Greek GSX-R forum
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 
JIMK7
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 
nasos-v
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 
T.R.E
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 
k8 600 kk
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 
kostaskr6
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 
Leroy
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 
ripper
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_l10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_c10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Poll_r10 

 

 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6

Πήγαινε κάτω 
+6
lakisman46
GIXXERAKIAS
valentinosgsxr
giorgostam
T.R.E
kapamarou85
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 16:42

Ήλπιζα ότι μετά την αλλαγή των πηνίων που έκανα πριν 4 μήνες στο gsxr-750 k6 μου δεν θα ξανά έγραφα στα προβλήματα – ηλεκτρικά... έλα όμως μου λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο....
Δευτέρα φεύγοντας για ταξίδι στην Πελοπόννησο με ενα φιλο μου (zx-9r) μετα την Τρίπολη πηγαίνοντας με 170 πάνω σε στροφή ξαφνικά το μηχανάκι κατεβάζει στροφές εως οτου σβήσει.... το κοντέρ είχε φως άλλα δεν είχε ενδείξεις μονο το Ν της νεκρας που ειχα βαλει ηταν αναμενο... βγαζω την σελα η μπαταρια έκαιγε.... βλεπω για ασφάλειες 4 καμένες + ενα λεντακι απο τα φώτα xenon στον προβολέα...με αποτέλεσμα να μείνω στην μέση του δρομου και να με γύρνα η οδική στην Αθηνα και να παμε μαστορα... η μηχανή έχει μπει μέσα και την εχουν γδύσει να δούμε τι φταίει...το σίγουρο σχεδον ειναι οτι εκαψε εγκέφαλο.. το γιατι έγινε αυτο και αν συνεχίσω να εχω πρόβλημα με το gsx-r μου δεν ξερω... να αναφέρω οτι εκτός απο τα xenon δεν εχει κατι αλλο πανω η μηχανη και οτι η αλλαγη των πηνίων έγινε πριν 1.000 χιλ/τρα περιπου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 17:03

Ρε Γρηγόρη δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με το μηχανάκι σου,πρώτη φορά ακούω για τέτοια προβλήματα με τα ηλεκτρικά...

Καλά ξεμπερδέματα σου εύχομαι... sorry

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 17:12

να σε καλα Νικ.... σκευτομαι να το κρατισω μεσα κανα 6 μηνο εως οτου να μαζευψω κανα ευρο ωστε να τα βαλω ολα yoshimura... μονο ετσι δεν θα εχω προβληματα... τι να πω??? sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 17:25

kapamarou85 έγραψε:
να σε καλα Νικ.... σκευτομαι να το κρατισω μεσα κανα 6 μηνο εως οτου να μαζευψω κανα ευρο ωστε να τα βαλω ολα yoshimura... μονο ετσι δεν θα εχω προβληματα... τι να πω??? sos


Το θέμα είναι να βρεθεί τι προκαλεί το πρόβλημα,και όχι απλά να το φτιάξεις... Ο εγκέφαλος πως είσαι σίγουρος ότι κάηκε?

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 17:29

T.R.E έγραψε:
kapamarou85 έγραψε:
να σε καλα Νικ.... σκευτομαι να το κρατισω μεσα κανα 6 μηνο εως οτου να μαζευψω κανα ευρο ωστε να τα βαλω ολα yoshimura... μονο ετσι δεν θα εχω προβληματα... τι να πω??? sos


Το θέμα είναι να βρεθεί τι προκαλεί το πρόβλημα,και όχι απλά να το φτιάξεις... Ο εγκέφαλος πως είσαι σίγουρος ότι κάηκε?
συγουρος δεν ειμαστε 100%... αλλα οσο και να μιζαρουμε δεν περνει εμπρος με τοιποτα + οτι αναβει FI.... τωρα αυτο ειναι το δυσκολο τι το προκαλει...ισως ελατοματικος ανορθωτης... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 17:40

kapamarou85 έγραψε:
T.R.E έγραψε:
kapamarou85 έγραψε:
να σε καλα Νικ.... σκευτομαι να το κρατισω μεσα κανα 6 μηνο εως οτου να μαζευψω κανα ευρο ωστε να τα βαλω ολα yoshimura... μονο ετσι δεν θα εχω προβληματα... τι να πω??? sos


