Greek GSX-R forum
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο

Πήγαινε κάτω 
+14
Akis_s3
brwmogazos
No Fear
mitsos
giannis_suzuki
kouzinas
Darksoul
Vortex
Aristosk8
Miou
bell
kentaurosk8
lakou636
Antonios_gsxr
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stoui
Adv. gixxer
Adv. gixxer
stoui


Άντρας Όνομα: : Χρίστος
Τόπος : Λευκωσία
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 437
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2011

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 19 Ιουλ 2013, 11:21

brwmogazos πες ότι θες ελεύθερα, κανείς δεν παρεγηξεί αφού τα βλέπουμε και εμείς οι ίδιοι με τα μάτια μας. Μόλις ήρθα Κύπρο από Ελλάδα με το gsxr είπα να το παίζω σωστός οπότε όταν πετύγχαινα αμάξι στην γρήγορη λωρίδα (εδώ είναι η δεξιά) έμενα αρκετά μέτρα πίσω του, άναβα φλας για να δείξω ότι θέλω να προσπεράσω και αν είμουν τυχερός σε 1-2 λεπτά έπιανε την αριστερή λωρίδα Rolling Eyes 

Για να καταλάβετε αυτό γινόταν κάθε περίπου 30 δευτερόλεπτα. Ε πόσο μπορεί κάποιος να αντέξει, κάποια στιγμή έσπασαν τα νεύρα μου, πλέον περνώ από όπου βρω αλλά με πολύ προσοχή και πάντα έχοντας αρκετή απόσταση από τα αμάξια. Και ναι, έχεις δίκαιο φίλε, νευριάζουν να τους προσπερνάς από αριστερά επειδή αυτοί πιστεύουν ότι δεν έκαναν κάτι λάθος οπότε κακώς τους προσπερνάμε από εκεί.

Από την άλλη, δεν ξέρω αν έχεις πετύχει μηχανόβιους στην εθνική (ή και γενικώς) και να είσαι με αμάξι, μιλάμε οι περισσότεροι είναι παντελώς ανίδεοι. Σορτζάκι, κοντομάνικο, μαγιό, σαγιονάρες και... busa με 200χαω!!! Έλεος! Επίσης περνάνε επικύνδυνα κοντά από αμάξια και από όπου νάναι και με όσα νάναι, με τρόπο όμως που να τον βλέπεις και να λες "τώρα θα σκοτωθεί!". Γενικώς ότι ναναι στους δρόμους μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 19 Ιουλ 2013, 13:27

εχω κατεβει εκει κατω 2 φορες ... και τις 2 περασα πολυ καλα ... και ειχα οδηγο να με κυκλοφορει ...
δεν ακουμπησα τιμονι εγω και με αυτα που διαβαζω παλι καλα ...eleison fafoutis 

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Ιουλ 2013, 11:22

Miou έγραψε:
εχω κατεβει εκει κατω 2 φορες ... και τις 2 περασα πολυ καλα ... και ειχα οδηγο να με κυκλοφορει ...
δεν ακουμπησα τιμονι εγω και με αυτα που διαβαζω παλι καλα ...eleison fafoutis 


Stoui εχω δει οντως αυτα που λες. Χθες βραδυ Λεμεσο, τυπακος με ΖΖΡ 1400 σορτσακι κτλπ και πιστολιες...

Μιου καλυτερα ρε που δεν οδηγας, ειλικρινα νευριαζεις. Εισαι στην τσιτα. Δεν πηγα ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ καπου ρε γαμωτο ακομα και πολυ χαλαρα με το αμαξι και να μην ημουν στην τσιτα μην με κεντραρει κανεις....

Εν το μεταξυ εχω και τον ηλεκτρονικο - ζωντανο κοφτη διπλα μου ολη μερα στο αμαξι...Μολις βρεθει κανεις γρηγορος σε roundabout (κυκλικο κομβο) και με πετυχει σε φαση που μπαινω διχως αυριο καμια φορα με το εταιρικο, σιγουρα θα πεταχτει μπροστα μου να με κλεισει...αχαχαχ. Και κλασσικα πεφτει κραξιμο απο τον κοφτη (ευτυχως ακομη οχι σαγιοναρα η τσαντα στο κεφαλι απο την "κυρα")...ολη μερα λοιπον εχω τους τρελλους να διαχειριστω αλλα συναμα και την γκρινια της "γυναικας"...

Οχι οτι Ελλαδα δεν με εκραζε....

Live mode on...

Μισο να της ριξω ατακα και να παρω απαντηση να γραψω (ειμαστε στο ιδιο γραφειο τωρα....)

"κατι παλικαρια απο το γκιξερ της λεω (αναθεμα αν ξερει ποιο φορουμ) στην Κυπρο λενε οτι με νευρα πηγαινοερχονται στην δουλεια..."



