Greek GSX-R forum
Βάψιμο Πολυεστερικου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Βάψιμο Πολυεστερικου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Βάψιμο Πολυεστερικου Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 
JIMK7
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 
nasos-v
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 
T.R.E
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 
k8 600 kk
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 
kostaskr6
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 
κολτρέϊν
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 
Leroy
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 
ripper
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_l10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_c10Βάψιμο Πολυεστερικου Poll_r10 

 

 Βάψιμο Πολυεστερικου

Πήγαινε κάτω 
+6
DrIoannis
susukakiask7
panosk8
theatiss
gsxr power k8
Zuki
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 16:01

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο,μου είπαν για 250-300 ευρώ να μου το βάψουν μαύρο...
Μου φαίνονται πολλά.Σκέφτομαι μήπως το βάψω μόνος μου.Κομπρεσέρ έχουμε.Τα υπόλοιπα τα βρίσκω....
Για πείτε,έχετε εμπειρία στο βάψιμο??Τι να προσέξω?Πώς γίνεται η φάση??Κανα γνωστό βαφεα έχουμε μήπως γίνει η δουλειά πιο οικονομικά??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr power k8
Normal gixxer
Normal gixxer
gsxr power k8


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2011

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 16:41

σου απαντησα στο φεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer
theatiss


Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 775
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 17:07

Για πειτε φειςμπουκ κ σε εμας ρε παιδια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 17:42

Μπορείς να το βαψεις και με σπρέι και να βγει πολύ καλό. Το ότι έχεις κοπρεσερ δε πάει να πει ότι θα βγει καλό. Όσο περισσότερο το δουλέψεις μόνος σου τόσο καλύτερο θα βγει τόσο λιγότερα λεφτά θα σου χρεώσουν. Τι θα κάνα εγώ. Πολύ καλό στοκαρισμα, να γίνει λείο στα ρσγισματα, αστάρι με το κομπρεσέρ σου, τρίψιμο και ξανά αστάρι, και μετά χρώμα διπλής με το κομπρεσέρ. Αν σου βγει καλό σε ένα δείγμα προχωρά. Και το βερνίκι που έχει πολλές πιθανότητες να σου αποτύχει πάνε σε μαστορα να σου το περάσει που χει και φούρνο.
Αν έχεις νεροπαγιδα ακόμα καλύτερα για το κοπρεσερ, αν δεν έχεις έχω μια σας καινούργια να σου πουλήσω αν θες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
susukakiask7
Normal gixxer
Normal gixxer
susukakiask7


Άντρας Όνομα: : DHMHTRHS

Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 157
Αγωνιζόμενος : ΜΕ ΤΙ ΛΕΦΤΑΑΑΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2011

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 20:03

γιαννη αν θες στειλε μου το πολυεστερικο και στο βαφω τζαμπααααααααααα ενοειτε τα χρωματα δικα σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 21:17

panosk8 έγραψε:
Μπορείς να το βαψεις και με σπρέι και να βγει πολύ καλό. Το ότι έχεις κοπρεσερ δε πάει να πει ότι θα βγει καλό. Όσο περισσότερο το δουλέψεις μόνος σου τόσο καλύτερο θα βγει τόσο λιγότερα λεφτά θα σου χρεώσουν. Τι θα κάνα εγώ. Πολύ καλό στοκαρισμα, να γίνει λείο στα ρσγισματα, αστάρι με το κομπρεσέρ σου, τρίψιμο και ξανά αστάρι, και μετά χρώμα διπλής με το κομπρεσέρ. Αν σου βγει καλό σε ένα δείγμα προχωρά. Και το βερνίκι που έχει πολλές πιθανότητες να σου αποτύχει πάνε σε μαστορα να σου το περάσει που χει και φούρνο.
Αν έχεις νεροπαγιδα ακόμα καλύτερα για το κοπρεσερ, αν δεν έχεις έχω μια σας καινούργια να σου πουλήσω αν θες

Μ αρέσει η ιδέα σου....Για πες,πως ξεκινάμε??Τρίβω σε πρώτη φάση με γυαλοχαρτο?Τι γυαλοχαρτο???Μετά τι στόκο βάζω?πόσο το αφήνω??ξανά τριψημο με τι νούμερο?διπλό χρώμα τι εννοείς?Δύο στρώσεις??


