Greek GSX-R forum
Σχετικα με powercommander 3 usb Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Σχετικα με powercommander 3 usb Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Σχετικα με powercommander 3 usb Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 
JIMK7
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 
nasos-v
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 
T.R.E
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 
k8 600 kk
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 
kostaskr6
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 
κολτρέϊν
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 
Leroy
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 
ripper
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_l10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_c10Σχετικα με powercommander 3 usb Poll_r10 

 

 Σχετικα με powercommander 3 usb

Πήγαινε κάτω 
+4
DimSTriple
papagym
stavrosrodo
dennisefl
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dennisefl
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Διονυσιος Κυριακατος
Τόπος : Κεφαλλονια
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 34
Hμερομηνία εγγραφής : 27/01/2009

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΠεμ 18 Φεβ 2010, 23:08

Καλησπερα σε ολους παιδια,αγορασα ενα powercommander 3 usb απο e-bay σημερα για το κ5 1000 που εχω και αναρωτιεμαι εαν καποιος απο σας εχει εναν χαρτη για 1000 κ5 μονο με φιλτρο BMC street και τελικο Leovince superbike.Στο σαιτ της εταιρειας δεν βρηκα κατι αντιστοιχο στην σελιδα με τους χαρτες για κ5-κ6.Ξερω οτι θα εχω καλυτερα αποτελεσματα σε δυναμομετρο αλλα προς το παρον θα το δουλεψω με ετοιμο χαρτη αφου δεν με ενδιαφερει τοσο η απολυτη ιπποδυναμη οσο η καλυτερη και πιο ομαλη αποκριση στο γκαζι.Σας ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΠεμ 18 Φεβ 2010, 23:27

dennisefl έγραψε:
Καλησπερα σε ολους παιδια,αγορασα ενα powercommander 3 usb απο e-bay σημερα για το κ5 1000 που εχω και αναρωτιεμαι εαν καποιος απο σας εχει εναν χαρτη για 1000 κ5 μονο με φιλτρο BMC street και τελικο Leovince superbike.Στο σαιτ της εταιρειας δεν βρηκα κατι αντιστοιχο στην σελιδα με τους χαρτες για κ5-κ6.Ξερω οτι θα εχω καλυτερα αποτελεσματα σε δυναμομετρο αλλα προς το παρον θα το δουλεψω με ετοιμο χαρτη αφου δεν με ενδιαφερει τοσο η απολυτη ιπποδυναμη οσο η καλυτερη και πιο ομαλη αποκριση στο γκαζι.Σας ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια.
εγω παντως οταν φορουσα pc3 οτι χαρτη και αν εβαζα απο τους ετοιμους πηγαινε χειροτερα.
συνηθως οι ετοιμοι χαρτες εχουν πολλες βενζινες.
καλυτερα να γινει ενας custom για το δικο σου στο δυναμομετρο η' με wide band στο δρομο οταν θα εισαι ετοιμος. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΠεμ 18 Φεβ 2010, 23:38

2005 Suzuki GSXR1000 European model
Leovince EVO 2 Racing Slip On and link pipe (exhaust valve removed)
Stock or aftermarket air filter
Stock ECU - Pin 8, from Grey ECU connector, disconnected to disable SET exhaust valve

M325-509 ειναι ο κωδικος του χαρτη.και εχει και λιγες βενζινες.δοκιμασε τον. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΠαρ 19 Φεβ 2010, 06:31

dennisefl έγραψε:
Καλησπερα σε ολους παιδια,αγορασα ενα powercommander 3 usb απο e-bay σημερα για το κ5 1000 που εχω και αναρωτιεμαι εαν καποιος απο σας εχει εναν χαρτη για 1000 κ5 μονο με φιλτρο BMC street και τελικο Leovince superbike.Στο σαιτ της εταιρειας δεν βρηκα κατι αντιστοιχο στην σελιδα με τους χαρτες για κ5-κ6.Ξερω οτι θα εχω καλυτερα αποτελεσματα σε δυναμομετρο αλλα προς το παρον θα το δουλεψω με ετοιμο χαρτη αφου δεν με ενδιαφερει τοσο η απολυτη ιπποδυναμη οσο η καλυτερη και πιο ομαλη αποκριση στο γκαζι.Σας ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια.

