Greek GSX-R forum
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_l10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_c10Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Εκτος motogp η Kawasaki!!

Πήγαινε κάτω 
+4
DENNIS
pozerini
κολτρέϊν
Hamamatsu
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 13 Ιαν 2009, 10:44

Η Ducati δεν ετρεξε ποτε με 1098 παντα με 1198 ετρεχε μετα το 999.
Ειχαν βγαλει 500 κομματια 1198 και φαινοταν παραγωγης απλα φετος σταματανε το 1098
τελειως και γινονται ολα 1198.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alex-k7 στις Τρι 13 Ιαν 2009, 10:54, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 13 Ιαν 2009, 10:46

JIMK7 έγραψε:
alex-k7 έγραψε:

Αναβάτης Ομάδα
Χρόνος
1
Fabrizio M. Xerox Ducati (1098R F09)
1:39.714
2
Spies B. Yamaha Motor Italia (YZF R1)
1:39.978
3
Haga N. Xerox Ducati (1098R F08)
1:39.984
4
Rea J. Hannspree Ten Kate Honda (CBR1000RR)
1:40.035
5
Checa C. Hannspree Ten Kate Honda (CBR1000RR)
1:40.170
6
Neukirchner M. Alstare Suzuki (GSX-R1000 K9)
1:40.394
7
Kagayama Y. Alstare Suzuki (GSX-R1000 K9)
1:40.657
8
Biaggi M. Aprilia RacingTeam (RSV4)
1:40.768
9
Nakano S. Aprilia RacingTeam (RSV4)
1:40.968
10
Kiyonari R. Hannspree Ten Kate Honda (CBR1000RR)
1:41.067
11
Corser T. BMW Motorrad (S1000RR)
1:41.102
12
Sykes T. Yamaha Motor Italia (YZF R1)
1:41.562
13
Xaus R. BMW Motorrad (S1000RR)
1:41.996
Δευτερο χρονο στις δοκιμες ο προδοτης.Με το κ9 θα πετουσε.. :(

Μη ψαρωνεις λεμε :vwrv:

Ειμαστε στις ποιο πισω θεσεις για να μην καρφωνομαστε :vwrv:
μολις oμως ξεκινησει το πρωταθλημα τοτε θα δεις :refvf: :erverv: :aegrwfv: :lwdcon: :lflwk:
Αντε να δουμε ρε συντεκνε,μακαρι να εχεις δικιο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 15 Ιαν 2009, 11:28

Tα σημερινά νέα που έφεραν την Kawasaki να ετοιμάζεται για δοκιμές στην Αυστραλία κλόνισαν για μια ακόμη φορά το οικοδόμημα του MotoGP και ανάγκασαν τον Carmelo Ezpeleta να παραδεχτεί ότι υπάρχει φως στην υπόθεση της Kawasaki για το 2009. Ο ισχυρός άντρας της Dorna πρότεινε μια πολύ συμβατή λύση στους ιάπωνες για να μπορέσουν να πάρουν μέρος στο πρωτάθλημα, αλλά υπάρχουν κάποια μικρά θέματα που πρέπει να εξετάσουν.

Ένα από αυτά τα θέματα είναι η κατασκευή κινητήρων από την Kawasaki, η οποία αποκάλυψε στον Ezpeleta ότι διαθέτει μόλις το 25% των αναγκών για όλη τη σεζόν. Ο Ισπανός από τη μεριά του μίλησε με βελτιωτικό οίκο στη Γαλλία ο οποίος ενδιαφέρεται να συνεχίσει το έργο των Iαπώνων. «Από τη στιγμή που έχουν καλύψει όλα τα έξοδα τους πρότεινα να αγωνιστούν το 2009 και το 2010 και 2011 σε αντάλλαγμα θα μείνουν εκτός. Το πρόβλημα, όπως μου είπαν, είναι ότι έχουν κινητήρες για το 25% της χρονιάς και δεν ενδιαφέρονται να εξελίξουν περαιτέρω. Έτσι έψαξα για έναν κατασκευαστή στη Γαλλία που θα κάνει τη δουλειά. Το τελικό στάδιο είναι να συναντηθούν οι Ιάπωνες με αυτούς τους ανθρώπους και να δεχτούν το πρόγραμμα εργασίας. Νομίζω ότι μπορεί να βρεθεί λύση. Πέρα από αυτό ο αναβάτης δοκιμών τους κάνει δοκιμές στο Eastern Creek. Η ομάδα θα είναι υπό το βλέμμα του Michael Bartholemy και είναι σημαντικό να εξασφαλίσουν τους John Hopkins και Marco Melandri», ανέφερε ο Ezpeleta στη Gazzetta dello Sport.

Για την κατάσταση του συμβολαίου της Dorna με την Kawasaki ο Ezpeleta ήταν κατηγορηματικός. «Είναι μια συμφωνία μέχρι το 2011 με τη Dorna και τους κατασκευαστές. Τον Σεπτέμβριο κάθένας μας δήλωσε με πόσες μοτοσικλέτες θα αγωνιστεί. Η Kawasaki επίσης. Δεν θα υπάρξει ποινή, αλλά θα χαλάσουν τη συμφωνία. Σε κάθε περίπτωση είναι δικό τους το πρόβλημα. Αν δεν αγωνιστούν θα τους πάω στα δικαστήρια!».

Ο Ezpeleta περιμένει από τη FIM να επιβεβαιώσει τους νέους κανονισμούς για το 2010, ώστε να αρχίσει τις συναντήσεις με τα εργοστάσια για να πάρει τις κατάλληλες εγγυήσεις για την επόμενη σεζόν. Παραμένει αισιόδοξος πάντως ότι το grid θα αυξηθεί το 2010 στις 20 μοτοσικλέτες με τις νέες προτάσεις.


