Greek GSX-R forum
Κριτικές εξοπλισμού. Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Κριτικές εξοπλισμού. Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Κριτικές εξοπλισμού. Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
    Κορυφαίοι συγγραφείς
    Miou
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 
    JIMK7
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 
    nasos-v
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 
    T.R.E
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 
    k8 600 kk
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 
    kostaskr6
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 
    κολτρέϊν
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 
    Leroy
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 
    ripper
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 
    mistiriodis_tsantakias
    Κριτικές εξοπλισμού. Poll_l10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_c10Κριτικές εξοπλισμού. Poll_r10 

     

     Κριτικές εξοπλισμού.

    Πήγαινε κάτω 
    +2
    mitsos
    bonepeeler
    6 απαντήσεις
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    bonepeeler
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    bonepeeler


    Άντρας Ηλικία : 40
    Αριθμός μηνυμάτων : 785
    Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

    Κριτικές εξοπλισμού. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Κριτικές εξοπλισμού.   Κριτικές εξοπλισμού. EmptyΣαβ 08 Μαρ 2014, 22:23

    Άνοιξα αυτό το ποστ ώστε να γράψει ο καθένας τις εμπειρίες του για τον εξοπλισμό που έχει περάσει από τα χέρια του.
    Για τα πάντα. Κράνη,γάντια,μπότες,παντελόνια,προστατευτικά κλπ.

    Ξεκινάω με το πρώτο μου κράνος.
    Airoh PR2000.
    Απλά αστείο. Δεδομένου της αφραγκίας και της μη γνώσης μου,την έκανε την δουλειά του.
    Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι κάπνιζα πάνω στο μηχανάκι.  lol! 
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    mitsos
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    mitsos


    Αριθμός μηνυμάτων : 331
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

    Κριτικές εξοπλισμού. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κριτικές εξοπλισμού.   Κριτικές εξοπλισμού. EmptyΣαβ 08 Μαρ 2014, 22:44

    Scorpion EXO1000 bug
    Φοβερο κρανος!Το πρωτο κρανος και μαλλον το επομενο μετα το AGV.
    8/10

    AGV stealth track sv4
    Μπαζει απο παντου φευγουν διαφορα αξεσουαρ απο πανω του χαλια ποιοτητα γενικα που φανηκε με το περασμα του χρονου , Μονο ομορφο αλλα δεν το ξανακανω!
    5/10
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    kontos 750
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    kontos 750


    Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
    Ηλικία : 41
    Αριθμός μηνυμάτων : 1963
    Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

    Κριτικές εξοπλισμού. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κριτικές εξοπλισμού.   Κριτικές εξοπλισμού. EmptyΣαβ 08 Μαρ 2014, 23:42

    Agv stealth θα συμφωνήσω με τον αποπανω... Κακη κατασκευή θα το αλλαξω μολθς εχω κανα φράγκο με x spirit ii.
    Μποτες και μποτάκια για καθε μερα tcx...
    Tα μποτάκια τα εχω σχεδον 4 χρονια και τωρα κανανε μια τρυπα στο αριστερό κάτω μέρος από το λεβιε. Φυσιολογικό.... Αλλα ακομα και τωρα δεν βάζουν σταγόνα νερό.
    Τα υπόλοιπα dainese.....
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ripper
    Elite gixxer
    Elite gixxer
    ripper


    Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
    Τόπος : Μαλδιβες
    Ηλικία : 45
    Αριθμός μηνυμάτων : 3618
    Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
    Και μονο με kawasaki!!!!
    Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

    Κριτικές εξοπλισμού. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κριτικές εξοπλισμού.   Κριτικές εξοπλισμού. EmptyΚυρ 09 Μαρ 2014, 02:44

    Εγω δερματινο μπουφαν,διαιρουμενη και γαντια εχω bering. Δεν εχουν παθει το παραμικρο. Το μπουφαν το εχω 11 χρονια,την διαιρουμενη και τα γαντια καμια 7ετια. Κρανος shark rsr2 brazil, πολυ καλη ποιοτητα, καλος αερισμος.
    Ειχα πιο παλια ενα airoh tiger πολυ μεγαλη μ@λακια. Ετριζε ολοκληρο. Ετριζε και κουνιοτανε το γισο,δεν στεκοταν ανοιχτη η ζελατινα,χαλια αερισμος,χαλια μαυρα. Το πεταξα και πηρα ενα acerbis. Ειναι 1000 φορες καλυτερο απο το airoh. Εχω και ενα κορντουρα μπουφαν alpinestar το οποιο το πηρα 50 ευρο απο το μπαζαρ της γιαμαχα πριν χρονια(ρωτησα τιμη σε μαγαζι και μου ειπαν 250) και μπορω να πω οτι για τα λεφτα που εδωσα (50ευρο) ειναι καλο. Ομως 250 ευρο που στοιχηζει εξω δεν αξιζει να τα δωσεις για να το παρεις.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    bonepeeler
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    bonepeeler


    Άντρας Ηλικία : 40
    Αριθμός μηνυμάτων : 785
    Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

    Κριτικές εξοπλισμού. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κριτικές εξοπλισμού.   Κριτικές εξοπλισμού. EmptyΚυρ 09 Μαρ 2014, 12:58

    Premier Monza
    Κόστος 180
    Καλό κρανάκι για τα λεφτά του. Άνετο αλλά με ανύπαρκτο εξαερισμό και αεροδυναμική.
    Σε αυτά τα χρήματα,τώρα, βρίσκεις πολύ καλύτερα.

