Greek GSX-R forum
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 
JIMK7
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 
nasos-v
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 
T.R.E
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 
k8 600 kk
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 
kostaskr6
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 
κολτρέϊν
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 
Leroy
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 
ripper
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_l10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_c10HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Poll_r10 

 

 HAYABUSA K3 ή GSX-R K4

Πήγαινε κάτω 
+14
Miou
Leroy
amorfotos
busa respect
kapnias
ghost
boutser
poulitzer
Chrisk6
arturo
T.R.E
giannisK6
kentaurosk8
topetwrx
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤρι 08 Απρ 2014, 09:46

Πριν πάρω την HAYABUSA πουλούσε φίλος ασημί GSX-R Κ4 ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ σε γκαράζ!!! 10000 χιλ. πραγματικά και κυριολετικά άσπαστα!!! Το έδινε 4500 και εγώ πήρα την δικιά μου 3800 με γνώμονα να μπορώ να κάνω ταξίδια πιο ξεκούραστα από ένα GSX-R, μια που η πίστα είναι σε 2η προτεραιότητα. Πλέον την δίνει 3500 ευρώ. Τα GSX-R μου αρέσουν από τα Κ7 και μετά με τη πιο λεπτή σiλουέτα τους. Το Κ5 έχει όγκο και ειδικά το τεπόζιτο λες και είναι της HAYABUSA! ΜΕΓΑΛΟ! Μάλιστα όπως έκατσα λίγο επάνω μου θύμισε λίγο την χοντρούλα με το μεγάλο τζάμι-τεπόζιτο! Ερωτήματα:

1. Που παίζουν από τιμές αυτά τα μοντέλα;

2. Τα Κ4 τι λένε από προβλήματα, στήσιμο, κινητήρα, αναρτήσεις;

3. Να το σκεφτώ για αλλαγή άραγε;;;; Υποκειμενικό το ερώτημα φυσικά.....

Δεν έχω πάρει κάποια απόφαση, απλά ανοίγω κουβέντα μπας και πειστώ.... Στο συνεργείο μου είπαν ότι θα μου λείψουν οι επιδόσεις της δικιάς μου. Τόσο πολύ;;; Οκ από ροπή σίγουρα, αλλά και από δύναμη; 164 άλογα δεν έχει με καμιά 168 κιλά βάρος; Αν ήταν Κ7 και πάνω που είναι πιο όμορφα και λεπτά θα το σκεφτόμουνα πολύ, αλλά τώρα..... Αισθητικά δεν με τρελαίνει, γιατί και αυτό μετρά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤρι 08 Απρ 2014, 11:05

Το μόνο σίγουρο είναι ότι από τα λεγόμενά σου δεν ισχύει με την καμία το " 164 άλογα δεν έχει με καμιά 168 κιλά βάρος;" (πολλά άλογα είπες και πολύ λίγα κιλά) και το "Το Κ5 έχει όγκο και ειδικά το τεπόζιτο " μάλλον εννοείς Κ4 και πίσω...
1. 3000-3500
2. Γενικά πολύ καλό σαν σύνολο και αξιόπιστο
3. Για μένα πήγαινε σε Κ5++++
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤρι 08 Απρ 2014, 12:38

kentaurosk8 έγραψε:
Το μόνο σίγουρο είναι ότι από τα λεγόμενά σου δεν ισχύει με την καμία το " 164 άλογα δεν έχει με καμιά 168 κιλά βάρος;" (πολλά άλογα είπες και πολύ λίγα κιλά) και το "Το Κ5 έχει όγκο και ειδικά το τεπόζιτο " μάλλον εννοείς Κ4 και πίσω...
1. 3000-3500
2. Γενικά πολύ καλό σαν σύνολο και αξιόπιστο
3. Για μένα πήγαινε σε Κ5++++

+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤρι 08 Απρ 2014, 13:20

Ευχαριστώ για την απάντηση. Wink  Αυτά τα στοιχεία βρήκα από το google για το Κ4. Τι άλογα-βάρος έχουν αυτά; Δεν έχω σκοπό να ψαχτώ για κάτι άλλο εκτός και να υπάρξει κάτι που θα με ταρακουνήσει. Απλά έκανα ερώτηση γιατί το συγκεκριμένο είναι περίπτωση!! Να σημειώσω ότι έχει και YOSHIMURA εξάτμιση....στην αποθήκη γιατί τελικά δεν ήθελε φασαρία.

