Greek GSX-R forum
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 
JIMK7
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 
nasos-v
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 
T.R.E
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 
k8 600 kk
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 
kostaskr6
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 
κολτρέϊν
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 
Leroy
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 
ripper
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_l10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_c10TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Poll_r10 

 

 TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ

Πήγαινε κάτω 
+3
ripper
[alex]
RIGO
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΤετ 03 Σεπ 2014, 18:04

Καλησπερα. Προκειται να κανω καποια ταξιδια σαββατοκυριακα και εχω θεμα με την μεταφορα μιας αλλαξιας, καμιας πετσετας κτλπ.
Καμια γνωμη ή αν εχει δοκιμασει καποιος κανενα tank bag.
Οσα δοκμασα μεχρι στιγμης δεν μου κολανε καλα και το χρειαζομαι αμεσα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΤετ 03 Σεπ 2014, 18:37

Εγώ είχα πάρει ένα παρόμοιο με αυτό http://lbm-shop.de/shop/IXS-Tankbag-Sursee_2 πριν 3 χρόνια αλλά με μαγνήτες που πιάνουν μόνο οι 2 από τους 4, αλλά δεν πάει πουθενά (εντάξει όταν έπεσα, έφυγε).

Αλλά πλέον το δένω με διχτάκι για τα κράνη στην πίσω σέλα και όχι μόνο δεν πάει πουθενά, αλλά δεν ενοχλεί και στην οδήγηση καθόλου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΤετ 03 Σεπ 2014, 18:42

Το προβλημα ειναι οτι δεν πιανουν οι 2 μαγνητες σε ολα οσα εχω δοκιμασει. Να παρω την βαση την βιδωτη δεν γουσταρω καθολου βεβαια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΤετ 03 Σεπ 2014, 18:51

Το μπροστινό κομμάτι πλαστικού στο ντεπόζιτο δε σου δημιουργεί το πρόβλημα; Και με τους 2 μαγνήτες μόνο έχω κάνει χιλιάδες km χωρίς πρόβλημα σταθερότητας και έχω βαρέσει και διακοσάρες.

Αν η πίσω σέλα είναι ελεύθερη από μπαγκάζια και επιβάτη, δέσ' το εκεί. Είναι πολύ καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RIGO
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : MARRIED
Hμερομηνία εγγραφής : 01/03/2014

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΤετ 03 Σεπ 2014, 19:09

Δεν θα σηκωνεται απο τον αερα δηλαδη;
Εχω δει το givi xs311 που μου εκανε καπως περισοτερο και εχει και ενα υμαντα extra που δενει μπροστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΤετ 03 Σεπ 2014, 19:19

Ποτέ δε σηκώθηκε από τον αέρα. Υποθέτω λόγω των εκτεταμένων fairings στα ss δε φτάνει δυνατός αέρας εκεί πέρα. Σε άλλα μηχανάκια υπάρχει θέμα με τον αέρα και το έχω διαπιστώσει και μόνος μου.

Και το δικό μου έχει ιμάντα, μια φορά τον έβαλα μόνο και τον κατήργησα, γιατί είχε μανούρα για να βάλω βενζίνη μετά.

Επίσης, στο δικό μου που ανοίγει ο πάτος του και μεγαλώνει αρκετά, όταν ανοίγει τέρμα δε βλέπω ούτε τα όργανα. Γι' αυτό και πήγε στην πίσω σέλα. Έτσι μπορείς να στρίβεις και σαν άνθρωπος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripper
Elite gixxer
Elite gixxer
ripper


Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
Τόπος : Μαλδιβες
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 3618
Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
Και μονο με kawasaki!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΤετ 03 Σεπ 2014, 23:47

