Greek GSX-R forum
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Ποιο μηχανακι να διαλέξω.

Πήγαινε κάτω 
+6
Miou
varypiniths
DrIoannis
gjp
JIMK7
Hlektrologos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
varypiniths
Normal gixxer
Normal gixxer
varypiniths


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : PORTO SALONICA
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Αγωνιζόμενος : κατι κατεχουμε και μεις...
Hμερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Ιουλ 2019, 13:06

JIMK7 έγραψε:
varypiniths έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
varypiniths έγραψε:
Ρε jim βλεπω τα ποστ σου τοσα χρονια  εδω μεσα και δε μιλαω αλλα το εχεις παρει μονοπωλειο και διαβαζει πολυς κοσμος.πολυ χολη βγαζεις ρε φιλε με το bmw,και γενικοτερα αυτο που καβαλας ειναι το καλυτερο παντα,κλασικος Ελληνας.ξερω ξερω εχεις οδηγησει τα παντα και ξερεις.και στις τοσες αναρτησεις ανα τον κοσμο παντα βρισκεις και παραθετεις αυτες που σε βολευουν,εχεις μαλωσει με οποιονδηποτε εκφραζει διαφορετικη αποψη με το οτι το μηχανακι σου ειναι το καλυτερο κτλ κτλ γραφικος ρε φιλε πολυ.η σουζουκι ξυπνησε ξαφνικα μετα απο τοσα χρονια και εσυ προσπαθεις να μας πεισεις για τον τετραγωνισμο του κυκλου.αντε καντε μας ban αμα ειναι να τα λετε μονοι σας.κουραζεις



Σεβαστη η αποψη αλλα όχι αποδεχτη εχεις επιχειρηματα ? γιατι εγω εχω και ΠΟΛΛΑ

Να ξερεις εχω αλλαξει τοσα πολλα πολλα μηχανάκια που δεν βαζει ο νους σου, σχεδων  ολες τις μαρκες

Τι να κανω που πηρα κατά επιλογή μου ( το καλυτερο ) θα ημουν χαζος αφου ειχα το χρημα στο χερι και τις γνωσεις να παω να αγορασω κατι που δεν είναι καλο .

Δεν σου περασε ποτε ποτε από το μυαλο να υπαρχει καποιος με περισσοτερες γνωσεις και εμπειρια πανω στο θεμα αυτό ? ετσι για την ιστορια το περιμενα 2 χρονια μεχρι να ερθει ισως να υπηρχε καποιος λογος αυτος τι λες ? υπηρχε ? ενώ μπορουσα να ειχα παρει το οποιδηποτε άλλο γιατι όμως δεν το εκανα ?

Πριν το σουζουκι ημουν στο τσακ να παρω μια προπελα αλλα μ αυτά που εχω δει στη δουλεια μου, αλλαξα γνωμη όπως και με το απριλια.. εγω παντα μιλαω με επιχειρηματα και με αποδειξεις  εσυ μπορεις ? είναι ψεμα σε ότι εχω πει ? αν ναι πες το

Φυσικα και είναι καλη η προπελα αλλα όχι οσο τη λενε και στο κατω κατω δεν τα λεω εγω τα λενε οι ιδιοι που τα εχουν, αν δεν σου αρεσουν μην τα βλέπεις τι να πω Rolling Eyes

Ποιος είναι λοιπον ο κλασικος Ελληναρας ? εγω που τα εχω δοκιμασει και δουλεψει η εσυ που τα εχεις δει μονο από φωτογραφιες και βιντεο  Rolling Eyes και βγαζεις χολη επειδή αυτά που διαβαζεις δεν σου αρεσουν, εξαλλου φορουμ gixxer είναι τι περιμενες ? πηγαινε να γραφτεις σε κανενα φορουμ BMW εκει που λενε ότι δεν χαλανε δεν σπανε και είναι τα καλυτερα του κοσμου να τα λετε μονοι σας και να τα πιστευετε  lol!



Υ.Γ. Γιατι ρε φιλε να σε κανω ban Laughing επειδή εχεις διαφοερτικη αποψη από μενα ? ποτε εκανα καποιον ban που ειχε διαφορετικη γνωμη ? σε ένα μονο εχω ριξει ban επειδή ηταν αυθαδης και προκλητικος απέναντι μου με το καλημέρα, χωρις κανενα ιχνος σεβασμου λες και γνωριζόμαστε από χθες .. εσυ μπορει να εβγαλες λιγο κακια μιας και δεν με ξερεις δεκτο, αλλα δεν ησαουν προκλητικος σαν τον αλλον και να ξερεις θελω να υπαρχει η διαφορετικη αποψη από τη δικη μου αλλα να εχει όμως επιχειρηματα

Υ.Γ. 2 Μιας και δεν γνωριζόμαστε αρα δεν με ξερεις από πρωτο χερι, δεν υπαρχει περιπτωση σε μερικα να κανω ( ας πουμε χαβαλε ) για να τα διαβαζουν καποιοι φιλοι μου και να παιρνουν φωτια lol! αλλα όπως ειπα και πριν μιας και δεν γνωριζόμαστε αυτό που βλεπω σε σενα μπορω πολύ ευκολα να πω ..  Αν ηταν η ζηλια ψωρα, θα κολλαγε ολη η χωρα, προφανος μπορει και να κανω λαθος πολύ πιθανον, αφενος αφου δεν σε ξερω, πιστευω να με πιανεις Wink

Υ.Γ. 3 Αν σε καποιος δεν αρεσει η αληθεια πρόβλημα τους, ετσι κι αλλιως δεν είμαι εδώ για να κανω φιλιες αλλα πρωτα απ ολλα για να μαθω/μαθουμε κατι  Very Happy

Eπειδη η αληθεια ποναει και μ' ερεσει να μοιραζω πονο απλοχερα μιας και το ζητησατε .. αποτελέσματα μεχρι σημερα από τα μοναδικα Superstock 1000 που γινονται στο BSB ότι πιο κοντα σε μηχανακι παραγωγης ( ουτε αλλες ζαντες δεν επιτρεπονται αν και οι άλλες εταιριες τις εχουν από το εργοστασιο να το λεμε κι αυτό ) με το πρωτο τον Richard COOPER με Suzuki L7 και διαφορα από το δευτερο Taylor MACKENZIE BMW S100RR 42,5 βαθμούς ( πρωην πρωταθλητης παλι με BMW ) και μαλιστα με ένα μηχανακι το πιο φτηνο στην κατηγορια  Basketball  αυτή είναι η αληθεια αρεσει δεν αρεσει σε καποιους Laughing



Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 <a href=Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Gsxr10"

Λοιπον,κακως εξεφρασα γνωμη γιατι αν και εισαι 41 την βγαζεις να την μετρησεις αν την εχεις πιο μεγαλη,ξερεις ξερεις ξερεις εχεις λυσει και εχεις δεσει,μονο εσυ,κανενας αλλος στον κοσμο αυτο.ασε να σε παινεψουν αλλοι για το τι ξερεις.επιχειρηματα υπαρχουν πολλα και για τα μηχανηματα και για το τι λες αλλα δε θα μπω στον κοπο.επειδη και συ δε με ξερεις μαθε αν θελεις φυσικα οτι δε μιλαω κουτουρου απλα για να μιλησω δεν ειμαι 15 ουτε εχω κατι μαζι σου.επισης μην το πας αλλου το θεμα ειπαμε 41 εισαι,για τη ζηλια κτλ τι να ζηλεψω ρε φιλε το λαμδα σου;Δοξα τω Θεω δεν εχω οικονομικο θεμα αλλα και να ειχα δε ζηλεψα ποτε μου υλικα.οσο για την καδενα που εστειλες φωτο να σε στειλω και μια απο το 750 που εχω να τις κρεμασεις μαζι στα κλειδια σου να παιζεις και αμα θελεις εχω και ενα κεφαλαρι παλι απο το 750 07 με ρουφηγμενες βαλβιδες.και ενα τεντωτηρα επισης.απο σουζουκι που δε σπαει δε χαλαει και ειχα βαρεθει τη ζωη μου να λυνω και να δενω.και ναι εχω οδηγησει-επισκευασει παρα πολλα μηχανακια και γω αλλα δεν εχω οδηγησει λαμδα εφτα,και δε μιλησα ποτε οτι ειναι κακο παλικαρε,ισα ισα αντιθετως,για αλλο πραμα μιλησα.αλλα εισαι λιγο θολωμενος με το θεμα.ευχομαι να μαστε καλα και παντα ορθιοι και να χαιρομαστε οτι εχουμε οσο πιο απροβληματιστα γινεται.

