Greek GSX-R forum
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_l10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_c10ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ερωτηση για ελαστικά σε busa

Πήγαινε κάτω 
+17
DrIoannis
TheVeteran
bonepeeler
Chrisk6
terrorzone
ghost
busa respect
brwmogazos
k8 600 kk
Billis 1340
JIMK7
theatiss
T.R.E
Zuki
boutser
kostaskr6
nik1000
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 03 Μαρ 2015, 00:56

Προσωπικά μιά φορά φόρεσα γόμες και δεν το ξανακάνω.
Continental Race Attack Medium πίσω Soft μπροστά.
Όσο καλό κράτημα είχαν όταν ζεσταινόντουσαν, αλλό τόσο γρήγορα φαγώθηκαν.
Ουτε 2000χλμ και ένα session Μέγαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 03 Μαρ 2015, 01:05

Τα continental ειναι έτη φωτός μακριά απο Dunlop & Pirelli , όμως για το φαγωμα θα ξαναπώ οτι παίζει πολυ μεγάλο ρόλο ο τρόπος που οδηγεί ο καθένας , μπορω να θυμηθώ άπειρα παραδείγματα απο καθαρά δρομισια λάστιχα που σε κάποιους δεν άντεξαν ούτε 3000 χλμ (και δεν είχαν μπουσα...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 03 Μαρ 2015, 01:07

busa respect έγραψε:
Καταρχήν να πω οτι δεν έχω καμία πρόθεση αντιπαράθεσης με κανένα παιδί απο το φόρουμ , η φράση μου "κακώς λέγεται" νομίζω οτι ήταν κακή διατύπωση εκ μέρους μου και την παίρνω πισω , θα έπρεπε να πω "διαφωνω με" (προσωπική μου άποψη) , τώρα όσο για τα gp racer (για να γίνω πιο συγκεκριμένος)  κατα την γνώμη μου ειναι γομες ΑΛΛΑ έχουν σαφώς πιο "δρομισια χαρακτηριστικά " απο τα 212gp που και αυτα ειναι γομες , πιο μαλακα όμως , και όντως αυτα το μπουσα θα τα φάει για πρωινό (εχει δίκιο ο κκ) αλλα ακριβώς με το ίδιο τροπο θα τα φάει και ενα κ5 1000 πχ ...

οχι ρε παιδι δεν υπαρχει κανενα θεμα αντιπαραθεσης ουτε καν, απλα λεμε γνωμες και αποψεις τιποτε αλλο, ολα καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 03 Μαρ 2015, 12:35

Εγω δε θα παρω μερος στο "φαγωμα" Evil or Very Mad  (oxi "φαγωμα", αντιπαραθεση ειπαμε Laughing) και θα πω απλα απο εμπειρια καλου φιλου με busa οτι τα D211 (gp racer) ειναι οτι καλυτερο εχει βαλει και εχει αλλαξει τουλαχιστον 10 ζευγαρια τα ~4 χρονια που εχει το μηχανακι. Απο Dunlop sportmax, Michelin pilot power μεχρι Pirelli dragon supercorsa, Metzeler Racetec αλλα και Dunlop GP.
Οταν πηγαινει ταξιδι που θα κανει πανω απο 1000χλμ (εντος Ελλαδος) θα βαλει sportmax ή pilot power που ειναι και αρκετα φτηνα πλεον, για να βγαλει τα χλμ απροβληματιστα και να γυρισει πισω με μπολικο λαστιχο και οχι με κορδελες και σερμπαντινες birthday
Οταν δεν εβλεπε ταξιδι για 4-5 μηνες εβαζε ενα μεταχειρο D211 medium ή endurance (απο trackday που ειχε πανω απο 3/4 στο κεντρο) και ηταν αρχοντας. Φοβερο πατημα, ειδικα μολις ζεσταινοταν λιγο, και παρα πολυ καλη διαρκεια παντα σε συναρτηση με το κρατημα που προσφερανε. Με βολτες, επαρχιακο αλλα και εθνικη (Κρητης) δικαβαλες (κοντα στα 380kg-390kg συνολο και 38psi) το μηχανακι συμπεριφεροταν αψογα. Αλλα οπως μου λεει και ο ιδιος και μονος του που παει καμια γρηγορη βολτουλα το λαστιχο ειναι βιντουζα mprabo . Πρωτη φορα, η δευτέρα αντι να χαζοσπινιαρει του σηκωνει τιμονια. Και απο διαρκεια, αν δεν του "πεσουν ολα τα μαλλια", κραταει αρκετα καλα εως και πολυ κοντα σε καινουριο.
Οπως καποιος προανεφερε full κρατημα και full διαρκεια δεν μπορουν να υπαρξουν, τουλαχιστον οχι ακομα. Το D211 ειναι οτι πιο κοντινο σε αυτο το τελειο (2x full) αλλα και παλι αρκετα μακρια (οπως ολοι συμφωνουμε, ελπιζω, δεν υπαρχει "το τελειο λαστιχο" αλλιως ολοι θα το φορουσαμε).

