Greek GSX-R forum
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 
JIMK7
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 
nasos-v
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 
T.R.E
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 
k8 600 kk
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 
kostaskr6
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 
κολτρέϊν
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 
Leroy
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 
ripper
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Poll_r10 

 

 Παραπονα μαστορια και βελτιωτες

Πήγαινε κάτω 
+36
Vortex
k8 600 kk
AggelosK8
ripper
lakou636
JIMK7
ghost
amorfotos
Painterz
Miou
panikas
Chrisk6
nktr
gat0s
lazaros-p
maikstain
Black Eagle
ZX14
gsxr77
zed660
giannisK6
GIXXERAKIAS
Aristosk8
FLASKAS
bonepeeler
maiandros9
T.R.E
busa respect
kostaskr6
kontos 750
boutser
NIKOS
poulitzer
ΓρηγόρηςΚ2
giannis_suzuki
frozen
40 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 10:10

T.R.E έγραψε:
Μιου μπορεί να σου λάδωνε την καινούρια ντίζα που μόλις σου είχε βάλει ρε καχύποπτε...  xaxa 


 fafoutis fafoutis fafoutis xaxa xaxa xaxa 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 10:38

Και επειδη πήρα φορα ... Θα το παίξω και εγω εταιρεία αξιολόγησης και θα βάζω ένα νούμερακι σε οποιοδήποτε κατάστημα έχει να κάνει με την μοτο μου ...

Ανταλλακτικά
Μουρατης 7,5

Λάστιχα
Περιστερας 7,5
Ψυχογιος. 7
Μπουκης. 4
Tyre shop. 4,5

(Πάνω απο 8-8,5 , για να πάρει κάποιος πρέπει να πληρει διεθνή standards....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 10:58

Ανταλλακτικά: Μουράτης motogp : 3

Τον παίρνω τηλέφωνο για υποπλαίσιο Καwasaki ( σ.σ καινούριο έχει 98 €).

Μου δίνει τιμή:140 €  xaxa Του λέω καινούριο έχει 98
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ μου λέει
Πάρε τηλέφωνο την αντιπροσωπεία του λέω και σε ξαναπαίρνω.
Τον ξαναπαίρνω,μου λέει δίκιο έχεις τόσο έχει. Θα στο αφήσω 70 €! Του λέω 98 € έχει τιμή καταλόγου όπου και να πάω το παίρνω 88-90 €.
Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο αυτή είναι η τιμή.

Ευχαριστώ πολύ! Μόλις κατάλαβα την πολιτική του καταστήματος,πετάω μια τιμή και όπου σε πιάσω. good 


 hallo 


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓρηγόρηςΚ2
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΓρηγόρηςΚ2


Άντρας Όνομα: : ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2012

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 11:00

busa respect έγραψε:
Λοιπόν αντί άλλων εγω απλα θα δώσω βαθμολογία απο 0 ως το 10....

Εξαρχακος Νίκος :8
Προιμαδης.         :5
Μερεμετης.         :0
Δήμου Β.            :8 (υπό εξέταση)

Επίσης θα βαθμολογω και οποιονδήποτε αναφέρεται απο τα παιδιά του φόρουμ αν έχω άποψη.

Ομορφα ... Πολιτισμένα ... Και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του
Συγνομη αυτα τα νουμερα εβαλες απο προσωπικη εμπειρια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
frozen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
frozen


Άντρας Όνομα: : νικος
Τόπος : αθηνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 708
Hμερομηνία εγγραφής : 07/08/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 11:14

ΓρηγόρηςΚ2 έγραψε:
busa respect έγραψε:
Λοιπόν αντί άλλων εγω απλα θα δώσω βαθμολογία απο 0 ως το 10....

Εξαρχακος Νίκος :8
Προιμαδης.         :5
Μερεμετης.         :0
Δήμου Β.            :8 (υπό εξέταση)

Επίσης θα βαθμολογω και οποιονδήποτε αναφέρεται απο τα παιδιά του φόρουμ αν έχω άποψη.

Ομορφα ... Πολιτισμένα ... Και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του
Συγνομη αυτα τα νουμερα εβαλες απο προσωπικη εμπειρια?


