Greek GSX-R forum
Kabuto-ogk Ff5-v review Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Kabuto-ogk Ff5-v review Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Kabuto-ogk Ff5-v review Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 
JIMK7
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 
nasos-v
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 
T.R.E
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 
k8 600 kk
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 
kostaskr6
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 
κολτρέϊν
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 
Leroy
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 
ripper
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_l10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_c10Kabuto-ogk Ff5-v review Poll_r10 

 

 Kabuto-ogk Ff5-v review

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cornell
Normal gixxer
Normal gixxer
cornell


Άντρας Τόπος : Γλυφάδα
Αριθμός μηνυμάτων : 185
Αγωνιζόμενος : No...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/04/2011

Kabuto-ogk Ff5-v review Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Kabuto-ogk Ff5-v review   Kabuto-ogk Ff5-v review EmptyΔευ 14 Αυγ 2017, 16:25

Μετά από 4 μήνες με το  kabuto ήρθε η ώρα να γράψω τις εντυπώσεις μου.

Αγόρασα το κράνος στην τιμή των 400 ευρώ από τον Πέτσα στην Καλλιθέα.
Επίσης αγόρασα ξεχωριστά μια φιμέ ζελατίνα στην τιμή των 40 ευρώ.
Το κράνος έχει εγγύηση για 5 χρόνια.

Το κράνος είναι το παρακάτω


Kabuto-ogk Ff5-v review 53014f577921743


Ποιότητα: Ποιοτικό το εσωτερικό, τα μαξιλαράκια δεν έχουν "καθήσει" καθόλου, μοναδικό μειονέκτημα ότι δεν κουμπώνει η ζελατίνα. Γενικά είναι ένα αρκετά ποιοτικό κράνος, με καλή βαφή και σκληρά υλικά εκεί που πρέπει.

Ορατότητα: Επειδή προορίζεται για supersport μοτοσυκλέτες η ορατότητα όταν είσαι σε σκυφτή θέση είναι μεγαλύτερη απ ολα τα προηγούμενα κράνη είχα.

Ζελατίνα: Δεν μου έχει θολώσει, αλλά επίσης δεν μου έχει τύχει να το φορέσω με βροχή. Εν αναμονή του χειμώνα λοιπόν.

Εφαρμογή: Σφιχτή αίσθηση, δίχως να σε ενοχλεί.

Αεροδυναμική: Έκανα δοκιμές με διάφορα χιλιόμετρα, δεν κουνάει πουθενά, όταν ξεπεράσω τα 250 χμ το κράνος είναι σαν να μαγκώνει προς τα κάτω, δίχως να νιώθεις ότι θα σου φύγει η κεφάλα.

Θόρυβος: Είναι αγωνιστικό κράνος, με το δεδομένο αυτό περίμενα ένα αρκετά θορυβώδες κράνος, όμως η αεροδυναμική του κράνους βοηθάει στο να μην σε πιάνει το κεφάλι σου από τον θόρυβο, όμως και πάλι οι ωτοασπίδες είναι απαραίτητες.

Γενικά στην τιμή των 400 ευρώ δεν βρίσκεις κάτι καλύτερο. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από arai - shoei , μόνο την εφαρμογή και το εσωτερικό των arai. Θα ήθελα η ζελατίνα να κουμπώνει για μεγαλύτερη ασφάλεια, αυτό είναι και το μειονέκτημα που θεωρώ ότι πρέπει να βελτιώσουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Kabuto-ogk Ff5-v review Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kabuto-ogk Ff5-v review   Kabuto-ogk Ff5-v review EmptyΤρι 15 Αυγ 2017, 14:23

συγκριτικα με ενα HJC RPH11A εχεις αποψη?
στα 400 παιζουν και τα δυο

το OGK δεν το εχω βαλει αλλα σε σχεση με το rpha 10plus που εχω πιο πανω βαζω
μονο το shoei x-spirit II που παιζει στα 900ε οποτε δε μπορεις να το συγκρινεις απο θεμα τιμης που ειναι στα διπλασια λεφτα

ενας φιλος επισης εχει κολημα με το carbon AGV Rossi edition αλλα και αυτο παιζει στο χιλιαρικο
(και ενα arai RX7 GP εννοειται παλι καπου στα 1000ε)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cornell
Normal gixxer
Normal gixxer
cornell


Άντρας Τόπος : Γλυφάδα
Αριθμός μηνυμάτων : 185
Αγωνιζόμενος : No...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/04/2011

Kabuto-ogk Ff5-v review Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kabuto-ogk Ff5-v review   Kabuto-ogk Ff5-v review EmptyΤρι 15 Αυγ 2017, 15:03

k8 600 kk έγραψε:
συγκριτικα με ενα HJC RPH11A εχεις αποψη?
στα 400 παιζουν και τα δυο

το OGK δεν το εχω βαλει αλλα σε σχεση με το rpha 10plus που εχω πιο πανω βαζω
μονο το shoei x-spirit II που παιζει στα 900ε οποτε δε μπορεις να το συγκρινεις απο θεμα τιμης που ειναι στα διπλασια λεφτα

ενας φιλος επισης εχει κολημα με το carbon AGV Rossi edition αλλα και αυτο παιζει στο χιλιαρικο
(και ενα arai RX7 GP εννοειται παλι καπου στα 1000ε)
Έχω το rpha10 plus, το kabuto είναι ανώτερο, καλύτερη αεροδυναμική, καλύτερη ορατότητα και πιο δροσερό.
Το rph11 το είχα δοκιμάσει στην colori πριν καταλήξω στο kabuto. Ωραίο κράνος, καλή εφαρμογή, τα μαξιλάρια βγαίνουν σε περίπτωση ατυχήματος(στο kabuto όχι), αλλά το ff5v το βρίσκω ενα κλικ πιο πάνω.


Η Kabuto βγάζει κράνη για υψηλές ταχύτητες, δίνει μεγάλη έμφαση στην αεροδυναμική. Οι κάθετες αεροτομές που λάνσαρε έχουν αντιγραφεί από τις υπόλοιπες εταιρείες. Η διαφορά στην τιμή με το xspitit δεν θεωρώ ότι αντικατοπτρίζει την ποιότητα των 2 κρανών.

Agv δεν μπαίνουν στην κεφάλα μου με τίποτα.


ΥΓ. Έχω την εντύπωση ότι το ff5-v το έβγαλε σε έκπτωση ο Πέτσας στα 350 ευρώ. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Kabuto-ogk Ff5-v review
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Arrow Gp-2 review

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com