να πω οτι μαλλον ο αλεξ ειναι στο μυαλο μου γραφοντας τα παραπανω , μιας και κανω ΑΚΡΙΒΩς το ιδιο πραγμα , εχω την ταση μολις βρει το γονατο να το μαζευω μιας και με ψιλοαποσυντονιζει το συνεχομενο σκρρρτσσσ .... Ομως επειδη το μπουσα ΔΕΝ ειναι κ5 θελει μια προσοχη γιατι απο ενα σημειο και μετα ειδικα αν εχεις αφτερ μαρκετ μαρπιε (οπως εγω πχ) .... βρισκει κατω το φεριγκ στο σημειο που ειναι η καμπανα ..... εγω βεβαια μετα απο μια δυο φορες το συνιθησα και ''σταθεροποιω'' την κλιση μαζευοντας το γονατο , αλλα το αναφερω απλα μιας και εχεις το ιδιο μοτο.

Να πω επισης οτι δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω (δηλαδη μπορω αλλα τεσπα) πως ενας φιλος εξυνε με μπουσα gen2 κατω μεχρι και τη σελα που λεει ο λογος ..... (δεν ειχε μεινει ουτε φερινκ ουτε μασπιες ουτε τιποτα στην κυριολεξια) .... αλλα οι χρονοι του στα μεγαρα ηταν παντα ανω του 1,19 .......οποτε .....

Μου το είπε και άλλος να προσέχω γιατί βρίσκει το φέρινκ, αλλά απέχω πολύ από τις καταστάσεις που λες!! Wink Τα μαρσπιέ τι ρόλο παίζουν και βρίσκει το φέρινκ πιο εύκολα; Είναι πιο ψηλά και επιτρέπουν περισσότερη κλίση; Δηαλδή με τα εργοστασιακά δεν βρίσκει το φέρινκ γιατί βρίσκουν πρώτα αυτά;

Κατά τα άλλα συνεχίζω να νοιώθω άσχημα γιατί το σκίσαμε το θέμα! Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 06 Ιουν 2013, 08:36

Αυτα ακριβως που καταλαβες ισχυουν Αποστολε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 06 Ιουν 2013, 21:13

σας ευχαριστω ολους για τις γνωμες σας. εχθες παρελαβα τα S20 (σαν brdgestone-ακιας που ειμαι) και απο Δευτερα θα παω να τα περασω και να σας πω προσωπικες εντυπωσεις.
εσεις που τα εχετε δοκιμασει, με τι πιεση τα δουλευται, στο δρομο παντα.

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bridgestone vs metzeler    bridgestone vs metzeler  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 06 Ιουν 2013, 22:40

κολτρέϊν έγραψε:
σας ευχαριστω ολους για τις γνωμες σας. εχθες παρελαβα τα S20 (σαν brdgestone-ακιας που ειμαι) και απο Δευτερα θα παω να τα περασω και να σας πω προσωπικες εντυπωσεις.
εσεις που τα εχετε δοκιμασει, με τι πιεση τα δουλευται, στο δρομο παντα.

Ακόμη ένας Μπριτζεστονάκιας!!!!!!!!! Με γεια, να τα χαρείς και περιμένουμε εντυπώσεις!!! Very Happy Πάντως υποθέτω ότι σαν BRIDGESTONE που είναι με τον σκληρό σκελετό που τα χαρακτηρίζει (για αυτό και δεν τα αλλάζω με τίποτε ούτε σε μηχανή ούτε σε αυτοκίνητο), δεν θα έχουν ανάγκη από τόσο ψηλές πιέσεις! Νομίζω..... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
 
bridgestone vs metzeler
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» METZELER M5 INTERACT H BRIDGESTONE BT 016 ???
» metzeler racetec ko k1 k2 k3
» Πωλούνται Bridgestone Battlax bt016r pro

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com