Greek GSX-R forum
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!

Πήγαινε κάτω 
+8
giorgostam
T.R.E
DimSTriple
JIMK7
poulitzer
stavrosrodo
R evolution
paps_1000r
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 15:41

DimSTriple έγραψε:
Μήτσε... απλά θυμήσου το φορτίο σε τέρμα γκάζι δεν είναι ίδιο πάνω στο δυναμόμετρο σε σχέση με το δρόμο και στα μεγάλα ανοίγματα γκαζιού ο στόκ εγκέφαλος κόβει αβάνς απο το μηχανάκι ("πνίγεται" στη βενζίνη οπότε το μείγμα καίγεται πιο γρήγορα - το πράγμα αλλάζει όσο δουλεύει το ramair)
Οπότε παίξε και με all gear για να δείς διαφορές και πρόσεξε τη θερμοκρασία του μοτέρ... ό,τι αποτελέσματα βγάλεις να είναι με το μοτέρ στις συνθήκες λειτουργίας του.
Πιστόνια δεν έχει βάλει έτσι;

Άντε να δούμε Smile Smile Smile


Η θεωρία λέει ότι όσο περισσότερες στροφές ανεβάζει ο κινητήρας,τόσο μεγαλύτερη προπορεία του σπινθήρα θέλουμε για να μπορέσει-προλάβει το μίγμα να καεί.... Γιατί στις 15.000 σαλ έχει πολύ λιγότερο χρόνο να καεί απ'ότι στο ρελαντί... Δίνοντας προπορεία στο αβάνς δεν μπορώ να καταλάβω πως κερδίζεις χαμηλά,ούτε φαίνεται λογικό να "κόβει" αβάνς ο εγκέφαλος ψηλά... (εκτός αν είναι πολύ συντηρητικά ρυθμισμένος ο εγκέφαλος,το οποίο πάλι δεν το πιστεύω... ) scratch

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 15:48

ναι αλλα δινοντας την αναφλεξη αρκετα πριν, δημιουργεις τοση ταση στο καημενο πιστονι που ενω ακομα ανεβαινει εσυ το σπρωχνεις κατω.
γιαυτο ''κλανουν'' τα κουζινετα η' βγαινουν οι μπιελες απο τα καρτερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 15:59

T.R.E έγραψε:
DimSTriple έγραψε:
Μήτσε... απλά θυμήσου το φορτίο σε τέρμα γκάζι δεν είναι ίδιο πάνω στο δυναμόμετρο σε σχέση με το δρόμο και στα μεγάλα ανοίγματα γκαζιού ο στόκ εγκέφαλος κόβει αβάνς απο το μηχανάκι ("πνίγεται" στη βενζίνη οπότε το μείγμα καίγεται πιο γρήγορα - το πράγμα αλλάζει όσο δουλεύει το ramair)
Οπότε παίξε και με all gear για να δείς διαφορές και πρόσεξε τη θερμοκρασία του μοτέρ... ό,τι αποτελέσματα βγάλεις να είναι με το μοτέρ στις συνθήκες λειτουργίας του.
Πιστόνια δεν έχει βάλει έτσι;

Άντε να δούμε Smile Smile Smile


Η θεωρία λέει ότι όσο περισσότερες στροφές ανεβάζει ο κινητήρας,τόσο μεγαλύτερη προπορεία του σπινθήρα θέλουμε για να μπορέσει-προλάβει το μίγμα να καεί.... Γιατί στις 15.000 σαλ έχει πολύ λιγότερο χρόνο να καεί απ'ότι στο ρελαντί... Δίνοντας προπορεία στο αβάνς δεν μπορώ να καταλάβω πως κερδίζεις χαμηλά,ούτε φαίνεται λογικό να "κόβει" αβάνς ο εγκέφαλος ψηλά... (εκτός αν είναι πολύ συντηρητικά ρυθμισμένος ο εγκέφαλος,το οποίο πάλι δεν το πιστεύω... ) scratch

Παίζει τεράστιο ρόλο απο τί στροφές ανοίγεις το γκάζι, σαφέστατα και στο σκεπτικό σου είναι ολόσωστο, όπως γράφω και πιο πρίν ενώ στο ρελαντί και μέχρι 3000 σαλ με μικρά ανοίγματα γκαζιού έχει 10-15 μοίρες αβάνς, στις μεσαίες έχει 25+
Άλλο όμως να ανοίγεις 100% του γκαζιού απο τις 3000σαλ και άλλο 10% απο τις ίδιες στροφές.
Γενικά το φορτίο, το άνοιγμα γκαζιού δηλαδή παίζει ίσως το πιο καθοριστικό ρόλο για το αβάνς και εκεί θέλει πειραματισμό αλλα και ΜΕΓΑΛΗ προσοχή.
Γιάυτό και δε συμφωνώ απόλυτα με τα ράουλα ειδικά σε μοτοσυκλέτες "γενικής" χρήσης.
Για να καταλάβεις, το gsxr μου στις 8000σαλ με 10% γκάζι έχει 43 μοίρες αβάνς, στις ίδιες στροφές με 100% γκάζι έχει 28! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
giorgostam
Normal gixxer
Normal gixxer
giorgostam