Το θέμα είναι να βρεθεί τι προκαλεί το πρόβλημα,και όχι απλά να το φτιάξεις... Ο εγκέφαλος πως είσαι σίγουρος ότι κάηκε?
συγουρος δεν ειμαστε 100%... αλλα οσο και να μιζαρουμε δεν περνει εμπρος με τοιποτα + οτι αναβει FI.... τωρα αυτο ειναι το δυσκολο τι το προκαλει...ισως ελατοματικος ανορθωτης... Suspect

Tι κωδικό βγάζει το Fi? Τις περισσότερες φορές παίρνει και με το Fi αναμμένο... Από εκεί ξεκίνα να βρεις τι φταίει...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 17:45

auto sou lew den mporw na diavazw ton egkefalo.... aftokt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgostam
Normal gixxer
Normal gixxer
giorgostam


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Αγωνιζόμενος : ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 17:51

Παιδια εχω ακουσει και απο αλλους προβληματα με ρευματα που εβαλαν xenon στα μηχανακια τους γιαυτο προσοχη στα xenon και ειδικα στα κινεζικα. eleison
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 17:57

kapamarou85 έγραψε:
auto sou lew den mporw na diavazw ton egkefalo.... aftokt


Δηλαδή βγάζει Fi όταν γεφυρώνεις για να δεις τον κωδικό δεν βγάζει τίποτα?

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 18:23

giorgostam έγραψε:
Παιδια εχω ακουσει και απο αλλους προβληματα με ρευματα που εβαλαν xenon στα μηχανακια τους γιαυτο προσοχη στα xenon και ειδικα στα κινεζικα. eleison
καλα τα xenon βρησκοντε καπου πεταμενα στην Ε.Ο. ΑΘΗΝΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ.... gun
ποτε ξανα... adffs
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 18:26

T.R.E έγραψε:
kapamarou85 έγραψε:
auto sou lew den mporw na diavazw ton egkefalo.... aftokt


Δηλαδή βγάζει Fi όταν γεφυρώνεις για να δεις τον κωδικό δεν βγάζει τίποτα?
απλος δεν μπορω να διαβασω τοιποτα απο τον εγκεφαλο!!
δευτερα ξερω περισοτερα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 19:09

Να μας ενημερωσεις να εχουμε κι εμεις τον νου μας. Κακως πεταξες τα xenon, γιατι ενας ηλεκτρολογος θα μπορουσε να σου πει αν ηταν προβληματικα ή οχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 20:49

Παιδες μην διαβαζω μαλ@κιες οτι φταιγαν τα ξενον.....
Αν εφταιγαν τα ξενον θα εκαιγε την ασφαλεια των φωτων και στην χειροτερη των περιπτωσεων θα εκαιγε την πλεξουδα των φωτων....οποτε δεν θα ειχεσ ουτε φως με την απλη λαμπα μετα......

Κατι αλλο ειναι που προφανως εχει σχεση με την αλλαγη των πηνιων και καποιας μαλ@κιας που παιχτηκε στην τοποθετηση τους....ελπιζω να βρεις την ακρη συντομα γιατι ποναει να την βλεπεις ετσι την καλη σου......εγω μια μικροβλακεια εκανα (ασχετο με ηλεκτρικα,πληρως επισκευασιμο μεν...) και μου εχει γ@μησει την ψυχολογια να την βλεπω ετσι.... :(

edit:Κατι θυμηθηκα....Mπαταρια εκαιγε και καμμενες ασφαλειες ειπες???????? xmmm
Ανορθωτης,υπερφορτωση και σε καποιο αποτομο ανοιγμα....ψησιμο του εγκεφαλου στην κυριολεξια μου μυριζεται....ψαξτο μαλλον κατι τετοιο παιζει...οταν καιει η μπαταρια ειναι υπερφορτωση απο ανορθωτη ΣΤΑΝΤΑΡ!!! file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgostam
Normal gixxer
Normal gixxer
giorgostam