Γρηγορη με κανεισ και γελαω....αχαχαχ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 11:36

έλα ρε μλκ Νίκο... τσάμπα χάρηκα... είδα που ποσταρες και ετοιμάστηκα να διαβάσω ωραία πράματα!
επί της ευκαιρίας... βάλε και συ το βαθμό σου!  sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 11:44

Ναι , προσωπική εμπειρια και απο πολυ κοντινά σε εμένα μηχανάκια ανθρώπων που γνωρίζω χρονια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 12:04

busa respect έγραψε:
Και επειδη πήρα φορα ... Θα το παίξω και εγω εταιρεία αξιολόγησης και θα βάζω ένα νούμερακι σε οποιοδήποτε κατάστημα έχει να κάνει με την μοτο μου ...

Ανταλλακτικά
Μουρατης 7,5

Λάστιχα
Περιστερας 7,5
Ψυχογιος.   7
Μπουκης.    4
Tyre shop.  4,5

(Πάνω απο 8-8,5 , για να πάρει κάποιος πρέπει να πληρει διεθνή standards....)

ρε φιλε μου κανει εντυπωση που δινεις μεγαλυτερο βαθμο στον περιστερα απο τον ψυχογιο ...
τουλαχιστον ο ψυχογιος ειναι ο μονος που εχω παει και δουλευει με ροποκλειδα σε ολες τις βιδες ...

στο tyre shop πηγαινα παλια και τα παιδια και στα 2 μαγαζια ηταν πολυ ευχαριστα και εξυπηρετικα
ειτε πηγαινα με το κουλουρι ειτε με το συζυκι ... στην βουλιαγμενης εχουν και ενα ψαρωτικο σταντ που πιανει απο τους μαρσπιεδες και βαζουν και ιμαντες κτλ ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 12:05

T.R.E έγραψε:
Μιου μπορεί να σου λάδωνε την καινούρια ντίζα που μόλις σου είχε βάλει ρε καχύποπτε...  xaxa 


 lol! xaxa xaxa xaxa 

εχεις ενα δικιο .....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 12:07

T.R.E έγραψε:
maikstain έγραψε:
να πω και εγω την ιστορια μου......24 χιλιαδες χιλιομετρα παω το μηχανακη για βαλβιδες,μπουζι κτλ.μαστορα ποσα θες τοσα μου λεει και το παιρνεις αυριο.οκ φιαχτο.παω την επομενη μερα τον πληρωνω χωρις παζαρια  και φευγω.ερχεται η βολτα στην εθνικη,πανω απο τις 4.000σαλ αναβει το fi.παθαινω το 1 εκγεφαλικο.σταματαω το σβηνω και το ξανα βαζω μπρος οκ κομπλε(τυχαιο λεω)4.000 σαλ παλι fi. Mad 
παω απο εκει την επομενη μερα,μαστορα τι εγινε τι εκανες το κ το γινεται.(μπα αποκλειεται)μου λεει.τα παιρνω στο κρανιο και φευγω.παω σε ενα αλλο συνεργειο του  λεω αναβει το fi Νο 24-25-26-27 αν θυμαμαι καλα.το εψαχνε 2 μερες και μετα πολλα βρηκε οτι ειχε χρονισει λαθος τους εκκεντροφορους.με ομορφο τροπο παω στον 1 μαστορα κ του λεω εκανες χοντρομαλακια αυτο κ αυτο εκανες (αποκλειεται)παλι μου κανει. neura 

εισαι τυχερος που δεν βαρεσε,να ξερεις απο εδω και περα θα σε δυσφημω παντου....(και γιαυτο το λεω και εδω)ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ  και ειναι στην λαμπρακη χαμηλα κοντα...



