Greek GSX-R forum
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 
JIMK7
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 
nasos-v
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 
T.R.E
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 
k8 600 kk
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 
kostaskr6
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 
κολτρέϊν
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 
Leroy
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 
ripper
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_l10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_c10ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Poll_r10 

 

 ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h

Πήγαινε κάτω 
+5
gixxerk7k1
gixxermak
mistiriodis_tsantakias
ZX14
RETALI
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
RETALI
Jr.gixxer
RETALI


Άντρας Όνομα: : ΝΙΚΟΣ

Τόπος : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 34
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2012

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΤετ 21 Αυγ 2013, 01:16

καλησπέρα παιδιά όπως λέει και ο τίτλος είχα ενα θεματάκι!! πηγαίνοντας απο καλαματα στη κορινθο με ένα φιλο να κανει τράμπα τη μηχανη του στην εθνική έξω απο τη τρίπολη πήγαινα σταθερά με 240 km/h και κλίνοντας το γκάζι την ωρα που βλέπω 220 στο κοντέρ αρχίζει να κούναει ελαφρια το τιμόνι πριν προλάβω καν να σκευτώ οτι μπορει να έχει αέρα αρχίζει να κουνάει αρκετα αριστερά δεξιά και καταλαβαίνω οτι εχω πάθει μπροστινο λαστιχο affraid affraid  αρχίζω να πατάω πισινο φρένο να κατευάζω ταχίτητες να προσπαθώ να κραήσω το τιμόνι οσο σταθερό μπορούσα και να κάνω σιγα σιγα δεξιά. αφού καταφερα και σταματησα στη βοηθιτική λοριδα αλαξα δυο σοβρακα εκανα 2 επικλίσεις στο καλο κύριο που εφίβρε το στραμπιλιζατερ γιατι δε ξέρω τι θα γινόταν αν δεν ειχε, εριξα και τις απαρέτητες eleison και ειδα οτι το μπροστινο μου ειναι ταύλα!
ευτιχος στα 100 μετρα ειχε βενζιναδικο εβαλα αερα και πηγα σε ενα βουλκανιζατερ εκει κοντα ο τιπος που το ελενξε δεν βρηκε κατι ούτε τρύπα ουτε απο βαλβίδα έχανε!! το μονο που μου είπε είναι οτι πιθανών να μην είχα σοστο αερα στο μπροστινο και πιθανον να ξεζάνταρε το λαστιχο και να έχασε τον αέρα στιγμιαία!! να πω του στραβού το δίκιο δεν είχα ελενξει τον αέρα πριν φύγω mal@kies mal@kies !!!
έβαλα σωστό αέρα πήγα κορινθο γύρισα καλαμάτα πολύ προσεκτικά βέβαια γιατι μου είχαν κοπεί και 2 πόδια και μέχρι σήμερα δεν εχει χάσει αέρα!!
ισχίει κατι τέτοιο γιατι εχω φοβιθεί αρκετα στη τριχα τη γλήτωσα!!
τα λαστιχα που φοράω είναι pireli corsa3 τα έχω ενα χρόνο πανω αλλα 5 μήνες το χειμόνα το μηχανάκι ήταν σε ακινισία!!!
ευχαριστώ παιδιά!! souza souza 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZX14
Normal gixxer
Normal gixxer
ZX14


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΘΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 89
Αγωνιζόμενος : GSX/R1340
Hμερομηνία εγγραφής : 06/02/2010

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΤετ 21 Αυγ 2013, 07:36

Πρεπει να αλλαξεις την βαλβιδα .εχει συμβει αρκετες φορες να την ακουει η βαλβιδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΤετ 21 Αυγ 2013, 10:47

ειναι πολυ πιθανον να σου ξεφουσκοσε οπος σου ειπανε απο χαμιλη πιεση ,γιατι αμα εσυ πιγενεις με 240 και πεσης σε μια καλη λακουβα το λαστιχο τσαλακονη πολυ ασχημα οποτε και διμιουργη αρκετο κενο για να χασης αερα .
οστοσο παντα προλιπτικα πρεπει να αλαζεις βαλβιδα ,μπορει οπος καθετε το μιχανακη να μην χανει αλλα αμα πιεστη η βαλβιδα καπου να εχει μια μικρη ρωγμη και φευγει απο εκει ο αερας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΤετ 21 Αυγ 2013, 11:21

Το ίδιο μου έχει συμβεί κι εμενα με λίγο διαφορετικό τρόπο.Εγώ φρέναρα από 220+ δυνατά και όταν ακινητοποιήθηκα διαπίστωσα ότι το μπροστινό ήταν τελείως ξεφούσκωτο!!Στο βουλκανιζατέρ δεν βρήκαμε καμια τρυπα η κάτι άλλο,του βάλαμε αέρα και από τότε δεν έχει ξεφουσκώσει.Απ'ότι μου είπε και ο μάστορας εκεί,μάλλον δεν είχε σωστή πίεση,παραμορφώθηκε το λάστιχο από το φρενάρισμα και έχασε τον αέρα!Προσοχή στις πιέσεις παιδιά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΠεμ 22 Αυγ 2013, 02:03

Οπότε ρε παιδιά μήπως αξίζει η χρήση ενός αισθητήρα πίεσης-θερμοκρασίας?
Κάτι σαν αυτό:

http://www.orange-electronic.com/en/orange_retrofit_m202.html

Έχω το αντίστοιχο στο αυτοκίνητο, και έχω το κεφάλι μου πάντα ήσυχο.