susukakiask7 έγραψε:
γιαννη αν θες στειλε μου το πολυεστερικο και στο βαφω  τζαμπααααααααααα ενοειτε τα χρωματα δικα σου

Μητσαρα σ ευχαριστώ πολύ φίλε!!Κ μόνο π το είπες είναι σα να το έβαψες.... kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 21:35

Δεν έχεις κανένα φίλο να έχει ασχοληθεί λίγο ?είναι πάρα πολλά αυτά που πρέπει να προσέξεις. Είχα στο θέμα μου βάψει πολυεστερικό αλλά όλες οι φωτογραφίες είναι κάτω γαμω το ιματζ σακ.
Τι να σου πω τώρα και από που να πρωτοαρχισω. Πάρε ένα bοdyfiller πράσινο με γυαλί μέσα και αρκετά γυςλοχαρτα ξηράς 300 με 400 και άρχισε να γεμίζεις. και ένα μπουκάλι υγρό που βγάζει τα λίπη το πουλάνε στα χρωματοπωλεια. Δεν το θες λείο το πολυεστερικό σε αυτή τη φάση γιατί θες πρόσφυση για το αστάρι οπότε μη σε νοιάζει αν φαίνονται γρατσουνιές. Ίσα ίσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠεμ 03 Δεκ 2015, 21:47

Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑΝ!!!Θα μπω στο θέμα σου να τσεκάρω κ να έχω μια γενική εικόνα....Ύστερα θα σε βομβαρδισω με pm.... tongue tongue tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 00:11

Δε φαίνεται τίποτα τι εικόνα να έχεις.. Ούτε μία φώτο δεν υπάρχει από κείνο το σταδιο. Χρώμα διπλής είναι χρώμα χωρίς βερνικη αυτό που βάζουν σε όλα τα καλά βαψιματα. Μόλις το ρίξεις είναι ματ και θέλει αμέσως βερνίκι από πάνω. Πάνε σε ένα χρωματοπωλειο θα στα εξηγσουν όλα εκεί. Και το τι χρειάζεται. Ξεκίνα πρώτα με το στοκαρισμα γιατί κανείς δεν πρόκειται να στο κάνει μέχρι τη παραμικρή λεπτομέρεια λείο.

Βέβαια μετά από καιρό όταν τα βάλεις όλα κάτω τι λεφτά έχουν φύγει θα δεις ότι πιο πολύ συμφέρει ένα καρπον κουστουμακι η απλά να το βαψεις με μπουκάλι σπρέι και τέλος.

Έχω δώσει άπειρα λεφτά σε φερινγκ και το συμπέρασμα μου είναι αυτό. Η παίρνεις καρπον έτοιμο και δε το πειράζεις η παιρνεις πολυεστερικό και το βάφεις με σπρέι η παιρνεις ένα από τον crc fairings που δεν είναι ακριβώς πολυεστερικό είναι έτοιμο μαύρο με πολύ καλό τζελ κοατ και είναι πολύ ελαφρύ,όμως περισσότερα δε ξέρω να σου πω γιατί με έγραψε στα παπαρια του όταν του στείλα μάιλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 08:37

Αντε κ πες το βαφω με σπρέι....Θέλει την ίδια προεργασία?Τι σπρέι παίρνω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 08:41

Δεν ξέρω αν τα έχεις πάρει ήδη τα πολυεστερικά. Αν δεν τα έχεις πάρει ήδη και σκοπεύεις να τα αγοράσεις και να τα βάψεις (μόνος ή να τα δώσεις) ίσως θα είχες καλύτερο αποτέλεσμα με λίγα χρήματα παραπάνω από εδώ.
Μπορείς ακόμη να τους πείς εσύ πώς θέλεις να τα βάζεις.
Αν τώρα τα έχεις ήδη αγοράσει και δεν κάνεις κάτι πολύπλοκο τρίψε, πέρασε με αστάρι και βάψε με spray. Μετά όμως απαραιτήτως, άποψή μου είναι, να σου τα περάσει επαγγελματίας με βερνίκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓρηγόρηςΚ2
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΓρηγόρηςΚ2


