Greek GSX-R forum
Mετα την πτωση... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Mετα την πτωση... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Mετα την πτωση... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 
JIMK7
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 
nasos-v
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 
T.R.E
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 
k8 600 kk
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 
kostaskr6
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 
κολτρέϊν
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 
Leroy
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 
ripper
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Mετα την πτωση... Poll_l10Mετα την πτωση... Poll_c10Mετα την πτωση... Poll_r10 

 

 Mετα την πτωση...

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Zuki93
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 88
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2016

Mετα την πτωση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Mετα την πτωση...   Mετα την πτωση... EmptyΚυρ 12 Μαρ 2017, 15:13

Λοιπον παιδες ως γνωστον σαβουροσα την Τριτη...
Το μηχανακι θα ξεκινησω να το φτιαξω σε 2 μηνες...
Απλως αισθανομαι οτι εχω δρομο μπροστα μου απτην στιγμη που θα ξεκινησω...
Καταρχας δεν δοκιμασα να το βαλω μπρος διοτι εχει σπασμενο καπακι πηνειων και φοβαμαι μην περασει κανα γρεζι στα λαδια
μιας και γενικα υπαρχει λαδι στα πηνεια ...
Ζημιες:σπασμενος πατητηρας οδηγου ,συνοδηγου,σπασμενα φερινγκς,σπασμενο καπακι βολαν,σπασμενο αρ.κλιπ ον,τεποζιτο κονσερβα
και σπασμενο υποπλαισιο συνοδηγου...
Δοκιμασα σημερα απλως να το βαλω με το κλειδι σε θεση εκκινησης και το kill switch on ...
Διαπιστωνωνω οτι το Fi αναβοσβηνει και ο ηχος το check που κανει μια μηχανη γινεται κανονικα και κοβεται στο τελος...
Ειναι δηλαδη πιο συντομος...Μοτερ ,σασι ολα καλα...
Με το να γινει το τεποζιτο κονσερβα φοβαμαι πως αυτο το λαμπακι προερχεται απο την αντλεια καυσιμου...Κοιταξα απο κατω και φαινεται
να ναι στην θεση της...Γενικα το τεποζιτο απο κατω παταει κανονικα απο πανω μπαρουλιασε για τα καλα...Υπαρχει περιπτωση με το στραβωμα τεποζιτου να χαλασε η αντλια η τα σωματα ψεκασμου??
Ξερω οτι εχω δρομο μπροστα μου απλως θελω να ακουσω καποιες ιδεες...
Eπισης πως μπορω να ξεσυνδεσω την μπαταρια να μην μου τρωει ρευμα και κατσει τελιως??
Γενικα θελω οτι μπορω να το κανω μονος πριν καταφυγω παλι σε συνεργειο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Mετα την πτωση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mετα την πτωση...   Mετα την πτωση... EmptyΚυρ 12 Μαρ 2017, 15:26

Αν δεν ξέρεις πως να ξεσυνδέσεις την μπαταρία καλό θα ήταν να μην κάνεις και πολλά πράγματα μόνος σου.

Αν πάντως θες να ασχοληθείς πρέπει πρώτα να βγάλεις την σέλα,και μετά με ένα 10αράκι κλειδί λύνεις τον αρνητικό πόλο της μπαταρίας και τον αφήνεις στον αέρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki93
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 88
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2016

Mετα την πτωση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mετα την πτωση...   Mετα την πτωση... EmptyΚυρ 12 Μαρ 2017, 16:04

T.R.E έγραψε:
Αν δεν ξέρεις πως να ξεσυνδέσεις την μπαταρία καλό θα ήταν να μην κάνεις και πολλά πράγματα μόνος σου.

Αν πάντως θες να ασχοληθείς πρέπει πρώτα να βγάλεις την σέλα,και μετά με ένα 10αράκι κλειδί λύνεις τον αρνητικό πόλο της μπαταρίας και τον αφήνεις στον αέρα

Eγω ελυσα τον κοκινο πολο με σταυρο κατσαβιδι και δεν εχει ρευμα καθολου τωρα καλα το εκανα??
Επισης εκανα το κολπο με το διαγνωστικο που γεφυρωνεις κοκινο μαυρο καλωδιο και μου πεταξε -C 23 ..
Το οποιο ειναι tip over sensor ...Τι ειναι αυτο?? Crying or Very sad Iσως ειναι για ασφαλεια οπως λεει το ονομα του και
γιαυτο δεν κανει καλο ηχο στο τσεκ ισως..Δεν αφηνει την μηχανη να παρει μπρος σωστα?

Ανανεωση:
βρηκα τι ειναι και που το tip over sens και η αληθεια ειναι οτι εχει φυγει τελιως απτην θεση του γιατι εσπασε
το υποπλαισιο και η θεση upper που πρεπει να χει δειχνει αλλα στον εγκεφαλο...Οποτε διορθωνω αυτο και αλλαζω
καπακι βολαν να δω απλως αν περνει μπρος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki93
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 88
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2016

Mετα την πτωση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mετα την πτωση...   Mετα την πτωση... EmptyΔευ 13 Μαρ 2017, 16:43

H ανησυχια μου παιδες ειναι οτι επειδη το καπακι πηνειου εσπασε για τα καλα η μηχανη αδειασε απο λαδι...Ειναι λογικο να μου φυγει απο κει ολο το λαδι?Ευτυχως οταν τουμπαρε εσβησε απτον
μηχανισμο tip over sensor...Το οποιο μου το πεταει σφαλμα επειδη μετακουνηθηκε η θεση του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Mετα την πτωση...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πτωση με 150 χλμ
» πτωση με την αγαπημενη...
» ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΤΩΣΗ!!!!!!!!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com