MSFREE
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 15 Ιαν 2009, 16:02

alex-k7 έγραψε:

Αναβάτης Ομάδα
Χρόνος

Neukirchner M. Alstare Suzuki (GSX-R1000 K9)
1:40.394

εγώ βασίζομαι επάνω του, είναι πολύ καλός οδηγός... αν και έχω δει wsbk κανα 3-4 φόρες μου άρεσε πολύ.


εσείς τι λέτε;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 15 Ιαν 2009, 19:56

κολτρέ΄ι΄ν έγραψε:
alex-k7 έγραψε:

Αναβάτης Ομάδα
Χρόνος

Neukirchner M. Alstare Suzuki (GSX-R1000 K9)
1:40.394

εγώ βασίζομαι επάνω του, είναι πολύ καλός οδηγός... αν και έχω δει wsbk κανα 3-4 φόρες μου άρεσε πολύ.


εσείς τι λέτε;;;;

Στα sbk και στα σουπερ στοκ γινεται σφαγη :aegrwfv: πιστευω αυτη τη στιγμη ειναι οι καλυτεροι αγωνες πανω στους δυο τροχους :erverv:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 15 Ιαν 2009, 20:00

alex-k7 έγραψε:


Αντε να δουμε ρε συντεκνε,μακαρι να εχεις δικιο..

scratch Δεν εχεις ακουσει που λενε δωσε κουραγιο στον αρρωστο μεχρι να βγει η ψυχη του :ferrqg: :ferrqg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 15 Ιαν 2009, 23:24

JIMK7 έγραψε:
alex-k7 έγραψε:


Αντε να δουμε ρε συντεκνε,μακαρι να εχεις δικιο..

scratch Δεν εχεις ακουσει που λενε δωσε κουραγιο στον αρρωστο μεχρι να βγει η ψυχη του :ferrqg: :ferrqg:
Καλα αυτα ειναι αποτελεσματα απο μια πιστα.Θα δουμε μηπως σε αλλη παρουμε εμεις πρωτια.. Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DENNIS
Adv. gixxer
Adv. gixxer
DENNIS


Άντρας Όνομα: : ΣΑΚΗΣ
Τόπος : Αθηνα-Αιγαλεω
Αριθμός μηνυμάτων : 692
Αγωνιζόμενος : στην ζωη!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 16 Ιαν 2009, 12:44

JIMK7 έγραψε:
κολτρέ΄ι΄ν έγραψε:
alex-k7 έγραψε:

Αναβάτης Ομάδα
Χρόνος

Neukirchner M. Alstare Suzuki (GSX-R1000 K9)
1:40.394

εγώ βασίζομαι επάνω του, είναι πολύ καλός οδηγός... αν και έχω δει wsbk κανα 3-4 φόρες μου άρεσε πολύ.


εσείς τι λέτε;;;;

Στα sbk και στα σουπερ στοκ γινεται σφαγη :aegrwfv: πιστευω αυτη τη στιγμη ειναι οι καλυτεροι αγωνες πανω στους δυο τροχους :erverv:
Συμφωνω απολυτα επειδη ειδα ολους τους αγωνες περυση wsbk-supersport 600-ama & bsb θεωρω το καλυτερο πρωταθλημα σε θεαμα ειναι τα bsb=british superbikes(sykes-haslam-burns κ πολλοι αλλοι) :sgdas: :sgdas: :sgdas:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DENNIS
Adv. gixxer
Adv. gixxer
DENNIS


Άντρας Όνομα: : ΣΑΚΗΣ
Τόπος : Αθηνα-Αιγαλεω
Αριθμός μηνυμάτων : 692
Αγωνιζόμενος : στην ζωη!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 16 Ιαν 2009, 12:52

κολτρέ΄ι΄ν έγραψε:
alex-k7 έγραψε:

Αναβάτης Ομάδα
Χρόνος

Neukirchner M. Alstare Suzuki (GSX-R1000 K9)
1:40.394

εγώ βασίζομαι επάνω του, είναι πολύ καλός οδηγός... αν και έχω δει wsbk κανα 3-4 φόρες μου άρεσε πολύ.


εσείς τι λέτε;;;;
Καλος οδηγος αλλα του λειπει ο τσαμπουκας του πρωταθλητη,περυσι σε καποιους αγωνες εκμεταλευτηκε στο επακρο την δυναμη της suzuki σε πιστες ανοιχτες με μεγαλες ευθειες κ ανοιχτες στροφες,στις κλειστες δεν το ειχε.Ειναι οτι καλυτερο εχει η suzuki αυτην την στιγμη παροτι οι αλλοι δυο ειναι πιο εμπειροι.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gixxersak στις Παρ 16 Ιαν 2009, 13:21, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DENNIS
Adv. gixxer
Adv. gixxer
DENNIS


Άντρας Όνομα: : ΣΑΚΗΣ
Τόπος : Αθηνα-Αιγαλεω
Αριθμός μηνυμάτων : 692
Αγωνιζόμενος : στην ζωη!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτος motogp η Kawasaki!!   Εκτος motogp η Kawasaki!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 16 Ιαν 2009, 12:55

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εκτος motogp η Kawasaki!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» «Αν χρειαστεί θα μείνω μια χρονιά εκτός motoGP»
» Εκτός Suzuki ο Vermeulen
» Τελος καλο,ολα καλα (εκτος απο το κ6 μου)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚA ΝEΑ :: MotoGP-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com