Greek GSX-R forum
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 
JIMK7
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 
nasos-v
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 
T.R.E
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 
k8 600 kk
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 
kostaskr6
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 
κολτρέϊν
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 
Leroy
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 
ripper
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_l10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_c10Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Poll_r10 

 

 Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7

Πήγαινε κάτω 
+4
poulitzer
kentaurosk8
T.R.E
dimitristhebiker
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dimitristhebiker
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2016

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 30 Οκτ 2016, 01:14

Παιδια καλησπερα.Προσφατα αλλαξα κατηγορια και απο supersport πηγα σε sportouring αγοραζοντας μια Hayabusa Gen 1 του 2007.Εχω αλλαξει 4 gsxr-1000 και τελευταια ειχα ενα R1-2006.Eπειδη ομως ειχα προβλημα συνεχως με τον συνεπιβατη εκανα το βημα και πηρα Busa.To μηχανακι εχει 20.000χλμ πραγματικα ελεγξα τα κτεο του,τα παντα και ειναι σε αριστη κατασταση καθως ηταν γκαραζατο.Φοραει απο τον πρωην ιδιοκτητη LeoVince Titanium ολοσωμη,αντικοφτη Tre,φιλτρο Bmc,προγραμμα yoshimura απο το yoshibox,μια ζελατινα mra,και μια τρομπα φρενου 19αρα απο Cbr.Exω φαγωθει ομως να το βελτιωσω ως ενα βαθμο.Απο οτι εχω διαβασει το μηχανακι μπορει να φλασαριστει καθως ο εγκεφαλος του εχει πολλες δυνατοτητες,και επισης θελω να του βαλω ενα shifter για να κανω τις αλλαγες με τερμα γκαζι και χωρις συμπλεκτη.Αν καποιος ανθρωπος απο εδω εχει γνωση και εχει φλασαρει το μηχανακι του θα ηθελα να μου πει καποια πραγματα τα υπερ και τα κατα της διαδικασιας αυτης.Επισης θα ηθελα να ξερω ποσο περιπου κοστιζει ενα shifter μαζι με την τοποθετηση του.Οταν πηρα το μηχανακι και ανεβηκα επανω ειχα ξενερωσει με τον ογκο του κλπ συνηθισμενος απο τα ss.Oμως οταν το οδηγησα,αλλαξα γνωμη και τελικα μου αρεσει πολυ.Βεβαια βλεπω τις αδυναμιες του και γιαυτο θα κανω επεμβασεις.Τα φρενα μετα απο 5-6 βουτηγματα σε 300αρες ειναι για κλαματα,και ας φοραει 19αρα τρομπα.Πηρα σωληνακια υψηλης fren-tubo και σκεφτομαι και για τακακια carbone-lorraine η ebc.Μπροστα οι αναρτησεις μου φαινονται πολυ μαλακες και μαλλον θα χρειαστουν ελατηρια και λαδια.Και σε αυτον τον τομεα αν καποιος εχει επεμβει θα ηθελα μια γνωμη.Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι σε λιγο καιρο θα επεμβω πιο χοντρα και στον κινητηρα αλλα προσ το παρον θελω να κανω μια αρχη με φλασαρισμα σιφτερ και γραναζωμα που επισης δεν ξερω τι γινεται αμα το κανω λιγο πιο κοντο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 30 Οκτ 2016, 09:46

kalowhrthes


Tα φρένα του όντως δεν κάνουν για απανωτά φρεναρίσματα,το πρόβλημα είναι ότι θα χρειαστεί να αλλάξεις τουλάχιστον δαγκάνες ( και πιθανόν και δίσκους) αν θες να αποκτήσεις αίσθηση και διάρκεια.

