Greek GSX-R forum
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750

Πήγαινε κάτω 
+21
cpantelo
bougas13
varypiniths
Schumi
mantzokos
noodles
2wheels
BillyGsxR
magfaria
giannisK6
Vortex
Miou
boutser
amstaff
giannis_suzuki
TheVeteran
DrIoannis
Georgio
Darksoul
kapnias
krosfala
25 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer
amstaff


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 376
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 21 Δεκ 2013, 22:21

καλο ειναι το 750, δεν υστερει πουθενα, παιχνιδιαρικο και χωνεται αλλα το απλοχερο, ανεξαντλητο γκαζι του 1000 δεν ειναι, γι'αυτο το λεω, βεβαια ειναι και τι θελεις και με τι κοστος το θελεις, τεσπα γουστα ειναι αυτα, στην τελικη θα παρεις αυτο που θα μιλησει στην καρδια σου, με το καλο ευχομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013, 02:05

Να σαι καλα για την ευχη σου βαγγελη.
Ετσι που το λες το καταλαβαινω,σιγουρα μεγαλη
διαφορα στη ροπη απο ενα 1000,απλα πιστευω για
μενα θα ναι γαντι αυτη τη στιγμη το 750
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013, 12:09

μια χαρα ειναι φιλε μου το 750 ....
μην ξεχναμε οτι εχει την ροπη και το γκαζι που ειχαν τα 1000 μεχρι πριν λιγα χρονια ....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013, 13:51

Τα κ6-7-8 εχουν καμια διαφορα μεταξυ τους ρε παιδια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013, 14:00

krosfala έγραψε:
Τα κ6-7-8 εχουν καμια διαφορα μεταξυ τους ρε παιδια?

στην εμφανιση .... 6-7-8-9-0

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013, 14:02

Ωραια,ευχαριστω πολυ μαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013, 15:54

Miou έγραψε:
μια χαρα ειναι φιλε μου το 750 ....
μην ξεχναμε οτι εχει την ροπη και το γκαζι που ειχαν τα 1000 μεχρι πριν λιγα χρονια ....

ναι αλλα ο κοσμος παει μπροστα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013, 20:03

boutser έγραψε:
Miou έγραψε:
μια χαρα ειναι φιλε μου το 750 ....
μην ξεχναμε οτι εχει την ροπη και το γκαζι που ειχαν τα 1000 μεχρι πριν λιγα χρονια ....

ναι αλλα ο κοσμος παει μπροστα!

Μεταξύ μας και εγώ μετα απο 3 gsxr600, 4 gsxr750, και 1 1000k9 ζαχαρώνω ενα 750 κ4 που ήταν έρωτας.
Το 750 με έκανε καλύτερο οδηγό, το 1000 με έκανε φοβιτσιάρη (βεβαια ειχα πατήσει και τα 32 οταν το πήρα).
Και για μενα το 750 είναι υπέραρκετο. Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013, 20:13

krosfala έγραψε:
Τα κ6-7-8 εχουν καμια διαφορα μεταξυ τους ρε παιδια?

6-7 ειναι ιδια φατσικα
8-9-10 εχουν και 3 προγραμματα και νεο σουλουπι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 16:12

thanks εν τω μεταξυ ψαχνωντας πληροφοριες
βρηκα να λενε στο mcn συγκεκριμενα οτι το κ8 εχει
5mm κοντυτερο μεταξονιο και επισης οτι τραβαει λιγο
καλυτερα στις χαμηλομεσαιες απο το κ6.
Κανουν καμια διαφορα στη γεωμετρια τα 5mm η μιλαμε για
ψιλου πηδημα(Μαλλον ε?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 16:39

Τη δαφορα των 5 χιλιοστων,την εκμηδενιζεις ή την αυξανεις,απλα με την αλλαγη ενος γραναζιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 16:50

krosfala έγραψε:
thanks εν τω μεταξυ ψαχνωντας πληροφοριες
βρηκα να λενε στο mcn συγκεκριμενα οτι το κ8 εχει
5mm κοντυτερο μεταξονιο και επισης οτι τραβαει λιγο
καλυτερα στις χαμηλομεσαιες απο το κ6.
Κανουν καμια διαφορα στη γεωμετρια τα 5mm η μιλαμε για
ψιλου πηδημα(Μαλλον ε?)


