Greek GSX-R forum
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 
JIMK7
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 
nasos-v
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 
T.R.E
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 
k8 600 kk
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 
kostaskr6
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 
κολτρέϊν
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 
Leroy
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 
ripper
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_l10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_c10Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Poll_r10 

 

 Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα

Πήγαινε κάτω 
+7
Aristosk8
ΓρηγόρηςΚ2
FLASKAS
JIMK7
giannisK6
Miou
RIGO
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΔευ 12 Μάης 2014, 17:01

Υστερα απο ηλεκτροστατικη βαφη στις ζαντες παρατηρειται φραναρισμα στον μπροστινο τροχο.
Δευτερη επισκεψη στο βουλκανιζατερ οπου εγινε η διαδικασια και μου ελυσε τον αξονα κατι ρεγουλαρισε και μου ειπε οτι χρειαζεται ροποκλειδο για να γινει ακριβως. Στην αρχη ηταν καλυτερα ομως με μερικα φρεναρισματα παλι τα ιδια (σε διαστημα μιση ωρα χρησης).
Σημερα πηγα στην suzuki και μου ειπε οτι μαλλον βρισκει καποιο απο τα τακακια λογο της βαφης ( +_ καποιο χιλιοστο ) αλλα θελει λυσιμο και βλεπουμε. Το ξυσιμο απο οτι μου ειπαν εκει που παταει η δισκοπλακα εχει γινει σωστα αλλα θελει μετρημα.
Ξανα στο βουλκανιζατερ και του λεω οτι το εφερα αριστο και τωρα εχει θεμα σοβαρο.
Προφανως εμεινε εκει η μηχανη για να το φτιαξει.
Γνωμες αποψεις ή τι πρεπει να προσεξω οταν μου πει οτι ειναι ετοιμο αν το καταφερει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΔευ 12 Μάης 2014, 17:17

καλα τωρα συγνωμη πηγες στο λαστιχαδικο και σου ειπε οτι χρειαζεται ροποκλειδο για να σφιξει σωστα τον αξονα και αυτος δεν εχει ροποκλειδο ??? και τι σκατα εχει ??
και γιατι ανελαβε να κανει την δουλεια αμα δεν εχει τα σωστα εργαλεια ??

εαν εκει που παταει η δισκοπλακα ειναι σωστα ξυμενο
μαλλον δεν επαναφερουν τα εμβολα στις δαγκανες σου . ισως να εχει πιασει μακα .
κανονικα θελουν και αυτα το καθαρισμα τους και μετα το λαδακι τους

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΔευ 12 Μάης 2014, 18:18

Ειναι και επωνυμος ο λαστιχας αλεξανδρε. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι παω για τριτη φορα και δεν ξερω τι δουλεια θα κανει. Υπαρχει κατι που μπορω να δω εκτο1ς απο το οτι θα τσουλαει κανονικα?
Με τα φρενα λες να γινει καμια παπαρια?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΔευ 12 Μάης 2014, 19:26

κανε για αρχη,οπως σου ειπε ο Αλεξ,ενα καθαρισμα στα εμβολα και βλεπεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΔευ 12 Μάης 2014, 19:35

καλα για το ροποκλειδο το αφηνω ασχολιαστο  Rolling Eyes 

1) Βγαλε τις δαγκανες να δεις αν φρακαρει ακομα ο τροχος αν δεν

2) καθαρισε τα εμβολα  file 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα 10p7ousΗλεκτοστατικη βαφη προβλημα Icnsl4Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα 2dhxn3kΗλεκτοστατικη βαφη προβλημα 2lbdx0jΗλεκτοστατικη βαφη προβλημα 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΔευ 12 Μάης 2014, 20:20

Το εχω αφησει στο λαστιχα παιδια και ειπε οτι μεχρι τις 11:30 θα με ενημερωσει. Θα σας κρατησω ενημερους. Η γνωμη μου ειναι οτι εφοσον το φτιαξει να παω να το δουν και απο την suzuki.
Ευχαριστω παντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΔευ 12 Μάης 2014, 20:37

Ξεχασα να γραψω οτι θελει μια διαδικασια οταν βαζεις τον εμπρος τροχο, φανταζομαι οτι το ξερουν εκει που στον περασαν  Rolling Eyes αλλα αν κρινω οταν σου λενε οτι θελει ροποκλειδο  Laughing μαλλον δεν ξερουν τιποτα  Rolling Eyes

η διαδικασια ειναι η εξης  Very Happy

1) σφιγγεις την 21 η την 22  βιδα  δεν θυμαμαι ακριβος το νουμερο του κλειδιου  tongue ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 22

2) μετα σφιγγεις τις 10ρες βιδες απο τη δεξια μπουκαλα και

3) αφου το σουσταρεις μερικες φορες για να ερθουν στα ισια τους οι μπουκαλες με τον αξονα τοτε φγιγγεις και τις αλλες δυο 10ρες βιδες απο την αριστερη μπουκαλα