Άντρας Όνομα: : ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2012

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 09:51

Γιαννη βαλε καμια φωτο να δουμε σε τι κατασταση εναι για βοηθησουμε αν εχει σπασηματα βγαλε κοντινες να φαινεται.Για χρηση πιστα το θες μονο η και να κηκλοφορεις και να ειναι καλο? Να ξερουμε τι να σε προτεινουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 11:18

Για πίστα το θέλω αλλά όχι να είναι του πεταματου....
Βάψιμο Πολυεστερικου 6dz6v6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 11:19

Φώτο με περισσότερες λεπτομέρειες από Δευτέρα γιατί τώρα είμαι Κρήτη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 13:37

Βάψιμο Πολυεστερικου 2le5a9t
Να γεμίσω την τρύπα με body filler?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 13:43

Έχει μερικές φώτο κ στην προηγούμενη σελίδα
Βάψιμο Πολυεστερικου X3g12t

Βάψιμο Πολυεστερικου 28i2k5d
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 13:51

Μια έρευνα αγοράς στα πρακτικερ Ηρακλείου....

Βάψιμο Πολυεστερικου 2wm3orp


Βάψιμο Πολυεστερικου 2i6nx2w
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 17:37

Την τρύπα στον κωλο μπορείς να την βουλωσεις με εποξική τσίχλα 2 συστατικών lol!
Πλαθεται πολυ εύκολα με το χέρι. Είναι σαν πλαστελίνη ένα πράγμα,χρωμα μπλε και άσπρο, απλά δεν τριβεται τόσο εύκολα και είναι πολύ πιο γερό. durostick νομίζω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 20:34

Λέω να ξεκινήσω από Δευτέρα το τρίψιμο της ουράς κ να κάνω πειράματα πάνω της...Το τρίψιμο θα γίνει όλο στο χέρι...Τι νο γυαλοχαρτο να πάρω???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
R43
Jr.gixxer



Άντρας Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 27/01/2009

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 21:47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 21:49

Στο χέρι ? Θες και ένα τριβειο δικέ μου. Και μάσκα και γυαλιά. Πάρε μερικά 200 άρια και δοκίμασε όπου βλέπεις άσπρο σταματάς είναι το τζελ κοατ. Φαίνεται και στα σπασίματα. Τις γωνίες να προσέχεις μην φας οπότε να πηγαίνεις απλά με την επιφανεια. Δεν το βρεχεις πάρα μόνο το καθαρίζεις με κείνο το υγρό για τα λίπη που σου είπα. Και μετά ξανά τα ίδια. Είχες τη μουναρα το κ9 το πούλησες τώρα τριβε και καλή υπομονή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΣαβ 05 Δεκ 2015, 09:55

panosk8 έγραψε:
Είχες τη μουναρα το κ9 το πούλησες τώρα τριβε και καλή υπομονή!

lol!

fafoutis fafoutis

καλα του λες fafoutis

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Συνδεδεμένος
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΣαβ 05 Δεκ 2015, 10:47

panosk8 έγραψε:
... Είχες τη μουναρα το κ9 το πούλησες τώρα τριβε και καλή υπομονή!

Τώρα εδώ που τα λέμε συμφωνώ με τον παραπάνω κύριο στο τελευταίο σχόλιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΣαβ 05 Δεκ 2015, 16:46

Το Κ9 ήταν τόσο μουναρα π ήταν κρίμα να σαπίζει στην πίστα.... afro afro afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βάψιμο Πολυεστερικου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο Πολυεστερικου   Βάψιμο Πολυεστερικου EmptyΣαβ 05 Δεκ 2015, 20:52

Λοιπόν επανέρχομαι....

Είδα αρκετά βίντεο στο YouTube που βάφουν με σπρέι...
Λέω λοιπόν να ξεκινήσω την ουρά κ να κάνω πάνω της τις πρώτες απόπειρες.
Αν μ βγει καλή με σπρέι,θα το κάνω όλο έτσι.Αλλιώς θα το πάω κανονικά με κομπρεσέρ.Μπορεί κ να μου βγει παραπάνω οικονομικά αλλά θα το έχω κάνει μόνος κ θα έχω μάθει κ κάτι..
Από Δευτέρα λοιπόν θα ξεκινήσω με φωτογραφικό υλικό κ βήμα βήμα θα ακούω τις προτάσεις σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Βάψιμο Πολυεστερικου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Βαψιμο πολυεστερικων
» Βαψιμο ζαντων
» βαψιμο ζαντας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com