Στο δικό μου κ6, χωρίς βέβαια να είναι κανόνας, με τον έτοιμο χάρτη από site είχε αρκετά υψηλή κατανάλωση και μια τρύπα στις χαμηλές.

Με τον custom που φτιάξαμε μετά, η αυτονομία ανέβηκε στα 210-220χλμ από μαξ 170 και η τρύπα έγινε βουνό στο σχεδιάγραμμα! good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΠαρ 19 Φεβ 2010, 09:35

Δοκίμασε το χάρτη, ποτέ δε ξέρεις, εγώ δοκίμασα και έβαλα χθές σε ένα vtr sp (slipon) και παραδόξος φαίνεται να δουλεύει καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
dennisefl
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Διονυσιος Κυριακατος
Τόπος : Κεφαλλονια
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 34
Hμερομηνία εγγραφής : 27/01/2009

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΠαρ 19 Φεβ 2010, 22:24

Ευχαριστω παιδια σιγουρα το καλυτερο αποτελεσμα θα ερθει στο δυναμομετρο αλλα επειδη Κεφαλλονια που μενω δεν υπαρχει και τα συνεργεια μοτοσυκλετων ειναι για τετοια θα ξεκινησω μολις το τοποθετησω με καποιον ετοιμο χαρτη και θα δω πως θα παει.Εαν καποιος παντως εχει καποιο κ5 1000 με powercommander και με αυτα τα εξτρα που να δουλευει οκ με καποιον ετοιμο χαρτη αν δεν του κανει κοπο να μου τον στειλει.Καλο βραδυ σε ολους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΠαρ 19 Φεβ 2010, 22:45

dennisefl έγραψε:
Ευχαριστω παιδια σιγουρα το καλυτερο αποτελεσμα θα ερθει στο δυναμομετρο αλλα επειδη Κεφαλλονια που μενω δεν υπαρχει και τα συνεργεια μοτοσυκλετων ειναι για τετοια θα ξεκινησω μολις το τοποθετησω με καποιον ετοιμο χαρτη και θα δω πως θα παει.Εαν καποιος παντως εχει καποιο κ5 1000 με powercommander και με αυτα τα εξτρα που να δουλευει οκ με καποιον ετοιμο χαρτη αν δεν του κανει κοπο να μου τον στειλει.Καλο βραδυ σε ολους.

απο την δικη μου εμπειρια (ειχα pc 3 πριν βαλω em-pro) εχω διαπιστωσει οτι οι ετοιμοι χαρτες του σαιτ δεν δουλευουν καλα...(ισως αλλες βενζινες???δεν ξερω)η μονη λυση για σενα που δεν υπαρχει δυναμομετρο ειναι ενα wide band,βλεπεις την καυσαναλυση και διορθωνεις!!! oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mototrela
Jr.gixxer
mototrela


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 27
Hμερομηνία εγγραφής : 04/03/2010

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΚυρ 21 Μαρ 2010, 23:11

καλησπερα
η γνωμη μου ειναι αν θελεις το μηχανακι σου σωστο να βρεις καποιο συνεργειο
και να σου βαλει χαρτη που να σου τεριαζει ... δε κανουνε ολοι οι χαρτες για ολα .
ενδεχομενος καπου να στο στεγνωνει και μετα ... ?
κατα τη γνωμη μου η λυση αν δε γνωρηζεις ειναι ο σωστος μαστορας

φιληκα mototrela
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΔευ 22 Μαρ 2010, 03:43

αφου ασχολεισαι με εβαυ κοιτα για κανενα wideband..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Σχετικα με powercommander 3 usb Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικα με powercommander 3 usb   Σχετικα με powercommander 3 usb EmptyΔευ 22 Μαρ 2010, 07:50

Παραδόξως,ίσως σου δουλέψει ο χάρτης που είναι για το στοκ μηχανάκι! Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σχετικα με powercommander 3 usb
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Σχετικα με συναγερμο
» Σχετικα με arai
» Ερώτηση σχετικά με Stand

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com