4) αν δεν κανεις αυτη τη διαδικασια θα εχεις 2 προβληματα, δεν θα δουλευουν σωστα οι μπουκαλες και θα φας τις τσιμουχες και θα σου φρακαρει ο τροχος  ssss

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα 10p7ousΗλεκτοστατικη βαφη προβλημα Icnsl4Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα 2dhxn3kΗλεκτοστατικη βαφη προβλημα 2lbdx0jΗλεκτοστατικη βαφη προβλημα 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΔευ 12 Μάης 2014, 21:11

Αυτα ακουγονται βασικα πραγματα. Εγω δεν τα γνωριζω. Υποτιθεται οτι εχει φτιαξει ενα καρο gsxr. Τι να πω. Θα δειξει αυριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΤρι 13 Μάης 2014, 10:42

ειναι στανταρ η διαδικασια που βαζεις τον μπροστα τροχο . εαν τοε χει κανει μερικες φορες θα ξερει τον σωστο τροπο ... ειναι αυτος που γραφει μεσα το μανουαλ και γραφεικαι απο πανω ο δημητρης .

ειναι ελεινος ο λαστιχας εαν δεν εχει ροποκλειδο . εδω εχω εγω που δεν ειναι καν η δουλεια μου ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FLASKAS
Normal gixxer
Normal gixxer
FLASKAS


Άντρας Τόπος : λεωνιδιο αρκαδιας
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Αγωνιζόμενος : στο Λ.Τ.Τ
Hμερομηνία εγγραφής : 14/10/2013

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΤρι 13 Μάης 2014, 10:48

βρίσκει το τακάκι λόγο της βαφής ??????  Shocked  πως γκενεν αυτο ???

adit τα ρολεμαν τα έβγαλες πριν βάψεις τη ζάντα η στα έβαψαν μαζί  Rolling Eyes 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.sitarimeli.4ty.gr/
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΤρι 13 Μάης 2014, 11:03

Τα εχει βγαλει ρουλεμαν και ειναι καινουργια μου ειπε. Η μηχανη εχει 9500χλμ.
Υποτιθεται οτι εχει φτιαξει πολλα gsxr. Να μην ξερει να δενει ειναι περιεργο.
Πριν απο εμενα εφτιαχνε ενα Κ9 επετιακο. Δεν θελω να γραψω την επωνυμια του λαστιχα για ευνοιτους λογους. Μολις ξεμπερδεψω θα σας ενημερωσω ομως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓρηγόρηςΚ2
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΓρηγόρηςΚ2


Άντρας Όνομα: : ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2012

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΤρι 13 Μάης 2014, 12:58

Ζητα του τα παλια και ασε τι λεει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΤρι 13 Μάης 2014, 13:02

Δεν τα αλλαξε τα δικα μου ηταν καινουργια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΤρι 13 Μάης 2014, 13:48

RIGO έγραψε:
Δεν θελω να γραψω την επωνυμια του λαστιχα για ευνοιτους λογους. Μολις ξεμπερδεψω θα σας ενημερωσω ομως.

ποιοι είναι οι ευνόητοι λόγοι??
για να πάω και γω σήμερα ''αδιάβαστος'' στον ίδιο επαγγελματία, γνωστό λαστιχά, χωρίς ροποκλειδο και να δεχτώ τις πίπες που λέει στον καθένα?
Τέλος πάντων... θα έχεις τους λόγους σου. Καλά ξεμπερδέματα. Ελπίζω η βαφή τουλάχιστον να άξιζε τον κόπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΠεμ 15 Μάης 2014, 21:57

Πιστεύω ότι όλα καλά. Το πρόβλημα ήταν ( από τα λεγόμενά του) στα έμβολα. Δεν είχαν πατήσει σωστά με αποτέλεσμα να βρίσκει. Το πήγα και μία βόλτα στην suzuki και μου είπαν ότι σε σχέση με την πρώτη φορά είναι η μέρα με την νύχτα. Δεν είδαν κάτι περίεργο αλλά δεν μπορούν να πουν και κάτι με σιγουριά γιατί πρέπει να βγάλουν την ρόδα ( ραντεβού χαιρετίσματα στους δικούς μας).
Του έχω κάνει κάποια χιλιομετράκια δύο μέρες και δεν βλέπω κάτι περίεργο ούτε ακούω κάτι (μέχρι στιγμής).
Όσο για τον λαστιχά είναι ο Μπιλίρης. Η βαφή είναι αρκετά καλή σε σχέση με κάποιες άλλες βαφές που έχω δεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΠαρ 16 Μάης 2014, 01:14

Δεν θέλω να σχολιάσω για τον εν λόγο.... Ειναι στο πολυγωνο;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΠαρ 16 Μάης 2014, 09:14

Είναι αλυσίδα από οτι καταλαβαίνω. Εγώ πήγα στο περιστέρι (Κωνσταντινουπολεως)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΠαρ 16 Μάης 2014, 09:57