Ωραια επιχειρηματα εχεις lol! καταρχας ειμαι 47 κι οχι 41 και δεν μετραω τιποτα .. τη ζηλια ψωρα στο ειπα ειρωνικα μιας και δεν σε ξερω αλλα ουτε αυτο το καταλαβες Rolling Eyes το 750 που ειχες δεν εχει σχεδων καμια σχεση με τα 1000ρια που μιλαμε για εδω στο θεμα του παιδιου, παλι καλα πως δεν μου ειπες για κανενα DR 200 Laughing  αλλα ακομα και το 750 που ειχες ειναι στανταρ πιο αξιοπιστο απο την προπελα, δεν ξερω κανενα 750 να το παρει καποιος καινουργιο και να σπασει ολο το μοτερ μεχρι να παει σπιτι του Laughing  για προπελες ξερω μερικες ssss μπορω να βρω τηλ να παρεις να στα πουνε και οι ιδιοι Laughing αλλα ουτε να γινεται ετσι η καδενα τους στα 33.000 χιλιομετρα .. προφανος προβληματα εχουν ολες οι εταιριες, το θεμα ειναι ποιες εχουν τις πιο πολλες και ποιες τις λιγοτερες και ανεξοδες, αυτο κοιταζεις παντα πες μου οτι ουτε αυτο το ηξερες Laughing

Το οτι στους αγωνες αντοχης ιδικα στους 24ωρους που δεν τρεχει σχεδων κανενα ευρωπαικο μηχανακι εκτος απο κατι ελαχιστες μπεμπες που κι αυτες μεχρι το τελος δεν επιβιωνουν Laughing ( αυτο ειναι επιχειρημα ) αλλα ουτε αυτο σου λεει κατι ?  βλεπεις ολοι αυτοι ειναι ηλιθιοι που τρεχουν μονο με Ιαπωνικα μηχανακια και εσυ εισαι ο ξυπνιος που τα ξερεις ΟΛΑ, ποσο αλλο πιο χειροπιαστο παραδειγμα μπορει να σου δωσει καποιος για να το καταλαβεις πια ? συγνωμη φιλαρακο αν εσυ εισαι κολλημενος και δεν θελεις να καταλαβεις δεν σου φταινε ΟΛΟΙ οι ΑΛΛΟΙ

Από το 2000 που πρωτοεβγαλε 1000ρι μηχανακι η σουζουκι ( την παρακολουθώ από τοτε ) μεχρι και σημερα παντα μα παντα εβγαζε καλα γρηγορα και προπαντων αξιοπιστα μηχανάκια πως λοιπων να μην σε κερδισει αυτή η εταιρεια .. το δικο μου το ειχα ντουμπανιασει όπως ο Γατος αλλα και ο ΤΡΕ χωρις κανενα πρόβλημα αν και ο τελευταίος δεν πιανεται τοσο γιατι ολο στο γκαραζ το εχει  Laughing το τι εχουν τραβηξει αυτά τα καμκομοιρα που εχουν πουληθεί κατά χιλιαδες από το κάθε καγκουρα μονο αυτά ξερουν, αλλα είναι εκει και τα βλέπεις ακομα στους δρομους κι ας είναι κοντα 20 χρονων μερικα από αυτά


Υ.Γ. Δεν χρειαζεται να μου στειλεις τιποτα απο το 750 αν θελω να παιξω εχω αρκετα ανταλλακτικα απο bmw που ειναι πιο διασκεδαστικα  Laughing
Υ.Γ. 2 Σου ευχομαι πραγματικα μεσα απο τη καρδια μου να μην παθει τιποτα η προπελα σου, γιατι αν παθει κατι θα τραβας τα βυζια σου.. αυτο δεν ειναι σουτζουκι Wink

Καταρχην απο τη θολουρα που εχεις στο μυαλο σου δεν εχεις καταλαβει τι ειπα.ξαναδιαβασε τα ποστ μου και δες οτι δεν κατηγορησα ποτε οτι σπαει το μηχανημα σου και τα σουζουκι ή οτι ειναι κακο μηχανακι.καταδευτερον ξερολας δεν ειμαι και παντα στην ζωη μου ακουω και σεβομαι ολες τις γνωμες.μιλησα για τη χολη που βγαζεις για τη προπελα(μαλλον θα σε πυροβολησε καμια).επισης αφου εισαι εσυ ξερολας,θα επρεπε να εχεις διαβασει για τα σπασμενα οτι ηταν απο πρωτης γενιας μια συγκεκριμενη γραμμη παραγωγης που δεν ειχε ρυθμιστει σωστα η ροπη συσφιξης σε μια απο τις βιδες μιας μπιελας με αποτελεσμα να ξεβιδωνεται απο τις στροφες και να σπαει κτλ κτλ.οταν το 9 τελη ανακοινωσε η προπελα το μηχανημα της ξημερωβραδιαζοσουνα στο νετ να διαβαζεις τι κανει αυτο το πραμα και πως μπορει να βγαζει τοσα αλογα στη ροδα με καταλυτη πανω οταν οσοι ειχαν σουζουκι δεν παιρνουσαν καν εξω απο superflow(γιατι η αληθεια ποναει) και ψαχναν ολοι dynojet δυναμομετρα που μοιραζανε απλοχερα τα ψοφια αλογα για να τους παιρνουν τα λ7.εχεις φαει κατι βδομαδες να διαβαζεις να γραφεις και να κατηγορεις και αυτο το γεγονος απο μονο του λεει οτι κατι σε αγγιξε σε αυτο το μηχανακι(η δυσφημιση ειναι η καλυτερη διαφημιση).επειδη εισαι γνωστης μην τα ισωπεδωνεις ολα και κατεγραψε απλα τα γεγονοτα ως εχουν.οταν ο ανταγωνισμος ετρεχε με ενα εκατομυριο χλμ παντα με σημειο αναφορας το πρωτης γενιας s1000rr η σουζουκι αλλαζε χρωματα στο κουρασμενο κ9 και το πλασαρε για καινουργιο.εντελει καταφερε μετα απο 7,5 χρονια να βγαλει κατι καλο μαζευοντας ολα τα καλα στοιχεια απο τους υπολοιπους που δειξανε τον δρομο.μηχανακι για μενα προσωπικα ηταν το κ5-6 μετα η βαρκα που ειχες(μιλαω παντα για στοκ μορφη και σε σχεση με τον ανταγωνισμο της τοτε εποχης) ηταν για να πηγαινεις θεσσαλονικη αθηνα και να μην πιανεσαι και οχι για πιστα.παντα μιλαω για μενα για να μην παρεξηγηθω.ειναι πιστας η κατηγορια και για πιστα ειχα και εχω τετοια μηχανακια.οσο για το δικο μου αμα σπασει χαλαλι του μεγαλε τα εβγαλε τα λεφτα του με το παραπανω.για αγωνες αντοχης αμα θες εχει και T-50 4ταχυτο με κυκλικο σασμαν που δουλευει και με ελαιολαδο χαλκιδικης και ειναι τερμα αξιοπιστο(το κανεις και 80αρι αμα θες και παλι παει)εγω παω στις σερρες και δε κανω αντοχη οποτε δεν επιζηταω αυτο οποτε ακυρο.
Υγ.στην αποθηκη μου σημαια σουζουκι εχω ενημερωτικα,και ειμαι απο τους μεγαλυτερους φαν της χρονια τωρα,και στη πραξη και στη θεωρια.
Υγ2το μηχανακι σου ειναι φοβερο κατα τη γνωμη μου(δεν ειναι το μονο ομως) για τη χρηση που κανω εγω και αν αγοραζα τωρα θα ηταν σιγουρα η πρωτη επιλογη λογω ποιοτητας τιμης αλλα το 12 που πηρα εγω το δικο μου δεν υπηρχε πυτε σαν υποψια οποτε γιαυτο εκρινα τοτε οτι αυτο που πηρα μου εκανε καλυτερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Ιουλ 2019, 14:19

varypiniths έγραψε:



Καταρχην απο τη θολουρα που εχεις στο μυαλο σου δεν εχεις καταλαβει τι ειπα.ξαναδιαβασε τα ποστ μου και δες οτι δεν κατηγορησα ποτε οτι σπαει το μηχανημα σου και τα σουζουκι ή οτι ειναι κακο μηχανακι.καταδευτερον ξερολας δεν ειμαι και παντα στην ζωη μου ακουω και σεβομαι ολες τις γνωμες.μιλησα για τη χολη που βγαζεις για τη προπελα(μαλλον θα σε πυροβολησε καμια).επισης αφου εισαι εσυ ξερολας,θα επρεπε να εχεις διαβασει για τα σπασμενα οτι ηταν απο πρωτης γενιας μια συγκεκριμενη γραμμη παραγωγης που δεν ειχε ρυθμιστει σωστα η ροπη συσφιξης σε μια απο τις βιδες μιας μπιελας με αποτελεσμα να ξεβιδωνεται απο τις στροφες και να σπαει κτλ κτλ.οταν το 9 τελη ανακοινωσε η προπελα το μηχανημα της ξημερωβραδιαζοσουνα στο νετ να διαβαζεις τι κανει αυτο το πραμα και πως μπορει να βγαζει τοσα αλογα στη ροδα με καταλυτη πανω οταν οσοι ειχαν σουζουκι δεν παιρνουσαν καν εξω απο superflow(γιατι η αληθεια ποναει) και ψαχναν ολοι dynojet δυναμομετρα που μοιραζανε απλοχερα τα ψοφια αλογα για να τους παιρνουν τα λ7.εχεις φαει κατι βδομαδες να διαβαζεις να γραφεις και να κατηγορεις και αυτο το γεγονος απο μονο του λεει οτι κατι σε αγγιξε σε αυτο το μηχανακι(η δυσφημιση ειναι η καλυτερη διαφημιση).επειδη εισαι γνωστης μην τα ισωπεδωνεις ολα και κατεγραψε απλα τα γεγονοτα ως εχουν.οταν ο ανταγωνισμος ετρεχε με ενα εκατομυριο χλμ παντα με σημειο αναφορας το πρωτης γενιας s1000rr η σουζουκι αλλαζε χρωματα στο κουρασμενο κ9 και το πλασαρε για καινουργιο.εντελει καταφερε μετα απο 7,5 χρονια να βγαλει κατι καλο μαζευοντας ολα τα καλα στοιχεια απο τους υπολοιπους που δειξανε τον δρομο.μηχανακι για μενα προσωπικα ηταν το κ5-6 μετα η βαρκα που ειχες(μιλαω παντα για στοκ μορφη και σε σχεση με τον ανταγωνισμο της τοτε εποχης) ηταν για να πηγαινεις θεσσαλονικη αθηνα και να μην πιανεσαι και οχι για πιστα.παντα μιλαω για μενα για να μην παρεξηγηθω.ειναι πιστας η κατηγορια και για πιστα ειχα και εχω τετοια μηχανακια.οσο για το δικο μου αμα σπασει χαλαλι του μεγαλε τα εβγαλε τα λεφτα του με το παραπανω.για αγωνες αντοχης αμα θες εχει και T-50 4ταχυτο με κυκλικο σασμαν που δουλευει και με ελαιολαδο χαλκιδικης και ειναι τερμα αξιοπιστο(το κανεις και 80αρι αμα θες και παλι παει)εγω παω στις σερρες και δε κανω αντοχη οποτε δεν επιζηταω αυτο οποτε ακυρο.
Υγ.στην αποθηκη μου σημαια σουζουκι εχω ενημερωτικα,και ειμαι απο τους μεγαλυτερους φαν της χρονια τωρα,και στη πραξη και στη θεωρια.
Υγ2το μηχανακι σου ειναι φοβερο κατα τη γνωμη μου(δεν ειναι το μονο ομως) για τη χρηση που κανω εγω και αν αγοραζα τωρα θα ηταν σιγουρα η πρωτη επιλογη λογω ποιοτητας τιμης αλλα το 12 που πηρα εγω το δικο μου δεν υπηρχε πυτε σαν υποψια οποτε γιαυτο εκρινα τοτε οτι αυτο που πηρα μου εκανε καλυτερα...


Πραγματικα μ αυτά που γραφεις με κανεις και γελω και από την άλλη εχω και θολουρα Laughing

1) Για να το ξεκαθαρίσουμε μια και εξω δεν βγαζω καμια κακια για τις προπελες απλα λεω τα ΓΝΩΣΤΑ  δηλαδή ότι δεν είναι αξιοπιστα όπως τα σουζουκι, ποτε δεν ειπα ότι δεν είναι δυνατα για αξιοπισταια μιλησα από την άλλη ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν με ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΕ καμια ισα ισα το ΑΝΤΙΘΕΤΟ εχει γινει xaxa εχω και βιντεακια μπολικα αν θες Laughing με το κ7 αλλα και με το λ7  Παμ παραπερα

2) Αφου δεν σπανε τα σουζουκι γιατι το 750 που ειχες μας το εβγαλες αχρηστο ? τελικα ποιος τα εχει χαμενα μου λες ? φασκεις και αντιφάσκεις

3) Καλα εισαι σοβαρος ? μας το λες σαν δικαιολογια οτι εσπαγαν μονο τα πρωτα μοντελα.. ποια σοβαρη εταιρια βγαζει ενα μηχανακι στη παραγωγη χωρις να το εχει δοκιμασει ξανα και ξανα ? το ιδιο εργο το εχουμε ξαναδει βεβαια παλι με ευρωπαιο ( Aprilia v4 )  φυσικα και το ξερουν οι παντες ποιο μοντελο εσπαγε με το καλημέρα οπως ηταν λογικο στα επομενα να το ειχαν βελτιωσει αλιμονο τους αν μεχρι σημερα εσπαγαν για πλακα και δεν τα ειχαν βελτιωσει  Laughing αλλα και τα επομενα αφου εισαι γνωστης ειχαν προβληματακια τους οπως με τις φλαντζες καυσεως εκκεντρα μεχρι και στο αντιβαρο στροφαλου ειχαν καποια θεματα, για τις θερμοκρασίες που ανεβαζουν ουτε λογος κ.τ.λ. θελω να πιστευω οτι δεν θα δουμε ξανα το ιδιο εργο με τη καινουργια μπεμπα ο χρονος θα δειξει   Laughing

4) Αν είναι τοσο αξιοπιστα οσο μας λες δεν μου απαντησες ΠΟΤΕ τι γινεται στους αγωνες αντοχης που στο ΑΝΕΦΕΡΑ τοσες φορες αλλα μου κανεις το ΚΟΥΝΕΛΙ Rolling Eyes ΜΟΥΓΚΑ εκει ετσι Rolling Eyes και μιλαω παντα για το Endurance World Championship ότι πιο σκληρο για κάθε μοτο ακους εκει T-50 4ταχυτο xaxa

5) Η σουζουκι πραγματι καθυστερησε να βγαλει καινουργιο μηχανακι μετα το κ9 (κατι που ηταν ηδη πολυ καλο ) όχι γιατι δεν ειχε την τεχνογνωσια, γιατι όμως ?

Υπαρχαν πολλοι λογοι κι οχι ενας μερικοι απο αυτους ειναι οι εξης

Ειχαν πολλα οικονομικα προβλήματα στη περιοδο αυτή όχι μονο η σουζουκι αλλα ολη η Ιαπωνια, απο τη μια η οικονομικη κριση από την άλλη αλλαξαν τις κεντρικες εγκαταστασεις πηγαν σε κατι πιο τεραστιο, υστερα μην ξεχνας ότι μετα από χρονια  μπηκαν ξανα στο παιχνιδι του MOTOGP .. αληθεια η BMW θα μπει ποτε στα MOTOGP ? εχει τα μπαλακια ?  
Δες τη Χοντα μια εταιρια θηριο και ακομα το 1000ρι της είναι στην ουσια του 08 γιατι και αυτή εχουν ριξει ολο το βαρος στα MOTOGP

6) Το 12 που το πηρες καλα εκανες και πηρες τη προπελα αλλα τωρα εχουμε 2019 κι όχι 2012 μην μπερδευεσαι και το παιδι ψαχνει ένα 1000ρι φτηνο καλο και αξιοπιστο ποιο να παρει λοιπον ?  