Οποτε +1 για Dunlop D211 endurance για busa.

Y.Σ. Sorry για το μακριναρι που εγραψα αλλα ειμαι σπιτι με ιωση και καπως πρεπει να περασω την ωρα μου lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Billis 1340
Normal gixxer
Normal gixxer
Billis 1340


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 295
Αγωνιζόμενος : Tuned by T.R.E...
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2014

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 03 Μαρ 2015, 12:41

Ευχαριστω και εγω απο μέρους μου όλους που προσπαθείτε να βοηθήσετε...Τελικα μαλλον για Dunlop endurance με βλεπω.... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 03 Μαρ 2015, 16:28

TheVeteran έγραψε:
Εγω δε θα παρω μερος στο "φαγωμα" Evil or Very Mad  (oxi "φαγωμα", αντιπαραθεση ειπαμε Laughing) και θα πω απλα απο εμπειρια καλου φιλου με busa οτι τα D211 (gp racer) ειναι οτι καλυτερο εχει βαλει και εχει αλλαξει τουλαχιστον 10 ζευγαρια τα ~4 χρονια που εχει το μηχανακι. Απο Dunlop sportmax, Michelin pilot power μεχρι Pirelli dragon supercorsa, Metzeler Racetec αλλα και Dunlop GP.
Οταν πηγαινει ταξιδι που θα κανει πανω απο 1000χλμ (εντος Ελλαδος) θα βαλει sportmax ή pilot power που ειναι και αρκετα φτηνα πλεον, για να βγαλει τα χλμ απροβληματιστα και να γυρισει πισω με μπολικο λαστιχο και οχι με κορδελες και σερμπαντινες birthday
Οταν δεν εβλεπε ταξιδι για 4-5 μηνες εβαζε ενα μεταχειρο D211 medium ή endurance (απο trackday που ειχε πανω απο 3/4 στο κεντρο) και ηταν αρχοντας. Φοβερο πατημα, ειδικα μολις ζεσταινοταν λιγο, και παρα πολυ καλη διαρκεια παντα σε συναρτηση με το κρατημα που προσφερανε. Με βολτες, επαρχιακο αλλα και εθνικη (Κρητης) δικαβαλες (κοντα στα 380kg-390kg συνολο και 38psi) το μηχανακι συμπεριφεροταν αψογα. Αλλα οπως μου λεει και ο ιδιος και μονος του που παει καμια γρηγορη βολτουλα το λαστιχο ειναι βιντουζα mprabo . Πρωτη φορα, η δευτέρα αντι να χαζοσπινιαρει του σηκωνει τιμονια. Και απο διαρκεια, αν δεν του "πεσουν ολα τα μαλλια", κραταει αρκετα καλα εως και πολυ κοντα σε καινουριο.
Οπως καποιος προανεφερε full κρατημα και full διαρκεια δεν μπορουν να υπαρξουν, τουλαχιστον οχι ακομα. Το D211 ειναι οτι πιο κοντινο σε αυτο το τελειο (2x full) αλλα και παλι αρκετα μακρια (οπως ολοι συμφωνουμε, ελπιζω, δεν υπαρχει "το τελειο λαστιχο" αλλιως ολοι θα το φορουσαμε).