τα 5 χιλ διαφορα στο μεταξονια μπορει να ειναι και απο παλια αλυσιδα που την εχουν παει πισω για να τεντωσει ... αλλοιως οπως γραφει και ο γιαννης το πετυχενεις και με αλλο μπροστα ή πισω γραναζι


μου φαινεται πολυ κουφο να εχουν διαφορα στις χαμηλομεσαιες 2 ιδια μηχανακια (δεν μιλαω για την φυσιολογικη διαφορα που μπορει να εχει ενα μοτερ απο ενα αλλο ιδια χρονολογιας

εκτος εαν εχουν κανει την συγκριση σε διαφορετικο καιρο ( εξωτ θερμ/σια και υψομετρο)

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 17:09

Παιδια μαλλον εγω δε το γραψα σωστα μιλαει για
την αποσταση ροδα ροδα
the wheelbase is 5mm shorter and Suzuki has built in more flex into the frame and swingarm to give the rider more feel during hard cornering
Οσο για το μοτερ μιλαμε μαλλον για ψιλο στ αχυρα
The crankcase is stiffer and the motor gets new pistons, cylinder head and cams, which have the same lift as the K6 GSX-R750 but with less duration for more mid-range grunt.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 17:14

Απλα δε λεει συγκεκριμενα νουμερα αλλα αναφερει
και ελαφρυτερες ζαντες,το οποιο βοηθαει στο στριψιμο
αλλα μπορει να μιλαμε για ελαχιστα νουμερα δε ξερω  aswew 
New three-spoke wheels are lighter than before, the wheelbase is 5mm shorter and Suzuki has built in more flex into the frame and swingarm to give the rider more feel during hard cornering. Forks get high and low-speed compression damping adjustment.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 17:19

Οσο για το μεταξονιο μολις καταλαβα οτι
εγραχα μ@λακια,εχετε απολυτο δικιο με αλλο
γραναζι η τεντωμα στην αλυσιδα η διαφορα αυτη
αυξομιωνεται  sorry 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 18:02

Οι ζάντες είναι ελαφρύτερες στα k8-k9 L0 και όντως εχει καλύτερες χαμηλομεσαίες απο το κ6 κ7.
Το k6-k7 ήταν πιο "δίχρονο" στη λειτουργία του.
Τουλάχιστον το δικό μου κ6 που φορούσε τελικό χωρίς καταλύτη ήταν πιό ψόφιο χαμηλά και πιό απότομο οταν ροπιαζε τοσο απο το κ4 όσο και απο το κ8 (ψηλά όμως ξύριζε το κ6)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 18:13

kapnias έγραψε:
Οι ζάντες είναι ελαφρύτερες στα k8-k9 L0 και όντως εχει καλύτερες χαμηλομεσαίες απο το κ6 κ7.
Το k6-k7 ήταν πιο "δίχρονο" στη λειτουργία του.
Τουλάχιστον το δικό μου κ6 που φορούσε τελικό χωρίς καταλύτη ήταν πιό ψόφιο χαμηλά και πιό απότομο οταν ροπιαζε τοσο απο το κ4 όσο και απο το κ8 (ψηλά όμως ξύριζε το κ6)


δημητρη μην κανουμε συγκρισεις σε ανομοιαπραγματα... να συγκρινουμε μηχανακια μαμα οχι το ενα μαμα και το αλλο με τελικο χωρις καταλυτη .

κρινοντας απο το σαπακι του κκ που ειχε τελικο χωρις καταλυτη το μηχανακι απλα δεν δουλευε χαμηλα και ψηλα τρελενοταν (θεωρω οτι αυτο γινοταν γιατι ξυπναγε αποτομα και οχι γιατι ειχε πραγματικα πιο πολλα αλλογα ) τσαμπα η φασαρια που εκανε ....