Τα στοιχεία που βρήκα....
http://www.suzukicycles.org/GSX-R-series/GSX-R1000.shtml
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤρι 08 Απρ 2014, 13:28

Για μενα,κρατα το Busa και βελτιωσε το (φρενα,αναρτησεις,περιφερειακα).Ειναι μηχανακι που ειναι ακομα πολυ αξιομαχο παρα τα 15 χρονια του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤρι 08 Απρ 2014, 13:59

145 ρόδα στοκ πάνω κάτω και 200 κιλά περίπου χωρίς βενζίνη

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arturo
Normal gixxer
Normal gixxer
arturo


Άντρας Όνομα: : δημητρης
Τόπος : θεσνικη
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤρι 08 Απρ 2014, 15:23

για μένα πάντως που είχα κ3 ήταν το πιό τουριστικό σούπερσπορτ.έμπαινες και πίστα και έκανες και ταξίδια ακόμα και 2καβαλος.στα φρένα υστερούσε σημαντικά αλλα κατα τα άλλα πολύ τίμιο μηχανάκι.στα άλογα δέν έχει μεγάλη διαφορά απο το busa.13 άλογα στον στρόφαλο τα χωρίζουν αλλά το busa έχει περισσότερα κιλά οπότε.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤρι 08 Απρ 2014, 15:50

Οπως ειπε κ ο TRE 200 κιλα χωρις βενζινη με 150+ ροδα τα κ5-κ6 δεν ειναι καλα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤετ 09 Απρ 2014, 02:16

Ο κενταυρος δεν μου τα λεει καλα.....
Μια χαρα ειναι φιλε μου το κ4 ειναι βεβαια ενα μικρο busaki ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤετ 09 Απρ 2014, 07:33

poulitzer έγραψε:
Ο κενταυρος δεν μου τα λεει καλα.....
Μια χαρα ειναι φιλε μου το κ4 ειναι βεβαια ενα μικρο busaki ...
Να είστε καλά παιδιά για τις απαντήσεις! Wink 

poulitzer αυτή ακριβώς την αίσθηση μου έδωσε και εμένα που έκατσα επάνω του! Δεν ένοιωσα εκ πρώτης όψεως διαφορετικά από ότι με την HAYABUSA, εκτός του βάρους φυσικά. Μεγάλο τεπόζιτο, μεγάλη ζελατίνα που προσφέρει την καλύτερη προστασία μάλλον στο συγκεκριμένο είδος κατά τα λεγόμενα. Σε Κ7 που έχω κάτσει.....ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ....




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤετ 09 Απρ 2014, 09:17

φιλος μου που εχει κ3 λεει οτι δεν το αλλαζει με τιποτα οπως λεει δεν υπαρχει η θεση οδιγισης του. εμενα που το εχω παρει βολτα δεν μ΄αρεσε δεν το ενιοθα στιβαρο ουτε τα φρενα του μου αρεσαν ουτε τα αρπαγματα του. το μπουσα κανει για δυκαβαλες βολτες ειναι δικο σου και το ξερεις κιολας το κ οπως και να εχει ειναι 1000 εχει αλλες χαρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤετ 09 Απρ 2014, 10:13

εγω πριν το busa ειχα 1000 Κ2...λιγο διαφορετικο στα πλαστικα αλλα ακριβως ιδια θεση οδηγησης και αισθησης
με τα GSXR K3-K4 (εχω οδηγησει K4)...το γκαζι του φαινεται σχεδον το ιδιο με του Hayabusa λογω κιλων αλλα
ψηλα τα κυβικα μετρανε πολυ και το 1000 ψιλοκρεμαει εκει που το busa δινει ακομη...βασικα, μολις κουμπωσεις
3η με το busa αντε γεια (μεγαλη διαφορα)...η θεση οδηγησης ειναι πολυ κοντα σε αυτη του busa και ειναι το πιο
ανετο 1000 που υπαρχει αλλα σε μεγαλο ταξιδι θα σε ψιλοκουρασει σιγουρα...επειδη το συγκεκριμενο το ξερεις
οπως λες και απ' οτι εχω καταλαβει θες ενα μηχανακι που να μπαινει και πιστα με μεγαλη ανεση και οχι να στεκεται
εκει μεσα απλως με αξιοπρεπεια οπως κανει το busa, προχωρα αφοβα αν δεν εισαι ο τυπος που θα φορτωσει το
μηχανακι και θα γυρισει την ευρωπη...για ταξιδια στα πλαισια της λογικης δεν θα δεις και τρελλες διαφορες.  oooyes 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤετ 09 Απρ 2014, 10:33

