Greek GSX-R forum
χλμ για αγορα gsxr Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
χλμ για αγορα gsxr Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
χλμ για αγορα gsxr Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 
JIMK7
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 
nasos-v
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 
T.R.E
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 
k8 600 kk
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 
kostaskr6
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 
κολτρέϊν
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 
Leroy
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 
ripper
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
χλμ για αγορα gsxr Poll_l10χλμ για αγορα gsxr Poll_c10χλμ για αγορα gsxr Poll_r10 

 

 χλμ για αγορα gsxr

Πήγαινε κάτω 
+4
Miou
ghost
giannis_suzuki
amorfotos
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΠεμ 03 Απρ 2014, 14:58

Στο θεμα κατευθειαν, απορια κυριως για μεγαλους (οχι σε ηλικια) αν εχουν ακουσει κατι για αλαγη μεταλων στροφαλου/μπιελων μετα τα 80-90 χιλιαδες χλμ σε 1000 κ1-κ6 (ποιο καινουρια δεν νομιζω να εχουν φτασει τοσα χλμ)?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΠεμ 03 Απρ 2014, 15:14

λογικο ειναι ρε φιλε να χρειαστουν αλλαγη τα μεταλλα καποια στιγμη ποσο μαλλον μετα αο 80 90 χιλιαδες χλμ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΠεμ 03 Απρ 2014, 15:34

οκ δεν ειπα οτι ειναι παραλογη, στα ποσα χλμ ομως γινεται προληπτικα, αυτη η αλλαγη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΠεμ 03 Απρ 2014, 15:43

το δικο μου αρχισε να τσιμπαει λιγο παραπανω λαδακι στις 87000 (Hayabusa K5) και θα μπορουσα ν' αλλαξω μονο ελατηρια...προληπτικα αλλαξα και τα μεταλλα.
ασχετο, αλλα με την ευκαιρια που ανοιξα το μοτερ, εβαλα φλατζα για μεγαλυτερη συμπιεση οπως και τον εναν εκεντροφορο, κυλινδρους και πιστονια απο K8... okk


αν δεν τσιμπαει λαδακια μην αλλαξεις τιποτα προληπτικα...δεν υπαρχει λογος νομιζω  scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΠεμ 03 Απρ 2014, 15:56

επιδη σκεφτομαι να αγορασω ενα με 80.000 χλμ και δεν τσιμπαει σταγονα, τι κανεις τοτε, το αφηνεις και το παιρνεις στο χερι απο κουζινετα, ή δεν εχει ακουσει κανεις κατι τετοιο, και απλα ετυχαι σε κανα 2 παραδειγματα που ξερω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΠεμ 03 Απρ 2014, 16:26

εγω δεν πρεπει να ξερω κανεναν με τετοια μηχανακια και να εχει κανει 80κ χλμ ...
δεν μιλαω μονο για συζυκι αλλα και για αλλες μαρκες ...

στην θεση σου δεν θα εκανα τπτ .. απλα θα το εβαζα πανω και θα αλλαζα ολα τα υγρα ...
αυτα τα προληπτικα κτλ τα φοβαμαι ... βασικα τα μαστορια φοβαμαι πιο πολυ ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΘΑΝΟΣ27
Normal gixxer
Normal gixxer
ΘΑΝΟΣ27


Άντρας Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 70
Αγωνιζόμενος : ΠΑΠΑΛΑ!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2012

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΠεμ 03 Απρ 2014, 17:14

γνωμη μου ειναι κ να αρχισει να καιει λιγο απλα συμπληρωνε κ τελος εκτος κ αν σου καιει ενα λιτρο στη βολτα.διαφορετικα αν μετα απο πολυ καιρο σπασει ολο το φτιαχνεις απο την αρχη κ ησυχαζεις.δικιο εχει ο miou για τα μαστορια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΠεμ 03 Απρ 2014, 20:39

Αν ειναι καλοσυντηρημενο δεν εχουν θεμα...Τωρα πως φερεται ο καθενας ειναι αλλο πραγμα!!!
87500 κ συνεχιζουμε αγερωχοι να σπασουμε 100αρα χωρις τσιμπηματα κ μοτερ βελουδο... good 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΠεμ 03 Απρ 2014, 22:42

Miou έγραψε:
εγω δεν πρεπει να ξερω κανεναν με τετοια μηχανακια και να εχει κανει 80κ χλμ ...
δεν μιλαω μονο για συζυκι αλλα και για αλλες μαρκες ...

στην θεση σου δεν θα εκανα τπτ .. απλα θα το εβαζα πανω και θα αλλαζα ολα τα υγρα ...
αυτα τα προληπτικα κτλ τα φοβαμαι ... βασικα τα μαστορια φοβαμαι πιο πολυ ...
Δεν το προτηνε μαστορας, εγω το σκεφτομουν.
δηλαδη θα το επερνες? Ενοιται θα γινει ενα καλο σερβις.
Για αυτο ρωτα και ποιο πολυ κατοχους κ1-κ2 που ισως εχουν φτασει σε αυτα τα χιλιομετρα σαν παλιοτερα μιχανακια.