Εγω ειχα παρει πριν καμια πενταετια ενα μαγνητικο τανκ μπαγκ απο τα λιντλ 15 ευρο. Εχει τοσο δυνατους μαγνητες που κολλαει ακομα και πανω απο το μπαγκστερ που εχω. Ειναι μαρκα "με καψες" αλλα σε συγκριση με αλλα απο γνωστες μαρκες εχει πιο δυνατους μαγνητες και πιο γερο υλικο.
Κανε μια γυρα στα μαγαζια,δοκιμασε τα πανω στο μηχανακι σου να δεις πως καθεται η καθε μαρκα και μετα αποφασιζεις.
Το δικο μου το πηρα γιατι το ιδιο ειχε παρει ενας φιλος ενα μηνα πριν απο εμενα και το εβαζε και αυτος πανω απο το μπαγκστερ οποτε ηταν τσεκαρισμενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΠεμ 04 Σεπ 2014, 10:26

αν δεν θελεις να εχεις μια τσαντα στην πλατη σου την βαζεις πανω στο ντεποζιτο με τα πραγματα μεσα .

τουλαχιστον ετσι κανω εγω χρονια  και ποτε μου δεν ειχα κανενα προβλημα .

οπως βαζεις ενα τανκβαγκ ετσι ακριβως βαζω και την τσαντα . χωρις μαγνητες ,χωρις ιμαντες , χωρις τπτ . μονο με το βαρος απο τα πραγματα και εσενα απο πανω της δεν θα παει πουθενα .


φαντασου οτι εχω και bagster και το δικο του tankbag και δεν βαζω το tank bag αλλα κανω ετσι οπως γραφω

εαν παραυτα φοβασαι μην φυγει μπορεις να της βαλεις και ενα δυχτακι απο πανω .( αλλα πραγματικα δεν εχει κανενα θεμα)

η αλλη λυση ειναι να δενεις με ενα δυχτακι στην πισω σελα την τσαντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
totoulis
Adv. gixxer
Adv. gixxer
totoulis


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : πειραιας
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 724
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΠεμ 04 Σεπ 2014, 11:42

εγω εχω ενα τσαντακι της bagster και κολανε στο ντεποζιτο και οι τεσσερις μαγνητες στο τσακ βεβαια.......χωραει αρκετα πραγματα μεσα σκεψου οτι σε καθιμερινη μου χρηση ειναι 2 κιλα περιπου.δεν παει που8ενα και δεν εχει κουνηθει ποτε απο το ντεποζιτο με οσα και να γραφει το κοντερ.βαζεις οτι μπορεις μεσα και απο πανω με ενα δυχτακι πιανεις και μια πετσετα και ειναι ολα οκ.αλλιως στην πισω σελα παλι οκ θα εισαι απλα αν πλακωθεις στα γκαζια θα εχεις συνεχεια το ανχος μηπως και........για αυτο χταποδι και απο πανω το δυχτακι και μην κοιταξεις ποτε πισω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kord.gr
black diamond
Normal gixxer
Normal gixxer
black diamond


Άντρας Όνομα: : κώστας
Τόπος : Athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 185
Αγωνιζόμενος : και μετά ξύπνησα
Hμερομηνία εγγραφής : 17/07/2013

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΠεμ 04 Σεπ 2014, 23:59

Bagster και πας ανετος.δεν κουνιεται τπτ ειδικα με 1-2 χταποδια ετσι για τους ανασφαλεις. Μιλαω για το μεγαλο με τα πολλα λιτρα. Κοστιζει βεβαια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vatraxos
Normal gixxer
Normal gixxer
vatraxos


Άντρας Όνομα: : Ανδρέας
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Αγωνιζόμενος : Βασανιζόμενος
Hμερομηνία εγγραφής : 18/04/2014

TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ   TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ EmptyΣαβ 01 Νοε 2014, 00:17

Θα βγω λιγο απο το θεμα αλλα πιστευω οτι καπως κολλαει εδω.
Εμενα ακομα δεν με εχουν πεισει και πολυ οι μαγνητες, και βλεπω το συστημα απο givi που ειναι tanklock. μονο που δεν μπορεις να αφησεις το ενα κομματι μονημα πανω (την αναμονη για την τσαντα) γιατι το χαλαει αισθητικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
TANK BAG ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» tank protection

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com