Greek GSX-R forum
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 
JIMK7
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 
nasos-v
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 
T.R.E
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 
k8 600 kk
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 
kostaskr6
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 
κολτρέϊν
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 
Leroy
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 
ripper
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_l10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_c10σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Poll_r10 

 

 σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?

Πήγαινε κάτω 
+9
magiaklaniakeksatmisi
gat0s
vasilis987
twat
cbr600f4
JIMK7
bougas13
gsxr1000nitro
stavrosrodo
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 10 Ιουλ 2009, 17:32

εχει κανεις αντιμετωπησει θεματα σκουριας και κατλοιπων στο ρεζερβουαρ?ποια ειναι η λυση?εχω την εντυπωση οτι το φιλτρο βενζινης εχει αρχισει να "κλανει" μεντες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr1000nitro
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gsxr1000nitro


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΚυρ 12 Ιουλ 2009, 07:35

Σταυρο μηπως ηρθε η ωρα να κανεις ενα flow test τα μπεκ.. ?



https://www.youtube.com/watch?v=IYcsB_o1Ro4
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bougas13
Normal gixxer
Normal gixxer
bougas13


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 153
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΣαβ 29 Αυγ 2009, 17:54

Καλησπερα ειμαι νεος στο φορουμ αλλα εχω αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα σε ενα GSXR 1000 k6 που ειχα γιατι μου το εκλεψαν πριν ενα μηνα. Λοιπον εμενα το μηχανακι δεν σηκωνε πανω απο 9500 στροφες δεν ειμαι μηχανικος αλλα ασχολουμαι αρκετα οποτε εκανα μια μετρηση στην πιεση της βενζινης και ειδα οτι ηταν εντελως εκτος οπιων συμφωνως με το service manual επειδη τοτε ημουν σε ενα επαρχιακο χωριο και ουτε λογως για ανταλακτικα ελησα το γροθπ τρομπας φιλτρου και αφοθ γεμισα το φιλτρο με βενζινη καθαρη το φυσιξα με αερα με την αναποδη φορα απ οτι περναει η βενζινη καναονικα αφου το εκανα καμια 10αρια φορες το εβαλα στην μηχανη και ολα ηταν μια χαρα. Οταν ανεβηκα στον Σφακιανακη ρωτησα για το ανταλακτικο του οποιου η τιμη ηταν 180 ευρω!!!!!!! Φυσικα δεν το αλλαξα απλα σε καθε service καθαριζα με τον παραπανω τροπο το φιλτρο προλιπτικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΚυρ 30 Αυγ 2009, 00:01

bougas13 έγραψε:
Καλησπερα ειμαι νεος στο φορουμ αλλα εχω αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα σε ενα GSXR 1000 k6 που ειχα γιατι μου το εκλεψαν πριν ενα μηνα. Λοιπον εμενα το μηχανακι δεν σηκωνε πανω απο 9500 στροφες δεν ειμαι μηχανικος αλλα ασχολουμαι αρκετα οποτε εκανα μια μετρηση στην πιεση της βενζινης και ειδα οτι ηταν εντελως εκτος οπιων συμφωνως με το service manual επειδη τοτε ημουν σε ενα επαρχιακο χωριο και ουτε λογως για ανταλακτικα ελησα το γροθπ τρομπας φιλτρου και αφοθ γεμισα το φιλτρο με βενζινη καθαρη το φυσιξα με αερα με την αναποδη φορα απ οτι περναει η βενζινη καναονικα αφου το εκανα καμια 10αρια φορες το εβαλα στην μηχανη και ολα ηταν μια χαρα. Οταν ανεβηκα στον Σφακιανακη ρωτησα για το ανταλακτικο του οποιου η τιμη ηταν 180 ευρω!!!!!!! Φυσικα δεν το αλλαξα απλα σε καθε service καθαριζα με τον παραπανω τροπο το φιλτρο προλιπτικα.