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Αγωνιζόμενος : ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/09/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 16:07

paps_1000r έγραψε:
παιδια εγω θα το παρω απο αμερικη,τησ factory εννοειτε που τα εχει δοκιμασμενα κ θα μου κοστιση μαζι με μεταφορικα περιπου 45 ευρω.60 δολλαρια περιπου το πουλαει η factory + 5 ευρω μεταφορικα.οποτε απο αυτα που μου ειπατε κ εσεισ απο τι στιγμη που εχω ριθμισμενα κ τα μιγματα κ σε συνδιασμο κ με τα αλλα που φοραω θα κανει καλη δουλεια.παντωσ κ ο μηχανικος μου που το εχει κ δοκιμασμενο μου τι συνιστα ανεπιφιλακτα.ευχαριστω κ για τισ δικες σας εμπειριες!

φιλος απο που τα παραγκελνεις?????στειλε την διευθυνση αν θελεις.ευχαριστω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 16:21

stavrosrodo έγραψε:
ναι αλλα δινοντας την αναφλεξη αρκετα πριν, δημιουργεις τοση ταση στο καημενο πιστονι που ενω ακομα ανεβαινει εσυ το σπρωχνεις κατω.
γιαυτο ''κλανουν'' τα κουζινετα η' βγαινουν οι μπιελες απο τα καρτερ.

Σωστά,όλα τα πράγματα όπως θα ξέρεις έχουν ένα όριο,συμπίεση-διάρκεια εκκεντροφόρου κτλ,από εκεί και πάνω έχουν τα αντίστροφα αποτελέσματα...


Όπως και να έχει σήμερα που υπάρχουν τα διάφορα ηλεκτρονικά και μπορείς να κάνεις παπάδες,το να αλλάξεις το γρανάζι για λίγο αβάνς μου φαίνεται οπισθοδρομικό... No

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 16:42

Νικο εγω οπως ξερεις εχω τον empro για αυτην την δουλεια.
απλα ειναι μια πολυ φτηνη λυση, που με λιγο προσοχη, προσωπικα την θεωρω
πολυ αποτελεσματικη.δεν ετυχε να το κανω σε δικο μου μηχανακι γιατι εψαχνα για πιο ''αποδοτικα'' πραματα.αλλα παιδια-φιλοι που το εχουν, λογω κοστους, ειναι παρα πολυ ευχαριστημενοι και απροβληματιστοι.
οπως επισης εχω τις αμφιβολιες μου για το ποσοστο αυτων που μπορουν να ρεγουλαρουν σωστα το avance σε ρυθμιζομενους εγκεφαλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 16:50

stavrosrodo έγραψε:
οπως επισης εχω τις αμφιβολιες μου για το ποσοστο αυτων που μπορουν να ρεγουλαρουν σωστα το avance σε ρυθμιζομενους εγκεφαλους.

μονα σε δυναμομετρο,και αυτο με προφυλαξεις,και υπολογιζοντας την διαφορα φορτιου στον δρομο!!!
καλο θα ειναι ομως να υπαρχει (υποβαθρο) για να παιξεις με το avance!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 16:50

stavrosrodo έγραψε:
Νικο εγω οπως ξερεις εχω τον empro για αυτην την δουλεια.
απλα ειναι μια πολυ φτηνη λυση, που με λιγο προσοχη, προσωπικα την θεωρω
πολυ αποτελεσματικη.δεν ετυχε να το κανω σε δικο μου μηχανακι γιατι εψαχνα για πιο ''αποδοτικα'' πραματα.αλλα παιδια-φιλοι που το εχουν, λογω κοστους, ειναι παρα πολυ ευχαριστημενοι και απροβληματιστοι.
οπως επισης εχω τις αμφιβολιες μου για το ποσοστο αυτων που μπορουν να ρεγουλαρουν σωστα το avance σε ρυθμιζομενους εγκεφαλους.