Εγω παντως απο το πολυγωνο δεν εχω και τις καλύτερες εντυπώσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΠαρ 16 Μάης 2014, 11:59

τελος καλο ολα καλα παλι καλα να λες π το πηρες χαμπαρι κ δεν επαθες τπτ το χειροτερο!!!
ποτε ξανα σε αυτον απλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΤετ 21 Μάης 2014, 00:07

Παρατήρησα σήμερα ότι η πίσω δισκόπλακα είχε πολύ μεγαλύτερη θερμοκρασία από τις μπροστινές ύστερα από μικρή βόλτα σχεδόν διπλάσια. Για να πω την αλήθεια δεν τις έχω ξαναπιάσει αλλά μετά την μαλακία με το φρενάρισμα όλο κάτι κοιτάω γιατί εχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΤετ 21 Μάης 2014, 00:47

Κανε οτι εκανες για τον μπροστινό τροχό. Βαλε το μηχανακι σου σε σταντ και δες αν κολλάει ο πισω τροχός.
Αν οχι απλα πατας πισω φρενο ενω κινησε χωρίς να το καταλαβαίνεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΤετ 21 Μάης 2014, 07:34

Απο τον συγκεκριμενο εχω ασχημη εμπειρια στο αμαξι...

Εβαψα τις ζαντες και αφου με ξεχασαν ενω επρεπε να γυρισω επαρχια μου τις εβαψαν μονο μπροστα στα μπρατσα-στεφανι (απο μεσα καθολου)...και αλλη αποχρωση απο αυτη που ηθελα...

το παιρνω να φυγω και απο ζυγοσταθμιση αστα χεστα...ξαναπληρωσα οταν εφτασα στην επαρχια...στον ενα χρονο ειχε ξεφλουδισει σε μερικα σημεια απο πετραδακια (οχι απο χημικα...) και αφου ξαναπηγα μου ειπε τις διορθωνω αμα θες με 200 ευρω...ΑΧΑΧΑΧΑ. Στα @@ τους δηλαδη...εκαναν οτι εκαναν και ουτε καν μια εκπτωση για να με κρατησουν πελατη τους...

Σηκωθηκα και εφυγα και πηγα Πεττα. Αφου 200 ευρω θελεις οπου και αν πας και για τις 5....

Αν ετσι εχουν μαθει να δουλευουν...τι να πω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
breakdancer
Normal gixxer
Normal gixxer
breakdancer


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 61
Hμερομηνία εγγραφής : 06/02/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΠεμ 22 Μάης 2014, 18:44

RIGO έγραψε:
Παρατήρησα σήμερα ότι η πίσω δισκόπλακα είχε πολύ μεγαλύτερη θερμοκρασία από τις μπροστινές ύστερα από μικρή βόλτα σχεδόν διπλάσια. Για να πω την αλήθεια δεν τις έχω ξαναπιάσει αλλά μετά την μαλακία με το φρενάρισμα όλο κάτι κοιτάω γιατί εχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά.

Το ιδιο ειχα παρατηρησει τυχαια και εγω στο πισω δισκοφρενο πριν 1.5 μηνα και ειχα αγχωθει.
Δεν εχω βαψει ζαντες. Μην πολυλογω εγινε και καθαρισμος στα εμβολακια αλλα δεν αλλαξε κατι.
Δεν παταω καταλαθος το πισω φρενο.
Ο μηχανικος ειπε οτι η πισω δισκοπλακα ζεσταινεται πιο εντονα απο την μπροστινη γενικα.
Δεν το πολυ πιστεψα μεχρι που στο scooter που εχω διαπιστωσα οτι οντως η πισω δισκοπλακα ηταν υπερβολικα πιο ζεστη απο την μπροστινη.
Γιατι γινεται αυτο ας μας πει καποιος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΠεμ 22 Μάης 2014, 19:33

Πολυ απλα γιατι την πισω δεν την χτυπαει ο αερας το ιδιο οπως τις εμπρος  file 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα 10p7ousΗλεκτοστατικη βαφη προβλημα Icnsl4Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα 2dhxn3kΗλεκτοστατικη βαφη προβλημα 2lbdx0jΗλεκτοστατικη βαφη προβλημα 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
breakdancer
Normal gixxer
Normal gixxer
breakdancer


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 61
Hμερομηνία εγγραφής : 06/02/2014

Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα   Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα EmptyΠεμ 22 Μάης 2014, 19:42

JIMK7 έγραψε:
Πολυ απλα γιατι την πισω δεν την χτυπαει ο αερας το ιδιο οπως τις εμπρος  file 

Εισαι ωραιος!!!   cheers good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ηλεκτοστατικη βαφη προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» βαφη φαιρινγκ
» ηλεκτροστατικη βαφη!!!!!!!!
» Υπερυψηλής ποιότητας βαφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com