Greek GSX-R forum
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 
JIMK7
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 
nasos-v
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 
T.R.E
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 
k8 600 kk
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 
kostaskr6
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 
κολτρέϊν
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 
Leroy
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 
ripper
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_l10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_c10c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Poll_r10 

 

 c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι

Πήγαινε κάτω 
+5
2wheels
boutser
T.R.E
GIXXERAKIAS
panosk8
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤρι 15 Απρ 2014, 01:35

εχω το εξης προβλημα.

το μηχανακι δεν κραταει σταθερο ρελαντι,κ μου πεταει F1 και  C34 μετα απο λιγα δευτερολεπτα...
στο μανουαλ λεει οτι ειναι ο πανω ψεκασμος του 3ου κυλινδρου.
υποπτευομαι το μπαζζαζ μιας κ περισυ μου εκανε κατι παρομοια κολπα.
δεν αντεχω ξανα ομως να το λυσω εχω κουραστει ,ασε που μπορει να μην ειναι αυτο.

το απογευμα που δοκιμασα να το βγαλω δοκιμη δεν επαιρνε καθολου μπρος.
μετα απο προσπαθεια πηρε,αλλα φαινεται οτι δεν πηγαινει καλα.
δεν ξερω αν ειναι σχετικο ομως οταν βαζω νεκρα ενω τσουλαω,δεν μου βγαζει το 0 ουτε το πρασινο λαμπακι
παρα μονο αμα σταματησω κ ανοιξω το σταντ.

ξερει κανεις τι μπορει να ειναι ? γιατι εγω το μονο που σκεφτομαι ειναι να παω να το βαλω φωτια fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤρι 15 Απρ 2014, 09:13

Μήπως όπως έβαζες το bazzaz δεν είχες κουμπώσει καλά το γεφύρωμα στο μπέκ στον τρίτο κύλινδρο?Για τσέκαρε το μήπως το γεφύρωμα η στο μπέκ έχει ξεκουμπώσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤρι 15 Απρ 2014, 09:52

panosk8 έγραψε:
εχω το εξης προβλημα.

το μηχανακι δεν κραταει σταθερο ρελαντι,κ μου πεταει F1 και  C34 μετα απο λιγα δευτερολεπτα...
στο μανουαλ λεει οτι ειναι ο πανω ψεκασμος του 3ου κυλινδρου.
υποπτευομαι το μπαζζαζ μιας κ περισυ μου εκανε κατι παρομοια κολπα.
δεν αντεχω ξανα ομως να το λυσω εχω κουραστει ,ασε που μπορει να μην ειναι αυτο.

το απογευμα που δοκιμασα να το βγαλω δοκιμη δεν επαιρνε καθολου μπρος.
μετα απο προσπαθεια πηρε,αλλα φαινεται οτι δεν πηγαινει καλα.
δεν ξερω αν ειναι σχετικο ομως οταν βαζω νεκρα ενω τσουλαω,δεν μου βγαζει το 0 ουτε το πρασινο λαμπακι
παρα μονο αμα σταματησω κ ανοιξω το σταντ.

ξερει κανεις τι μπορει να ειναι ? γιατι εγω το μονο που σκεφτομαι ειναι να παω να το βαλω φωτια fafoutis fafoutis


Πάνο τα πάνω μπεκ δεν παίζουν ρόλο στο ρελαντί,αρχίζουν και ψεκάζουν απ'τις 6-7.000 στροφές και πάνω. Το πρόβλημα στο ρελαντί που έχεις είναι κατά 99% από χαλασμένη βαλβίδα σταντ.

Δοκίμασε να την γεφυρώσεις με ένα απλό σύρμα και δες αν στρώσει. Το νου σου όμως μην ξεκινήσεις με το στάντ κάτω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤρι 15 Απρ 2014, 18:08

νικο σου βγαζω το καπελο φιλε  kapelo  kapelo
ηταν η βαλβιδα του σταντ. τη γεφυρωσα κ δεν ξαναναψε το F1.
κ στο ρελαντι αμα ζεσταθει,το κραταει πολυ καλα πλεον.

 eeeeooo eeeeooo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤρι 15 Απρ 2014, 18:34

panosk8 έγραψε:
νικο σου βγαζω το καπελο φιλε  kapelo  kapelo
ηταν η βαλβιδα του σταντ. τη γεφυρωσα κ δεν ξαναναψε το F1.
κ στο ρελαντι αμα ζεσταθει,το κραταει πολυ καλα πλεον.

 eeeeooo eeeeooo


Ωραία τώρα κάντην μου δώρο να την χρησιμοποιήσω για σίφτερ  fafoutis fafoutis 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤρι 15 Απρ 2014, 20:04