Kάτι παρέλειψες ενδιάμεσα
α ναι ξεχασα,εκτος απο μενα ταλαιπωρισα και εσενα  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 12:25

maikstain έγραψε:

Kάτι παρέλειψες ενδιάμεσα
α ναι ξεχασα,εκτος απο μενα ταλαιπωρισα και εσενα  Laughing[/quote]


 fafoutis fafoutis 




Αρίστο όλοι έχουμε παράπονα αλλά και θετικές εντυπώσεις από ανθρώπους που συναναστρεφόμαστε. Και για μένα και σένα άν ρωτήσω 10 άτομα οι 5 θα πουν γαμώ τα παιδιά και οι άλλοι 5 θα πουν γαμώ τους μαλάκες...  fafoutis 
Έτσι πάνε αυτά για διάφορους λόγους.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 12:29

Miou έγραψε:
busa respect έγραψε:
Και επειδη πήρα φορα ... Θα το παίξω και εγω εταιρεία αξιολόγησης και θα βάζω ένα νούμερακι σε οποιοδήποτε κατάστημα έχει να κάνει με την μοτο μου ...

Ανταλλακτικά
Μουρατης 7,5

Λάστιχα
Περιστερας 7,5
Ψυχογιος.   7
Μπουκης.    4
Tyre shop.  4,5

(Πάνω απο 8-8,5 , για να πάρει κάποιος πρέπει να πληρει διεθνή standards....)

ρε φιλε μου κανει εντυπωση που δινεις μεγαλυτερο βαθμο στον περιστερα απο τον ψυχογιο ...
τουλαχιστον ο ψυχογιος ειναι ο μονος που εχω παει και δουλευει με ροποκλειδα σε ολες τις βιδες ...

στο tyre shop πηγαινα παλια και τα παιδια και στα 2 μαγαζια ηταν πολυ ευχαριστα και εξυπηρετικα
ειτε πηγαινα με το κουλουρι ειτε με το συζυκι ... στην βουλιαγμενης εχουν και ενα ψαρωτικο σταντ που πιανει απο τους μαρσπιεδες και βαζουν και ιμαντες κτλ ...

Αν και είμαι στη δουλεια και δεν έχω χρόνο .... Στα.. Γρήγορα ,

Το θέμα δεν ειναι τι λέει ο ένας ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ , δηλ αν ο χ μηχανικός πάρει 5 ψηλές βαθμολογίες και 40 χαμηλές ... Το πράγμα μιλάει μόνο του .... Εμένα δεν με ενδιαφέρει γιατί του βάζεις χαμηλό η ψηλό βαθμό ... Βλέπω αποτέλεσμα .... Ο tre πχ έβαλε στο μουρατη 3 αν εγω δω αλλα 10-20 3αρια και 2αρια και παράλληλα δω υψηλές βαθμολογίες σε άλλο ανταλακτικαντζιδικο , την επόμενη φορα που θα θέλω κάτι θα δοκιμάσω και εκεί ... Ετσι δουλεύει το πράγμα ....

Περισσότερα το βραδυ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 14:15

T.R.E έγραψε:

Αρίστο όλοι έχουμε παράπονα αλλά και θετικές εντυπώσεις από ανθρώπους που συναναστρεφόμαστε. Και για μένα και σένα άν ρωτήσω 10 άτομα οι 5 θα πουν γαμώ τα παιδιά και οι άλλοι 5 θα πουν γαμώ τους μαλάκες...  fafoutis 
Έτσι πάνε αυτά για διάφορους λόγους.


Μαζί σου 100%!!!
με μια μικρή διαφορά... Αν αυτοί οι 5 (μαλάκες) με θεωρούν μαλάκα γιατί απλά δε γουστάρουν τη φάτσα μου ή τους πήδηξα τη γκόμενα... είμαστε οκ!
Αν όμως.... αυτοί οι 5 με θεωρούν μαλάκα γιατί κάποια στιγμή συνεργαστηκαν μαζί μου και κατοπιν εορτής διαπίστωσαν αποδεδειγμενα οτι δεν έκανα αυτά που είπα και που (χρυσο)πλήρωσαν και ίσως υπερτιμολογησα στο μέγιστο βαθμό τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μου (και ίσως να έθεσα και σε κίνδυνο τη ζωή τους με την ''απροσεξία μου'') εε τότε νομίζω πως δεν είμαστε οκ.

