Greek GSX-R forum
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 
JIMK7
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 
nasos-v
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 
T.R.E
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 
k8 600 kk
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 
kostaskr6
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 
κολτρέϊν
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 
Leroy
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 
ripper
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_l10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_c10ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Poll_r10 

 

 ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!!   ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!! EmptyΔευ 20 Ιουλ 2009, 19:05

Ο Jorge Lorenzo έκανε την κίνησή του στον 26ο γύρο, πέρασε μπροστά και φάνηκε ότι θα μπορούσε να κάνει διαφορά ασφαλείας. Όμως ένας τρομερός Valentino Rossi, άλλαξε για άλλη μια φορά το ρυθμό του και πλησίασε για να περάσει και πάλι μπροστά 3 γύρους αργότερα και να κλείσει τις γραμμές και τις πόρτες στον τελευταίο γύρο τερματίζοντας 1ος με διαφορά 99 χιλιοστά του δευτερολέπτου.
«Ήταν διασκεδαστικός αλλά και σκληρός αγώνας, αρχικά φοβήθηκα όταν πέρασε μπροστά ο Stoner (στον 7ο γύρο), μετά βρήκα το ρυθμό μου πέρασα 1ος (στον 17ο γύρο), αλλά πέρασε και ο Jorge και δεν μπόρεσα να ξεφύγω μπροστά. Μετά όταν με πέρασε ο Jorge έκανα την επίθεσή μου στα φρένα, ήμουν πολύ δυνατός σήμερα στον τομέα αυτό και στον τελευταίο γύρο πρόσεξα τα κρίσιμα σημεία της πίστας και κέρδισα», είπε ο Ιταλός που πήρε την 101η νίκη της καριέρας του.
Πηγή: PitStop.gr http://www.pitstop.gr/showthread.php?t=9441



«Έκανα 2 λάθη σήμερα! Το πρώτο ήταν ότι δεν επιτέθηκα νωρίς, ώστε να καταφέρω να ξεφύγω, αφού αισθανόμουν ότι έχω το ρυθμό να κάνω χρόνους και κάτω από το 1:22. Το δεύτερο ήταν ότι νόμισα ότι έχουμε και άλλους γύρους όταν με πέρασε ο Valentino. Είμαι τόσο συγκεντρωμένος στη μάχη, που πολλές φορές δεν βλέπω την πινακίδα μου στον τοίχο των πιτς», είπε ο Ισπανός και συνέχισε: «Ο Valentino σήμερα ήταν καλύτερος και πρέπει να τον συγχαρώ. Μπορεί να φαίνομαι στενοχωρημένος εξωτερικά, αλλά είμαι χαρούμενος μέσα μου!»



Ο 3ος του βάθρου ο Dani Pedrosa που έκανε και τον ταχύτερο γύρο με νέο ρεκόρ πίστας, ήταν λίγο απογοητευμένος. «Ήμασταν έτοιμοι για τη μάχη της πρώτης θέσης, αλλά το χάσαμε. Ήταν αργά όταν πια πέρασα τον Stoner, οι άλλοι δύο είχαν φύγει μπροστά. Στο 6ο – 7ο γύρο είχα ένα γλίστρημα μπροστά, παραλίγο να πέσω και έκοψα ρυθμό. Μετά ξαναβρήκα την αίσθηση εμπιστοσύνης και ανέβασα ρυθμό», είπε ο δεύτερος Ισπανός του βάθρου. Σχολιάζοντας τα προβλήματα με το μπροστινό λάστιχο που είχε ο Dovizioso και αναγκάστηκε να εγκαταλείψει, είπε χαρακτηριστικά: «την ώρα που έστριβα σε μια αριστερή είδα στις οθόνες της πίστας μια πορτοκαλί ζάντα, όμως έστριβε δεξιά. Είπα: δεν μπορεί να είναι η δικιά μου και ησύχασα», κάνοντας την αίθουσα τύπου να γελάσει. Ο ίδιος όμως δεν είχε πρόβλημα με το ελαστικό του.



Η Bridgestone είπε στον ανταποκριτή μας Δημήτρη Διατσίδη ότι το πρόβλημα στα λάστιχα των Dovizioso, Kallio, έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του κάθε οδηγού και με τον τρόπο οδήγησης, αφού όλοι οι οδηγοί έχουν τα ίδια λάστιχα.



Στην 4η θέση έμεινε ο Casey Stoner που οδήγησε την κούρσα για 10 γύρους, αλλά προδόθηκε από τις δυνάμεις του, αν και όχι τόσο έντονα όσα στους προηγούμενους αγώνες. Βέβαια εκτός τελικής μάχης τον έβγαλε ένα έντονο γλίστρημα του μπροστινού.



Στην 5η θέση ο Alex De Angelis έκανε ένα πολύ καλό αγώνα, επιβεβαιώνοντας την καλή γνώση και την ευχαρίστηση που του δίνει αυτή η πίστα.

Στην 6η θέση ο Toni Elias αναδείχτηκε ο οδηγός της ημέρας, αφού κατάφερε να κάνει τα περισσότερα προσπεράσματα, ξεκινώντας από την 17η θέση της εκκίνησης!


Πηγή: PitStop.gr http://www.pitstop.gr/showthread.php?t=9441

Ο Marco Melandri για άλλη μια φορά απέδειξε ότι είναι μεγάλος οδηγός, με την 7η θέση, παρά το ότι στο τέλος δεν άντεξε στην πίεση του Ισπανού.

Ο Nicky Hayden και πάλι δεν τα κατάφερε ανάλογα καλά με τους χρόνους που είχε στις δοκιμές. Η 8η θέση δεν είναι κακή, αλλά δεν είναι και αυτό που περίμενε ο ίδιος και η ομάδα του, μετά τη συνεχή καλή του εμφάνιση τις δύο προηγούμενες μέρες.



Οι ομόσταυλοι Edwards, Toseland έκλεισαν τη δεκάδα, μπροστά από τον Capirossi που έτρεξε κτυπημένος, όπως και ο Vermeulen που είχε φοβερούς πόνους από τον βγαλμένο του ώμο, πήραν τις θέσεις 11 και 13.

Ανάμεσά τους ο Canepa σε έναν καλό αγώνα, χωρίς να υστερεί σημαντικά σε χρόνο ταχύτερου γύρου.

Ο Kallio 14ος με τα προβλήματα ελαστικού που προαναφέραμε και τον τελευταίο βαθμό πήρε ο Talmacsi που έτσι μπήκε για πρώτη φορά στην κατάταξη της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.

Άτυχος ο Randy De Puniet που έκανε την καλύτερή του εκκίνηση και ήταν 3ος τη στιγμή που έπεσε στον πρώτο μόλις γύρο.



Τελικά πρόκειται για το συναρπαστικότερο πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων, όπως λέει και ο Valentino!





Τον αγώνα παρακολούθησαν την Κυριακή 98,159 θεατές με εισιτήριο και συνολικά το τριήμερο τα εισιτήρια ήταν 214,711!

motograndprix.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Valentino Rossi-Jorge Lorenzo
» Rossi και Lorenzo με αερόσακο
» LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚA ΝEΑ :: MotoGP-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com