Οποτε +1 για Dunlop D211 endurance για busa.

Y.Σ. Sorry για το μακριναρι που εγραψα αλλα ειμαι σπιτι με ιωση και καπως πρεπει να περασω την ωρα μου lol!

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 03 Μαρ 2015, 22:27

Aυτο που δεν ξερουν πολλοι, ποτε τρώγετε γρηγορα ένα λαστιχο, είναι όταν πηγαίνεις για πολύ ωρα ευθεια και με μεγαλες ταχύτητες Shocked ιδικα αν η ασφαλτος είναι καλη διπλασιάζεται το φαγωμα affraid γιατι ανεβαζει τρελες θερμοκρασίες που δεν το περιμενουν και ετσι περισσοτερο καιγεται παρα τρώγεται Wink

Αυτό το ανακαλυψα με την τηλεμετρια της ΑΙΜ Very Happy

Όταν πρωτοεβαλα τους αισθητήρες θερμοκρασιας ελαστικων για να τους δοκιμασω  ( ενώ η εξωτερικη θερμοκρασια αερα ηταν στους 12 βαθμούς ) πηγα ταπα σε μια αναβαση γεματο στροφες,  rider  οσο μπορουσα τελος παντων tongue και αυτό που ειδα μετα στη τηλεμετρια, δεν ανεβασε σε κανενα σημειο το λαστιχο πανω από 52 βαθμούς οσο και να πιεζα Rolling Eyes

Καπακι το δοκιμασα στην εθνικη πηγαίνοντας σταθερα με 220 χιλιομτερα για 10 χιλιομτερα περιπου και ανεβασε στο κεντρο το λαστιχο 95 βαθμούς για πλακα Shocked ετσι τη πατανε οι περισσοτεροι, βαζουν λιγο αερα πανε ταπα σε μια ευθεια των 10 η 15 χιλιομετρων και τρωνε τα λάστιχα lol! και μετα λενε τι κωλολαστιχο είναι αυτό tongue

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 10p7ousερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Icnsl4ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 2dhxn3kερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 2lbdx0jερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 03 Μαρ 2015, 23:28

TheVeteran έγραψε:
Εγω δε θα παρω μερος στο "φαγωμα" Evil or Very Mad  (oxi "φαγωμα", αντιπαραθεση ειπαμε Laughing) και θα πω απλα απο εμπειρια καλου φιλου με busa οτι τα D211 (gp racer) ειναι οτι καλυτερο εχει βαλει και εχει αλλαξει τουλαχιστον 10 ζευγαρια τα ~4 χρονια που εχει το μηχανακι. Απο Dunlop sportmax, Michelin pilot power μεχρι Pirelli dragon supercorsa, Metzeler Racetec αλλα και Dunlop GP.
Οταν πηγαινει ταξιδι που θα κανει πανω απο 1000χλμ (εντος Ελλαδος) θα βαλει sportmax ή pilot power που ειναι και αρκετα φτηνα πλεον, για να βγαλει τα χλμ απροβληματιστα και να γυρισει πισω με μπολικο λαστιχο και οχι με κορδελες και σερμπαντινες birthday
Οταν δεν εβλεπε ταξιδι για 4-5 μηνες εβαζε ενα μεταχειρο D211 medium ή endurance (απο trackday που ειχε πανω απο 3/4 στο κεντρο) και ηταν αρχοντας. Φοβερο πατημα, ειδικα μολις ζεσταινοταν λιγο, και παρα πολυ καλη διαρκεια παντα σε συναρτηση με το κρατημα που προσφερανε. Με βολτες, επαρχιακο αλλα και εθνικη (Κρητης) δικαβαλες (κοντα στα 380kg-390kg συνολο και 38psi) το μηχανακι συμπεριφεροταν αψογα. Αλλα οπως μου λεει και ο ιδιος και μονος του που παει καμια γρηγορη βολτουλα το λαστιχο ειναι βιντουζα mprabo . Πρωτη φορα, η δευτέρα αντι να χαζοσπινιαρει του σηκωνει τιμονια. Και απο διαρκεια, αν δεν του "πεσουν ολα τα μαλλια", κραταει αρκετα καλα εως και πολυ κοντα σε καινουριο.
Οπως καποιος προανεφερε full κρατημα και full διαρκεια δεν μπορουν να υπαρξουν, τουλαχιστον οχι ακομα. Το D211 ειναι οτι πιο κοντινο σε αυτο το τελειο (2x full) αλλα και παλι αρκετα μακρια (οπως ολοι συμφωνουμε, ελπιζω, δεν υπαρχει "το τελειο λαστιχο" αλλιως ολοι θα το φορουσαμε).

