Greek GSX-R forum
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 
JIMK7
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 
nasos-v
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 
T.R.E
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 
k8 600 kk
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 
kostaskr6
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 
κολτρέϊν
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 
Leroy
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 
ripper
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_l10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_c10προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Poll_r10 

 

 προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ

Πήγαινε κάτω 
+3
bougas13
gat0s
giannis_suzuki
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΤρι 14 Οκτ 2014, 17:35

παιδες εχω το εξης προβλημα....εκει που πηγαινω σταθερα πορεια μωλις φτασει τις 5000-5500 το μηχανακι μου γυρναει τα μειγματα στο τερμα πλουσιο και κανει μπερδεματα....
στο wideband τρωει σκαλωμα στο 10 μειγμα..
βλαβη δεν βγαζει...

το φυσωσα να δω μπας και εχει καμια βλαβη μου εδειχνε .. c00 .
κοιταω το  ΤPS.....κανονικα η παυλα επρεπε να ειναι στην μεση οταν ανοιξω το γκαζι να παει πανω μετα αφου το κλεισω κατω και μετα παλι μεση ετσι δεν ειναι??

εμενα ειναι κολλημενη η παυλα πανω.....
ανοιξω κλεισω γκαζι μενει εκει....

τι σκατα μπορει να ειναι αυτο???

σημειωτεον απο το προγραμμα το ειχα στρωσει με κοψιμο του tps πανω απο 30% αλλα αυτο δεν ειναι λυση....
τωρα ειμαι με μαμα προγραμμα μεχρι να το λυσω....

γνωμες δεκτες.....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την giannis_suzuki στις Κυρ 19 Οκτ 2014, 15:16, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΤρι 14 Οκτ 2014, 18:34

το tps εχει μια βιδα αστερακι.ξεβιδωσε αυτη τη βιδα και παιξτο λιγο πανω η κατω και θα ρθει η παυλα στο κεντρο.
Δεν πιστευω να ειναι απο αυτο το προβλημα με τα μειγματα σου
Δες λιγο και τον IAP χαρτη γιατι μαλλον εκει εκανες μαλακια


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gat0s στις Τρι 14 Οκτ 2014, 18:36, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bougas13
Normal gixxer
Normal gixxer
bougas13


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 153
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2009

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΤρι 14 Οκτ 2014, 18:35

Δες απο το διαγνωστικο στο woolich αν αλλαζουν οι τιμες του tps και αν φτανει το 100% ακι μετα παλι σχεδον στο μηδεν. Η παυλα πρεπει να ειναι στην μεση αλλα αν ακολουθει κανονικα η ενδειξη στο woolich δεν εχει θεμα απο κει. Τσεκαρε και το map αν αλλαζουν οι τιμες καθως ανοιγεις το γκαζι. Μαγειρευα για αυτο δεν το σηκωσα πριν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΤετ 15 Οκτ 2014, 08:13

Ανεστη στοκ χαρτη εχω τωρα περασμενο....απο το προγραμμα το ειχα στρωσει αλλα οπως ειπα αυτο δεν ειναι λυση και θελω να ξερω απο τι προερχετε....

το παραδοξω ειναι πως το κανει στην αρχη με το που παω να ανοιξω το γκαζι αλλα μετα στρωνει και το μηχανακι τσουλαει κανονικα....

επισης αν και δεν νομιζω να παιζει καπιο ρολο το τελειως κουλο ειναι πως αυτο το φαινομενο αρχισε να το κανει με το που εβαλα την brocks.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΠεμ 16 Οκτ 2014, 08:09

TO συνδεσα στο woolich με εδειχνε πως τερμα γκαζι παει μεχρι 96 .8....κλειστο ηταν στο 2.6

ρυθμισα το tps απο την βαση του στο κεντρο της η παυλα ηρθε και εχει το γκαζι κλειστο στο 0.6 και τερμα ανοιχτο παει μεχρι 94.5 οσο λεει και μεσα στο προγραμμα....

το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει ομως....