7) Ποιος μωρε πηρε όλα τα καλα στοιχια από τους αλλους θα μας τρελανεις  xaxa όταν βγηκε η πρωτη προπελα οι ιδιοι παραδεχτηκαν ότι πηραν ενα κ5 και το αντεγραψαν  fafoutis  και τωρα παλι εκλεψαν το μεταβλητο χρονισμο από το λ7 xaxa οι καλυτεροι αντιγραφεις στο κοσμο μαζι με τους κινεζους  fafoutis
Μετα το σουζουκι εχω τη προπελα σαν δευτερη επιλογή κι ας χαλαει lol! και ξερεις γιατι? γιατι εχουν αντιγραψει ενα σουζουκι σε τετοιο βαθμο, που οταν τα δουλευω νομιζω οτι φταιχνω κανενα σουζουκι Laughing χωρις πλακα lol! να μου πεις οτι ειμαι προκατειλημμενος με τα γιαμαπα να το παραδεχτω αλλα εως εκει Laughing

8) Αφου το λ7 είναι καλο και αξιοπιστο γιατι μας τα ζαλιζεις ?


Τεσπα με λιγα λογια αξιοπιστο φτηνο και καλο αυτή τη στιγμη είναι το λ7 αφου το επιβεβαιωσες και εσυ παλι καλα συμφωνούμε σε κατι lol!

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Τετ 24 Ιουλ 2019, 15:52, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gjp
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 163
Αγωνιζόμενος : της καφετεριας

Hμερομηνία εγγραφής : 22/02/2018

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Ιουλ 2019, 15:45

για να χαλαρωσω λιγο την συζητηση η ερωτηση μου απευθυνεται προς τους μηχανικους του φορουμ τα ιταλικα ducati κλπ παρουσιαζουν τοσες βλαβες οσες λενε η ειναι υπερβολικοι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Ιουλ 2019, 16:04

gjp έγραψε:
για να  χαλαρωσω λιγο την συζητηση η ερωτηση μου απευθυνεται προς τους μηχανικους του φορουμ τα ιταλικα ducati κλπ παρουσιαζουν τοσες βλαβες οσες λενε η ειναι υπερβολικοι?

Τη δουλεια αυτη τη κανω περιπου 29 χρονια που μεσα σε αυτα εχω δουλεψει σε αντιπροσωπειες ducati ktm aprilia piaggio Husqvarna benelli agusta suzuki sym και δεν θυμαμαι σε ποια αλλη lol!

Θα στις βαλω κατα σειρα σε αξιοποιστα οπως τις εχω μαθει απο πρωτο χερι .. μονο τα ευρωπαικα


1 ducati πιστευω οτι ειναι η πιο σοβαρη εταιρια απο τους ευρωπαιους
2 ktm τωρα τελευταια εχει ανεβει πολυ η αξιοπιστια της γιατι πριν μερικα χρονια θα ηταν πολυ πιο κατω
3 bmw
4 agusta
5 aprilia
6 benelli

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
varypiniths
Normal gixxer
Normal gixxer
varypiniths


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : PORTO SALONICA
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Αγωνιζόμενος : κατι κατεχουμε και μεις...
Hμερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Ιουλ 2019, 16:09

JIMK7 έγραψε:
varypiniths έγραψε:



Καταρχην απο τη θολουρα που εχεις στο μυαλο σου δεν εχεις καταλαβει τι ειπα.ξαναδιαβασε τα ποστ μου και δες οτι δεν κατηγορησα ποτε οτι σπαει το μηχανημα σου και τα σουζουκι ή οτι ειναι κακο μηχανακι.καταδευτερον ξερολας δεν ειμαι και παντα στην ζωη μου ακουω και σεβομαι ολες τις γνωμες.μιλησα για τη χολη που βγαζεις για τη προπελα(μαλλον θα σε πυροβολησε καμια).επισης αφου εισαι εσυ ξερολας,θα επρεπε να εχεις διαβασει για τα σπασμενα οτι ηταν απο πρωτης γενιας μια συγκεκριμενη γραμμη παραγωγης που δεν ειχε ρυθμιστει σωστα η ροπη συσφιξης σε μια απο τις βιδες μιας μπιελας με αποτελεσμα να ξεβιδωνεται απο τις στροφες και να σπαει κτλ κτλ.οταν το 9 τελη ανακοινωσε η προπελα το μηχανημα της ξημερωβραδιαζοσουνα στο νετ να διαβαζεις τι κανει αυτο το πραμα και πως μπορει να βγαζει τοσα αλογα στη ροδα με καταλυτη πανω οταν οσοι ειχαν σουζουκι δεν παιρνουσαν καν εξω απο superflow(γιατι η αληθεια ποναει) και ψαχναν ολοι dynojet δυναμομετρα που μοιραζανε απλοχερα τα ψοφια αλογα για να τους παιρνουν τα λ7.εχεις φαει κατι βδομαδες να διαβαζεις να γραφεις και να κατηγορεις και αυτο το γεγονος απο μονο του λεει οτι κατι σε αγγιξε σε αυτο το μηχανακι(η δυσφημιση ειναι η καλυτερη διαφημιση).επειδη εισαι γνωστης μην τα ισωπεδωνεις ολα και κατεγραψε απλα τα γεγονοτα ως εχουν.οταν ο ανταγωνισμος ετρεχε με ενα εκατομυριο χλμ παντα με σημειο αναφορας το πρωτης γενιας s1000rr η σουζουκι αλλαζε χρωματα στο κουρασμενο κ9 και το πλασαρε για καινουργιο.εντελει καταφερε μετα απο 7,5 χρονια να βγαλει κατι καλο μαζευοντας ολα τα καλα στοιχεια απο τους υπολοιπους που δειξανε τον δρομο.μηχανακι για μενα προσωπικα ηταν το κ5-6 μετα η βαρκα που ειχες(μιλαω παντα για στοκ μορφη και σε σχεση με τον ανταγωνισμο της τοτε εποχης) ηταν για να πηγαινεις θεσσαλονικη αθηνα και να μην πιανεσαι και οχι για πιστα.παντα μιλαω για μενα για να μην παρεξηγηθω.ειναι πιστας η κατηγορια και για πιστα ειχα και εχω τετοια μηχανακια.οσο για το δικο μου αμα σπασει χαλαλι του μεγαλε τα εβγαλε τα λεφτα του με το παραπανω.για αγωνες αντοχης αμα θες εχει και T-50 4ταχυτο με κυκλικο σασμαν που δουλευει και με ελαιολαδο χαλκιδικης και ειναι τερμα αξιοπιστο(το κανεις και 80αρι αμα θες και παλι παει)εγω παω στις σερρες και δε κανω αντοχη οποτε δεν επιζηταω αυτο οποτε ακυρο.
Υγ.στην αποθηκη μου σημαια σουζουκι εχω ενημερωτικα,και ειμαι απο τους μεγαλυτερους φαν της χρονια τωρα,και στη πραξη και στη θεωρια.
Υγ2το μηχανακι σου ειναι φοβερο κατα τη γνωμη μου(δεν ειναι το μονο ομως) για τη χρηση που κανω εγω και αν αγοραζα τωρα θα ηταν σιγουρα η πρωτη επιλογη λογω ποιοτητας τιμης αλλα το 12 που πηρα εγω το δικο μου δεν υπηρχε πυτε σαν υποψια οποτε γιαυτο εκρινα τοτε οτι αυτο που πηρα μου εκανε καλυτερα...


Πραγματικα μ αυτά που γραφεις με κανεις και γελω και από την άλλη εχω και θολουρα Laughing

1) Για να το ξεκαθαρίσουμε μια και εξω δεν βγαζω καμια κακια για τις προπελες απλα λεω τα ΓΝΩΣΤΑ  δηλαδή ότι δεν είναι αξιοπιστα όπως τα σουζουκι, ποτε δεν ειπα ότι δεν είναι δυνατα για αξιοπισταια μιλησα από την άλλη ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν με ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΕ καμια ισα ισα το ΑΝΤΙΘΕΤΟ εχει γινει xaxa εχω και βιντεακια μπολικα αν θες Laughing και με το κ7 αλλα και με το λ7  Παμ παραπερα

2) Αφου δεν σπανε τα σουζουκι γιατι το 750 που ειχες μας το εβγαλες αχρηστο ? τελικα ποιος τα εχει χαμενα μου λες ? φασκεις και αντιφάσκεις

3) Ξερω πολύ καλα ποιο μοντελο εσπαγε με το καλημέρα αλλα και τα επομενα αφου εισαι γνωστης γιατι ειχαν προβλήματα στις κεφαλες με τις φλαντζες καυσεως εκκεντρα μεχρι και στο αντιβαρο στροφαλου ειχαν καποια θεματα για τις θερμοκρασίες που ανεβαζουν ουτε λογος κ.τ.λ.