Οποτε +1 για Dunlop D211 endurance για busa.

Y.Σ. Sorry για το μακριναρι που εγραψα αλλα ειμαι σπιτι με ιωση και καπως πρεπει να περασω την ωρα μου lol!
+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤετ 04 Μαρ 2015, 11:08

πολλες αποψεις που με βαζουν σε σκεψεις. Ειχα την εντυπωση πως τα S20 ειναι αψογα ελαστικα για hyper sport μοτο για τις οποιες και σχεδιαστηκαν και ξαφνικα διαβαζω οτι ειναι μαπες.

Μηπως ειμαστε υπερβολικοι?

Αν οχι για Hyper sport τι αλλες επιλογες υπαρχουν? Φυσικα και δεν αναφερομαστε σε χιλιομετροφαγους αλλα σπορ ελαστικα. Καλυτερα να τα πετας πιο νωρις παρα να μην εχεις την απαιτουμενη προσφυση οταν την χρειαστεις πραγματαικα.

Αρα sport ελαστικα.


Εξακολουθω να πιστευω οτι το S20 ειναι ενα καλο δρομισιο λαστιχο για μοτο σαν το busa. Το βαρος της μοτο τα βοηθαει νομιζω να δουλεψουν σωστα.

Εδω να αναφερω και το εξης:

Στην χοντρουλα μου φοραω τα S20 τα οποια μετα απο πολυ λιγα χιλιομετρα που εχω γραψει λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων εχουν "μεσιασει" το πελμα τους. Δεν εριξα πιστολια, ουτε παντιδια ουτε τιποτα ολα αυτα τα χιλιομετρα που τα δουλευω. Απο το σπιτι βολτα μερικων χιλιομετρων μεσα στην πολη και λιγο εξω απο αυτη και παλι πισω. Πιεσεις παντα 42 42 Psi.

Τα φορεσε και ο αδερφος μου στο L0 1000 και εχουμε γραψει σχεδον τα ιδια χιλιομετρα...Το δικο μου ειναι αρκετα φαγωμενο και το δικο του λες και φορεθηκε χθες...Πιεσεις σαφως πιο χαμηλες στο 1000 και περιττο να πω οτι στις βολτες που κανουμε μαζι του ριχνει μικρα ανοιγματακια σπινιαροντας ενω εγω κυρια.

Εκτιμω λοιπον οτι στο busa λογω αυξημενου βαρους μαλλον ζεσταινονται και "δουλευουν" καλυτερα απο οποιοδηποτε "ελαφροκώλικο" μηχανακι :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Μαρ 2015, 16:45

για τα s20 ο ψυχωγιος ειπε πολυ καλα λογια κ οτι μαλλον ειναι ποιο καλα κ απο τα rosso2
ειναι τα λαστιχα που ενδιαφερωμε να βαλω στο μωρο μου κ δεν ξερω τι να κανω Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Μαρ 2015, 18:45

θα βαλεις τουριστικο λαστιχο στο μηχανακι σου με τοσα αλογα που εχει ?
γιατι ? για ποιον λογο ? να μην εχει προσφυση και να σπινιαρει παντου ? ή γιατι κανεις ταξιδια και θελεις να βγαλουν χλμ ??

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Μαρ 2015, 23:23

Miou έγραψε:
θα βαλεις τουριστικο λαστιχο στο μηχανακι σου με τοσα αλογα που εχει ?
γιατι ? για ποιον λογο ?  να μην εχει προσφυση και να σπινιαρει παντου ? ή γιατι κανεις ταξιδια και θελεις να βγαλουν χλμ ??