δοκιμασα να βγαλω μια πουστια που ειχα συνδεσει στον ΙΑΤ πανω αλλα παπαρια ουτε απο εκει προερχετε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΠεμ 16 Οκτ 2014, 18:16

Στο τερμα πρεπει να δειχνει 100%
Μαλον στο tps ειναι το προβλημα.
Βρες κανενος φιλου σου και κανε μια δοκιμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΠεμ 16 Οκτ 2014, 18:32

Aνεστη μπορω να το ρυθμισω και στο 100%αν παιξω με αυτο αλλα θα ειναι στο τερμα κλειστο περισσοτερο....

επισης αφου δεν ανοιγουν ουτως η αλλως στο 100 %μεχρι 94 παει μεσα απο το προγραμμα...
και ο justin με ειχε πει παραπανω να μην το ανοιξω γιατι κατι γινετε με την ροη του αερα....

επισης εμενα τις μλκιες τις κανει στο ελαχιστο γκαζι......

τωρα που το εστρωσα τουλαχιστον και κοιταω μεσα απο το κοντερ...ειναι στην μεση τερμα γκαζι η παυλα παει πανω και στο αφημα του γκαζιου παει κατω....ετσι ελεγε και το manual αν θυμαμαι καλα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΠεμ 16 Οκτ 2014, 18:40

93% ειναι ανοιχτες τερμα οι δευτερες πεταλουδες.
Οι κατω πρεπει να ανοιγουν 100% οπου και να ειναι η παυλα.
Δεν εχεις να χασεις κατι αποτο να κανεις μια αλλαγη το tps
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΠεμ 16 Οκτ 2014, 21:14

θα το δοκιμασω και αυτο αυριο.....τι εχω να χασω στην τελικη....

αν και δεν νομιζω να λυθει.....παντως το κουλο ειναι πως το μηχανακι μετα στρωνει ....αν ειχε θεμα με το tps δεν θα επρεπε να μου κανει μλκιες συνεχεια??

υ.γ:οντως μλκια ειπα με τις πεταλουδες.....οι 2ες ανοιγουν τοσο...οι κατω ειναι ντιζα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΣαβ 18 Οκτ 2014, 14:27

το δοκιμασα πριν....γυρισα το tps να δειχνει στο τερμα γκαζι 100%

αποτελεσmα....ολος ο χαρtης εγινε τριμπουρδελο....

μονiμα ειχα 10.8 με 10 μειγμα....

το ξαναγυρισα βαση της ενδειξης στο κοντερ με την παυλα στο κεντρο και δουλευει νορμαλ...
αλλα παλι κανει τα κουλα που ελεγα στην αρχη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΚυρ 19 Οκτ 2014, 15:18

Μωλις γυρισα απο βολτα....ωρες ωρες μου ερχετε να το βαλω φωτια.....

τωρα ξεκινησε να μου κανει και διακοπες....

μια τις κανει στις 4000...

μετα κανει στις 6000...

και με νεκρα να ειμαι και να μαρσαρω και εκει κανει διακοπες....ωρες ωρες σβηνει κιολας....
βαρεθηκα να ασχολουμε ......το κανω τραμπα με ενα στοκ...... Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΚυρ 19 Οκτ 2014, 19:09

giannis_suzuki έγραψε:

βαρεθηκα να ασχολουμε ......το κανω τραμπα με ενα στοκ...... Laughing Laughing


ερχεσαι στα λογια μου σιγα σιγα ... file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΚυρ 19 Οκτ 2014, 20:29

giannis_suzuki έγραψε:
Μωλις γυρισα απο βολτα....ωρες ωρες μου ερχετε να το βαλω φωτια.....

τωρα ξεκινησε να μου κανει και διακοπες....

μια τις κανει στις 4000...

μετα κανει στις 6000...

