Greek GSX-R forum
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_l10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_c10Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ?

Πήγαινε κάτω 
+7
JIMK7
kentaurosk8
BillyGsxR
giannisK6
Opeth
κολτρέϊν
nikman
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikman
Normal gixxer
Normal gixxer
nikman


Άντρας Όνομα: : Μανόλης
Τόπος : Χανιά
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2013

Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ?   Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Σεπ 2013, 01:31

Oikopedofagos έγραψε:


Το τι κάνει το zx-10 είναι άσχετο, με το hornet το σύγκρινες

.
Στην έρευνα αγοράς που έκανα οδήγησα ένα zx-10 και είδα τα φρένα του γιαυτό το ανέφερα. Μακάρι να έχεις δίκιο και να έπεσα στη περίπτωση με τα δύο gsxr που οδήγησα. Τέλος πάντων δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά από μια σύντομη βόλτα κι ειδικά αν έίσαι άσχετος όπως εγώ. Γιαυτό υπάρχουν τα φόρουμ Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ?   Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Σεπ 2013, 10:24

Nikman μην με παρεξηγήσεις, δεν σου επιτίθεμαι και σε καμιά περίπτωση δεν θεωρώ οτι ειμαι σχετικός ή εσυ είσαι άσχετος. Αυτο είναι το κακό του ιντερνετ, δεν βλέπεις τον τρόπο που μιλάει ο απέναντι.
Αυτο όμως που με ενόχλησε και μπήκα στη συζητηση είναι οτι θεωρείς τα φρένα απαράδεκτα (το έγραψες 2 φορες) χωρίς όμως να γράψεις που υστερούσαν σε σχέση με αυτο που περίμενες. Και ενα sbk αν οδηγήσεις δεν θα σου αρέσει σε σχέση με αυτό που όδηγάς. Και σε καμιά περίπτωση δεν θεωρώ το Χορνετ ή καποιο άλλο μηχανάκι "κατώτερο" μιας και μιλάμε για άλλη κατηγορία.
Να σου δώσω και ενα δικό μου παράδειγμα κακού test drive ,
Είχα οδηγήσει ενα cbr600 rr8, που είναι το υπέρ στριφτερό και ελαφρύ μηχανάκι και μου φάνηκε βαρύ σε αίσθηση , απρόθυμο κλπ.
Οταν το γύρισα πίσω σταμάτησα στο βενζινάδικο να δώ τον αέρα στα λάστιχα και είχε την μισή πίεση. Αν δεν το είχα κάνει αυτό θα είχα μείνει με την "λάθος εντύπωση" οτι είναι βαρύ και απρόθυμο και θα έβγαινα και εγώ με τη σειρά μου στα φορουμ να λέω οτι τα cbr600rr είναι απαράδεκτα στην οδήγηση!
Πάρε και ενα χαμόγελο για να ξέρεις οτι μιλάω χαλαρά και δεν επιτίθεμαι !!Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikman
Normal gixxer
Normal gixxer
nikman


Άντρας Όνομα: : Μανόλης
Τόπος : Χανιά
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2013

Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ?   Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ? - Σελίδα 2 EmptyΔευ 09 Σεπ 2013, 00:46

kapnias έγραψε:
Nikman μην με παρεξηγήσεις, δεν σου επιτίθεμαι και σε καμιά περίπτωση  δεν θεωρώ οτι ειμαι σχετικός ή εσυ είσαι άσχετος. Αυτο είναι το κακό του ιντερνετ, δεν βλέπεις τον τρόπο που μιλάει ο απέναντι.
Αυτο όμως που με ενόχλησε και μπήκα στη συζητηση είναι οτι θεωρείς τα φρένα απαράδεκτα (το έγραψες 2 φορες) χωρίς όμως να γράψεις που υστερούσαν σε σχέση με αυτο που περίμενες. Και ενα sbk αν οδηγήσεις δεν θα σου αρέσει σε σχέση με αυτό που όδηγάς. Και σε καμιά περίπτωση δεν θεωρώ το Χορνετ ή καποιο άλλο μηχανάκι "κατώτερο" μιας και μιλάμε για άλλη κατηγορία.
Να σου δώσω και ενα δικό μου παράδειγμα κακού test drive ,
Είχα οδηγήσει ενα cbr600 rr8, που είναι το υπέρ στριφτερό και ελαφρύ μηχανάκι και μου φάνηκε βαρύ σε αίσθηση , απρόθυμο κλπ.
Οταν το γύρισα πίσω σταμάτησα στο βενζινάδικο να δώ τον αέρα στα λάστιχα και είχε την μισή πίεση. Αν δεν το είχα κάνει αυτό θα είχα μείνει με την "λάθος εντύπωση" οτι είναι βαρύ και απρόθυμο και θα έβγαινα και εγώ με τη σειρά μου στα φορουμ να λέω οτι τα cbr600rr είναι απαράδεκτα στην οδήγηση!
Πάρε και ενα χαμόγελο για να ξέρεις οτι μιλάω χαλαρά και δεν επιτίθεμαι !!Very Happy 
Φίλε Δημήτρη δεν σε παρεξήγησα Very Happy
Το άσχετος το έγραψα για τον εαυτό μου γιατί είναι κάτι που το ξέρω. Βέβαια το ψάχνω για να μη μείνω εκεί.
Τώρα τα φρένα του gsxr 1000 τα περίμενα πιο δυνατά, πιο άμεσα. το μπροστινό φρένο δεν είχε το 'δάγκωμα' που περιμένεις από ένα μηχανάκι με αυτές τις επιδόσεις. Μπορεί να είναι ακούραστα κι άμα τα συνηθίσεις να είναι αποτελεσματικά και να μην υστερούν σε κάτι κλπ, αλλά η πρώτη εντύπωση ήταν αυτή, που όπως είπες κι εσύ με το παράδειγμα σου μπορεί να είναι λανθασμένη. Μπορεί απλά να ήθελαν εξαέρωση ή δε ξέρω τι άλλο.
Το Χορνετάκι είναι μια χαρά, δεν το υποτιμώ, ευέλικτο, δυνατό, οικονομικό κλπ. Απλά μου έχει μπει να αλλάξω κατηγορία και να πάρω ένα super sport. Μπορεί αφού το κάνω να ξαναγυρίσω σε naked μηχανάκι γιατί είναι για όλη την ώρα, έχουν αρκετό γκάζι και περνούν απαρατηρητα. Όμως για τώρα ένα gsxr 1000 είναι οκ! king  
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κ5-Κ6 ή Κ7-Κ8 ή Κ9 ?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com