+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Μαρ 2015, 23:24

kostaskr6 έγραψε:
για τα s20 ο ψυχωγιος ειπε πολυ καλα λογια κ οτι μαλλον ειναι ποιο καλα κ απο τα rosso2
ειναι τα λαστιχα που ενδιαφερωμε να βαλω στο μωρο μου κ δεν ξερω τι να κανω Rolling Eyes


Τα rosso2 ειναι κλασεις ανωτερα απο τα s20.Εγω γραψει απειρα χιλιομετρα με αυτο το λαστιχο και ακομα και στα τελευταια τους ειναι τσιχλες. no1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Μαρ 2015, 23:30

Miou έγραψε:
θα βαλεις τουριστικο λαστιχο στο μηχανακι σου με τοσα αλογα που εχει ?
γιατι ? για ποιον λογο ?  να μην εχει προσφυση και να σπινιαρει παντου ? ή γιατι κανεις ταξιδια και θελεις να βγαλουν χλμ ??


κ ποια θα εβαζες εσυ στο μηχανακι μου ρε φιλε


Zuki έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:
για τα s20 ο ψυχωγιος ειπε πολυ καλα λογια κ οτι μαλλον ειναι ποιο καλα κ απο τα rosso2
ειναι τα λαστιχα που ενδιαφερωμε να βαλω στο μωρο μου κ δεν ξερω τι να κανω Rolling Eyes


Τα rosso2 ειναι κλασεις ανωτερα απο τα s20.Εγω γραψει απειρα χιλιομετρα με αυτο το λαστιχο και ακομα και στα τελευταια τους ειναι τσιχλες. no1

ποσο καιρο τα ειχες πανω κ ποσα χιλιομετρα εβγαλες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΔευ 09 Μαρ 2015, 12:42

kostaskr6 έγραψε:
Miou έγραψε:
θα βαλεις τουριστικο λαστιχο στο μηχανακι σου με τοσα αλογα που εχει ?
γιατι ? για ποιον λογο ?  να μην εχει προσφυση και να σπινιαρει παντου ? ή γιατι κανεις ταξιδια και θελεις να βγαλουν χλμ ??


κ ποια θα εβαζες εσυ στο μηχανακι μου ρε φιλε




μαλλον αυτα που βαζω και στο δικο μου .
πιρελι ροσο κορσα
ειναι λιγο πιο μαλακο σε σκελετο απο το ροσο 2 νομιζω και σε γομα. και με πιο γρηγορη γεωμετρια
καμια σχεση με τα μπριτζεστον

και παντα εχεις και την επιλογη των 211

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΔευ 09 Μαρ 2015, 15:26

+1 για τα rosso corsa. πολυυυ καλο λαστιχο! λιγακι ακριβο (350-60) αλλα αξιζει σιγουρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΔευ 09 Μαρ 2015, 17:52

Και επανερχομαι....

Παιδες μηπως τα λαστιχα που λετε "καθονται" καλυτερα σε supersport παρα σε hypersport μοτο?

Γιατι και το θεμα αλλωστε αφορα ελαστικα busa...

Μην μας βγαζετε στην απεξω ρε αληταραδες με τις κινητες νευρικες ανορεκτικες μηχανες σας Very Happy

Εκτος και αν δεν υπαρχει καμια διαφορα των Rosso κτλ και για το busa...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΔευ 09 Μαρ 2015, 18:13

Τα rosso corsa τα έχω φορέσει στο μπουσα μου , και έμεινα πολυ ευχαριστημένος , αλλα με μια παρατήρηση : έπεσε η απόδοση τους πριν τελειώσει το πέλμα , και χωρίς να ειναι πολυ καιρο φορεμενα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 10 Μαρ 2015, 10:32

brwmogazos έγραψε:
Και επανερχομαι....

Παιδες μηπως τα λαστιχα που λετε "καθονται" καλυτερα σε supersport παρα σε hypersport μοτο?

Γιατι και το θεμα αλλωστε αφορα ελαστικα busa...