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Αγωνιζόμενος : ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 21:13

εγω προσωπικα φετος πουλισα δυο ανορθοτες σε ατομα που και οι δυο προσφατα ειχαν βαλει xenon μπορει και να ειναι συνπτωση και απο συναδερφους μου ακουσα το ιδιο πραγμα.ισως ειναι συμτωση αλλα μετα απο αφτα που ειδα και ακουσα ειναι οτι δεν βαζω τον κινεζο να μαμιση την γιαπονεζα μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakisman46
Hero gixxer
Hero gixxer
lakisman46


Άντρας Όνομα: : Λάζαρος
Τόπος : Βόλος
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 1481
Αγωνιζόμενος : Εκτός Πίστας
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 21:33

GIXXERAKIAS έγραψε:
Παιδες μην διαβαζω μαλ@κιες οτι φταιγαν τα ξενον.....
Αν εφταιγαν τα ξενον θα εκαιγε την ασφαλεια των φωτων και στην χειροτερη των περιπτωσεων θα εκαιγε την πλεξουδα των φωτων....οποτε δεν θα ειχεσ ουτε φως με την απλη λαμπα μετα......

Κατι αλλο ειναι που προφανως εχει σχεση με την αλλαγη των πηνιων και καποιας μαλ@κιας που παιχτηκε στην τοποθετηση τους....ελπιζω να βρεις την ακρη συντομα γιατι ποναει να την βλεπεις ετσι την καλη σου......εγω μια μικροβλακεια εκανα (ασχετο με ηλεκτρικα,πληρως επισκευασιμο μεν...) και μου εχει γ@μησει την ψυχολογια να την βλεπω ετσι.... :(

edit:Κατι θυμηθηκα....Mπαταρια εκαιγε και καμμενες ασφαλειες ειπες???????? xmmm
Ανορθωτης,υπερφορτωση και σε καποιο αποτομο ανοιγμα....ψησιμο του εγκεφαλου στην κυριολεξια μου μυριζεται....ψαξτο μαλλον κατι τετοιο παιζει...οταν καιει η μπαταρια ειναι υπερφορτωση απο ανορθωτη ΣΤΑΝΤΑΡ!!! file
okk okk okk Σωστος okk Το κακο ξεκινησε απο τον ανορθωτη, αφου ουσιαστικα ο λογος υπαρξης του ειναι για να φορτιζει την μπαταρια.Καλο ειναι να ξεκινησεις το ψαξιμο απο πηνια στη συνεχεια ανορθωτη και μετα πλεξουδα για τυχον κομμενα η φθαρμενα καλωδια που να δημιουργουν βραχυκυλωμα. okk Ευχομαι να βρεις γρηγορα το προβλημα. okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
G.E.B. R-09
Normal gixxer
Normal gixxer
G.E.B. R-09


Όνομα: : giorgos
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 355
Hμερομηνία εγγραφής : 17/08/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 23:32

Και εγω κατι τετοιο πιστευω οτι ο ανορθωτης δεν εκλεισε με αποτελεσμα να στελνει συνεχεια
ρευμα με αποτελεσμα να βρασει την μπαταρια οπως λεμε και να καψει στην συνεχεια οτι βρηκε
μπροστα του καπως ετσι την επαθα και εγω με το CBR RR ετσι πιστευω scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΔευ 01 Μαρ 2010, 00:52

