Greek GSX-R forum
Gripone leone vs gripone s3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Gripone leone vs gripone s3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Gripone leone vs gripone s3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
    Κορυφαίοι συγγραφείς
    Miou
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 
    JIMK7
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 
    nasos-v
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 
    T.R.E
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 
    k8 600 kk
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 
    kostaskr6
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 
    κολτρέϊν
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 
    Leroy
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 
    ripper
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 
    mistiriodis_tsantakias
    Gripone leone vs gripone s3 Poll_l10Gripone leone vs gripone s3 Poll_c10Gripone leone vs gripone s3 Poll_r10 

     

     Gripone leone vs gripone s3

    Πήγαινε κάτω 
    3 απαντήσεις
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    arogeo93
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    arogeo93


    Άντρας Όνομα: : Γιώργος
    Τόπος : Σερρες
    Ηλικία : 31
    Αριθμός μηνυμάτων : 69
    Hμερομηνία εγγραφής : 08/04/2014

    Gripone leone vs gripone s3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Gripone leone vs gripone s3   Gripone leone vs gripone s3 EmptyΤρι 09 Απρ 2019, 20:12

    Έχει δουλέψει κανένας κανένας με ένα από αυτά τα 2; Ξέρω πως το s3 είναι ανώτερο αλλά είναι επίσης και πιο δύσκολο στην ρύθμιση και εγκατάσταση. Επίσης το leone δεν έχει καθόλου speed sensors .
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer
    JIMK7


    Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος : KΡHTH XANIA
    Ηλικία : 51
    Αριθμός μηνυμάτων : 8101
    Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

    Gripone leone vs gripone s3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gripone leone vs gripone s3   Gripone leone vs gripone s3 EmptyΤρι 09 Απρ 2019, 21:15

    arogeo93 έγραψε:
    Έχει δουλέψει κανένας κανένας με ένα από αυτά τα 2; Ξέρω πως το s3 είναι ανώτερο αλλά είναι επίσης και πιο δύσκολο στην ρύθμιση και εγκατάσταση. Επίσης το leone δεν έχει καθόλου speed sensors .

    Απο τι στιγμη που δεν εχει speed sensors μην το παρεις .. για το μηχανακι σου εχω βαλει το GRIPONE Ρ3 και δουλευει παρα πολυ καλα

    Ρωτησε τον Νικο που πηρες το μηχανακι σου ισως το εχει ακομα αλλιως βαλε το s3
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DrIoannis
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    DrIoannis


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
    Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

    Gripone leone vs gripone s3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gripone leone vs gripone s3   Gripone leone vs gripone s3 EmptyΤρι 09 Απρ 2019, 21:42

    Traction control στην εποχή που είμαστε χωρίς αισθητήρες μην το πλησιάσεις καν. Είχα το Bazzaz(χωρίς αισθητήρες) και τα νέα με αισθητήρες είναι πολύ πολύ ανώτερα με πολλές επιλογές για να το φέρεις στα μέτρα σου.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    arogeo93
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    arogeo93


    Άντρας Όνομα: : Γιώργος
    Τόπος : Σερρες
    Ηλικία : 31
    Αριθμός μηνυμάτων : 69
    Hμερομηνία εγγραφής : 08/04/2014

    Gripone leone vs gripone s3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gripone leone vs gripone s3   Gripone leone vs gripone s3 EmptyΤετ 10 Απρ 2019, 18:29

    Σίγουρα είναι καλύτερα με αισθητήρες αυτό που με προβληματίζει βομως είναι η ρύθμιση του traction καθώς δεν έχω κάνει η ασχοληθεί ποτέ .
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer
    JIMK7


    Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος : KΡHTH XANIA
    Ηλικία : 51
    Αριθμός μηνυμάτων : 8101
    Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

    Gripone leone vs gripone s3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gripone leone vs gripone s3   Gripone leone vs gripone s3 EmptyΤετ 10 Απρ 2019, 19:01

    αν κατσεις και διαβασεις προσεχτικα το μανιουλ και κανεις μερικες δοκιμες θα το βρεις πιστευω μπορω κι εγω σε οτι θες να σε βοηθησω
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    arogeo93
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    arogeo93


    Άντρας Όνομα: : Γιώργος
    Τόπος : Σερρες
    Ηλικία : 31
    Αριθμός μηνυμάτων : 69
    Hμερομηνία εγγραφής : 08/04/2014

    Gripone leone vs gripone s3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gripone leone vs gripone s3   Gripone leone vs gripone s3 EmptyΤετ 10 Απρ 2019, 21:18

    Ωραία ευχαριστώ πολύ ότι απορίες έχω θα ρωτάω !
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    Gripone leone vs gripone s3
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -
    » GRIPONE 3 Traction Control

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
    Μετάβαση σε:  
    Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
    gixxerforum@gmail.com