ανετα Wink θα την ξυλωσω κ θα στη στειλω αν τη θελεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤρι 15 Απρ 2014, 20:14

panosk8 έγραψε:
ανετα Winkθα την ξυλωσω κ θα στη στειλω αν τη θελεις


Εννοείται δεν κάνω πλάκα  Very Happy Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤετ 16 Απρ 2014, 13:09

τι θα κανουμε με αυτον τον τρε ρε παιδια ριχνει ταρο και πασιεντσες πος τα βρισκει τα προβλιματα τοσο ευκολα . και το δικο μου προβλιμα με το stva μονο αυτος το σκευτκε  respekt 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2wheels
Normal gixxer
Normal gixxer
2wheels


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 161
Αγωνιζόμενος : Non
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2012

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤετ 16 Απρ 2014, 13:18

Που έχει ρε παίδες το κουμπι το like να το πατήσω????
Ωραίος TRE!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤετ 16 Απρ 2014, 14:12

Δεν είναι μαγικά απλά έχοντας GSXR 1000 απ'το 2005 ( ουουου πέρασαν σχεδόν 10 χρόνια) έχω αντιμετωπίσει όλα τα προβλήματα που μπορεί να βγάλει ένα GSXR πριν από σας,για σας  fafoutis fafoutis 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤετ 16 Απρ 2014, 15:13

αυτο σαν προεκλογικο σποτ ακουγεται ενοψη εκλογων  lol! lol! lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤετ 16 Απρ 2014, 15:39

boutser έγραψε:
αυτο σαν προεκλογικο σποτ ακουγεται ενοψη εκλογων  lol! lol! lol! 


 oooyes oooyes oooyes 
ναι τον παμε για προεδρο του φορουμ στην θεση του τωρινου προεδρου ...  fafoutis fafoutis 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diam
Adv. gixxer
Adv. gixxer
diam


Όνομα: : Διαμαντής
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Hμερομηνία εγγραφής : 05/10/2012

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤετ 16 Απρ 2014, 17:28

lol! lol! lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koliolios
Normal gixxer
Normal gixxer
Koliolios


Άντρας Όνομα: : Koliolios
Τόπος : Πόρτο Ράφτη/Σαντορίνη
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 123
Hμερομηνία εγγραφής : 06/11/2011

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤρι 04 Νοε 2014, 19:26

πριν μια εβδομαδα πηρα το μηχανακι απο τον σφακιανακη στην συγγρου το ειχα παει για το 24αρι σερβισ!απο πριν να το παω για το σερβισ κατι δεν μου πηγεινε καλα με το ρελαντι κατι ψιλο αρυθμιεσ στο ρελαντι κατι σαν να δουλευει τρικιλινδρο καμια φορα σκασιματα και φλογεσ πολλεσ ενασ χαμοσ!παω να το παρω απο το σερβισ και μου λενε ολα καλα τωρα (π@π@ρια) σημερα λοιπον το πηγα σε ενα τοπικο συνεργειο εδω μαρκοπουλο και το ο μαστορας μου ειπε για βαλβιδα ρελαντι διαβαζοντασ μεσα στο φορουμ παρατηρησα αυτο που γραφει και ο πανος (panok8) πανω πανω για την νεκρα και το πρασινο λαμπακι που δεν αναβει αν δεν σταματισω τελειως καμια φορα για αυτο και εγραψα σε αυτο το ποστ!  καμια γνωμη να ειναι οντως μονο βαλβιδα ρελαντι αραγε?
α ξεχασα λαμπακι η f1 δεν εχει αναψει τιποτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
platonas
Adv. gixxer
Adv. gixxer
platonas


Άντρας Όνομα: : Πλάτωνας
Τόπος : Νίκαια
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 596
Αγωνιζόμενος : Στο ενσημο...
Hμερομηνία εγγραφής : 15/07/2009

c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι   c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι EmptyΤετ 05 Νοε 2014, 20:50

αυτο με την νεκρα μου το εκανε κ εμενα...στην αρχη ηταν σαν να εχει lag η οθονη που δειχνει ταχυτητες....μετα μερικες φορες μου εδειχνε μια πανω η μια κατω (στην επομενη αλλαγη εστρωνε) και στο τελος προστεθηκε το να μην αναβει λαμπακι νεκρας.

Αν ανοιγα τερμα το σταντ κ το εκλεινα αναβε (εννοειτε ειχα νεκρα μεσα).Το πηγα 1 μηνα πριν τελειωσει η εγγυηση , μου αλλαξανε τον αισθητηρα ταχυτητων (gps) και ολα οκ απο τοτε.

Μηπως το ενα προβλημα που εχεις , δεν σχετιζεται με το αλλο και εχεις απλα 2 θεματα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
c34 προβλημα και αρυθμιες ρελαντι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρόβλημα με Ρελαντί...
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΡΕΛΑΝΤΙ
» αρυθμιες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com