Μην μας βγαζετε στην απεξω ρε αληταραδες με τις κινητες νευρικες ανορεκτικες μηχανες σας Very Happy

Εκτος και αν δεν υπαρχει καμια διαφορα των Rosso κτλ και για το busa...

προσωπικα δεν εχω ιδεα πως δουλευουν αυτα τα λαστιχα σε μπουσα . παρολο που εχω κανει πολλα χλμ με την χοντρουλα και με κ1300 παντα φοραγαν λαστιχα που εγω δεν θα φοραγα στο κ μου πχ αγγελους,βτ016, s20 και μ5

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 10 Μαρ 2015, 14:29

brwmogazos έγραψε:
πολλες αποψεις που με βαζουν σε σκεψεις. Ειχα την εντυπωση πως τα S20 ειναι αψογα ελαστικα για hyper sport μοτο για τις οποιες και σχεδιαστηκαν και ξαφνικα διαβαζω οτι ειναι μαπες.

Μηπως ειμαστε υπερβολικοι?

Αν οχι για Hyper sport τι αλλες επιλογες υπαρχουν? Φυσικα και δεν αναφερομαστε σε χιλιομετροφαγους αλλα σπορ ελαστικα. Καλυτερα να τα πετας πιο νωρις παρα να μην εχεις την απαιτουμενη προσφυση οταν την χρειαστεις πραγματαικα.

Αρα sport ελαστικα.


Εξακολουθω να πιστευω οτι το S20 ειναι ενα καλο δρομισιο λαστιχο για μοτο σαν το busa. Το βαρος της μοτο τα βοηθαει νομιζω να δουλεψουν σωστα.

Εδω να αναφερω και το εξης:

Στην χοντρουλα μου φοραω τα S20 τα οποια μετα απο πολυ λιγα χιλιομετρα που εχω γραψει λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων εχουν "μεσιασει" το πελμα τους. Δεν εριξα πιστολια, ουτε παντιδια ουτε τιποτα ολα αυτα τα χιλιομετρα που τα δουλευω. Απο το σπιτι βολτα μερικων χιλιομετρων μεσα στην πολη και λιγο εξω απο αυτη και παλι πισω. Πιεσεις παντα 42 42 Psi.

Τα φορεσε και ο αδερφος μου στο L0 1000 και εχουμε γραψει σχεδον τα ιδια χιλιομετρα...Το δικο μου ειναι αρκετα φαγωμενο και το δικο του λες και φορεθηκε χθες...Πιεσεις σαφως πιο χαμηλες στο 1000 και περιττο να πω οτι στις βολτες που κανουμε μαζι του ριχνει μικρα ανοιγματακια σπινιαροντας ενω εγω κυρια.

Εκτιμω λοιπον οτι στο busa λογω αυξημενου βαρους μαλλον ζεσταινονται και "δουλευουν" καλυτερα απο οποιοδηποτε "ελαφροκώλικο" μηχανακι :p

Συμφωνώ 100% και έχω μπερδευτεί και εγώ. Οι κριτικές πάντως που έχω διαβάσει για τα S20 και ειδικά για τα EVO είναι εξαιρετικές. Μπροστά έχω το EVO πλέον και μέσα στην πόλη όπως είχα αναφέρει όταν τα έβαλα τον Οκτώβρη έπαθα πλάκα με το πως κολλούσε κάτω στο φρενάρισμα. Πριν μια εβδομάδα την έβγαλα βόλτα 4 μήνες μετά cheers , έκανα καμιά 250 χιλιόμετρα, αλλά δεν μπορώ να αναφέρω κάτι θετικό ή αρνητικό. Την βόλτα την ευχαριστήθηκα πάντως, κινήθηκα γρήγορα, μπορώ να πω ότι βασίστηκα περισσότερο στο μπροστινό (μια που αυτό ήταν μου γλιστρά πάντα), πίεσα στα δικά μου όρια πάντα και μέχρι εκεί όλα ΟΚ. Μου κάνει εντύπωση πάντως λάστιχα παραπλήσιων προδιαγραφών όπως τα S20-MICHELIUN POWER-METZELER κτλ να έχουν τόσο μεγάλες διαφορές στο δρόμο. Εγώ η κυριότερη διαφορά που είδα ανάμεσα στα POWER - S20 είναι ο κατά πολύ καλύτερος (σκληρός και χωρίς μπαλονιάσματα) σκελετός των BRIDGSTONE και το πόσο γλυκά γλιστράνε και όχι απότομα σαν τα POWER. Στα υπόλοιπα πάνω κάτω τα ίδια με μικροδιαφορές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 10 Μαρ 2015, 16:22