______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 21:41

Miou έγραψε:
kapnias έγραψε:
Οι ζάντες είναι ελαφρύτερες στα k8-k9 L0 και όντως εχει καλύτερες χαμηλομεσαίες απο το κ6 κ7.
Το k6-k7 ήταν πιο "δίχρονο" στη λειτουργία του.
Τουλάχιστον το δικό μου κ6 που φορούσε τελικό χωρίς καταλύτη ήταν πιό ψόφιο χαμηλά και πιό απότομο οταν ροπιαζε τοσο απο το κ4 όσο και απο το κ8 (ψηλά όμως ξύριζε το κ6)


δημητρη μην κανουμε συγκρισεις σε ανομοιαπραγματα... να συγκρινουμε μηχανακια μαμα οχι το ενα μαμα και το αλλο με τελικο χωρις καταλυτη .

κρινοντας απο το σαπακι του κκ που ειχε τελικο χωρις καταλυτη το μηχανακι απλα δεν δουλευε χαμηλα και ψηλα τρελενοταν (θεωρω οτι αυτο γινοταν γιατι ξυπναγε αποτομα και οχι γιατι ειχε πραγματικα πιο πολλα αλλογα ) τσαμπα η φασαρια που εκανε ....


Συμφωνω και αναδιατυπώνω.
Το k6 χαμηλά ήταν πιο νωχελικο απο το κ4 (και τα δυο με εξάτμιση χωρίς καταλύτη) με το κ4 να είναι πιο γραμμικο σε όλο το φάσμα (τι σας νοιάζει θα μου πείτε αφού μιλάμε για κ6,7,8,9) .
Το κ8 με μαμά εξάτμιση ήταν πιο γεμάτο απο το κ6 στα χαμηλά.
Αλλα τωρα που το ξανασκέφτομαι είχα και ενα 750 κ7 για κανα τρίμηνο με μαμά εξάτμιση, πάλι πιο νωχελικό ήταν στα χαμηλά απο το Κ8.
Και μαλιστα μου είχε κάνει εντύπωση οταν πρωτοπήρα το κ6 που είχει πιο μεγάλη διαδρομή ο στροφαλος και μικρότερα πιστόνια απο το κ4, παρ'ολα αυτα το αποτέλεσμα δεν ήταν περισσότερη ροπή στα χαμηλομεσαία οπως θα περίμενε κανείς.
Η απάντηση του μηχανικού που το συζητήσαμε ήταν οτι το κ6 είχε "μπαμπουλες" εκκεντροφόρους και για αυτό εχει το ξέσπασμα.
Τωρα στο κ8 που έχει ιδιο μοτέρ με το κ6 η διαφορά στις χαμηλομεσαίες λένε οτι προέχεται απο τη χαρτογράφηση, όπως λένε το ίδιο και για το 1000 του 2013.
Τεσπα, μάλλον σας μπέρδεψα  lol! lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 22:10


2006–2007

Suzuki introduced an all-new GSX-R600. Underslung exhaust and slipper clutch introduced. Motor is a completely new, but with the same bore and stroke as before.

2008–2010

Introduction of new Suzuki Drive Mode Selector (S-DMS). New subframe, bodywork, and fuel tank.

δεν κανω συγκρισει με το κ4 αλλα των 6-7-8-9-
βαση αυτου εγω λεω οτι ειναι τα ιδια μηχανακια .
αν εχουν αλλη χαρτογραφηση δικαιολογει να εχει διαφορα στις χαμηλομεσαιες φυσικα ,αλλα δεν ξερω κατι τετοιο  Very Happy 

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 23 Δεκ 2013, 22:32

Αλεξ τα 600αρια μπορεί, για το 750 το κ8 εχει τις ιδιες διαστάσεις με το κ6 (70mm διαμετρο x 48,7mm διαδρομή εναντί του 72mm διάμετρο x 46mm διαδρομή του κ4) ωστόσο το κ8 σε σύγκριση με το κ6 έχει αλλα πιστόνια , άλλους εκκεντροφόρους (τουλάχιστον ο εισαγωγής),διαφορετική κεφαλή, διαφορετικά μπεκ κτλ.
λινκ1

λινκ2
Και οι αλλαγές έγιναν για να διορθώσουν τις χαμηλομεσαίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΤρι 24 Δεκ 2013, 05:18