Κοίτα,ένα +2 παντού μπορείς να το κάνεις και μόνος σου... Όπως είπες,το πιο δύσκολο απ'όλα είναι να βρεις κάποιον που να ξέρει τι κάνει και γιατί... good

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 17:07

1ndianos έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
οπως επισης εχω τις αμφιβολιες μου για το ποσοστο αυτων που μπορουν να ρεγουλαρουν σωστα το avance σε ρυθμιζομενους εγκεφαλους.

μονα σε δυναμομετρο,και αυτο με προφυλαξεις,και υπολογιζοντας την διαφορα φορτιου στον δρομο!!!
καλο θα ειναι ομως να υπαρχει (υποβαθρο) για να παιξεις με το avance!!!
εσυ φιλε μου εχεις εναν απο τους καλυτερους μαστορες(και ανθρωπους). good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 17:17

stavrosrodo έγραψε:
1ndianos έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
οπως επισης εχω τις αμφιβολιες μου για το ποσοστο αυτων που μπορουν να ρεγουλαρουν σωστα το avance σε ρυθμιζομενους εγκεφαλους.

μονα σε δυναμομετρο,και αυτο με προφυλαξεις,και υπολογιζοντας την διαφορα φορτιου στον δρομο!!!
καλο θα ειναι ομως να υπαρχει (υποβαθρο) για να παιξεις με το avance!!!
εσυ φιλε μου εχεις εναν απο τους καλυτερους μαστορες(και ανθρωπους). good


χαχα χα!!!οταν ειπα (υποβαθρο) ενοουσα στο μοτερ,(πιστονια,εκκεντ,ελλατηρια βαλβιδ,κτλ,αλα και για τον μαστορα δεν εχεις αδικο!!!!!!!! oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 20:08

T.R.E έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
ναι αλλα δινοντας την αναφλεξη αρκετα πριν, δημιουργεις τοση ταση στο καημενο πιστονι που ενω ακομα ανεβαινει εσυ το σπρωχνεις κατω.
γιαυτο ''κλανουν'' τα κουζινετα η' βγαινουν οι μπιελες απο τα καρτερ.

Σωστά,όλα τα πράγματα όπως θα ξέρεις έχουν ένα όριο,συμπίεση-διάρκεια εκκεντροφόρου κτλ,από εκεί και πάνω έχουν τα αντίστροφα αποτελέσματα...


Όπως και να έχει σήμερα που υπάρχουν τα διάφορα ηλεκτρονικά και μπορείς να κάνεις παπάδες,το να αλλάξεις το γρανάζι για λίγο αβάνς μου φαίνεται οπισθοδρομικό... No

Υπαρχουν μοναδες οπως το ΒΑΖΖΑΖ που δεν εχουν τη δυνατοτητα προς στιγμης να αλλαξεις το avance τοτε ειναι μονοδρομος αυτο ssss

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 10p7ousADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Icnsl4ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2dhxn3kADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2lbdx0jADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 23:02

υπαρχουν ομως μοναδες σαν το rapid bike που μπορεις να το αλλαξεις αλλα δεν εχει traction toixos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgostam
Normal gixxer
Normal gixxer
giorgostam


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Αγωνιζόμενος : ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/09/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 23:23

JIMK7 έγραψε:
T.R.E έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
ναι αλλα δινοντας την αναφλεξη αρκετα πριν, δημιουργεις τοση ταση στο καημενο πιστονι που ενω ακομα ανεβαινει εσυ το σπρωχνεις κατω.
γιαυτο ''κλανουν'' τα κουζινετα η' βγαινουν οι μπιελες απο τα καρτερ.

Σωστά,όλα τα πράγματα όπως θα ξέρεις έχουν ένα όριο,συμπίεση-διάρκεια εκκεντροφόρου κτλ,από εκεί και πάνω έχουν τα αντίστροφα αποτελέσματα...


Όπως και να έχει σήμερα που υπάρχουν τα διάφορα ηλεκτρονικά και μπορείς να κάνεις παπάδες,το να αλλάξεις το γρανάζι για λίγο αβάνς μου φαίνεται οπισθοδρομικό... No

Υπαρχουν μοναδες οπως το ΒΑΖΖΑΖ που δεν εχουν τη δυνατοτητα προς στιγμης να αλλαξεις το avance τοτε ειναι μονοδρομος αυτο ssss

Δηλαδη Δημητρη JIMK7 η μονη λυση για εμας που εχουμε BAZZAZ TC ειναι αυτο το μαραφετι?μπορουμε να το σινδιασουμε?αν ναι! ειναι καλη μαγκια!!!γιατι το μονο πραγμα που εχω ξενεροσει με το BAZZAZ ειναι οτι δεν μπορεις να πεξεις με το avance.αν το εχεις δοκιμασει πες μας, εσυ εισαι ο ιδικος για BAZZAZ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 04:39

ο empro τι ειναι βρε παιδια???????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 04:59

φιλε Γιαννη dimstriple..αφου οπωσ λεσ ειναι τραγικο να σκαει 4 μοιρεσ στισ 1000σαλ μεχρι τον κοφτη,τι προτινεισ να κανω οταν βαλω το avance??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 05:08

paps_1000r έγραψε:
ο empro τι ειναι βρε παιδια???????


ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empro


Very Happy Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 08:54

κ τι κανει αυτο,σε τι βοηθαει στο μηχανακι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 09:54

paps_1000r έγραψε:
φιλε Γιαννη dimstriple..αφου οπωσ λεσ ειναι τραγικο να σκαει 4 μοιρεσ στισ 1000σαλ μεχρι τον κοφτη,τι προτινεισ να κανω οταν βαλω το avance??

Δημήτρης είναι το όνομα μου Wink Τραγικό δεν είναι και εφόσων το έχει δοκιμάσει κόσμος σίγουρα μπορούν να πούν περισσότερα πράγματα, εγώ στο δικό μου όμως δε θα το έβαζα

Empro είναι η καλύτερη λύση και σχετικά οικονομική.

Ο Empro είναι ο αγωνιστικό εγκέφαλος που κατασκευάζει η yoshimura σε συνεργασία με τη suzuki.
Πρόκετε για μια μονάδα εγκεφάλου plug n´ play που με μικρές αλλαγές ταιριάζει στη στόκ καλωδίωση της μοτοσυκλέτας και μεταξύ άλλων μπορείς να περέμβεις στο αβάνς της μοτοσυκλέτας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 10:20

DimSTriple έγραψε:
paps_1000r έγραψε:
φιλε Γιαννη dimstriple..αφου οπωσ λεσ ειναι τραγικο να σκαει 4 μοιρεσ στισ 1000σαλ μεχρι τον κοφτη,τι προτινεισ να κανω οταν βαλω το avance??

Δημήτρης είναι το όνομα μου Wink Τραγικό δεν είναι και εφόσων το έχει δοκιμάσει κόσμος σίγουρα μπορούν να πούν περισσότερα πράγματα, εγώ στο δικό μου όμως δε θα το έβαζα

Empro είναι η καλύτερη λύση και σχετικά οικονομική.

Ο Empro είναι ο αγωνιστικό εγκέφαλος που κατασκευάζει η yoshimura σε συνεργασία με τη suzuki.
Πρόκετε για μια μονάδα εγκεφάλου plug n´ play που με μικρές αλλαγές ταιριάζει στη στόκ καλωδίωση της μοτοσυκλέτας και μεταξύ άλλων μπορείς να περέμβεις στο αβάνς της μοτοσυκλέτας.

em-pro η pc με ignicion module,αυτα τα δυο κανουν τα παντα (εκτος του traction control που το θεωρω αχρηστο) με αυτα παιρνεις τα μεγιστα απο το μοτερ σου,σε ολο το φασμα των στροφων!!!και βεβαια οσο ποιο τουμπανο ειναι το μοτερ τοσο ποιο πολυ βοηθαει το avance.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 10:26

giorgostam έγραψε:


Δηλαδη Δημητρη JIMK7 η μονη λυση για εμας που εχουμε BAZZAZ TC ειναι αυτο το μαραφετι?μπορουμε να το σινδιασουμε?αν ναι! ειναι καλη μαγκια!!!γιατι το μονο πραγμα που εχω ξενεροσει με το BAZZAZ ειναι οτι δεν μπορεις να πεξεις με το avance.αν το εχεις δοκιμασει πες μας, εσυ εισαι ο ιδικος για BAZZAZ!!!


Δεν το εχω δοκιμασει ακομα Evil or Very Mad αλλα καποια στιγμη θα γινει κι αυτο Twisted Evil Laughing

Απο τι δικη μου πλευρα δεν προτιμησα τον Empro γιατι δεν εχει τραξιον οπως το ΒΑΖΖΑΖ ssss

Πιστευω οτι οσοι ασχολουντε με πιστες ειναι πολυ καλυτερο το ΒΑΖΖΑΖ αλλα οσοι ειναι κοντρακιδες ειναι καλυτερος ο Empro εγκεφαλος file

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 10p7ousADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Icnsl4ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2dhxn3kADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2lbdx0jADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 10:29

1ndianos έγραψε:



em-pro η pc με ignicion module,αυτα τα δυο κανουν τα παντα (εκτος του traction control που το θεωρω αχρηστο) με αυτα παιρνεις τα μεγιστα απο το μοτερ σου,σε ολο το φασμα των στροφων!!!και βεβαια οσο ποιο τουμπανο ειναι το μοτερ τοσο ποιο πολυ βοηθαει το avance.