topetwrx έγραψε:
brwmogazos έγραψε:
πολλες αποψεις που με βαζουν σε σκεψεις. Ειχα την εντυπωση πως τα S20 ειναι αψογα ελαστικα για hyper sport μοτο για τις οποιες και σχεδιαστηκαν και ξαφνικα διαβαζω οτι ειναι μαπες.

Μηπως ειμαστε υπερβολικοι?

Αν οχι για Hyper sport τι αλλες επιλογες υπαρχουν? Φυσικα και δεν αναφερομαστε σε χιλιομετροφαγους αλλα σπορ ελαστικα. Καλυτερα να τα πετας πιο νωρις παρα να μην εχεις την απαιτουμενη προσφυση οταν την χρειαστεις πραγματαικα.

Αρα sport ελαστικα.


Εξακολουθω να πιστευω οτι το S20 ειναι ενα καλο δρομισιο λαστιχο για μοτο σαν το busa. Το βαρος της μοτο τα βοηθαει νομιζω να δουλεψουν σωστα.

Εδω να αναφερω και το εξης:

Στην χοντρουλα μου φοραω τα S20 τα οποια μετα απο πολυ λιγα χιλιομετρα που εχω γραψει λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων εχουν "μεσιασει" το πελμα τους. Δεν εριξα πιστολια, ουτε παντιδια ουτε τιποτα ολα αυτα τα χιλιομετρα που τα δουλευω. Απο το σπιτι βολτα μερικων χιλιομετρων μεσα στην πολη και λιγο εξω απο αυτη και παλι πισω. Πιεσεις παντα 42 42 Psi.

Τα φορεσε και ο αδερφος μου στο L0 1000 και εχουμε γραψει σχεδον τα ιδια χιλιομετρα...Το δικο μου ειναι αρκετα φαγωμενο και το δικο του λες και φορεθηκε χθες...Πιεσεις σαφως πιο χαμηλες στο 1000 και περιττο να πω οτι στις βολτες που κανουμε μαζι του ριχνει μικρα ανοιγματακια σπινιαροντας ενω εγω κυρια.

Εκτιμω λοιπον οτι στο busa λογω αυξημενου βαρους μαλλον ζεσταινονται και "δουλευουν" καλυτερα απο οποιοδηποτε "ελαφροκώλικο" μηχανακι :p

Συμφωνώ 100% και έχω μπερδευτεί και εγώ. Οι κριτικές πάντως που έχω διαβάσει για τα S20 και ειδικά για τα EVO είναι εξαιρετικές. Μπροστά έχω το EVO πλέον και μέσα στην πόλη όπως είχα αναφέρει όταν τα έβαλα τον Οκτώβρη έπαθα πλάκα με το πως κολλούσε κάτω στο φρενάρισμα. Πριν μια εβδομάδα την έβγαλα βόλτα 4 μήνες μετά  cheers , έκανα καμιά 250 χιλιόμετρα, αλλά δεν μπορώ να αναφέρω κάτι θετικό ή αρνητικό. Την βόλτα την ευχαριστήθηκα πάντως, κινήθηκα γρήγορα, μπορώ να πω ότι βασίστηκα περισσότερο στο μπροστινό (μια που αυτό ήταν μου γλιστρά πάντα), πίεσα στα δικά μου όρια πάντα και μέχρι εκεί όλα ΟΚ. Μου κάνει εντύπωση πάντως λάστιχα παραπλήσιων προδιαγραφών όπως τα S20-MICHELIUN POWER-METZELER κτλ να έχουν τόσο μεγάλες διαφορές στο δρόμο. Εγώ η κυριότερη διαφορά που είδα ανάμεσα στα POWER - S20 είναι ο κατά πολύ καλύτερος (σκληρός και χωρίς μπαλονιάσματα) σκελετός των BRIDGSTONE και το πόσο γλυκά γλιστράνε και όχι απότομα σαν τα POWER. Στα υπόλοιπα πάνω κάτω τα ίδια με μικροδιαφορές.