Ναι ειναι κι αυτο μια λυση αλλα προσωρινη Very Happy

Ενας άλλος τροπος είναι να σπασεις το μαμα φιλτρο και να βαλει ενα αλλα εξωτερικο φιλτρο αλλα ειναι αρκετα μπελαλιδικο και θελει συχνα αλλαγη τα σωληνακια που θα βαλεις μετα :betvt:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bougas13
Normal gixxer
Normal gixxer
bougas13


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 153
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΚυρ 30 Αυγ 2009, 11:20

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου. Αλλα οταν πηγα να ζητησω το ανατλακτικο στα κεντρικα με κοροιδευαν και μου ελεγαν οτι δεν εχουν φιλτρο βενζινης αυτα τα μηχανακια αφου τοθς το εδειξα στο manual και εψαξαν μου ειπαν οτι κανει 180 ευρω αν θυμαμαι καλα τα οποια θεωρησα υπερβολικα για ενα ανταλακτικο τοσο αναλωσιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbr600f4
Normal gixxer
Normal gixxer
cbr600f4


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : PATRA
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 130
Αγωνιζόμενος : DEN PROLABENO
Hμερομηνία εγγραφής : 25/03/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΚυρ 30 Αυγ 2009, 19:36

απο οτι γνωριζω φιλε μου οι περισοτερη καταργουν το εσωτερικο φιλτρο και βαζουν εξωτερικω και μερικη βαζουν απο HUNDAY παει κουτι :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΚυρ 30 Αυγ 2009, 21:02

bougas13 έγραψε:
Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου. Αλλα οταν πηγα να ζητησω το ανατλακτικο στα κεντρικα με κοροιδευαν και μου ελεγαν οτι δεν εχουν φιλτρο βενζινης αυτα τα μηχανακια αφου τοθς το εδειξα στο manual και εψαξαν μου ειπαν οτι κανει 180 ευρω αν θυμαμαι καλα τα οποια θεωρησα υπερβολικα για ενα ανταλακτικο τοσο αναλωσιμο.

Ναι ετσι ειναι αμα βαλεις το μαμα φιλτρο Very Happy αλλα εγω δε μιλαω για αυτο αλλα να κανεις πατεντα και να βαλεις ενα εξωτερικο φιλτρο :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΔευ 31 Αυγ 2009, 17:41

εγω εχω λιγο καιρο που εκανα την πατεντουλα και τελειωσα.10 ευρουλακια ενα φιλτρο αλουμινενιο με μικρες διαστασεις και τελος.βουλωσε?πεταμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΔευ 31 Αυγ 2009, 17:44

bougas13 έγραψε:
Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου. Αλλα οταν πηγα να ζητησω το ανατλακτικο στα κεντρικα με κοροιδευαν και μου ελεγαν οτι δεν εχουν φιλτρο βενζινης αυτα τα μηχανακια αφου τοθς το εδειξα στο manual και εψαξαν μου ειπαν οτι κανει 180 ευρω αν θυμαμαι καλα τα οποια θεωρησα υπερβολικα για ενα ανταλακτικο τοσο αναλωσιμο.
βρε τα τσακαλια ολα τα ξερουν
:refvf:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
twat
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 14
Hμερομηνία εγγραφής : 23/06/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΤετ 02 Σεπ 2009, 00:11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bougas13
Normal gixxer
Normal gixxer
bougas13


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 153
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 04 Σεπ 2009, 16:41

Καλο αυτο με το εξωτερικο φιλτρο απλα εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι που στηριζεται μετα την καταργηση του εσωτερικου φιλτρου βενζινης η τρομπα βενζινης αν μπορει και θελει καποιος ας μου εξηγησει. Ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilis987
Normal gixxer
Normal gixxer
vasilis987


Άντρας Όνομα: : ΒΑΣΙΛΗΣ
Τόπος : κατερινη
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 186
Hμερομηνία εγγραφής : 10/01/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 04 Σεπ 2009, 20:54