poulitzer έγραψε:
Ο κενταυρος δεν μου τα λεει καλα.....
Μια χαρα ειναι φιλε μου το κ4 ειναι βεβαια ενα μικρο busaki ...

Δεν τα λέω καλά? Αν δηλαδή εσύ έπαιρνες σήμερα μηχανάκι θα έπαιρνες Κ3-4 και όχι Κ5+++ (άσε που ZX10 '08 θα έπαιρνες) οπότε μια χαρά τα λέει ο Κένταυρος SmileSmileSmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤετ 09 Απρ 2014, 18:17

1000 άτομα να ρωτήσεις 1001 απόψεις θα ακούσεις!!!

Το Κ3-κ4 είναι απο τα πιο ελαφρα μαμα gsxr1000 με 201 κιλά με γεμάτο τεπόζιτο.
Προσωπικά το γουστάρω πολύ (ιδίως με ενα Κ5 μοτέρ επάνω !!)

Αποστόλη αν σκεφτόσουνα ανάμεσα στα 2 μηχανάκια, τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.
Τωρα που έχεις το ενα, αν το βαρέθηκες και θέλεις κάτι διαφορετικό, προχώρα,δεν θα μετανιώσεις.
Το κ3 έχει πολύ χώρο, κατι σαν τη χοντρούλα σου,έχει καλή κάλυψη απο τον αέρα και απο γκάζι δέν νομίζω να σου λείψει.
Απο την άλλη όμως έχεις ένα μηχανάκι που το γουστάρεις και ζείς μαζί του, το ξέρεις και σε ξέρει.
Αν δεν το βαρέθηκες μην το χωρίσεις!!

(είδες, εγώ είμαι το 1000στο άτομο και μάζεψες 1001 απόψεις!!!) Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤετ 09 Απρ 2014, 19:37

καθε μηχανακι εχει τη χαρη του , παντως εγω το μπουσα μου δεν το αλλαζω απλα ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ !!!!!!!!! ειναι κτηνος , στριβει καλα , ταξιδευει αερα , κανει δικαβαλα , ειναι (σχετικα ) ανετο , και πανω απολα ειναι ... μυθος ... δεν ειναι τυχαιο οτι επι 15 χρονια τωρα ειναι σχετικα ιδιο και ακομη δειχνει νεοτατο ... βεβαια οπως ειπαν και τα παιδια ο καθενας εχει τις αποψεις του ... το σημαντικο ειναι να το καβαλας και να γουσταρεις .... εγω ακριβως γιαυτο (επειδη δηλαδη οσο το καβαλαω τοσο πιο πολυ το γουσταρω ) μαλλον θα ξεκαβαλησω (δηλαδη θα βγω στη συνταξη) με αυτο .... και θα το εχω εννοειτε στο σαλονι μου , να μου θυμιζει .... τις εποχες ....

Ισως βεβαια να νιωθω ετσι επειδη το εχω βελτιωσει αρκετα .... αλλα και αυτο ειναι (για μενα) μερος της σχεσης που με την βελτιωση γινεται πιο προσωπικη και μοναδικη

Αν βεβαια ειχα τη δυνατοτητα θα ηθελα να ειχα ενα δευτερο (600cc) καθαρα για πιστα και μονο.!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤετ 09 Απρ 2014, 20:30

