Greek GSX-R forum
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 
JIMK7
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 
nasos-v
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 
T.R.E
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 
k8 600 kk
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 
kostaskr6
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 
Leroy
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 
ripper
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_l10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_c10Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Poll_r10 

 

 Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
k0stas.k1979
Jr.gixxer
k0stas.k1979


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : αθήνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Αγωνιζόμενος : όχι
Hμερομηνία εγγραφής : 26/10/2015

Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2   Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 EmptyΤρι 08 Δεκ 2015, 10:09

Γειά σας, έχω ένα ζευγάρι Θερμενόμενα γκριπάκια της Oxford τα οποία θέλω να τα τοποθετήσω στο busa αλλά δε θέλω να πάρουν ρεύμα από τη μπαταρία απευθείας για ευνόητους λόγους. Μια σκέψη είναι να βρω ένα τρόπο να τα συνδέσω στα πίσω φώτα ή στη κόρνα. Μήπως έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα παλαιότερα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2   Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 EmptyΤρι 08 Δεκ 2015, 10:42

ειχα πιο παλια πριν χρονια σε ενα χονδα που ειχα
ειχαν δικο τους διακοπτη για να δουλευουν ομως
και δικη τους φυσα για να τα κουμπωσεις καπου στην καλωδιωση

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2   Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 EmptyΤρι 08 Δεκ 2015, 11:41

k0stas.k1979 έγραψε:
Γειά σας, έχω ένα ζευγάρι Θερμενόμενα γκριπάκια της Oxford τα οποία θέλω να τα τοποθετήσω στο busa αλλά δε θέλω να πάρουν ρεύμα από τη μπαταρία απευθείας για ευνόητους λόγους. Μια σκέψη είναι να βρω ένα τρόπο να τα συνδέσω στα πίσω φώτα ή στη κόρνα. Μήπως έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα παλαιότερα;


Κώστα είναι πολύ απλό,θα βάλεις ένα ρελέ SPST ( αυτό με τις επαφές 85-86-87-30)


Συνδέεις την γείωση απ'τα θερμαινόμενα γκριπ στον αρνητικό πόλο της μπαταρίας.
Συνδέεις το +12V απ'τα θερμαινομενα γκριπ στην επαφή 30 του ρελέ,και την επαφή 87 την συνδέεις μέσω μια ασφάλειας 5-10Α στον θετικό πόλο της μπαταρίας.
Συνδέεις έπειτα την επαφή 85 σε μια γείωση ( πλαίσιο- αρνητικό πόλο μπαταρίας) και την επαφή 86 με ένα κλέφτη στο πορτοκαλί κίτρινο καλώδιο πίσω απ'την ασφαλειοθήκη ή στο πορτοκαλί πράσινο στην διαγνωστική φύσα ή στο καφέ χοντρό καλώδιο που πηγαίνει στο κωλοφάναρο ( έχεις πολλές επιλογές)

Έτσι τα γκριπ παίρνουν ρεύμα απ'ευθείας απ'την μπαταρία ( και δεν επιβαρύνουν το ηλεκτρικό κύκλωμα της μηχανής γιατί τραβάνε αρκετό ρεύμα) μέσω ασφάλειας ΑΛΛΑ μόνο όταν γυρίσεις το κλειδί στο ΟΝ. Όταν το σβήσεις και να τα ανάψεις απ'τον δικό τους διακόπτη παραμένουν σβηστά.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0stas.k1979
Jr.gixxer
k0stas.k1979


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : αθήνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Αγωνιζόμενος : όχι
Hμερομηνία εγγραφής : 26/10/2015

Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2   Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2 EmptyΤρι 08 Δεκ 2015, 22:31

T.R.E έγραψε:
k0stas.k1979 έγραψε:
Γειά σας, έχω ένα ζευγάρι Θερμενόμενα γκριπάκια της Oxford τα οποία θέλω να τα τοποθετήσω στο busa αλλά δε θέλω να πάρουν ρεύμα από τη μπαταρία απευθείας για ευνόητους λόγους. Μια σκέψη είναι να βρω ένα τρόπο να τα συνδέσω στα πίσω φώτα ή στη κόρνα. Μήπως έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα παλαιότερα;


Κώστα είναι πολύ απλό,θα βάλεις ένα ρελέ SPST ( αυτό με τις επαφές 85-86-87-30)


Συνδέεις την γείωση απ'τα θερμαινόμενα γκριπ στον αρνητικό πόλο της μπαταρίας.
Συνδέεις το +12V απ'τα θερμαινομενα γκριπ στην επαφή 30 του ρελέ,και την επαφή 87 την συνδέεις μέσω μια ασφάλειας 5-10Α στον θετικό πόλο της μπαταρίας.
Συνδέεις έπειτα την επαφή 85 σε μια γείωση ( πλαίσιο- αρνητικό πόλο μπαταρίας) και την επαφή 86 με ένα κλέφτη στο πορτοκαλί κίτρινο καλώδιο πίσω απ'την ασφαλειοθήκη ή στο πορτοκαλί πράσινο στην διαγνωστική φύσα ή στο καφέ χοντρό καλώδιο που πηγαίνει στο κωλοφάναρο ( έχεις πολλές επιλογές)

Έτσι τα γκριπ παίρνουν ρεύμα απ'ευθείας απ'την μπαταρία ( και δεν επιβαρύνουν το ηλεκτρικό κύκλωμα της μηχανής γιατί τραβάνε αρκετό ρεύμα) μέσω ασφάλειας ΑΛΛΑ μόνο όταν γυρίσεις το κλειδί στο ΟΝ. Όταν το σβήσεις και να τα ανάψεις απ'τον δικό τους διακόπτη παραμένουν σβηστά.


Κατατοπιστικότατος!!!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες mprabo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θερμενόμενα γκρίπ σε Hayabusa gen2
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Διάφορα για Hayabusa Gen1 + Gen2
» HAYABUSA K3 ή GSX-R K4
» Hayabusa

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com