Greek GSX-R forum
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 
JIMK7
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 
nasos-v
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 
T.R.E
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 
k8 600 kk
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 
kostaskr6
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 
κολτρέϊν
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 
Leroy
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 
ripper
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_l10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_c10Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Poll_r10 

 

 Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια)

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια)   Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) EmptyΔευ 14 Ιαν 2019, 10:14

Καλημέρα παιδιά, η πρώτη ερ'ωτηση μου έχει να κάνει με την συμβατότητα της τάπας του Hayabusa με αυτήν του K7 1000, και αν γίνεται να βάλω την κλειδαριά του δικού μου σε αυτήν του Busa. Η δεύτερη ερώτηση είναι αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια κόλλα με την οποία μπορώ να κολλήσω το "χριτς-χρατς" στο πλαστικό κομμάτι που προστατεύει τον καρπό σε γάντια alpinestars GP-Pro. Γυρίζει ούτως ή άλλως γύρω από τον καρπό και ας μην είναι κολλημένο, αλλά θα προτιμούσα να είναι. Θα πάω και σε ένα τσαγγάρη για μια γνώμη αλλά έλεγα μήπως το έχει κανείς εδώ το πρόβλημα και το έλυσε εύκολα. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια)   Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) EmptyΔευ 14 Ιαν 2019, 16:28

Για το πρώτο θα σου πω τι πιστεύω και όχι ότι ισχύει σίγουρα. Ο Ιάπωνας όπως και όλοι οι κατασκευαστές προσπαθούν να μειώσουν το κόστος όσο το δυνατόν περισσότερο. Σχεδιάζουν μία τάπα πρακρική και κατά ένα μεγάλο ποσοστό την χρησιμοποιούν σε όλα τα σπορ μοντέλα (και όχι μόνο). Έτσι πχ το GSXR 600K6 η τάπα είναι ολόιδια με το GSXR 1000K7. Θεωρώ ότι σου κάνει από GSXR1000K7 ή ακόμη και από 600Κ6/GSXR 750K6 κλπ.
Τώρα για να κολλήσεις το γάντι επειδή παρατήρησα το ίδιο και σε ένα άλλο χρησιμοποίησα βενζινόκολλα χωρίς καλό αποτέλεσμα. Το πιθανότερο είναι ότι θα χρησιμοποιήσω τώρα Loctite Power Flex. Θα το επιχειρήσω σύντομα και νομίζω θα λυθεί το θέμα. Το έχω χρησιμοποιήσει σε καναπέ δερματίνης που κάθετε κόσμος και εξαιρετικά αποτελέσματα μέχρι στιγμής
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια)   Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) EmptyΠαρ 18 Ιαν 2019, 10:13

οι τσαγκαρηδες δουλευουν με βενζινοκολλα
εχω χρησιμοποιησει και εγω μερικες φορες σε γαντια αλλα δεν κραταει για καιρο

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια)   Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) EmptyΠαρ 18 Ιαν 2019, 13:03

Ράψιμο με ραπτομηχανή παίζει, προφανώς με μεγάλη βελόνα, ή το πλαστικό είναι υπεβολικά χοντρό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια)   Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) EmptyΠαρ 18 Ιαν 2019, 23:11

για την ταπα δε ξερω, αλλα για τα γαντια δοκιμασε logo στιγμης.
δοκιμασα διαφορες κολλες οπως και βενζινοκολλα (τσαγκαρης δε δεχτηκε να μου κανει δουλεια σε 2-3 που πηγα), αλλα μετα απο λιγο καιρο ξεκολλουσαν παλι.
η logo στιγμης εχει κρατησει πανω απο χρονο χωρις προβλημα μεχρι στιγμης Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fatsas k5
Normal gixxer
Normal gixxer
fatsas k5


Άντρας Όνομα: : κωστας
Τόπος : τριπολη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 152
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2010

Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια)   Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια) EmptyΣαβ 19 Ιαν 2019, 20:24

μπορεισ να πας κ σε ταπετσερη να στο ραψει οπως ραβουν τα δερματινα καθισματα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δύο ασχετες μεταξύ τους ερωτήσεις.(Τάπα βενζίνης & γάντια)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» μη στεγανη ταπα βενζινης
» ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ DUNLOPAD RDP & SDP
» Ερωτησεις για εκκεντροφορους σε K7 750

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com