αν καυαργηθει το εσωτερικ φιλτρο μετα ολες οι βρωμιες θα περνανε απο την αντλια..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bougas13
Normal gixxer
Normal gixxer
bougas13


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 153
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 04 Σεπ 2009, 21:11

Φιλε μου ουτως η αλλως ολες οι βρωμιες περνανε απο την αντλια καθως το μαμα φιλτρο αυτο που λεμε βρισκεται στην εξοδο της αντλιας και οχι στην εισοδο οποτε το ιδιο ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΣαβ 05 Σεπ 2009, 02:28

Και πριν την αντλια εχει φιλτρο αλλα και μετα :vwrv: με μονη διαφορα οτι αυτο που ειναι πριν καθαριζετε :betvt:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΣαβ 05 Σεπ 2009, 12:12

bougas13 έγραψε:
Καλο αυτο με το εξωτερικο φιλτρο απλα εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι που στηριζεται μετα την καταργηση του εσωτερικου φιλτρου βενζινης η τρομπα βενζινης αν μπορει και θελει καποιος ας μου εξηγησει. Ευχαριστω εκ των προτερων
"σφαζεις" προσεκτικα την πανω μερια του φιλτρου(εκει που κουμπωνει στην αντλια) "σφαζεις" και την μερια που κουμπωνει στο σωληνακι της εξοδου.βαζεις σωληνακι κατ ευθειαν απο την αντλια στην εξοδο.το μαμα φιλτρο τωρα εχει μονο τον ρολο της βασης του φλοτερ.α!και ενα tire up για να σταθεροποιησεις φ την αντλια,γιατι τωρα δεν κουμπωνει καπου απλα θα ειναι μεσα στην"αγκαλια" του παλιου φιλτρου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠεμ 01 Ιουλ 2010, 23:34

Να επαναφερω το θεμα.
Θελω να κανω την πατεντουλα και να σφαξω το φιλτρο αλλα στο κ7 υπαρχει και ο ρυθμιστεις πιεσης δηλαδη το 9 στην εικονα.
Τι κανω????



[img]σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Su0408007027 Uploaded with ImageShack.us[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 02 Ιουλ 2010, 13:33

bougas13 έγραψε:
Καλησπερα ειμαι νεος στο φορουμ αλλα εχω αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα σε ενα GSXR 1000 k6 που ειχα γιατι μου το εκλεψαν πριν ενα μηνα. Λοιπον εμενα το μηχανακι δεν σηκωνε πανω απο 9500 στροφες δεν ειμαι μηχανικος αλλα ασχολουμαι αρκετα οποτε εκανα μια μετρηση στην πιεση της βενζινης και ειδα οτι ηταν εντελως εκτος οπιων συμφωνως με το service manual επειδη τοτε ημουν σε ενα επαρχιακο χωριο και ουτε λογως για ανταλακτικα ελησα το γροθπ τρομπας φιλτρου και αφοθ γεμισα το φιλτρο με βενζινη καθαρη το φυσιξα με αερα με την αναποδη φορα απ οτι περναει η βενζινη καναονικα αφου το εκανα καμια 10αρια φορες το εβαλα στην μηχανη και ολα ηταν μια χαρα. Οταν ανεβηκα στον Σφακιανακη ρωτησα για το ανταλακτικο του οποιου η τιμη ηταν 180 ευρω!!!!!!! Φυσικα δεν το αλλαξα απλα σε καθε service καθαριζα με τον παραπανω τροπο το φιλτρο προλιπτικα.
για πες τε κανει δουλεια το κολπο??πως το κανουμε ακριβως...πανο βρηκα δουλειααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 02 Ιουλ 2010, 16:00

οποιος γραψει οδηγο για παντεντα με εξωτερικο φιλτρο, θα τον κανουμε αγαλμα χρυσο no1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 02 Ιουλ 2010, 16:49

panosk8 έγραψε:
οποιος γραψει οδηγο για παντεντα με εξωτερικο φιλτρο, θα τον κανουμε αγαλμα χρυσο no1
xaxaxaxaxa ουτε αγαλμα ουτε τιποτα να μην κανετε! fafoutis beer1 beer1 beer1 beer1 beer1