Ο εγκέφαλος του Busa όντως έχει πολλές δυνατότητες μέσω του ecueditor, όπως ρυθμιζόμενο quickshifter,εξωτερικό shift light,έξοδο για έλεγχο solenoid για νίτρα και πολλά άλλα.Κατά δεν υπάρχουν ουσιαστικά.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitristhebiker
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2016

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 30 Οκτ 2016, 11:45

Eυχαριστω για την απαντηση αδερφε.Συντομα θα προχωρησω στις εργασιες αυτες.Shift-light δε βρισκω πουθενα στην Ελλαδα αν εχεις βρει εσυ στειλε μου να ριξω μια ματια.Μονο ενα της starlane βρηκα το οποιο εχει το shift-light ενσωματωμενο με την ενδειξη ταχυτητων,εγω ομως βιαστηκα και ηδη εχω παρει healtech ενδειξη ταχυτητων που ειναι ταυτοχρονα και αντικοφτης και δε γινεται να εχω και τα δυο επανω χαχαχα.Πρεπει να βρω ξεχωριστο shift-light.Oσο για τις δαγκανες ειναι υψηλο το κοστος αλλα θα το μελετησω.Εχω παρει για αρχη σωληνακια υψηλης θα αλλαξω και τακακια,θα βαλω πολυ καλο τακακι και αμα μου κανει τα ιδια θα παω και για δαγκανες.Το φλασαρισμα επισης θα γινει και θελω να δω και το γραναζωμα γιατι το βλεπω πολυ μακρυ το μηχανακι,απλωνει πολυ,θα το ηθελα λιγο πιο κοφτερο να παιζω και καμια εκκινηση με τα χιλιαρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 30 Οκτ 2016, 13:51

Για τo shift light εννοώ κάποιο που το "οδηγεί" ο εγκέφαλος,ουσιαστικά εσύ βάζεις ένα λαμπάκι ( εγώ χρησιμοποιώ led 1.5-4.5 W )

Ρίξε μια ματιά εδώ,στην μέση της σελίδας έχει και ένα μικρό video που δείχνει το shift light

http://www.boostbysmith.com/ecu.html

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 30 Οκτ 2016, 14:51

Αν πρόκειται να μπεις σε τόσα έξοδα για μπροστινό-φρενα το καλύτερο σενάριο είναι να πάρεις 2 καλάμια από 1000 Κ3 ως και Κ8 μαζί με τις ακτινικές τους δαγκάνες ( ένα ζευγάρι δαγκάνες από Κ9 ή cbr08+ είναι το τέλειο σύνολο βέβαια). Στα καλάμια θα κάνεις απλά μία αλλαγή τσιμουχες λαδια και θα είσαι γαμπρός....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 30 Οκτ 2016, 15:49

κανε ενα σερβις στο μπροστινο με καινουριες τσιμουχες και να δεις οτι θα αλλαξει αρκετα.
δεν νομιζω με τοσα λιγα χλμ να το εχουν ξαναανοιξει.
μπορεις να βαλεις και λιγο πιο χοντρο λαδι για να σφιξει λιγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitristhebiker
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2016

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 30 Οκτ 2016, 23:01

Οχι παιδια δεν εχει πειραχτει ποτε το μπροστινο ουτε η πισω αναρτηση.Ετσι οπως το εχω σκεφτει υπαρχει πιθανοτητα αν φτιαξω δυνατα φρενα να ειναι ακομα πιο ανεπαρκες το μπροστινο.Η ιδεα για καλαμια και δαγκανες απο Κ3 ειναι καλη εφοσων ταιριαζουν.Πιο κοντα ειμαι στον παω Κ-shock να ρωτησω τιμες για ελατηρια και λαδια μπροστα πχ white power-ohlins-hyperpro.Εχω συνηθισει απο τα ss που ειναι γενικα πιο σφιχτα και τωρα το Busa μου φαινεται βουτυρο.Επισης κατι πρεπει να κανω κατι με το γραναζωμα να κοντυνει καπως αν καποιο παιδι εχει δοκιμασει θα ηθελα να μαθω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 30 Οκτ 2016, 23:04

dimitristhebiker έγραψε:
Επισης κατι πρεπει να κανω κατι με το γραναζωμα να κοντυνει καπως αν καποιο παιδι εχει δοκιμασει θα ηθελα να μαθω.