4) Αν είναι τοσο αξιοπιστα οσο μας λες δεν μου απαντησες ΠΟΤΕ τι γινεται στους αγωνες αντοχης που στο ΑΝΕΦΑΡΑ τοσες φορες αλλα μου κανεις το ΚΟΥΝΕΛΙ Rolling Eyes ΜΟΥΓΚΑ εκει ετσι Rolling Eyes και μιλαω παντα για το Endurance World Championship ότι πιο σκληρο για κάθε μοτο ακους εκει T-50 4ταχυτο xaxa

5) Η σουζουκι πραγματι καθυστερησε να βγαλει καινουργιο μηχανακι μετα το κ9 (κατι που ηταν ηδη πολυ καλο ) όχι γιατι δεν ειχε την τεχνογνωσια, γιατι όμως ?

Υπαρχαν πολλοι λογοι κι οχι ενας μερικοι απο αυτους ειναι οι εξης

Ειχαν πολλα οικονομικα προβλήματα στη περιοδο αυτή όχι μονο η σουζουκι αλλα ολη η Ιαπωνια, απο τη μια η οικονομικη κριση από την άλλη αλλαξαν τις κεντρικες εγκαταστασεις πηγαν σε κατι πιο τεραστιο, υστερα μην ξεχνας ότι μετα από χρονια  μπηκαν ξανα στο παιχνιδι του MOTOGP .. αληθεια η BMW θα μπει ποτε στα MOTOGP ? εχει τα μπαλακια ?  
Δες τη Χοντα μια εταιρια θηριο και ακομα το 1000ρι της είναι στην ουσια του 08 γιατι και αυτή εχουν ριξει ολο το βαρος στα MOTOGP

6) Το 12 που το πηρες καλα εκανες και πηρες τη προπελα αλλα τωρα εχουμε 2019 κι όχι 2012 μην μπερδευεσαι και το παιδι ψαχνει ένα 1000ρι φτηνο καλο και αξιοπιστο ποιο να παρει λοιπον ?  

7) Αφου το λ7 είναι καλο και αξιοπιστο γιατι μας τα ζαλιζεις ? και κατι ακομα ακομα μετα το σουζουκι εχω τη προπελα σαν δευτερη επιλογή κι ας χαλαει lol! κι όχι κανενα άλλο στο λεω αυτό για να μην νομιζεις ότι δεν τα γουστάρω και βγαζω κακια να μου ελεγες για τα γιαμαπα να το καταλαβω xaxa

8) Ποιος μωρε πηρε όλα τα καλα στοιχια από τους αλλους θα μας τρελανεις  xaxa όταν βγηκε η πρωτη προπελα οι ιδιοι παραδεχτηκαν ότι πηραν ενα κ5 και το αντεγραψαν  fafoutis  και τωρα παλι εκλεψαν το μεταβλητο χρονισμο από το λ7 xaxa οι καλυτεροι αντιγραφεις στο κοσμο μαζι με τους κινεζους  fafoutis


Τεσπα με λιγα λογια αξιοπιστο φτηνο και καλο αυτή τη στιγμη είναι το λ7 αφου το επιβεβαιωσες και εσυ παλι καλα συμφωνούμε σε κατι lol!

Πω πω αδερφε εχεις μεγαλο προβλημα.εσυ μας τα ζαλιζεις αν το εχεις καταλαβει γιατι εχεις μαλωσει με το μισο φορουμ,οποιον εχει αλλη αποψη με σενα.μαθε να σεβεσαι την διαφορετικη αποψη μαθε επισης ορθογραφια γιατι πονανε τα ματια μας.δε θελω να επεκταθω και να μιλησω αλλο γιατι σεβομαι το φορουμ που με φιλοξενει εμενα και τις τοσες διαφορετικες αποψεις για να μαθαινουμε κατι.κοκορα του πληκτρολογιου.αμα ανεβεις σερρες καμια φορα στειλε να τα συζητησουμε απο κοντα να δεις τι ανθρωπος ειμαι και αν ξερω ή αν μιλαω τυχαια.μεχρι τοτε μαθε και συ να οδηγεις το μηχανακι σου σε συνθηκες πιστας γιατι αποτι ειδα οταν συναντας μπροστα σου μηχανακι χανεσαι,τις στροφες να τις παιρνεις πιο σιγα να μη γλιστρησεις προσεχε και ξερεις εσυ ε;στην ευθεια ανοιγε το γκαζι και περνας μπροστα.οδηγος οχι αστεια.οτι και να απαντησεις δε προκειται να ξαναασχοληθω μαζι σου.τα μελη βλεπουν και κρινουν.

Ζητω συγνωμη απο το υπολοιπο φορουμ και τους διαχειριστες για την αγενεια-ειρωνια μου αλλα με ξερετε δεν εχω ξανααντιδρασει ετσι ποτε στο παρελθον και ουτε προκειται να το ξανακανω.

Οπως ειπε και ο Αινσταιν δυο πραματα στον κοσμο ειναι απειρα το συμπαν και η ανθρωπινη......για το πρωτο δεν ειμαστε σιγουροι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Ιουλ 2019, 16:36

varypiniths έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
varypiniths έγραψε:



Καταρχην απο τη θολουρα που εχεις στο μυαλο σου δεν εχεις καταλαβει τι ειπα.ξαναδιαβασε τα ποστ μου και δες οτι δεν κατηγορησα ποτε οτι σπαει το μηχανημα σου και τα σουζουκι ή οτι ειναι κακο μηχανακι.καταδευτερον ξερολας δεν ειμαι και παντα στην ζωη μου ακουω και σεβομαι ολες τις γνωμες.μιλησα για τη χολη που βγαζεις για τη προπελα(μαλλον θα σε πυροβολησε καμια).επισης αφου εισαι εσυ ξερολας,θα επρεπε να εχεις διαβασει για τα σπασμενα οτι ηταν απο πρωτης γενιας μια συγκεκριμενη γραμμη παραγωγης που δεν ειχε ρυθμιστει σωστα η ροπη συσφιξης σε μια απο τις βιδες μιας μπιελας με αποτελεσμα να ξεβιδωνεται απο τις στροφες και να σπαει κτλ κτλ.οταν το 9 τελη ανακοινωσε η προπελα το μηχανημα της ξημερωβραδιαζοσουνα στο νετ να διαβαζεις τι κανει αυτο το πραμα και πως μπορει να βγαζει τοσα αλογα στη ροδα με καταλυτη πανω οταν οσοι ειχαν σουζουκι δεν παιρνουσαν καν εξω απο superflow(γιατι η αληθεια ποναει) και ψαχναν ολοι dynojet δυναμομετρα που μοιραζανε απλοχερα τα ψοφια αλογα για να τους παιρνουν τα λ7.εχεις φαει κατι βδομαδες να διαβαζεις να γραφεις και να κατηγορεις και αυτο το γεγονος απο μονο του λεει οτι κατι σε αγγιξε σε αυτο το μηχανακι(η δυσφημιση ειναι η καλυτερη διαφημιση).επειδη εισαι γνωστης μην τα ισωπεδωνεις ολα και κατεγραψε απλα τα γεγονοτα ως εχουν.οταν ο ανταγωνισμος ετρεχε με ενα εκατομυριο χλμ παντα με σημειο αναφορας το πρωτης γενιας s1000rr η σουζουκι αλλαζε χρωματα στο κουρασμενο κ9 και το πλασαρε για καινουργιο.εντελει καταφερε μετα απο 7,5 χρονια να βγαλει κατι καλο μαζευοντας ολα τα καλα στοιχεια απο τους υπολοιπους που δειξανε τον δρομο.μηχανακι για μενα προσωπικα ηταν το κ5-6 μετα η βαρκα που ειχες(μιλαω παντα για στοκ μορφη και σε σχεση με τον ανταγωνισμο της τοτε εποχης) ηταν για να πηγαινεις θεσσαλονικη αθηνα και να μην πιανεσαι και οχι για πιστα.παντα μιλαω για μενα για να μην παρεξηγηθω.ειναι πιστας η κατηγορια και για πιστα ειχα και εχω τετοια μηχανακια.οσο για το δικο μου αμα σπασει χαλαλι του μεγαλε τα εβγαλε τα λεφτα του με το παραπανω.για αγωνες αντοχης αμα θες εχει και T-50 4ταχυτο με κυκλικο σασμαν που δουλευει και με ελαιολαδο χαλκιδικης και ειναι τερμα αξιοπιστο(το κανεις και 80αρι αμα θες και παλι παει)εγω παω στις σερρες και δε κανω αντοχη οποτε δεν επιζηταω αυτο οποτε ακυρο.
Υγ.στην αποθηκη μου σημαια σουζουκι εχω ενημερωτικα,και ειμαι απο τους μεγαλυτερους φαν της χρονια τωρα,και στη πραξη και στη θεωρια.
Υγ2το μηχανακι σου ειναι φοβερο κατα τη γνωμη μου(δεν ειναι το μονο ομως) για τη χρηση που κανω εγω και αν αγοραζα τωρα θα ηταν σιγουρα η πρωτη επιλογη λογω ποιοτητας τιμης αλλα το 12 που πηρα εγω το δικο μου δεν υπηρχε πυτε σαν υποψια οποτε γιαυτο εκρινα τοτε οτι αυτο που πηρα μου εκανε καλυτερα...