Απλά την προτελευταία φορά που άλλαξα λάστιχα στο GSXR μου είπε το παιδί στο βουλκανιζατερ, ότι είχε δοκιμάσει ένα TPMS από μια άλλη μάρκα, και είχε πρόβλημα με διαρροές, οπότε και το αφαίρεσε. Τον πίστεψα και δεν ξανα-ασχολήθηκα. Αλλά το γ@μώτο της υπόθεσης είναι ότι στο αμάξι το έχω 3χρόνια και βάλε, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με διαρροές. Παρατημένο το αμάξι όλο το καλοκαίρι, και δεν έχει χάσει πίεση (να προλάβω μερικούς που ίσως πούνε ότι ρυθμίζοντας τις πιέσεις το χειμώνα που έχει 5 βαθμούς, το καλοκαίρι είναι λογικό να έχω την ίδια πίεση γιατί στους 30 η πίεση αυξήθηκε, και αντιστάθμισε την όποια διαρροή αέρα).

Εν κατακλείδι, έχει τοποθετήσει κανείς κάτι αντίστοιχο στην μοτοσυκλέτα του, για να μας μεταφέρει την εμπειρία του?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lKiNG
Normal gixxer
Normal gixxer
lKiNG


Άντρας Όνομα: : Κυριάκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 145
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΠεμ 22 Αυγ 2013, 13:44

Και από πόσο και κάτω θεωρείται χαμηλή πίεση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΠεμ 22 Αυγ 2013, 16:18

lKiNG έγραψε:
Και από πόσο και κάτω θεωρείται χαμηλή πίεση?
απλος να βαζεις αυτο που πρεπει ,ολα τα αλλα ειναι απλος λαθος Wink βεβεα απο λαστιχο σε λαστιχο η πιεση διαφερει.

μου εχουνε ερθει ατομα με σκουτερ πολλες φορες με κατο απο 10-15 πιεση στο μπροστινο και διαμαρτιροντουσαν οτι κουναγε και γλιστραγε ...δεν ειχανεκαν το μιαλο να τσεκαρουνε πιεση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
RETALI
Jr.gixxer
RETALI


Άντρας Όνομα: : ΝΙΚΟΣ

Τόπος : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 34
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2012

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΠαρ 23 Αυγ 2013, 01:08

οπότε λέω να πάω να αλλάξω δυο βαλβίδες γωνιακές που είχα σκοπό να το κάνω καποια στιγμή και να ησυχάσω γιατι δε το ξανά ρισκαρω να πάθω κατι αντίστηχο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasosgsxr
Normal gixxer
Normal gixxer
nasosgsxr


Άντρας Όνομα: : Θανασης
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 76
Hμερομηνία εγγραφής : 22/08/2013

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΠαρ 23 Αυγ 2013, 10:43

Η πιεση ειναι το πιο σημαντικο σε ενα λαστιχο!οπως και το προφυλακτικο στο σεξ αφου δεν πηδας χωρις προφυλακτικο γιατι να ξεκινας μια βολτα χωρις να τσεκαρεις τα λαστιχα;;; file 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΠαρ 23 Αυγ 2013, 14:18

εισαι τυχερος που δεν επεσες!!! το ειχα παθει πριν χρονια με το μηχανακι στο πισω λαστιχο,
αλλα πηγαινα με 80 ομως. ουτε φουιτ ειχε παθει οτι εχανε η βαλβιδα. ποτε δεν βρηκα
τι εφταιγε και ξεφουσκωσε. εγω τσεκαρω πολυ συχνα τις πιεσεις (καθε 10-15 μερες) στη μηχανη, στο αυτοκινητο και στο μηχανακι.
ο βενζινας που πηγαινω συχνα με ρωταγε γιατι κοιταω πιεσεις τοσο συχνα, ενω οι περισσοτεροι δεν κοιτανε ποτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΠαρ 23 Αυγ 2013, 16:12



Νικολακι δεν νοειται να φυγεις ταξιδι χωρις να τσεκαρεις-ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ-πιεσεις...

Οι ταχυτητες ειναι πολυ υψηλες (ασχετως αν φαινεται οτι πας σαν σταματημενος bounce ...) κ δεν χωρανε παιχνιδια.

Εγω δεν σκεφτομουν να καβαλησω για βολτα χωρις να τσεκαρω πιεσεις,αλυσιδα,φρενα,λαδια...

Το νου σου!!!



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RETALI
Jr.gixxer
RETALI


Άντρας Όνομα: : ΝΙΚΟΣ

Τόπος : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 34
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2012

ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h   ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h EmptyΚυρ 25 Αυγ 2013, 14:48

το ξέρω Μπαμπίνο μαλακία μου αλλά κανονίστηκε το προηγούμενο βράδυ φύγαμε και νωρίς το πρωί γύρο στης 6 και το αμέλησα τελείως!! αλλά έβαλα μυαλό δε τη ξαναπατάω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ξεφούσκωσε το μπροστινό λαστιχο με 220km/h
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» μπαλωμα σε λαστιχο και πιστα?
» Ένα λάστιχο μπροστά, δύο πίσω, ή πάντα σετ?
» Μπροστινο κ5 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com