Μαλον σ'αυτο το θέμα αναφερόμαστε στη 2η 5αδα με μαλάκες! fafoutis 
Τελοσπαντων, απλά τη γνώμη μου εκφράζω.
Το καλό είναι οτι έστω και τα ανώνυμα παράπονα που προαναφερθηκαν, σε πριβε συζητήσεις απέκτησαν τελικά όνομα και πλέον όλοι ξέρουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 14:29

Εγώ απλά περιμένω τον Φροζενάκο να γράψει...  xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 15:08

αν γράψει αυτά που νιώθει... τότε θα κλείσει και το φόρουμ και ο server... μπορεί να κολλήσει και το Internet για κανα δίωρο.. aggelos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 15:33

T.R.E έγραψε:
Εγώ απλά περιμένω τον Φροζενάκο να γράψει...  xaxa

ειναι να μην αρχισει να γραφει ... δεν θα εχει τελειωμο ... στην αρχη δεν τον πιστευα γιαυτα που μου ελεγε ...
του ελεγα οχι ρε νικο κατι δεν θα καταλαβες καλα , οχι ρε νικο δεν γινεται αυτο κτλ ... αλλα οι παπαριες ηταν η μια πισω απο την αλλη ασταματητα ... και εκτος απο τον νικο μαζι ετρεχε και ο κακομοιρος ο λακου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 16:49

JIMK7 έγραψε:
kontos 750 έγραψε:
bonepeeler έγραψε:
poulitzer έγραψε:
και το καλυτερο οτι ο "μαστορας" που πηγαινα κραζει τον "μαστορα" που πηγαινε ο ροβερτος... mal@kies 



 lol! lol! lol! 

Απιστευτες καταστασεις.

Όντως  απίστευτα  πράγματα.... Απορώ  με την  υπομονή  σας...
Εγω αγορια το μοτο  εκτός από το  παπί  δεν το έχω  αφήσει  ποτέ ούτε  για  λάδια... Είμαι εκεί παντα.
εχω εμπιστοσύνη  στο μαστορα  που  έχω αλλα θελω να βλέπω  τι κάνει.
Σε αλλο μηχανακι που  δουλευω το παω για σερβις εκεί  που  με  στείλανε. Ακολουθεί  διαλογος:
-ποσα χλμ εχει το μοτο
-62000
-τι αλλο εκτός από το  σέρβις  θελει;
-ντιζα συμπλέκτη
-το τηλ σου να σε πάρω  μολις τελειώσει
-θα κατσω εδω να το  πάρω.....

Σαν να του ειπα της μανας σου το πολυμηχανημα...
Απαγορεύεται  μου λεει μεσα στο συνεργείο  κτλ...
Θα κάθομαι  του λεω πισω απο το τζαμι...
Παω να παρω καφέ  και τον τσακωνω με το λαδικο να ρίχνει  στην ντιζα... Τι να του πεις του παπαρα...
Τεσπα αυτα γίνονται  οταν μπλεκεις με νούμερα.

Υγ το συνεργείο  εξουζιοδοτημενο Suzuki  στα δυτικά της  Αθήνας....  

Δεν καταλαβα που είναι το κακο που σου λαδωνε τη ντιζα με το λαδικο υπαρχει κι άλλος τροπος και δεν τον ξερω  scratch 

Δημητρη ειπα στον καρναβαλο να την αλλαξει οχι να την λαδωσει....
Αν δεν ημουν εκεί θα την χρεωνε αλλαγη... Με λιγα λογια αν δεν ειμαι εκει να βλεπω τι αλλαζει δεν εμπιστεύομαι σχεδον κανενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
frozen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
frozen


Άντρας Όνομα: : νικος
Τόπος : αθηνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 708
Hμερομηνία εγγραφής : 07/08/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 19:53

Miou έγραψε:
T.R.E έγραψε:
Εγώ απλά περιμένω τον Φροζενάκο να γράψει...  xaxa

ειναι να μην αρχισει να γραφει ... δεν θα εχει τελειωμο ... στην αρχη δεν τον πιστευα γιαυτα που μου ελεγε ...
του ελεγα οχι ρε νικο κατι δεν θα καταλαβες καλα , οχι ρε νικο δεν γινεται αυτο κτλ ... αλλα οι παπαριες ηταν η μια πισω απο την αλλη ασταματητα ... και εκτος απο τον νικο μαζι ετρεχε και ο κακομοιρος ο λακου ....