Θα συμφωνησω με τον καπνια απο πανω για το βαρος.
Και εγω για 202 κιλα γεματο το τεποζιτο εχω διαβασει.
Τωρα αν ο τρε εχει ζυγισει καποιο και ξερει κατι παραπανω, οκ.
Μετρο συγρισης εχω μονο με χαγιαμπουσα κ9 και ολοσοσομη, οποτε δεν νομιζω να ειναι το ιδο με το παλιοτερο.
Τα σχεδον 50-60 κιλα φαινονται αρκετα με το που κατσεις πανω κιολας. Οταν ξεκινισει τα πραγματα καλυτερευουν.
Επισης ισχει η καλυψη απο το φαιρινγκ και το μεγαλο τεποζιτο.
(αυτα καθαρα απο θεμα αισθησης)
Ο καθενας εχει δικα του μετρα και σταθμα οποτε απο γκαζι περι ορεξεως....
Ισχιουν τα αδυναμα φρενα (αλλα απο οτι λενε ισχει για ολα τα σουζουκι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΤετ 09 Απρ 2014, 22:13

Για μένα αν δεν σκέφτεσαι να μπαίνεις πίστα πιο συχνά και αν γενικά δεν σε νοιάζει να πάρεις ένα πιο ss μηχανάκι, μείνε με το busa. Όχι ότι το Κ4 είναι το πιο στριφτερό μηχανάκι, αλλά καλύτερο και σε θέμα βάρους. Για την κάλυψη του αέρα θα συμφωνήσω, έχει το πλεονέκτημα σε σχέση με τα υπόλοιπα Κ 1000.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΠεμ 10 Απρ 2014, 08:36

ghost έγραψε:
εγω πριν το busa ειχα 1000 Κ2...λιγο διαφορετικο στα πλαστικα αλλα ακριβως ιδια θεση οδηγησης και αισθησης
με τα GSXR K3-K4 (εχω οδηγησει K4)...το γκαζι του φαινεται σχεδον το ιδιο με του Hayabusa λογω κιλων αλλα
ψηλα τα κυβικα μετρανε πολυ και το 1000 ψιλοκρεμαει εκει που το busa δινει ακομη...βασικα, μολις κουμπωσεις
3η με το busa αντε γεια (μεγαλη διαφορα)...η θεση οδηγησης ειναι πολυ κοντα σε αυτη του busa και ειναι το πιο
ανετο 1000 που υπαρχει αλλα σε μεγαλο ταξιδι θα σε ψιλοκουρασει σιγουρα...επειδη το συγκεκριμενο το ξερεις
οπως λες και απ' οτι εχω καταλαβει θες ενα μηχανακι που να μπαινει και πιστα με μεγαλη ανεση και οχι να στεκεται
εκει μεσα απλως με αξιοπρεπεια οπως κανει το busa, προχωρα αφοβα αν δεν εισαι ο τυπος που θα φορτωσει το
μηχανακι και θα γυρισει την ευρωπη...για ταξιδια στα πλαισια της λογικης δεν θα δεις και τρελλες διαφορες.   oooyes 

kapnias έγραψε:
1000 άτομα να ρωτήσεις 1001 απόψεις θα ακούσεις!!!

Το Κ3-κ4 είναι απο τα πιο  ελαφρα μαμα gsxr1000 με 201 κιλά με γεμάτο τεπόζιτο.
Προσωπικά το γουστάρω πολύ (ιδίως με ενα Κ5 μοτέρ επάνω !!)

Αποστόλη αν σκεφτόσουνα ανάμεσα στα 2 μηχανάκια, τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.
Τωρα που έχεις το ενα, αν το βαρέθηκες και θέλεις κάτι διαφορετικό, προχώρα,δεν θα μετανιώσεις.
Το κ3 έχει πολύ χώρο, κατι σαν τη χοντρούλα σου,έχει καλή κάλυψη απο τον αέρα και απο γκάζι δέν νομίζω να σου λείψει.
Απο την άλλη όμως έχεις ένα μηχανάκι που το γουστάρεις και ζείς μαζί του, το ξέρεις και σε ξέρει.
Αν δεν το βαρέθηκες μην το χωρίσεις!!