Πραγματικα μ αυτά που γραφεις με κανεις και γελω και από την άλλη εχω και θολουρα Laughing

1) Για να το ξεκαθαρίσουμε μια και εξω δεν βγαζω καμια κακια για τις προπελες απλα λεω τα ΓΝΩΣΤΑ  δηλαδή ότι δεν είναι αξιοπιστα όπως τα σουζουκι, ποτε δεν ειπα ότι δεν είναι δυνατα για αξιοπισταια μιλησα από την άλλη ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν με ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΕ καμια ισα ισα το ΑΝΤΙΘΕΤΟ εχει γινει xaxa εχω και βιντεακια μπολικα αν θες Laughing και με το κ7 αλλα και με το λ7  Παμ παραπερα

2) Αφου δεν σπανε τα σουζουκι γιατι το 750 που ειχες μας το εβγαλες αχρηστο ? τελικα ποιος τα εχει χαμενα μου λες ? φασκεις και αντιφάσκεις

3) Ξερω πολύ καλα ποιο μοντελο εσπαγε με το καλημέρα αλλα και τα επομενα αφου εισαι γνωστης γιατι ειχαν προβλήματα στις κεφαλες με τις φλαντζες καυσεως εκκεντρα μεχρι και στο αντιβαρο στροφαλου ειχαν καποια θεματα για τις θερμοκρασίες που ανεβαζουν ουτε λογος κ.τ.λ.

4) Αν είναι τοσο αξιοπιστα οσο μας λες δεν μου απαντησες ΠΟΤΕ τι γινεται στους αγωνες αντοχης που στο ΑΝΕΦΑΡΑ τοσες φορες αλλα μου κανεις το ΚΟΥΝΕΛΙ Rolling Eyes ΜΟΥΓΚΑ εκει ετσι Rolling Eyes και μιλαω παντα για το Endurance World Championship ότι πιο σκληρο για κάθε μοτο ακους εκει T-50 4ταχυτο xaxa

5) Η σουζουκι πραγματι καθυστερησε να βγαλει καινουργιο μηχανακι μετα το κ9 (κατι που ηταν ηδη πολυ καλο ) όχι γιατι δεν ειχε την τεχνογνωσια, γιατι όμως ?

Υπαρχαν πολλοι λογοι κι οχι ενας μερικοι απο αυτους ειναι οι εξης

Ειχαν πολλα οικονομικα προβλήματα στη περιοδο αυτή όχι μονο η σουζουκι αλλα ολη η Ιαπωνια, απο τη μια η οικονομικη κριση από την άλλη αλλαξαν τις κεντρικες εγκαταστασεις πηγαν σε κατι πιο τεραστιο, υστερα μην ξεχνας ότι μετα από χρονια  μπηκαν ξανα στο παιχνιδι του MOTOGP .. αληθεια η BMW θα μπει ποτε στα MOTOGP ? εχει τα μπαλακια ?  
Δες τη Χοντα μια εταιρια θηριο και ακομα το 1000ρι της είναι στην ουσια του 08 γιατι και αυτή εχουν ριξει ολο το βαρος στα MOTOGP

6) Το 12 που το πηρες καλα εκανες και πηρες τη προπελα αλλα τωρα εχουμε 2019 κι όχι 2012 μην μπερδευεσαι και το παιδι ψαχνει ένα 1000ρι φτηνο καλο και αξιοπιστο ποιο να παρει λοιπον ?  

7) Αφου το λ7 είναι καλο και αξιοπιστο γιατι μας τα ζαλιζεις ? και κατι ακομα ακομα μετα το σουζουκι εχω τη προπελα σαν δευτερη επιλογή κι ας χαλαει lol! κι όχι κανενα άλλο στο λεω αυτό για να μην νομιζεις ότι δεν τα γουστάρω και βγαζω κακια να μου ελεγες για τα γιαμαπα να το καταλαβω xaxa

8) Ποιος μωρε πηρε όλα τα καλα στοιχια από τους αλλους θα μας τρελανεις  xaxa όταν βγηκε η πρωτη προπελα οι ιδιοι παραδεχτηκαν ότι πηραν ενα κ5 και το αντεγραψαν  fafoutis  και τωρα παλι εκλεψαν το μεταβλητο χρονισμο από το λ7 xaxa οι καλυτεροι αντιγραφεις στο κοσμο μαζι με τους κινεζους  fafoutis


Τεσπα με λιγα λογια αξιοπιστο φτηνο και καλο αυτή τη στιγμη είναι το λ7 αφου το επιβεβαιωσες και εσυ παλι καλα συμφωνούμε σε κατι lol!

Πω πω αδερφε εχεις μεγαλο προβλημα.εσυ μας τα ζαλιζεις αν το εχεις καταλαβει γιατι εχεις μαλωσει με το μισο φορουμ,οποιον εχει αλλη αποψη με σενα.μαθε να σεβεσαι την διαφορετικη αποψη μαθε επισης ορθογραφια γιατι πονανε τα ματια μας.δε θελω να επεκταθω και να μιλησω αλλο γιατι σεβομαι το φορουμ που με φιλοξενει εμενα και τις τοσες διαφορετικες αποψεις για να μαθαινουμε κατι.κοκορα του πληκτρολογιου.αμα ανεβεις σερρες καμια φορα στειλε να τα συζητησουμε απο κοντα να δεις τι ανθρωπος ειμαι και αν ξερω ή αν μιλαω τυχαια.μεχρι τοτε μαθε και συ να οδηγεις το μηχανακι σου σε συνθηκες πιστας γιατι αποτι ειδα οταν συναντας μπροστα σου μηχανακι χανεσαι,τις στροφες να τις παιρνεις πιο σιγα να μη γλιστρησεις προσεχε και ξερεις εσυ ε;στην ευθεια ανοιγε το γκαζι και περνας μπροστα.οδηγος οχι αστεια.οτι και να απαντησεις δε προκειται να ξαναασχοληθω μαζι σου.τα μελη βλεπουν και κρινουν.

Ζητω συγνωμη απο το υπολοιπο φορουμ και τους διαχειριστες για την αγενεια-ειρωνια μου αλλα με ξερετε δεν εχω ξανααντιδρασει ετσι ποτε στο παρελθον και ουτε προκειται να το ξανακανω.

Οπως ειπε και ο Αινσταιν δυο πραματα στον κοσμο ειναι απειρα το συμπαν και η ανθρωπινη......για το πρωτο δεν ειμαστε σιγουροι

Ναι εχω μαλωσει με το μισο φορουμ που δεν τους χαιδευω τα αυτια Rolling Eyes

Αν και εισαι εκτος θεματος εισαι και ΓΡΗΓΟΡΟΣ τρομαρα σου xaxa ψψψψψςςςςςςς ανατριχιασα τι ειπες τωρα ρε μεγαλε xaxa xaxa xaxa Οποτε την εχεις ποιο μεγαλη Rolling Eyes κατα τα αλλα σε πειραξε η ορθογραφια μου οτι νανε fafoutis