    X-Lite 901
    Κόστος 60 ευρώ (κι όμως καινούργιο)
    Το πρώτο μου πραγματικά καλό κράνος. Τρομερό σύστημα ζελατίνας και αγωγών αερισμού αλλά αν χαλούσαν την είχες κάτσει.
    Είχε καλό εξαερισμό και καθόταν καλά στο κεφάλι μου αλλά ήταν λίγο βαρύ.

    OGK FF5
    Κόστος 380
    Το πρώτο μου πραγματικά ελαφρύ κράνος. Τρομερό κρανάκι. Πραγματικά πολύ καλό. Τρομερός αερισμός και κράτημα στα πολλά.
    Ένα μονάχα μείον μπορώ να πω για το συγκεκριμμένο.
    Μου έβγαλε την παναγία η ρύθμιση της ζελατίνας του.

    AGV Gp-Tech
    Κόστος 650
    Στην αρχή μου άρεσε πάρα πολύ. Είχε πολύ καλή αεροδυναμική και έδενε πολύ καλά στο κεφάλι.
    Είχε όμως 2 μεγάλα κακά. Το ένα ήταν ότι το περιλαίμιο του το άλλαξα 3 φορές επειδή έκανε ένα σκίσιμο.
    Δε διορθώθηκε ποτέ αυτό το πρόβλημα. Το άλλο ήταν πως σε αυτά τα χρήματα δεν δικαιολογείται να ξεθωριάζει το χρώμα του και να ξεκολλάει.
    Μου έτυχε σε ένα σημείο και μου την έσπασε απίστευτα.
    Ορκίστηκα πως δε θα ξαναέπαιρνα AGV ποτέ μέχρι που είδα το...

    AGV Pista GP
    Κόστος 800
    Με σκλαβωσε το συγκεκριμμένο.
    Δεν έχω λόγια. Με μεγάλη διαφορά ότι καλύτερο έχω φορέσει. Ανεβάζω 250-260 και δεν κουνιέται.
    Η καλύτερη αγορά κράνους που έχω κάνει μέχρι τώρα.

    HJC RPHA +
    Κόστος 200
    Το πήρα σαν δεύτερο. Πάρα πάρα πολύ καλό για τα λευτά του.
    Δύο παράπονα. Η ζελατίνα θολώνει αμέσως και πως μετά τα 200 αρχίζει και μου κουνάει απίστευτα το κεφάλι.
    Για την πόλη όμως είναι σούπερ.

    Επόμενη δοκιμή κράνους θα ήθελα να είναι ένα Shark Race-R Pro.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    FLASKAS
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    FLASKAS


    Άντρας Τόπος : λεωνιδιο αρκαδιας
    Ηλικία : 37
    Αριθμός μηνυμάτων : 253
    Αγωνιζόμενος : στο Λ.Τ.Τ
    Hμερομηνία εγγραφής : 14/10/2013

    Κριτικές εξοπλισμού. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κριτικές εξοπλισμού.   Κριτικές εξοπλισμού. EmptyΚυρ 09 Μαρ 2014, 13:10

    φόρμα διερουμενη dainese
    μποτεσ sidi
    κρανος shoei xr1000

    ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΆ

    μετά από πτώση πάνω σε βράχια με καμία 100 χιλιόμετρα σηκώθηκα χωρίς γρατζουνιά  Very Happy 


    ετσι αξιολογείτε ο εξοπλισμός και όχι αν μας κόβει το παντελόνι στον καβάλο  Wink 
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.sitarimeli.4ty.gr/
    Vortex
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    Vortex


    Άντρας Όνομα: : Σπύρος
    Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
    Ηλικία : 37
    Αριθμός μηνυμάτων : 1826
    Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
    Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

    Κριτικές εξοπλισμού. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κριτικές εξοπλισμού.   Κριτικές εξοπλισμού. EmptyΚυρ 09 Μαρ 2014, 15:19

    Xr 1000

    Kαλο κρανακι αλλα με εχει χαλασει γιατι ηδη μια φορα το ειχα παει γιατι επαιζε το εσωτερικο , ηταν μια μαλακια που ειχε βγει στο 1000αρι και τωρα ξαναπαιζει. Οκ 5 χρονια τα εχει βγαλει τα λεφτα του αλλα αυτο με το εσωτερικο απλα απαραδεκτο.

    Dainese μπουφαν

    2 εχουν περασει απο τα χερια μου

    To santa monica το οποιο ειχα πεσει και δεν επαθα τπτ. Αλλα φερμουαρ απαραδεκτο...Εσπασε του χεριου την 5η μερα.


    Spyke ολοσωμη

    Μια χαρα. Λιγο η γραμμη της με χαλαει . Εχει περιεργα νουμερα.

    Sidi Vertigo

    Πολυ καλες μποτες και τις φορες και σε εκδρομη και ας ειναι πισταδικες φουλ

    Αlpinestars Sp 8

    Πολυ καλη εφαρμογη και παρα πολυ ποιοτικα και καλα για την τιμη τους.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    Κριτικές εξοπλισμού.
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -
    » ΑΓΩΡΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
    Μετάβαση σε:  
    Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
    gixxerforum@gmail.com