"σφαζεις" προσεκτικα την πανω μερια του φιλτρου(εκει που κουμπωνει στην αντλια) "σφαζεις" και την μερια που κουμπωνει στο σωληνακι της εξοδου.βαζεις σωληνακι κατ ευθειαν απο την αντλια στην εξοδο.το μαμα φιλτρο τωρα εχει μονο τον ρολο της βασης του φλοτερ.α!και ενα tire up για να σταθεροποιησεις την αντλια,γιατι τωρα δεν κουμπωνει καπου απλα θα ειναι μεσα στην"αγκαλια" του παλιου φιλτρου.
απο κει και περα κανετε μια εξτρα τρυπα στην σιδερενια βαση ωστε να την χρησιμοποιησετε ως ''επιστρεφομενα''.
αλλαζετε το σωληνακι(αυτο που παει απο το ρεζερβουαρ στα μπεκ) και στην πορεια του τοποθετειστε ενα ταφ.
η μια μερια του ταφ πηγαινει στο εξωτερικο φιλτρο(εχει μικρα αλουμινενια στο εμποριο για μεγαλες πιεσεις) και απο κει στα μπεκ.
η αλλη μερια του ταφ πηγαινει στον ρυθμιστη(που ειτε μπορει να ειναι aftermarket ρυθμιζομενος η' ο μαμα,με λιγη πατεντα) και πισω στο ρεζερβουαρ,ως επιστρεφομενα.
τωρα οταν το συστημα σηκωσει παραπανω απο 3 bar στη γραμμη τροφοδoσιας, ανοιγει ο ρυθμιστης και στελνει την βενζινη πισω στο ρεζερβουαρ(ανακουφιση), κρατοντας ετσι σταθερα την πιεση στα 3 bar. good
τωρα εχετε το πολυ με 80 ευρω(αν επιλεξετε aftermarket ρυθμιστη) η' το λιγοτερο με 10(δηλαδη ενα φιλτρακι και σωληνωσεις)
εξωτερικο φιλτρο τσαμπανταν(και 180 ευρω στην τσεπη fafoutis ) και το αλλαζετε συχνα και οποτε σας καπνισειgood

υ.γ φωτο οταν ανοιξω το δικο μου για ελεγχο στα εσωτερικα σωληνακια και ενα τσακ-μπαμ καθαρισμα της σιτουλας. file
υ.γ απο οτι ειδα στο σχεδιαγραμμα τα κ7 ειναι πιο ευκολα απο τα κ6 γιατι ευκολα τρυπας στην σιδερενια βαση για επιστρεφομενα.στο κ6 ειναι πολυ στεναχωρα και σου δινει μονο ενα σημειο και αυτο τσιμα τσιμα γιατι η βαση αυτη δεν ειναι φλατ(οπως του κ7) αλλα σε σχημα ποτηριου.
beer1 beer1 beer1 beer1 beer1 beer1 beer1 beer1 beer1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 02 Ιουλ 2010, 17:01

Σταυρο εισαι θεος. eeeeooo eeeeooo
Τωρα το επιασα!!!!
Ευχαριστω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 02 Ιουλ 2010, 19:03

gat0s έγραψε:
Σταυρο εισαι θεος. eeeeooo eeeeooo
Τωρα το επιασα!!!!
Ευχαριστω!!!
beer beer οπου κολλησεις........ σφυρα.
εγω αυριο μαλλον θα κανω μια δουλιτσα στο εργαλειο, αν δεν βρεχει.
ο,ποτε θα βγαλω μερικες φωτο απο την γραμμη τροφοδοσιας-φιλτρο-ρυθμιστη-επιστρεφομενα.euxaristo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 02 Ιουλ 2010, 19:09