Για να μιλας ετσι ειμαι απολυτα σιγουρος οτι δεν εχεις μπει σε αλλη πιστα εκτος απο τις Σερρες  Rolling Eyes
Προσεξε γιατι και αλλοι πριν απο σενα εβγαλαν γλωσσα πως ειναι γρηγοροι στις Σερρες και αλλα τετοια κουλα και οταν οδηγησαν σε αλλοι πιστα οπως το Misano κατουρηθηκαν πανω τους και αρχισαν τις δικαιολογιες  Laughing  κανονισε να παθεις και εσυ το ιδιο ΓΡΗΓΟΡΕ
Δεν στο παιζω καποιος και ουτε εχω αναγκη να αποδειξω σε κανενα τιποτα, εγω στις πιστες πια τη πλακα μου κανω απλα το διασκεδαζω, αλλα ΑΝ σμιξουμε σε καμια πιστα ( εκτος Σερρες φυσικα που την εχεις φαει με το κουταλι ) γιατι οχι να μου δειξεις πως στριβουν ΓΡΗΓΟΡΕ οποτε προσεχε τι γραφεις .. του χρονου πρωτα ο Θεος λεμε να παμε Mugello στο λεω απο τωρα.. σε μια πιστα φανταζομαι που δεν την ξερει κανεις απο τους δυο μας, δεν σε προκαλω αλλα ειμαι περιεργος να δω εισαι καλος η ΓΡΗΓΟΡΟΣ του πληκτρολογιου θα χαρω πολυ να ερθεις Wink

Ουτε εγω θα ασχοληθω ξανα μαζι σου γιατι υπαρχει και ενα αλλο ρητο που λεει...  Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός .... εως τωρα δεν με εχει διαψευσει ΠΟΤΕ

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
varypiniths
Normal gixxer
Normal gixxer
varypiniths


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : PORTO SALONICA
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Αγωνιζόμενος : κατι κατεχουμε και μεις...
Hμερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Ιουλ 2019, 20:01

θα κανεις και αλλο edit ή το σκεφτηκες καλα και κατωχυρωνεις την απαντηση;γελαει ο κοσμος μαζι σου μπαρμπακο.αφθαδης απο το πληκτολογιο και αμα τυχον βρισκομασταν πρωτη στο κιβωτιο και συμπλεχτη πατημενο αλλα που ξερεις μπορει και να βρεθουμε να με βρισεις απο κοντα Basketball Basketball lol! ,βαλε κανενα πιστονι να ανεβασει συμπιεση να παρεις κανενα αλογο να ειναι πιο γρηγορο το εργαλειο στην ευθεια του mugello γιατι ειναι μεγαλη και θα μπορεις να περασεις πολλους εκει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Ιουλ 2019, 23:43

varypiniths έγραψε:
θα κανεις και αλλο edit ή το σκεφτηκες καλα και κατωχυρωνεις την απαντηση;γελαει ο κοσμος μαζι σου μπαρμπακο.αφθαδης απο το πληκτολογιο και αμα τυχον βρισκομασταν πρωτη στο κιβωτιο και συμπλεχτη πατημενο αλλα που ξερεις μπορει και να βρεθουμε να με βρισεις απο κοντα Basketball  Basketball  lol! ,βαλε κανενα πιστονι να ανεβασει συμπιεση να παρεις κανενα αλογο να ειναι πιο γρηγορο το εργαλειο στην ευθεια του mugello γιατι ειναι μεγαλη και θα μπορεις να περασεις πολλους εκει.

Δεν ειχα σκοπο να σου απαντησω ξανα αλλα δεν ξερεις ποσο πολυ με διασκεδαζεις lol!

Οποτε να το εκλαβω οτι δεν θες να ερθεις ? τι εγινε κωλωσαμε κοτουλα κοτουλα ? εισαι και εσυ αλλος ενας γρηγορος του πληκτρολογιου ? τι φοβασαι μωρε μικρουλι ΓΡΗΓΟΡΕ μην σε περασει ενας μπαρμπας ( που στα 10 τελευταια χρονια εχει μπει πιστα μονο 3 φορες ) και γινεις ρομπα.. ετσι κι αλλιως εσυ με προκαλεσες κι οχι εγω

Μην φοβασαι δεν θα βαλω κανενα πιστονι θα ερθω με μαμα μοτερ, οσο για το mugello ναι μεν μεγαλη ευθεια εχει αλλα και πολλες στροφες εκει που ειναι το δυνατο σου σημειο xaxa κανε εσυ τη διαφορα και ασε το τι θα κανω εγω αυτο ειναι δικος μου λογαριασμος, ετσι κι αλλιως και εσυ γρηγορο μηχανακι εχεις η φοβασαι ακομα και στην ευθεια και κλεινεις το γκαζι lol!

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΘΑΝΟΣ27
Normal gixxer
Normal gixxer
ΘΑΝΟΣ27


Άντρας Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 70
Αγωνιζόμενος : ΠΑΠΑΛΑ!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2012

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 00:20

τελικα ο ανθρωπος τι μηχανακι να παρει ρε παιδια? chill out please eleison
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 00:26

Εχεις δικιο Men πιστευω αυριο ο Miou να τα δει και να τα καθαρισει

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
varypiniths
Normal gixxer
Normal gixxer
varypiniths


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : PORTO SALONICA
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Αγωνιζόμενος : κατι κατεχουμε και μεις...
Hμερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 09:51

Την καλημερα μου σε ολο το φορουμ!!! Ι-5 ψυχολογικο πρεπει να ησουνα δεν εξηγειται αλλιως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 10:51

Συγνωμη ολο το βραδυ αυτό σκεφτοσουν για να μας πεις σημερα πρωι πρωι Laughing πρεπει να ζοριστικες αρκετα για να σκεφτεις κατι τοσο καλο cryme  και για να σε βοηθησω.. μικρος επεσα από την κουνια lol!

Ρε τι τραβαμε και εμεις οι χορευτριες με τον κάθε πικραμενο εδώ μεσα Rolling Eyes

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
varypiniths
Normal gixxer
Normal gixxer
varypiniths


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : PORTO SALONICA
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Αγωνιζόμενος : κατι κατεχουμε και μεις...
Hμερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 12:24

Συμφωνουμε απολυτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gjp
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 163
Αγωνιζόμενος : της καφετεριας

Hμερομηνία εγγραφής : 22/02/2018

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 13:30

ΘΑΝΟΣ27 έγραψε:
τελικα ο ανθρωπος τι μηχανακι να παρει ρε παιδια? chill out please eleison

εξαρταται αμα θελει να το πλενει και να κανει βολτες πας σε ιαπωνα , αμα θελει  ΚΑΙ καινουργιους φιλους που θα γνωρισει στα συνεργεια παιρνει  ευρωπαικο

ΥΓ προσωπικα οταν πηγα και τα εχωσα  για το  καινουργιο 1000 (με ενα τονο ηλεκτρονικα που εχουν τα σημερινα μηχανακια) δεν μου περασε απο το μυαλο καν για μη ιαπωνικο ,και επειδη δεν λεω ποτε μεγαλα λογια θα δειξει αν εκανα καλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 14:21

Για να πούμε και κάτι χρήσιμο...
Αν πας για μεταχειρισμένο, οποιοδήποτε, φρόντισε ή να το ξέρεις ή να το δει μηχανικός δικός σου. Για παραγωγή 2010-2015 μεταχειρισμένο η καλύτερη επιλογή είναι το BMW S1000RR. Αν πας πιο μετά υπάρχουν επιλογές στο βεληνεκές της BΜW όπως  R1, L7, ΖΧ10, RSV4 (το έχουν βελτιώσει στο θέμα αξιοπιστίας, έτσι λένε), CBR 1000 (δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου κάθετε αυτό το μηχανάκι). Ότι και να διαλέξεις να φροντίσεις να σου αρέσει και είμαι σίγουρος ότι θα σε καλύψει στο θέμα ερασιτεχνικής ενασχόλησης με την πίστα και τις βόλτες σου. Να ξέρεις ότι το πιθανότερο είναι θα βάλεις το ένα (εξάτμιση), το άλλο(τακάκια κλπ) και φυσικά πάντα με τον απαραίτητο εξοπλισμό (δερμάτινα, κράνος, μπότες, γάντια).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gjp
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 163
Αγωνιζόμενος : της καφετεριας

Hμερομηνία εγγραφής : 22/02/2018

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 14:40

DrIoannis έγραψε:
Για να πούμε και κάτι χρήσιμο...
CBR 1000 (δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου κάθετε αυτό το μηχανάκι).



CBR1000RR SP  (2019) = Οπλο     απο τι να ξεκινησεις  βαρος  στα 195kgr  απο εκτεταμενη χρηση τιτανιου οπως ρεζερβουαρ ,ημιενεργητικες αναρτησεις , ηλεκτρονικα .... και την γνωστη ποιοτητα Ηonda
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 17:24

gjp έγραψε:
.... και την γνωστη ποιοτητα  Ηonda


αυτο τωρα για καλο το εγραψες δλδ?

lol!