(είδες, εγώ είμαι το 1000στο άτομο και μάζεψες 1001 απόψεις!!!) Very Happy

Leroy έγραψε:
Για μένα αν δεν σκέφτεσαι να μπαίνεις πίστα πιο συχνά και αν γενικά δεν σε νοιάζει να πάρεις ένα πιο ss μηχανάκι, μείνε με το busa. Όχι ότι το Κ4 είναι το πιο στριφτερό μηχανάκι, αλλά καλύτερο και σε θέμα βάρους. Για την κάλυψη του αέρα θα συμφωνήσω, έχει το πλεονέκτημα σε σχέση με τα υπόλοιπα Κ 1000.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Όχι την HAYABUSA δεν την βαρέθηκα ΚΑΘΟΛΟΥ! Ανεβαίνω και φτιάχνομαι όπως θα φτιαχνόμουν σίγουρα και με ένα GSX-R. Πίστα δεν μπαίνω συχνά. Προς το παρόν 1-2 φορές Σέρρες το χρόνο και πολύ μου είναι. Τα ταξίδια τα θέλω, οπότε η σχετική άνεση είναι απαραίτητη. Εκεί που με κουράζει είναι οι κλειστές διαδρομές που δεν είναι στο στοιχείο της και μάλλον δείχνει και το βάρος της. Αλλά η κούραση αυτή είναι γλυκιά και μου θυμίζει πόσο ωραία πέρασα στην κάθε βόλτα μαζί της!

Η σκέψη ξεκίνησε γιατί το συγκεκριμένο GSX-R είναι φίλου, το ξέρω όπως και την μηχανή μου, έχει ΜΟΝΟ 10000 χιλ. ΑΖΟΡΙΣΤΑ (η δικιά μου έχει 46000 χιλ. που δεν είναι πολλά όμως) και ανήκει στην πιο σπορ κατηγορία με όλα τα πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα. Ο φίλος και μηχανικός μου που έχει και εκείνος HAYABUSA δεν τρελαίνεται για το Κ4, μια που το θεωρεί από τα πιο αργά GSX-R, αλλά μου έχει πει ότι με ένα GSX-R σε σχέση με την HAYABUSA είναι σαν να κλέβεις εκκλησία! Τόσο καλά στρίβουν λέει και αυτό μου έβαλε ιδέες όσο να'ναι!

Μάλλον όμως θα μείνω στην αρχική μου σκέψη και δεν θα κάνω αλλαγή, μια που ήθελα και θέλω κάτι ΠΟΛΥ γρήγορο σε ταξίδι, με σχετική άνεση-προστασία αέρα και που να μπορώ να έχω κάποιες φορές σε εκδρομές την γυναίκα μου ή την κόρη μου (13 χρονών), η οποία έχει ξετρελαθεί και είναι αυτή που κάθεται πιο συχνά πίσω χωρίς να κουράζεται ΠΟΤΕ μετά από μεγάλες βόλτες!! Της έχω τάξει Ευρώπη με κάποιες προϋποθέσεις, αλλά.....





ΥΓ. Μια που ανέφερα και την γυναίκα μου, μάλλον είναι από τις λίγες μάνες που κατά καιρούς με παρακαλά να πάρω και την κόρη μου μαζί για να χαρεί!! Τόση εμπιστοσύνη με έχει!!!Rolling Eyes  Να ανησυχώ;;; Laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΠεμ 10 Απρ 2014, 15:32

κατσε στα αυγα σου αποστοληηηηη
κρατα την χοντρουλα και ασε το Κ ... η γυναικα σου δεν θα εκτιμησει καθολου την σελα μολις ανεβει πανω για να την πας βολτα . η κορη σου απο την αλλη δεν θα εχει κανενα προβλημα . ειδικα αμα την κανεις και μια ψιλη λαμπαδα ...  souza 


 fafoutis fafoutis fafoutis 



αυτο το θεματακι που εχεις με τα κλειστα κομματια αμα βγαζεις 2 κλικ συμπιεση απο μπροστα θα βελτιωθει . μολις βγεις απο το κλειστο τα ξαναβαζεις .