Πολυ κατατοπιστικος cheers

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΤρι 10 Μαρ 2015, 19:44

busa respect έγραψε:
Τα rosso corsa τα έχω φορέσει στο μπουσα μου , και έμεινα πολυ ευχαριστημένος , αλλα με μια παρατήρηση : έπεσε η απόδοση τους πριν τελειώσει το πέλμα , και χωρίς να ειναι πολυ καιρο φορεμενα .

συμφωνω σε αυτο. μετα απο καποια χλμ (γυρω στις 6000 ηταν σε μενα, οταν αρχησε να χαλαει και η κορονα) πεφτει αρκετα η αποδοση τους. το πισω σπινιαρε πολυ πιο ευκολα. δεν ξερω πως θα συμπεριφερθουνε σε busa ομως.


Miou έγραψε:

προσωπικα δεν εχω ιδεα πως δουλευουν αυτα τα λαστιχα σε μπουσα . παρολο που εχω κανει πολλα χλμ με  την χοντρουλα και με κ1300  παντα φοραγαν λαστιχα που εγω δεν θα φοραγα στο κ μου  πχ αγγελους,βτ016, s20 και μ5

τα bt016 και τα m5 ειναι απαγορευτικα για μενα. οδηγησα μηχανακι που ειχε m5 και πραγματικα
ηταν σαν τα ειμαι με τις ζαντες. πολυυυ σκληρο λαστιχο. αυτος που εχει το μηχανακι λεει δε τα αλλαζει με τιποτα. γουστα ειναι αυτα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Billis 1340
Normal gixxer
Normal gixxer
Billis 1340


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 295
Αγωνιζόμενος : Tuned by T.R.E...
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2014

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 18:09

Tελικά και εγώ μετα απο πολύ σκέψη και συζήτηση μάλλον για S20 θα πάω...Αν τα φοράει και κανένας ακομα και έχει και καμία γνώμη παραπάνω ευπρόσδεκτη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nik1000
Normal gixxer
Normal gixxer
nik1000


Άντρας Τόπος : Νικος
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 68
Hμερομηνία εγγραφής : 01/05/2013

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 20:29

Φίλοι μιας κ άνοιξα αυτο το θεμα να πω κατι.αναφέρθηκε κάποιος στο θεμα ανάρτηση και πρόσφυση. .λοιπων ειχε πολύ δικιο τελικά. Εχω παραγγηλη το pirelli sc v2.. πριν το αλλαξω απο το power ss που εχω πανω πηγα σε ενα αλλο συνεργείο να κανω κάποιες αλλαγες στην πίσω ανάρτηση γιατι κ εμενα δεν μου φαινόταν λογικο να σπινιαρει με 100κ χιλιόμετρα σε σχετικά καλό δρομο...το αποτέλεσμα
πλεον η χοντρούλα μου δεν κάνει το παραμικρό κιχ..ουτε σπινιαρει τίποτα αλλο μηχανακι και τ λαστιχο ειναι στα τελευταία του φαντάζομαι τ θα κανει με το καινούριο. .γιαυτο προσοχή στο μαστρορια που το παιζουν γνωστες και δεν ξερουν τ μοιρα τους κ μας χαντακονουν τα μηχανάκια με αποτέλεσμα να μην τα χαιρόμαστε οπως πρέπει.Αυτα απο εμενα που ειμαι πλεον παθών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για ελαστικά σε busa   ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 23:33

Η αναρτηση είναι το Α και το Ω πανω στο μηχανακι Wink

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 10p7ousερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 Icnsl4ερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 2dhxn3kερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 2lbdx0jερωτηση για ελαστικά σε busa - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ερωτηση για ελαστικά σε busa
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ερώτηση για ελαστικά.
» ΕΛΑΣΤΙΚΑ
» ελαστικα σε κ9 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com