και με νεκρα να ειμαι και να μαρσαρω και εκει κανει διακοπες....ωρες ωρες σβηνει κιολας....
βαρεθηκα να ασχολουμε ......το κανω τραμπα με ενα στοκ...... Laughing Laughing

Μια ερωτησουλα?
Γιατι δεν το πας σε ενα μαστορα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΚυρ 19 Οκτ 2014, 21:00

γιατι ηταν σκ και ειναι κλειστα σε πρωτη φαση και δευτερον γιατι γινετε της ποπης στο συνεργειο και αν το παω θα το παρω σε κανα μηνα.....

2μιση μηνες το ειχα εκει μεσα.....τωρα που τ εχω στα χερια μου δεν τ παω...

εψαξα πριν ολη την καλωδιωση ηταν ολες οι φυσες κομπλε...

εβγαλα τα μπουζι ολα κομπλε...μεχρι και τις ριντιερες απο τα pair καθαρισα ενω τα εχω βγαλμενα(ασχετο βεβαια αλλα φαντασου μεχρι και αυτα εκανα)...
υποψιαζομαι κανα πολλαπλασιαστη...οσο αφορα τις διακοπες τουλαχιστον...

θα παρω αυριο απο ενα φιλαρακι μια 4αδα να δω...αν δεν θα τον πω να μου δωσει και το tps και ο θεος ο βοηθος...αλλιως μετα στανταρακι ρακκας και τελειωσαμε....

πραγματικα ομως σημερα μετα απο ενα 3ωρο που το εκανα φυλο και φτερο αν ειχα ενα μπετονι βενζινη διπλα θα το ελουζα και θα το αναβα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΔευ 20 Οκτ 2014, 08:26

Καλα ξεκιναει η εβδομαδα.....μεχρι χτες το βραδυ δουλευε.....το ξεκουκουλωνω σημερα βγαζω λουκετα...το αφηνω να τσουλησει στην κατηφορα μην μας παρουν στο κυνηγι απο την γειτονια...

μιζα και πηρα τα κακαλα μου.....γουρ γουρ γουρ και τιποτα...

αναβει fi.........ελα μου ομως που εχω αργησει ηδη στην δουλεια και δεν προλαβαινω να δω τι σκατα βλαβη εβγαλε...

μου βγηκε και η γλωσσα να το ανεβασω 100 μετρα στην ανηφορα πισω στο σπιτι...

αντε το απογευμα να δω τι σκατα εβγαλε τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΔευ 20 Οκτ 2014, 08:35

στο ματιαξανε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΔευ 20 Οκτ 2014, 08:49

Πιστεψε με δεν αμφιβαλω καθολου.....γιατι και την τελευταια φορα που την ειχα παθει με ζημια στο ιδιο μερος ειχα παει....και χωρις να εχω κανει και καμια μλκια.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΔευ 20 Οκτ 2014, 15:57

συμβαινουν αυτα. τις πιπες μπορεις να τις τσεκαρεις κ με πολυμετρο κ το μανουαλ.
κ γω ειχα ενα παρομοιο θεμα με το δικο σου κ μου φαγε μερες ολοκληρες,οχι ωρες.
την ειχε ακουσει η βαλβιδα σταντ κ η μοναδα του μπαζαζ.
γεφυρωσα τη βαλβιδα,αλλαξα τη μοναδα κ τελος.

τσεκαρεις κ την ασφαλειοθηκη σου μην εχει περασει νερο.εγω στις φισες ριχνω μια στο τοσο
σπρευ επαφων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΔευ 20 Οκτ 2014, 19:19

εχουμε και λεμε....ξυλωσα τελειως την βαλβιδα του σταντ...

ξυλωσα το shifter....

παπαρια μεντολες...

το μηχανακι δεν εσκαγε καν...σε μια φαση εκανε και ενα μπαμ βγηκε η μιση γειτονια εξω....

με τα λιγα με τα πολλα εχω ενα τσακαλι ηλεκτρολογο κοντα στο σπιτι ευτυχως ειναι κατηφορα για εκει...

το παω τσεκαρε πιπες κομπλε τσεκαρισε κανα 2 αισθητηρες και αποφανθηκε αισθητηρας στροφαλου....
η αληθεια ειναι πως ξερω οτι το καλωδιο μεσα στον αισθητηρα ηταν κομμενο και το ειχαν ξανακολησει αλλα δεν πιστευα οτι θα εβγαζε θεμα...