Πλακα πλακα εγω δεν καταλαβα τιποτα toixos toixos

Θα δω πως το εχω κανει σε ενα αλλο μηχανακι που ειναι πολυ πιο απλο συστημα και με φωτο Very Happy αλλα το ποτε μην ρωτατε :P

Εντελως ενημερωτικα ξεκουφιζω το μαμα φιλτρο και μετα το ξανακλεινω κανονικα για να φαινεται πιο νορμαλ απο κι και μετα ειναι καπως μπερδεμενα τα πραγματα και μονο με φωτο θα καταλαβετε file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΠαρ 02 Ιουλ 2010, 20:05

JIMK7 έγραψε:
Πλακα πλακα εγω δεν καταλαβα τιποτα toixos toixos

Θα δω πως το εχω κανει σε ενα αλλο μηχανακι που ειναι πολυ πιο απλο συστημα και με φωτο Very Happy αλλα το ποτε μην ρωτατε :P

Εντελως ενημερωτικα ξεκουφιζω το μαμα φιλτρο και μετα το ξανακλεινω κανονικα για να φαινεται πιο νορμαλ απο κι και μετα ειναι καπως μπερδεμενα τα πραγματα και μονο με φωτο θα καταλαβετε file
Δημητρη ειναι τοσο απλο που γινεται με πολλους τροπους.ειτε ο ρυθμιστης πρεπει να βγει εξω απο το ρεζερβουαρ και να γυρνανε επιστρεφομενα ειται να ειναι μεσα στο ρεζερβουαρ και να ανακουφιζεται εκει μεσα.
οπως και να εχει ειναι πανω στην γραμμη τροφοδοσιας.

εγω εχω την πρωτη εκδοχη..........αλλα γινεται και η δευτερη.

[img]σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Dsc00276b Uploaded with ImageShack.us[/img]
[img]σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Dsc00277t Uploaded with ImageShack.us[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΣαβ 03 Ιουλ 2010, 00:10

gat0s έγραψε:
Σταυρο εισαι θεος. eeeeooo eeeeooo
Τωρα το επιασα!!!!
Ευχαριστω!!!

ανεστη αν το χεις ,παρε κ φωτογραφικη μαζι με τα εργαλεια της επεμβασης fotia


σταυρο...γι ακομα μια φορα respekt respekt respekt respekt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?   σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? EmptyΣαβ 03 Ιουλ 2010, 03:45

μερικες ερωτησεις που ισως βοηθησουν.

1) τη σιτα του φιλτρου την αφαιρουμε εντελως?

2) τη τρυπα στη σιδερενια βαση για να περναει το σωληνακι της επιστροφης δε πρεπει να τη στεγανοποιησουμε με καποιο τροπο γυρω γυρω?

3) αν χρησημοποιησουμε εξωτερικο ρυθμιστη,πως απενεργοποιειται ο εσωτερικος?

4) τι φιλτρο κ ρυθμιστη αγοραζουμε? προδιαγραφες χαρακτηρηστικα κτλ.

και τελος,αν καταλαβα καλα,το μαμα φιλτρο βρισκεται πριν την αντλια βενζινης ,στην αναροφηση πριν αυτη συμπιεστει,δλδ οι βενζινες που περνανε απ τη τρομπα ειναι φιλτραρισμενες.
ενω στη πατεντα,το φιλτρο βρισκεται μετα την αντλια ,αφου η βενζινη βγαινει συμπιεσμενη.σωστα η οχι?



να και μια ακομα φοτο απο αλλη γωνια


σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης? Fuelp


Έχει επεξεργασθεί από τον/την panosk8 στις Σαβ 03 Ιουλ 2010, 14:30, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
σκουριες στο ρεζερβουαρ--αποφραγμενο φιλτρο βενζινης?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» βουλομενο φιλτρο βενζινης.
» Πλαστικοποίηση ρεζερβουάρ
» συμβατότητα ρεζερβουάρ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com