Δοκιμασε τη ευκολη και φθηνη λυση του -1 εμπρος και βλεπεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΔευ 31 Οκτ 2016, 09:32

dimitristhebiker έγραψε:
Οχι παιδια δεν εχει πειραχτει ποτε το μπροστινο ουτε η πισω αναρτηση.Ετσι οπως το εχω σκεφτει υπαρχει πιθανοτητα αν φτιαξω δυνατα φρενα να ειναι ακομα πιο ανεπαρκες το μπροστινο.Η ιδεα για καλαμια και δαγκανες απο Κ3 ειναι καλη εφοσων ταιριαζουν.Πιο κοντα ειμαι στον παω Κ-shock να ρωτησω τιμες για ελατηρια και λαδια μπροστα πχ white power-ohlins-hyperpro.Εχω συνηθισει απο τα ss που ειναι γενικα πιο σφιχτα και τωρα το Busa μου φαινεται βουτυρο.Επισης κατι πρεπει να κανω κατι με το γραναζωμα να κοντυνει καπως αν καποιο παιδι εχει δοκιμασει θα ηθελα να μαθω.

Τη λύση με τα καλάμια Κ3-Κ8 1000 δεν στην πρότεινα για αναβάθμιση ανάρτησης αλλά για να έχεις ακτινικά φρένα. Βέβαια κάνοντας την έχεις και τα 2 αποτελέσματα.
Αν κρατήσεις αυτά τα καλάμια μη φοβάσαι δεν θα μπορέσεις να φτιάξεις τόσο καλό φρένο ώστε να είναι ανεπαρκές το μπροστινό σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
proco
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 254
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2014

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΔευ 31 Οκτ 2016, 23:07

τα φρενα ειναι πατος...το r1 π ειχες εχει φρεναρες.

σιγουρα με τρομπα,δαγκανες ,σωληνακια υψηλης και αναλογα τακακια θα δεις διαφορα.
σκετα με σωληνακια υψηλης, τακακια carbon lorraine, δεν νομιζω να εχεις αισθητη βελτιωση..

καλοταξιδο και καλες βελτιωσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΤρι 01 Νοε 2016, 14:22

kalowhrthes στο gixxer
καμια σχεση τα ςς που ειχες με την χοντρουλα που αγορασες
αλλα καλα χλμ να εχεις μαζι της

το κυριο προβλημα σου στα φρενα ειναι οι δαγκανες και μετα η τρομπα
μονο με τα σωληνακια υψηλης+τακακια μην εχεις ελπιδες για πολυ βελτιωση στο φρενο

αν λογο κοστους αποφασισεις να μην αλλαξεις καλαμια
για να βαλεις ακτινικες δαγκανες
εχω για πουλημα ολοκαινουργιες Nissin 6πιστονες( με μεταλλικα τακακια) που ειναι πολυ πολυ καλυτερες απο τις τοκικο που φορας

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitristhebiker
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2016

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΤρι 01 Νοε 2016, 22:15

Καλησπερα παιδια.Πηρα καινουρια τρομπα GALLESPEED 19αρα,εχω τα σωληνακια υψηλης και πηρα και τακακια carbon-lorraine sbk.Aυτα προς το παρον αλλα θα αργησω να τα βαλω τα πραγματα επανω στο μηχανακι γιατι περιμενω και καποια αλλα.Οι δαγκανες με ενδιαφερουν φιλε αλλα κατσε να δω που θα φτασω οικονομικα γιατι εχω ριξει αρκετο χαρτι ως τωρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 09:51

Παίρνεις αυτά https://gixxer.forumgreek.com/t11262-topic#209761, βάζεις τα σωληνάκια και την τρόμπα που έχεις πάρει, αλλάζεις τα τακάκια που έχεις και παίρνεις για Κ5-8 1000 και έτοιμο το μπροστινό φρένο και η μπροστινή ανάρτηση. polybolo polybolo polybolo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitristhebiker
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2016