Chrisk6 έγραψε:
Αν ειναι καλοσυντηρημενο δεν εχουν θεμα...Τωρα πως φερεται ο καθενας ειναι αλλο πραγμα!!!
87500 κ συνεχιζουμε αγερωχοι να σπασουμε 100αρα χωρις τσιμπηματα κ μοτερ βελουδο... good 
Οταν περνεις μεταχιρισμενο μιχανακι αντε να μαθεις 2 πραγματα για αυτον που το εχει τωρα. Δεν προκιται να μαθεις για τον(ους) προηγουμενο(ους)
Κ5 εχεις, πρωτο χερι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripper
Elite gixxer
Elite gixxer
ripper


Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
Τόπος : Μαλδιβες
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 3618
Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
Και μονο με kawasaki!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΚυρ 06 Απρ 2014, 23:48

Εγω στο νιντζα εχω πανω απο 130.000 χλμ.
Εχει αρχισει να τσιμπαει λιγα λαδακια . Αλλα τιποτα το ανυσηχιτικο. Καποια στιγμη ομως πρεπει να κανω μια ανακατασκευη το μοτερ (μεταλα,ελατηρια,μπιστονια,φλατζες, ........) αν θελω να παραμεινει ζωντανο για ακομα τοσα χλμ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΔευ 07 Απρ 2014, 13:06

να τα 500σαρισεις ρε Σωτηρη. Παντως σε 2 εξουσιοδοτημενα που ρωτησα, ξεραν και αυτοι μονο 1-2 περιστατικα. Και οι 2 μου ειπαν οτι εγινε απο λιπανση.
Ο ενας ειπαι οτι γινεται στο ζεσταμα οταν το εχεις στο στα, λογο κλισης, οτι δεν λυπαινεται σωστα ο 4ρτο κυλινδρος, αλλα του ειπα οτι εγινε στον πρωτο.
Ο αλλος ειπαι λογο σταθμης λαδιου, σε στροφες(κλιση της μοτο) οτι πρεπει να ειναι παντα στο μαξ η σταθμη του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΔευ 07 Απρ 2014, 13:25

ένα κ2 που εχουμε εδώ φιλος εχει 95000 χιλιόμετρα , ο ανθρωπος το παει όπως του πρεπει , κανονικότατα (σουζες-κοντρες και τα συναφή), δεν εχει κανει τσικ , το ανοιξα για βαλβιδες στις 80000 , και το ξαναεκλεισα όπως ηταν , δεν ηθελε τιποτα  mprabo , και γενικως του βγαζω το καπελο ......στη συντηρηση του όμως ......κυριος , ετσι? νομιζω ότι αν βρεις ένα παρομοιο μηχανακι , από καλα χερια ...........εγω το κοβω να κανει καμμια 200αρια χιλιαδες χλμ χωρις κανενα πρόβλημα , ετσι χαλαρα ....... gsxr 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΔευ 07 Απρ 2014, 14:16

Τι ενοεις στην συντηρηση του κυριος; Εκτος απο σωστη προθερμανση και λαδια φιλτρο μπουζι, τι συντηρηση να του κανει (οσο αφορα μοτερ); Τα χερια ειπαμε, αντε να ξερεις τον προηγουμενο. Ποιο πριν δεν μπορεις να ξερεις.
Το καλο ειναι οτι το κ1,κ2,κ3,κ4 εχουν το ιδιο μοτερ, οποτε καλο ειναι αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΔευ 07 Απρ 2014, 14:17

Chrisk6 έγραψε:
Αν ειναι καλοσυντηρημενο δεν εχουν θεμα...Τωρα πως φερεται ο καθενας ειναι αλλο πραγμα!!!
87500 κ συνεχιζουμε αγερωχοι να σπασουμε 100αρα χωρις τσιμπηματα κ μοτερ βελουδο... good 
Οταν περνεις μεταχιρισμενο μιχανακι αντε να μαθεις 2 πραγματα για αυτον που το εχει τωρα. Δεν προκιται να μαθεις για τον(ους) προηγουμενο(ους)
Κ5 εχεις, πρωτο χερι?[/quote]

Πρωτο χερι ναι. Μεχρι κ τις 60k καθε 3000 λαδακια μετα χαλαρωσα λιγο ανα 5000-6000.  silent 
Υπομονη κ κατι θα βρεις... geia 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

χλμ για αγορα gsxr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χλμ για αγορα gsxr   χλμ για αγορα gsxr EmptyΔευ 07 Απρ 2014, 21:11

amorfotos έγραψε:
Τι ενοεις στην συντηρηση του κυριος; Εκτος απο σωστη προθερμανση και λαδια φιλτρο μπουζι, τι συντηρηση να του κανει (οσο αφορα μοτερ); Τα χερια ειπαμε, αντε να ξερεις τον προηγουμενο. Ποιο πριν δεν μπορεις να ξερεις.
Το καλο ειναι οτι το κ1,κ2,κ3,κ4 εχουν το ιδιο μοτερ, οποτε καλο ειναι αυτο.

τιποτα το ιδιαιτερο , τα λαδακια του στην ωρα τους τα φιλτρακια του κλπ ......ότι πρεπει δηλαδή να κανουμε ολοι μας (θελω να πω ότι το προσεχει ο ανθρωπος , ουτε υπερβολες ουτε ελλειψεις)......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
χλμ για αγορα gsxr
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» gsxr 600 αγορα
» αγορα gsxr
» Αγορα gsxr 600-750 k8-k9

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com