ειναι γνωστο οτι η ποιοτητα της χονδα πλεον δεν εχει καμια σχεση με την παλια ποιοτητα
μεχρι και οι ιδιοι οι χοντεοι τα κραζουν

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 22:02

Εχει απολυτο δικιο ο DrIoannis αυτη τη στιγμη οτι χειροτερο υπαρχει στη κατηγορια των 1000 κυβικων ειναι το CBR 1000 στην ουσια ειναι ενα μοντελο του 2008 που εχει δεχτει λιφτινγκ, ακομα και οι ιδιοι το ξερουν οτι εχουν μεινει πισω απο τον ανταγωνισμο ( και εξισου πανακριβο ) εχουν ηδη βγαλει καινουργιο μηχανακι για το 2020  λενε για κατι καλο για να δουμε .. το μονο πραγμα που ζηλευω απο αυτο το μηχανακι ειναι το τιτανιο τεποζιτο που εχει βεβαια απο το sp και πανω

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Παρ 26 Ιουλ 2019, 01:11, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gjp
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 163
Αγωνιζόμενος : της καφετεριας

Hμερομηνία εγγραφής : 22/02/2018

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 22:05

Miou έγραψε:
gjp έγραψε:
.... και την γνωστη ποιοτητα  Ηonda


αυτο τωρα για καλο το εγραψες δλδ?

lol!

ειναι γνωστο οτι η ποιοτητα της χονδα πλεον δεν εχει καμια σχεση με την παλια ποιοτητα
μεχρι και οι ιδιοι οι χοντεοι τα κραζουν

ισως εχω μεινει πισω ,θυμαμαι οτι ανεκαθεν η honda ειχε κορυφαια ποιοτητα κατασκευης

για να διασκεδασουμε τις εντυπωσεις τωρα αμα θες honda πας στην RC213V-S με το αγωνιστικο κιτ ,τωρα θα μου πειτε για την τιμη.....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gjp στις Πεμ 25 Ιουλ 2019, 22:10, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 22:07

gjp έγραψε:
Miou έγραψε:
gjp έγραψε:
.... και την γνωστη ποιοτητα  Ηonda


αυτο τωρα για καλο το εγραψες δλδ?

lol!

ειναι γνωστο οτι η ποιοτητα της χονδα πλεον δεν εχει καμια σχεση με την παλια ποιοτητα
μεχρι και οι ιδιοι οι χοντεοι τα κραζουν

ισως εχω μεινει πισω ,θυμαμαι οτι ανεκαθεν η honda ειχε κορυφαια ποιοτητα κατασκευης

Μια φορα και ενα καιρο ηταν αυτο που λες .. ας πουμε τα cbr 400 μοντελο του 89 και μετα που ηταν χωρις καδενα αλλα με γραναζια ηταν φανταστικα μηχανακια και αξιοποιστα μεχρι αηδιας

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gjp
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 163
Αγωνιζόμενος : της καφετεριας

Hμερομηνία εγγραφής : 22/02/2018

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 22:26

στο πιο πανω μηχανακι που ανεφερα ειναι ετσι οπως  το λες κινηση εκκεντροφορων με γραναζια, μπιελες,βαλβιδες  τιτανιου κλπ κλπ.
Η  hondα  απο τον χωρο των motogp  οδηγει  τις εξελιξεις ,νομιζω κανει πρωτη χρηση  των seemless gearbox ,εχει απο το 1993  ηλεκτρονικα ελεγχου προσφυσης , αισθητηρες κλισης, quick  shifter  κλπ.κλπ Αν δεν ηταν οι κανονισμοι  των  motogp να χρησιμοποιουν τις μαλ@@κιες της magneti marelli  και αφηναν ελευθερους τους κανονισμους νομιζω οτι η honda  θα πετουσε κυριολεκτικα .
Ενα αρθρακι  για την ιστορια του αγωνισματος   απο τις NSR  με την ερευνα και εξελιξη των δισεκατομυριων γιεν  του 1990  και το ποιος ειναι ο δημιουργος των ηλεκτρονικων και των αλλων  τεχνολογιων που εχουν τα μηχανακια μας σημερα                                          
 
            http://library.techlink.gr/2t/article.asp?mag=3&issue=222&article=5391


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gjp στις Πεμ 25 Ιουλ 2019, 22:42, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 22:38

gjp έγραψε:
στο πιο πανω που ανεφερα ειναι ετσι οπως  το λες κινηση εκκεντροφορων με γραναζια, μπιελες,βαλβιδες  τιτανιου κλπ κλπ.
Η  honda στα motogp  οδηγει  τις εξελιξεις ,νομιζω κανει πρωτη χρηση  των seemless gearbox ,εχει απο το 1993  ηλεκτρονικα ελεγχου προσφυσης κλπ.κλπ Αν δεν ηταν οι κανονισμοι  των  motogp να χρησιμοποιουν τις μαλ@@κιες της magneti marelli  και αφηναν ελευθερους τους κανονισμους νομιζω οτι η honda  θα πετουσε κυριολεκτικα .
Ενα αρθρακι  για την ιστορια του αγωνισματος   απο τις NSR  του 1990  και το ποιος ειναι ο δημιουργος των ηλεκτρονικων και των αλλων  τεχνολογιων που εχουν τα μηχανακια μας σημερα                                          
                                                                                                                     
   http://library.techlink.gr/2t/article.asp?mag=3&issue=222&article=5391

Μπιελες και βαλβιδες δεν ειχαν τιτανιου
Η χοντα εκτος απο χρημα φυσικα και εχει πολυ μεγαλη τεχνογνωσια δεν το συζητω, απλα το 1000ρι παραγωγης εδω και πολλα χρονια το εχουν αφησει στο ελεως του Θεου.. τωρα μαλλον απο αυτα που ακουγονται εχουν ετοιμασει ενα ν4 για να δουμε xmmm βεβαια ενας Θεος ξερει ποσο θα εχει κι αυτο αν κρινω απο το υπαρχων cbr ssss

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gjp
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 163
Αγωνιζόμενος : της καφετεριας

Hμερομηνία εγγραφής : 22/02/2018

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 22:45

https://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/Honda-RC213V-S--Timh-kai-leptomereies_105580.asp     για το αγωνιστικο κιτ του 213v-s αναφερει μπιελες ,βαλβιδες τιτανιου,το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι εκδοση δρομου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 25 Ιουλ 2019, 23:21

gjp έγραψε:
https://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/Honda-RC213V-S--Timh-kai-leptomereies_105580.asp     για το αγωνιστικο κιτ του 213v-s αναφερει μπιελες ,βαλβιδες τιτανιου,το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι εκδοση δρομου

Για το cbr 400 του 89 μοντελο αναφερομουν οτι δεν ειχαν τιτανιου πραγματα αλλα γραναζια αντι καδενα στους εκεντροφορους οσο για το Honda-RC213V ειναι ενα μηχανακι moto gp μακαρι να ειχα τα μαρουλια να το περνα tongue

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 10p7ousΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Icnsl4Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2dhxn3kΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2lbdx0jΠοιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Ιουλ 2019, 00:15

Το CBR και το R1 δεν μου αρέσουν καθόλου ούτε απο εμφάνιση ούτε απο θέση οδήγησης(σε σχέση με τα παλία που έχω οδηγήσει τοθ 2010) δεν ξέρω αν αυτό έχει βελτιωθεί καθόλου. Το CBR ειδικά είναι παλίο μηχανάκι με αναβαθμίσεις. Το R1 κάτι πάει να κάνει αλλά ξεφεύγει αρκετά σε τιμή για αυτά που προσφέρει.

Μια διευκρίνηση χρειάζομαι για το gsxr το απλό με το R η διαφορά τους είναι μόνο στην μπροστά ανάρτηση? Αξίζουν το 4000 σχεδον χιλιάρικα παραπάνω για αυτό το μπροστινό?

Επίσης ασχολήθηκα λίγο με το θέμα της εισαγωγής μηχανής απ έξω αλλά τελικά συμφέρει μόνο αν πας να την φέρεις μόνο σου και τρέξεις εσύ τις διαδικασίες για εκτελωνισμό. Αν πάς σε εταιρεία που αναλαμβάνει να στην φέρει στην πόρτα σου δεν αξίζει γιατί βγαίνει πάνω απο το να την πάρεις καινούργια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποιο μηχανακι να διαλέξω.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ποιο απο τα 2 φερινγκ?
» ΜΠΟΥΚΩΝΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ
» Μηχανακι μονο για αντρες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com