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΠαρ 11 Απρ 2014, 10:43

Για αυτό το έθεσα το θέμα, για να πείτε την γνώμη σας οι πιο γνωμικοί από εμένα και να μου φύγουν οι ιδέες, πράγμα που το καταφέρατε Αλέξανδρε!!!! Laughing 

Θα το δοκιμάσω αυτό που λες με την συμπίσεση στα κλειστά κομμάτια. Γιατί συμβαίνει αυτό όμως;;; Έτσι για να μαθαίνουμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΣαβ 12 Απρ 2014, 05:02

φιλος , κατ αρχην καλημέρα .......για αυτή την χρηση που περιγραφεις , κρατα τη χοντρη κι ασε σε πιτσιρικάδες τα Κ ............εξηγούμαι , εγραψα 65000 χλμ με 14αρι , ζοριστηκα σε καποια φαση , το κανω αλλαγη με κ7 και λεφτα , και ενώ στην αρχη επαθα πλακα ακριβως με αυτό που λες , τη διαφορα βαρους , όταν το δουλεψα σε ψιλοταξιδι ,( όχι τιποτα 900-1000 χλμ τη μερα που εγραφα με το άλλο ), καταλαβα ΚΑΛΑ ότι δεν εχει καμια σχεση το ss με τις χοντρες ........ξεπερναω το γκαζι , τη μαρκα , και εστιαζω στη χρηση και την ανεση ..........δεν σου ειπα το καλυτερο ....το εδωσα , και ξαναπηρα ιδιο 14αρι παλι , νομιζω ότι δεν χρειαζεται να πουμε τιποτε άλλο....... kapelo 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΣαβ 12 Απρ 2014, 15:00

kostasva έγραψε:
φιλος , κατ αρχην καλημέρα .......για αυτή την χρηση που περιγραφεις , κρατα τη χοντρη κι ασε σε πιτσιρικάδες τα Κ ............εξηγούμαι , εγραψα 65000 χλμ με 14αρι , ζοριστηκα σε καποια φαση , το κανω αλλαγη με κ7 και λεφτα , και ενώ στην αρχη επαθα πλακα ακριβως με αυτό που λες , τη διαφορα βαρους , όταν το δουλεψα σε ψιλοταξιδι ,( όχι τιποτα 900-1000 χλμ τη μερα που εγραφα με το άλλο ), καταλαβα ΚΑΛΑ ότι δεν εχει καμια σχεση το ss με τις χοντρες ........ξεπερναω το γκαζι , τη μαρκα , και εστιαζω στη χρηση και την ανεση ..........δεν σου ειπα το καλυτερο ....το εδωσα , και ξαναπηρα ιδιο 14αρι παλι , νομιζω ότι δεν χρειαζεται να πουμε τιποτε άλλο....... kapelo 

Με πείσατε παιδιά!! Κρατώ την χοντρούλα μου!! Το 14άρι πρέπει να είναι πιο άνετο στο ταξίδι από την ΗΑΥΑBUSA νομίζω. Έτσι δεν είναι;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΣαβ 12 Απρ 2014, 22:58

ετσι , ακριβως , το 14αρι δεν παιζεται σε ταξιδι , φρενα ,ανεση ,και να σου πω και κατι , μια χαρα στριβει κιολας ...........να ειχε την ευστροφια του busa όμως.......... fovero 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsx600Rnikos
Normal gixxer
Normal gixxer
gsx600Rnikos


Άντρας Τόπος : cyprus
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 228
Αγωνιζόμενος : ΛΕΜΕΣΟΣ-ΑΓΡΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2011

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014, 13:50

για τους περισσοτερους μεσους οδιγους ητε παρεις κ4 ητε κ14 το ιδιο θα πιγενεις σε στριβην απλα ιπαρχουν καλιτερα φρενα αναρτισεις κτλ. στα πιο νεα μοντελα! παντος ο μηχανικος σου πρεπει να ειναι σαν ροσσι για να λεει ειναι αργο το κ4
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HAYABUSA K3 ή GSX-R K4   HAYABUSA K3 ή GSX-R K4 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014, 14:59

Δεν ειπε οτι ειναι αργο σαν μηχανη αλλα οτι ειναι πιο αργο σε σχεση με τα μεταγενεστερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
HAYABUSA K3 ή GSX-R K4
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» help για hayabusa
» Hayabusa gen 3
» Hayabusa Gen1 K7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com