Αν εμπαινες και εσυ σε πιστα θα εβλεπες οτι δεν ειναι και τοσο αχρηστο το traction control file

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 10p7ousADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Icnsl4ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2dhxn3kADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2lbdx0jADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 10:35

JIMK7 έγραψε:
giorgostam έγραψε:


Δηλαδη Δημητρη JIMK7 η μονη λυση για εμας που εχουμε BAZZAZ TC ειναι αυτο το μαραφετι?μπορουμε να το σινδιασουμε?αν ναι! ειναι καλη μαγκια!!!γιατι το μονο πραγμα που εχω ξενεροσει με το BAZZAZ ειναι οτι δεν μπορεις να πεξεις με το avance.αν το εχεις δοκιμασει πες μας, εσυ εισαι ο ιδικος για BAZZAZ!!!




Πιστευω οτι οσοι ασχολουντε με πιστες ειναι πολυ καλυτερο το ΒΑΖΖΑΖ αλλα οσοι ειναι κοντρακιδες ειναι καλυτερος ο Empro εγκεφαλος file

+1000.τελικα για ολα ισχυει,το τι θελεις να κανεις με το μηχ.σου.ετσι με οδηγο αυτο στηνεις το μοτο σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 10:37

1ndianos έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
giorgostam έγραψε:


Δηλαδη Δημητρη JIMK7 η μονη λυση για εμας που εχουμε BAZZAZ TC ειναι αυτο το μαραφετι?μπορουμε να το σινδιασουμε?αν ναι! ειναι καλη μαγκια!!!γιατι το μονο πραγμα που εχω ξενεροσει με το BAZZAZ ειναι οτι δεν μπορεις να πεξεις με το avance.αν το εχεις δοκιμασει πες μας, εσυ εισαι ο ιδικος για BAZZAZ!!!




Πιστευω οτι οσοι ασχολουντε με πιστες ειναι πολυ καλυτερο το ΒΑΖΖΑΖ αλλα οσοι ειναι κοντρακιδες ειναι καλυτερος ο Empro εγκεφαλος file

+1000.τελικα για ολα ισχυει,το τι θελεις να κανεις με το μηχ.σου.ετσι με οδηγο αυτο στηνεις το μοτο σου.


Αυτο ακριβος okk

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 10p7ousADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Icnsl4ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2dhxn3kADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2lbdx0jADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 11:04

JIMK7 έγραψε:
1ndianos έγραψε:



em-pro η pc με ignicion module,αυτα τα δυο κανουν τα παντα (εκτος του traction control που το θεωρω αχρηστο) με αυτα παιρνεις τα μεγιστα απο το μοτερ σου,σε ολο το φασμα των στροφων!!!και βεβαια οσο ποιο τουμπανο ειναι το μοτερ τοσο ποιο πολυ βοηθαει το avance.


Αν εμπαινες και εσυ σε πιστα θα εβλεπες οτι δεν ειναι και τοσο αχρηστο το traction control file


αν εκανες και συ κοντρες,θα εβλεπες οτι ειναι αχρηστο και θα ηθελες εναν εγκεφαλο που να αποδιδει τα μεγιστα απο το μοτερ που θα ειχες βελτιωσει!!! oraios χαχα χα
εμεις στο τελος θα τα φτιαξουμε.... I love you :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 11:17

1ndianos έγραψε:


αν εκανες και συ κοντρες,θα εβλεπες οτι ειναι αχρηστο και θα ηθελες εναν εγκεφαλο που να αποδιδει τα μεγιστα απο το μοτερ που θα ειχες βελτιωσει!!! oraios χαχα χα
εμεις στο τελος θα τα φτιαξουμε.... I love you :P

Σωστα στην εκκινηση το traction το απενεργοποιω γιατι δεν μου αρεσει αλλα μετα ειναι ολα τα λεφτα Very Happy

Να ξερεις ποτε δεν εχω παραξηγηθει με κανεναν για τα μηχανακια Evil or Very Mad και ουτε προκειται file


Εξαλλου δεν εχουμε να χωρισουμε και κατι Laughing

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 10p7ousADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 Icnsl4ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2dhxn3kADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2lbdx0jADVANCE!θελω τι γνωμη σας! - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» γνωμη για 600 Κ7
» τι γνωμη εχετε??
» Τι γνωμη εχετε;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com