εννοητε οτι θα τα γραψω ολα απλα περιμενω να λασκαρω λιγο γτ ειναι παρα πολλα.....εχω να σας πω πολλα για ελαφρωμενουσ στροφαλουσ,εκκεντροφορουσ σφηνεσ στροφαλου που τησ βαρασ με σφυρι για να μπουν και δεν πειραζει που στραβωνουν και αλλα πολλα....θα ειναι ενα ξεχωριστο θεμα για το μαστορα τησ καρδιασ μασ...το βλασση δημου...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 20:12

Oπως ειχα πει , επανερχομαι .

Αν ο σκοπός του συγκεκριμένου θέματος ειναι να κραζουμε ή να διασύρουμε τον οποιονδήποτε επαγκελματία (ειτε ειμαστε εμπαθείς είτε εχουμε περισσότερο ή λιγότερο δίκιο) εμενα προσωπικά αυτό το στύλ δε μου ταιριάζει και απλά δε θα συμετέχω (εννοείτε ότι όποιος θέλει το κάνει , και δεν μου πέφτει λόγος)

Θεωρώ ότι με το να τους βαθμολογούμε ειναι ότι καλύτερο , δεν είναι τυχαίο ότι σε επαγκελματικο επίπεδο όλες οι εταιρείες αξιολογήσεων κρίνουν είτε με γράμματα είτε με αριθμούς , (a,b,c κτλ ή 1,2,3 κτλ) όταν τον άλλο τον βρίζεις ή λες τα όσα , το μόνο που καταφερνεις τελικά είναι να χάσεις το δίκιο σου και να λέει '''ελα μωρε ενα τσουρμο καραγκόζιδες είναι που το μόνο που ξέρουν είναι ''θαβουν''' , παραδειγμα ο frozen (αν καταλαβα καλα αν οχι διορθώστε με) θεωρεί οτι ενας συγκεκριμένος μηχανικός είναι χάλι μαύρο , αντί λοιπόν να λέει τα διάφορα (που μπορεί και να έχει και χίλια δίκια δεν το γνωριζω) μπορεί να του βάλει ένα στρογκυλό μηδενικό .... δεν νομιζω ότι δεν θα γίνει κατανοητός ..... (το ίδιο ισχύει και για όλες τις αλλες περιπτώσεις)

Επίσης , οταν τον βαθμολογεις ... δεν μπορεί να ξεφύγει ... γιατι ακόμη και αν παρει πχ 2 10αρια είτε γιατι αυτοι που τον βαθ/σαν ήταν φίλοι του ή ασχετοι ή απο τις λίγες καλές δουλειές που έκανε , αλλα οι υπόλοιποι (πχ 20 του κοτσαρουν απο ένα 2αρι πχ ) εχουμε και λεμε 2χ10 + 20χ2= 60 , 60/22= 2,72...... ανεπαρκής ο κύριος .... όσοι δουν το αποτέλεσμα θα το σκεφτούν καλά για να πανε εκεί .....

Επισης διαφωνώ με το παλικάρι που έγραψε ότι (στι συγκεκριμένο θέμα) τελικά αναφερόμαστε μόνο στούς κακούς , ΠΡΕΠΕΙ να τονίζονται και οι καλές προσπάθειες .Παραδειγμα ο μιου πιθανα θα βαθμολόγούσε διαφορετικά απο εμενα τους λαστιχάδες αυτό δεν είναι κακό ίσα ίσα που από το συνολο ΠΑΛΙ ΘΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ αυτός που γενικά αφήνει τους ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ πελάτες ευχαριστημένους.

Γενικά πιστεύω πως διασυρωντας τους , απλά παίζουμε το παιχνίδι τους και απλά εμείς χανουμε την αξιοπιστία μας σαν καταναλωτές-πελατες , ενώ αυτοί ΔΕΝ θα γίνονται καλύτεροι ....

Εγώ παντως δεν θα ήθελα με τίποτα (αλλά με τίποτα όμως) να με βαθμολογήσει μια ομάδα ψαγμένων καταναλωτων κάτω από τη βαση , ίσως αυτό αν γίνει να αποτελέσει μια αρχή για να καταλάβουν ότι απλά το κουτόχορτο και το αρπα κόλα ...ΤΕΛΟΣ.