"Ε στο γκιξερ τι θα λεγανε...οι γκαζακιδες θα τα λενε αυτα" αχαχαχα . Λογια που μολις ξεστομισε ενω γραφω....Αντε βγαλε ακρη...ρε θα την χωρισω λεμε...περιττο βαρος στο μπουσα αχαχαχαχαχχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 20 Ιουλ 2013, 12:29

OXI OXIIIII μην την χωρισεις ... δεν ειναι περιτο βαρος στην χοντρουλα ... ισα ισα που παταει καλυτερα
το πισω λαστιχο και δεν χαζοσπινιαρει ....
στου αδερφου σου ειναι περιτο βαρος ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Ιουλ 2013, 11:53

Για αυτο εχω βαλει και το μονοσελο Alex,οχι πως εχω και κατι να κανω φορτωτικη βεβαια!Very Happy 
Μιλαμε με τον Μητσο και την κυρα του,εχω παρευρεθει σε επικες μαχες στον δρομο,πολυ γελιο!Χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui
Adv. gixxer
Adv. gixxer
stoui


Άντρας Όνομα: : Χρίστος
Τόπος : Λευκωσία
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 437
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2011

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Ιουλ 2013, 17:08

χαχαχα bromogazos δεν παιζεσαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 20 Δεκ 2013, 18:39

Χαιρετώ την παρέα! Η θητεία μου στην κύπρο κοντεύει να τελειώσει.. Επιστρέφω από την άδεια μου στην κύπρο στις 30 δεκέμβρη και σε 20 ημέρες επαναπατρίζομαι.. Μετά θα μου μείνουν 15 ημέρες υπηρετήσιμες το πολύ στην λάρισα, γιατί έχω 12 τουλάχιστον ημέρες άδεια και για Ελλάδα.

Στην κύπρο λόγω έλλειψης οδηγών και λόγω ηλικίας με κάνανε οδηγό mini bus και έτσι από τέλη αυγούστου μέχρι και σήμερα η υπηρεσία μου ήταν μόνο το να οδηγάω..

Το πρωί έπαιρνα ένα ένα τα στελέχη από τα σπίτια τους και μπαίναμε μέχρι τις 7 στο στρατόπεδο και το μεσημέρι στις 15:00 ξεκινούσαμε από το στρατόπεδο και τους άφηνα στα σπίτια τους και επέστρεφα σε ένα άλλο στρατόπεδο για την υπόλοιπη ημέρα, που το μοναδικό το οποίο με "έπιανε" ήταν να βγω στην ταγματική το βράδυ..

Τίποτε άλλο. Ούτε καθαριότητες, ούτε ταε, ούτε παράταξη, ούτε υπηρεσίες, ούτε τίποτα.

Μόνο ύπνο αν έμενα μέσα, ή αλλιώς καθημερινή έξοδος..

Το βανάκι ήταν ένα ford transit 15θέσιο, 2,4 λίτρα, τούρμπο καινούριο. Ροπάκλα πραγματικά!

Έχω πάνω από 6000 χιλιόμετρα συμπληρωμένα με το transit, μιας που μας έφαγε το τιμόνι!

Πολύ χιλιόμετρο πραγματικά!

Έτσι όπως είδα την πλειοψηφία των κύπριων οδηγών δεν νομίζω ότι θα γούσταρα να οδηγάω μηχανάκι εκεί..

Το ταξίδι στην κύπρο τελειώνει πάντως και χαίρομαι που θα επιστρέψω σε 2 μήνες στην κανονική μου ζωή, στην δουλειά μου που με περιμένει, στην πόλη μου και στην Ελλάδα και σε ότι μου έλειψε τόσους μήνες πολύ... Έμεινα εκεί 113 μέρες σερί μέχρι να έρθω για πρώτη άδεια στην Ελλάδα..

Χαίρομαι που μετά από καιρό γράφω στην gixxerοπαρέα!

Καλές γιορτές και καλά Χριστούγεννα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 21 Δεκ 2013, 00:52

Καλός πολίτης λοιπόν και καλές γιορτές!

Πήρες πουλάδα οδηγήσεως στα δεξιά του δρόμου;

Τώρα στη νέα μονάδα δε θα προλαβαίνεις τίποτα Wink

Απολελέ και τρελελέ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 21 Δεκ 2013, 12:27

[alex] έγραψε:
Καλός πολίτης λοιπόν και καλές γιορτές!

Πήρες πουλάδα οδηγήσεως στα δεξιά του δρόμου;

Τώρα στη νέα μονάδα δε θα προλαβαίνεις τίποτα Wink

Απολελέ και τρελελέ Very Happy

Τώρα που θα επιστρέψω θα μας δώσουν τα δεκανόσημα, λοχιόσημα κτλ.

Η νέα μονάδα θα είναι η 1η στρατιά στην Λάρισα και δεν θα μείνω μέσα ούτε 20 ημέρες συνολικά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013, 13:01

Αντε με το καλοοοοοο!


Εγω ακομα "παλευω" εδώ στην Κύπρο με τους οδηγούς....


κάθε μερα στουκιδια, προσφατα αποφυγαμε μετωπικη από θειτσα που εκανε αναστροφη στην μεση του πουθενα ενώ ερχομασταν πισω της αχαχαχα...

Τεσπα παλι τα ιδια θα λεμε?

Και εμενα η "θητεία" μου στο εργο εδώ στην Κύπρο τελειωνει μεχρι το Πασχα λογικα...μετα τι κανουμε είναι το θεμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Συμφοριτης απο Κυπρο???
» Το πήρα το πήρα παίδες!!!
» για πειτε γνωμη....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΚΑΦΕΝΕΙΟ-SPAM (περι ανεμων και υδατων)-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com