το θεμα ειναι πως ειναι οντως αυτο για να ειναι τιποτα αλλο??
να εχει γρεζια κτλ το αποκλειω γιατι το μοτερ το εδεσα πριν 3 βδομαδες και ολα μεσα ηταν πεντακαθαρα...

με ειπε πως τεριαζει και απο το 600αρι...
παιζει να ισχυει αυτο??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΤετ 22 Οκτ 2014, 08:02

Παιδες για να αλλαξει ο αισθητηρας στροφαλου ειναι οντως τοσο πουτσα οσο με ειπαν για αλλαζει ευκολα??

μεχρι και το οτι επειδη λεει δεν βγαινει το καλωδιο θελει η κοψιμο και κολλημα η κανονικα πρεπει να κρατηθει λεει το χρονισμα να βγει η γλυσιερα τεντωτηρας κτλ...

ισχυει κατι τετιο??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΤετ 22 Οκτ 2014, 09:58

giannis_suzuki έγραψε:
Παιδες για να αλλαξει ο αισθητηρας στροφαλου ειναι οντως τοσο πουτσα οσο με ειπαν για αλλαζει ευκολα??

μεχρι και το οτι επειδη λεει δεν βγαινει το καλωδιο θελει η κοψιμο και κολλημα η κανονικα πρεπει να κρατηθει λεει το χρονισμα να βγει η γλυσιερα τεντωτηρας κτλ...

ισχυει κατι τετιο??

Ενταξ δεν είναι και το πιο δυσκολα πραγμα του κοσμου απλα θελει το χρονο του Very Happy ναι καπως ετσι είναι όπως στα λενε, δες τη φωτο και θα καταλάβεις Very Happy


[img]προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ 33msadl[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΤετ 22 Οκτ 2014, 13:36

To αλλαξα πριν λιγο....ουτε χρονισμα μοτερ ουτε κοψιμο καλωδια τιποτα...

μια χαρα μπηκε ολοκληρο το καλωδιο...

τωρα μενει να φυγω απο την δουλεια να το δοκιμασω...
αυτο τις διακοπες τις εκανε οταν ψιλοζεστενοταν...τωρα τι να πω αν ειναι τιποτα αλλο θα το βαλω φωτια....

αντε να βρω τωρα και τι στα αναθεμα παιζει μετα μειγματα.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΤετ 22 Οκτ 2014, 13:57

giannis_suzuki έγραψε:
To αλλαξα πριν λιγο....ουτε χρονισμα μοτερ ουτε κοψιμο καλωδια τιποτα...

μια χαρα μπηκε ολοκληρο το καλωδιο...

τωρα μενει να φυγω απο την δουλεια να το δοκιμασω...
αυτο τις διακοπες τις εκανε οταν ψιλοζεστενοταν...τωρα τι να πω αν ειναι τιποτα αλλο θα το βαλω φωτια....

αντε να βρω τωρα και τι στα αναθεμα παιζει μετα μειγματα.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Χρονισμα σιγουρα δεν ηθελε, αλλα δεν ξεβιδωσες τη βιδα της γλυστρας scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΤετ 22 Οκτ 2014, 14:43

Oχι....απλα εκανε μια μικρη τομη στο προστατευτικο των καλωδιων ισα ισα να παρει το κενο....και μετα σφηνωσε το καλωδιο στην γλυστρα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ   προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ EmptyΠεμ 23 Οκτ 2014, 09:03

οι διακοπες τελος....ετσι φανηκε τουλαχιστον χτες μετα απο μεγαλη βολτα....

αντε γιατι δεν παει αλλο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
προβλημα με TPS μαλλον TΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Διακοπές αλλά από τι;;
» που θα παμε διακοπες ή που πηγαμε!!!
»  Οι Ισπανοί μάλλον θυμούνται καλύτερα............

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com