ΣΗΜ οποια ονοματα συμφορουμιτων χρησιμοποιησα το εκανα ΜΟΝΟ για να ''φτίαξω'' παραδειγματα και ήταν όσα θυμήθηκα τυχαία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakou636
Normal gixxer
Normal gixxer
lakou636


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 248
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 20:28

Miou έγραψε:
T.R.E έγραψε:
Εγώ απλά περιμένω τον Φροζενάκο να γράψει...  xaxa

ειναι να μην αρχισει να γραφει ... δεν θα εχει τελειωμο ... στην αρχη δεν τον πιστευα γιαυτα που μου ελεγε ...
του ελεγα οχι ρε νικο κατι δεν θα καταλαβες καλα , οχι ρε νικο δεν γινεται αυτο κτλ ... αλλα οι παπαριες ηταν η μια πισω απο την αλλη ασταματητα ... και εκτος απο τον νικο μαζι ετρεχε και ο κακομοιρος ο λακου ....

Εγω παντως , μετα απο αυτα που ειδα και ακουςα,πιστευω οτι μπορω καλυτερα απο απο μερικους που θελουν να λεγονται μαστορες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 20:50

Miou έγραψε:
busa respect έγραψε:
Και επειδη πήρα φορα ... Θα το παίξω και εγω εταιρεία αξιολόγησης και θα βάζω ένα νούμερακι σε οποιοδήποτε κατάστημα έχει να κάνει με την μοτο μου ...

Ανταλλακτικά
Μουρατης 7,5

Λάστιχα
Περιστερας 7,5
Ψυχογιος.   7
Μπουκης.    4
Tyre shop.  4,5

(Πάνω απο 8-8,5 , για να πάρει κάποιος πρέπει να πληρει διεθνή standards....)

ρε φιλε μου κανει εντυπωση που δινεις μεγαλυτερο βαθμο στον περιστερα απο τον ψυχογιο ...
τουλαχιστον ο ψυχογιος ειναι ο μονος που εχω παει και δουλευει με ροποκλειδα σε ολες τις βιδες ...

στο tyre shop πηγαινα παλια και τα παιδια και στα 2 μαγαζια ηταν πολυ ευχαριστα και εξυπηρετικα
ειτε πηγαινα με το κουλουρι ειτε με το συζυκι ... στην βουλιαγμενης εχουν και ενα ψαρωτικο σταντ που πιανει απο τους μαρσπιεδες και βαζουν και ιμαντες κτλ ...

Φιλε μιου , γιατι βαθμολόγησα ετσι.

Περιστερας : καλη εξυπηρέτηση-καλες τιμες-προσφορα στο σπορ-μου βρηκε μεταχειρισμενα λαστιχα track day 2 φορες που του ζήτησα σε πολυ καλη τιμή ενω μαλιστα στο 2ο σετ ενω δεν ειχε , την ημερα που μου ειχε πει τα ειχε φερει τα ειχε κανει ζευγαρι με το ονομα μου επανω.

Ψυχογιος : καλη εξυπηρετηση-καλες τιμες-προσφορά στο σπορ-ΔΕΝ μου εδωσε track day λαστιχα οταν του ζητησα , ενω πριν και μετα εδωσε σε αλλους πελατες (ομως του εκοψα μονο 1/2 βαθμο)

μπουκης : ηψηλες τιμες-εξυπηρετηση πολυ κατω του μετριου-μικρη προσφορα στο σπορ (κατεμε) ,

tyre shop : υψηλες τιμες-μη προσφορα στο σπορ-ουδετερη εξηπηρετηση

τα παραπανω γενικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 20:59

Εγω ειμαι της γνωμης να γράφονται τα γεγονότα χωρίς χαρακτηρισμους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓρηγόρηςΚ2
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΓρηγόρηςΚ2


Άντρας Όνομα: : ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2012

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 22:15

busa respect έγραψε:
Oπως ειχα πει , επανερχομαι .