Ευχαριστω πολυ παιδια για το χρονο που δινετε
να με βοηθησετε  thanks 
Τα λινκ πολυ καλα!!Το συμπερασμα που εβγαλα
ειναι οτι το κ8 εχει καλυτερες χαμηλομεσαιες,εχει ομως
και 3αλογα λιγοτερα καθως και 3 κιλα παραπανω!
Τωρα το γεγονος οτι εχει ελαφρυτερες ζαντες θεωρητικα το
κανει να στριβει πιο γρηγορα(Να πεφτει σωστα?)
'08 Suzuki GSX-R750
Test Notes
+ Stronger midrange
+ Same superb chassis, brakes
+ Superb stock rubber
- Slight loss of top end
- Gained some pounds
- S-DMS not really practical
Μια η αλλη δλδ,για μενα προσωπικα ισως ειναι λιγο
καλυτερο απο το κ6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΤρι 24 Δεκ 2013, 09:43

μαν ξεκολλα αποτα στατιστικα ολα απο το 6-10 ειναι τουμπανα τα 750αρια αν θες καλυτερο παρε L1 παναλαφρο κ στα αλογα του πρωτου σταδιου απο τα 6-10 χωρις τπτ....
αλλα εκει πας στα 13 εισαγωγης 15 ελληνικης π δεν το εχει φερει καθολου ο σφακιανακης!

μην κοιτας για 1000 γτ οσοι κοιταξαν κ πηραν δεν εμαθαν ποτε μα ποτε να στριβουν ολοι με το χερι τερμα στο γκαζι στην εξοδο μηπως προλαβουν τα 750αρακια!! mpanana mpanana mpanana 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΤρι 24 Δεκ 2013, 10:19

Darksoul έγραψε:


μην κοιτας για 1000 γτ οσοι κοιταξαν κ πηραν δεν εμαθαν ποτε μα ποτε να στριβουν ολοι με το χερι τερμα στο γκαζι στην εξοδο μηπως προλαβουν τα 750αρακια!! mpanana mpanana mpanana 


 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked scratch scratch scratch scratch scratch scratch 

 lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! 

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΤρι 24 Δεκ 2013, 10:23

Darksoul έγραψε:
μαν ξεκολλα αποτα στατιστικα ολα απο το 6-10 ειναι τουμπανα τα 750αρια αν θες καλυτερο παρε L1 παναλαφρο κ στα αλογα του πρωτου σταδιου απο τα 6-10 χωρις τπτ....
αλλα εκει πας στα 13 εισαγωγης 15 ελληνικης π δεν το εχει φερει καθολου ο σφακιανακης!

μην κοιτας για 1000 γτ οσοι κοιταξαν κ πηραν δεν εμαθαν ποτε μα ποτε να στριβουν ολοι με το χερι τερμα στο γκαζι στην εξοδο μηπως προλαβουν τα 750αρακια!! mpanana mpanana mpanana 

Ρε Φιλιππε,αυτο ειναι ανεκδοτο πλεον....αν ενα 750 φευγει σε ενα 1000,σε οποιεσδηποτε συνθηκες,ειναι θεμα οδηγου και οχι μηχανης....αμα καποιος ειναι χερας θα περασει εναν λιγοτερο χερα που οδηγει κατι δυνατοτερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 2 EmptyΤρι 24 Δεκ 2013, 13:26

CRT ΛΕΜΕ!!!!!COOLαδια Racing Team!! Smile   Smile 
Παιδια μια απορια ακομα  sorry 
Μου χει κατσει ομορφα το συγκεκριμενο
αν ειναι οπως φαινεται και αν κανει λιγο σκοντο
στη τιμη. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4380438/
Η απορια ειναι η εξης φοραει ολοσωμη και φιλτρο
αρα θα χρειαζεται ρυθμισμα στα μειγματα,λεει οτι
εχει προγραμα της suzuki.Υπαρχει κατι τετοιο?Εννοει
ρυθμισμα με yoshibox?Φλασαρισμα εγκεφαλου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Gsxr750 k6
» Mανηταρια GSXR750 K8
» Απορία για GSXR750 K8...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com