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 21:27

Παιδια καλησπερες.Εχω προχωρησει σε αρκετες βελτιωσεις στο Busa εχω παρει πολλα aftermarket πραγματα τα οποια θα βαλω επανω τελος του μηνα οπως υπολογιζω.Στα φρενα πηρα καινουργια τρομπα 19αρα GALESPEED,σωληνακια υψηλης,δισκοπλακες μαργαριτες εμπρος πισω ARTRAX και καινουργια τακακια BRAKING οργανικα,μαλακα για να πατησουν οι νεες δισκοπλακες.Επισης πηρα τιμονοπλακα χαμηλωματος της Βrocks,και dogbones με 3 ρυθμισεις για χαμηλωμα πισω παλι της Brocks.Θα ηθελα να μου πειτε γνωμες για το ποσους ποντους θα ειναι καλα να το ριξω μπροστα απο τα καλαμια.Η αληθεια ειναι οτι χαμηλωμενο το busa μου αρεσει παρα πολυ κια ξερω οτι θα χασω κατι στο στριψιμο.Εγω πιστευω οτι αν το ριξω 2,5 -3 ποντους θα ειναι καλα.Αν καποιος εχει εμπειρια ας μου δωσει μια γνωμη.Εχω παρει πλακες οργανων κοντερ 340,αλλα φανταζομαι οτι το κοντερ θα κλεβει,να παρω speedohealer?Kαι ποιος γνωριζει να το ρυθμισει?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimitristhebiker στις Κυρ 20 Νοε 2016, 21:37, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 21:33

Καμία καλύτερη δισκοπλακα δεν μπορούσες να βρείς; Οι μαμά είναι κλάσης ανώτερες από τις κινέζικες που πήρες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitristhebiker
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2016

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 21:41

Τις εχουν φορεσει πολλοι φιλοι που πιεζουν αρκετα τα μηχανακια τους και δεν υπηρξε καποιο προβλημα ως τωρα.Για Braking πηγαινα να σου πω την αληθεια αλλα δε νομιζω οτι εχουν κατι παραπανω σε σχεση αξιας-τιμης.Αν εχεις γνωστους που ειχαν προβλημα με τις Artrax παω πασο,αλλα ποτε δεν βαζω κατι επανω στο μηχανακι χωρις να το ψαξω.Εχω φιλο που κανει συχνα track-day, χρηση δηλαδη που δε θα κανω ποτε εγω στο busa,κανενα προβλημα δεν εχει.Πες τωρα μια γνωμη για το χαμηλωμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΔευ 21 Νοε 2016, 03:27

Κι εγώ έχω μιά αμφιβολία για τις ARTRAX αλλά περί ορέξεως.
Το speedohealer ρυθμίζεται πολύ εύκολα. Ή του δίνεις εσύ κάποιες σχέσεις των γραναζιών ή μετράς το μηχανάκι με gps και βάζεις εσύ πόσο είναι η πραγματική ταχύτητα π.χ. στα 100 και μετά κάνει τις διορθώσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΔευ 21 Νοε 2016, 03:30

dimitristhebiker έγραψε:
Πες τωρα μια γνωμη για το χαμηλωμα

Καλό διάβασμα

http://www.sportrider.com/tech/lowering-your-bike-safely-long-and-short-it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7   Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7 EmptyΔευ 21 Νοε 2016, 03:33

dimitristhebiker έγραψε:
Το φλασαρισμα επισης θα γινει και θελω να δω και το γραναζωμα γιατι το βλεπω πολυ μακρυ το μηχανακι,απλωνει πολυ,θα το ηθελα λιγο πιο κοφτερο να παιζω και καμια εκκινηση με τα χιλιαρια

Θα σου πρότεινα +2 γρανάζι πίσω.
-1 μπροστά μου φαίνεται πως παραείναι πολύ. Το μηχανάκι θα γράφει στους κωλόδρομους που έχουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Bελτιωση Ηayabusa Gen 1 K7
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com