Αν ο σκοπός του συγκεκριμένου θέματος ειναι να κραζουμε ή να διασύρουμε τον οποιονδήποτε επαγκελματία (ειτε ειμαστε εμπαθείς είτε εχουμε περισσότερο ή λιγότερο δίκιο) εμενα προσωπικά αυτό το στύλ δε μου ταιριάζει και απλά δε θα συμετέχω (εννοείτε ότι όποιος θέλει το κάνει , και δεν μου πέφτει λόγος)

Θεωρώ ότι με το να τους βαθμολογούμε ειναι ότι καλύτερο , δεν είναι τυχαίο ότι σε επαγκελματικο επίπεδο όλες οι εταιρείες αξιολογήσεων κρίνουν είτε με γράμματα είτε με αριθμούς  , (a,b,c κτλ ή 1,2,3 κτλ) όταν τον άλλο τον βρίζεις ή λες τα όσα , το μόνο που καταφερνεις τελικά είναι να χάσεις το δίκιο σου και να λέει '''ελα μωρε ενα τσουρμο καραγκόζιδες είναι που το μόνο που ξέρουν είναι ''θαβουν''' , παραδειγμα ο frozen (αν καταλαβα καλα αν οχι διορθώστε με) θεωρεί οτι ενας συγκεκριμένος μηχανικός είναι χάλι μαύρο , αντί λοιπόν να λέει τα διάφορα (που μπορεί και να έχει και χίλια δίκια δεν το γνωριζω) μπορεί να του βάλει ένα στρογκυλό μηδενικό .... δεν νομιζω ότι δεν θα γίνει κατανοητός ..... (το ίδιο ισχύει και για όλες τις αλλες περιπτώσεις)

Επίσης , οταν τον βαθμολογεις ... δεν μπορεί να ξεφύγει ... γιατι ακόμη και αν παρει πχ 2 10αρια είτε γιατι αυτοι που τον βαθ/σαν ήταν φίλοι του ή ασχετοι ή απο τις λίγες καλές δουλειές που έκανε , αλλα οι υπόλοιποι (πχ 20 του κοτσαρουν απο ένα 2αρι πχ ) εχουμε και λεμε 2χ10 + 20χ2= 60 , 60/22= 2,72...... ανεπαρκής ο κύριος .... όσοι δουν το αποτέλεσμα θα το σκεφτούν καλά για να πανε εκεί .....

Επισης διαφωνώ με το παλικάρι που έγραψε ότι (στι συγκεκριμένο θέμα) τελικά αναφερόμαστε μόνο στούς κακούς , ΠΡΕΠΕΙ  να τονίζονται και οι καλές προσπάθειες .Παραδειγμα ο μιου πιθανα θα βαθμολόγούσε διαφορετικά απο εμενα τους λαστιχάδες αυτό δεν είναι κακό ίσα ίσα που από το συνολο ΠΑΛΙ ΘΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ αυτός που γενικά αφήνει τους ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ πελάτες ευχαριστημένους.

Γενικά πιστεύω πως διασυρωντας τους , απλά παίζουμε το παιχνίδι τους και απλά εμείς χανουμε την αξιοπιστία μας σαν καταναλωτές-πελατες , ενώ αυτοί ΔΕΝ θα γίνονται καλύτεροι ....

Εγώ παντως δεν θα ήθελα με τίποτα (αλλά με τίποτα όμως) να με βαθμολογήσει μια ομάδα ψαγμένων καταναλωτων κάτω από τη βαση , ίσως αυτό αν γίνει να αποτελέσει μια αρχή για να καταλάβουν ότι απλά το κουτόχορτο και το αρπα κόλα ...ΤΕΛΟΣ
ΣΗΜ οποια ονοματα συμφορουμιτων χρησιμοποιησα το εκανα ΜΟΝΟ για να ''φτίαξω'' παραδειγματα και ήταν όσα θυμήθηκα τυχαία.
Δηλαδη διασυρουμε τον μαστορα που πηγαμε τα μηχανακια μας και δεν εκτιμησε τα λευτα που πηρεκαι αντι να το φτιαξει το χαλασε και ελα παρ το δεν δουλυει και προσπαθησε να ρηξη αλου την ευθυνη αυτος ειναι επαγγελματισμος . Επαγγελματισμος ειναι θα στυλο αγγλια τους εκκεντροφορους και τους στελνει στο μπουμι.Αμα εγω βαθμολογισο 0 θα ξερεις για ποιο λογο αλαξα ντιζα η εφτιαξα μοτερ?Εδω χασαμε λευτα και μηχανακι και θα μας πουν καραγκιοζιδες εγω δεν ειδα κανεναν να απανταει και δεν νομιζο λεγοντας εδω μεσα τι επαθα να βγαινω εγω χαμενος και αυτος μαγκας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 22:32

ΓρηγόρηΚ2 , ισως να μην γινομαι κατανοητος , δεν πειραζει , ετσι και αλλιως μια ιδεα εριξα ,

οσο για την πιθανη σου βαθμολογια (αν εβαζες) και ας πουμε οτι του εβαζες 0 , αυτο που εγω και νομιζω οποιοσδηποτε αλλος θα καταλαβαινει ειναι οτι ο συγκεκριμενος ειναι για να μην περνας ουτε απεξω , δεν εχει σημασια (δηλ εχει αλλα θελω να πω δεν αλλαζει κατι) τοσο αν σου εκλεψε χρηματα σου εσπασε το μοτερ η γενικα οτι σου κατεστρεψε το μηχανακι , σημασια εχει οτι με την βαθμολογια στην ουσια περνας ΕΣΥ το μυνημα που θες , δηλ οτι ο συγκεκριμενος δεν κανει ουτε για μαγειρας στο στρατο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 22:38

εγω θα πω μονο δυο παραδειγματα που εχω απο την Αττικη γιατι δεν μενω εκει για να εχω περισσοτερα...
και τα δυο αφορουν τον Γιωργο Προιμαντη και ειναι απο τα λεγομενα ''καλα'' παραδειγματα...

1. ρυθμιζουμε το μηχανακι μετα απο αλλαγη κυλιδροπιστονα, ελατηρια, μεταλλα, εκεντροφορους και φλατζα
για μεγαλυτερη συμπιεση...επισης αλλαγη απο ολοσωμη Arata σε ολοσωμη Brocks...το μηχανακι δειχνει σχεδον την
ιδια ακριβως ιπποδυναμη με πριν..καμια αλλαγη προς το καλυτερο...καπως απογοητευμενος το παιρνω και φευγω...
250 χιλιομετρα ταξιδι γιατι μενω επαρχια...μετα απο μερικες ημερες το μηχανακι χειροτερευει και αρχιζει να ψιλοσερνεται
σαν να εχει χασει αλογα...παιρνω τηλεφωνο τον Γιωργο και τον ενημερωνω...''φερτο παλι οποτε μπορεις'' μου λεει ''για να
το ψαξω γιατι κι εμενα μου εκανε εντυπωση που δεν πηρε σε σχεση με πριν'' -εδω να πω οτι ειχε προσφερθει να το ψαξει
επιτοπου αλλα θα επρεπε να ειχα μεινει στην Αθηνα μια ακομη μια μερα, κατι που ηταν αδυνατο για εμενα λογω δουλειας-
του το πηγαινω νωρις το πρωι και βρισκει το ενα μπεκ να υποδουλευει...χωρις να με χρεωσει ουτε ενα ευρω, μου αλλαζει
το μπεκ με αλλο που ειχε εκει, μου ξαναφτιαχνει προγραμμα (δοκιμαζοντας το στον δρομο ο ιδιος) και του ξανακανει
δυναμομετρηση...τελικα το μηχανακι ρυθμιστηκε τελεια και πηρε και αυτα που επρεπε να ειχε παρει με τις αλλαγες...

2. του αφηνω απογευμα το μηχανακι για να μου αλλαξει ρουλεμαν λαιμου και θα το επαιρνα το απογευμα της επομενης μερας...
οταν πηγα να το παρω μου λεει ''δωσε μου 20 ευρω για το λυσε-δεσε και φυγε'' ειχε ψιλοξεραθει μονο το γρασο ενω τα ρουλεμαν
ηταν ακομη μια χαρα...αυτο ηταν κατι που και να με ετρωγε δεν θα το επαιρνα χαμπαρι...δεν το εκανε ομως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
 
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com