GIXXERAKIAS έγραψε:

edit:Κατι θυμηθηκα....Mπαταρια εκαιγε και καμμενες ασφαλειες ειπες???????? xmmm
Ανορθωτης,υπερφορτωση και σε καποιο αποτομο ανοιγμα....ψησιμο του εγκεφαλου στην κυριολεξια μου μυριζεται....ψαξτο μαλλον κατι τετοιο παιζει...οταν καιει η μπαταρια ειναι υπερφορτωση απο ανορθωτη ΣΤΑΝΤΑΡ!!! file
η ασφαλεια των φωτον ηταν καμενη + ενα λεντακι απο τα xanon...
το σεναριο με τον ανορθωτη παιζει πολυ (απ'οτι εχω δει και σε ξενα foroum αρκετα 750 k6 εχουν προβλημα με τον ανορθωτη ...πως και η suzuki δεν εκανε μια ανακληση των μοντελων???...)
ολα εχουν βγει και ελενχονται....
τα πηνια ηταν ολοκαινουρια και η μηχανη φτιαχνεται σε πολυ γνωστο μαστορα (αγωνιζομενος) που παρα πολυ δυσκολα θα εκανα καποιο λαθος στην τοποθετηση των πηνιων...βεβαια ολα ελενχονται και αναλογως κρινονται.. biblio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΚυρ 07 Μαρ 2010, 23:47

τελικα ''τιγανισα'' τον εγκεφαλο.....
το θετικο ειναι οτι βρηκα μεταχειρο ανταλακτικα....
το ασχημο ειναι το ποσο βεβαια αλλα απο τα 1800 που ηθελε η μαμα καλα ειναι...

το βασικο ερωτιμα γιατι φτασαμε εως εδω ακομα ερευνατε... biblio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΚυρ 14 Μαρ 2010, 13:04

το τελικο αποτελεσμα ειναι χειροτερο και απο τα νεα μετρα της κυβερνησης.... εχουμε και λεμε...εκτος απο εγκεφαλο και τον διακοπτη εχουμε πηνια, ανορθοτη, και ντρομπα βενζινης μιας που μετα απο μετριση που καναμε με τα πραγματα μου σε αλλο 750 το δικο μου εβγαζε 24 αντι 13-14 αμερ ρευμα με αποτελεσμα να καψει τα παντα στο περασμα του... η ζημια ειναι πολυ μεγαλη ...οτι καλοδιο υπαρχει στο gsxr μου θελει αλλαγμα...ευτιχος εχω καλη ακρη σε ανταλακτικα αλλα και παλυ τα ευρο ειναι πολλα...
μακρια απο ολους μας αυτο που επαθα και ποτε ξανα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΚυρ 14 Μαρ 2010, 17:48

kapamarou85 έγραψε:
το τελικο αποτελεσμα ειναι χειροτερο και απο τα νεα μετρα της κυβερνησης.... εχουμε και λεμε...εκτος απο εγκεφαλο και τον διακοπτη εχουμε πηνια, ανορθοτη, και ντρομπα βενζινης μιας που μετα απο μετριση που καναμε με τα πραγματα μου σε αλλο 750 το δικο μου εβγαζε 24 αντι 13-14 αμερ ρευμα με αποτελεσμα να καψει τα παντα στο περασμα του... η ζημια ειναι πολυ μεγαλη ...οτι καλοδιο υπαρχει στο gsxr μου θελει αλλαγμα...ευτιχος εχω καλη ακρη σε ανταλακτικα αλλα και παλυ τα ευρο ειναι πολλα...
μακρια απο ολους μας αυτο που επαθα και ποτε ξανα..


Γρηγόρη γιατί αλλάζεις και τον διακόπτη? scratch

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΔευ 15 Μαρ 2010, 01:49

T.R.E έγραψε:
kapamarou85 έγραψε:
το τελικο αποτελεσμα ειναι χειροτερο και απο τα νεα μετρα της κυβερνησης.... εχουμε και λεμε...εκτος απο εγκεφαλο και τον διακοπτη εχουμε πηνια, ανορθοτη, και ντρομπα βενζινης μιας που μετα απο μετριση που καναμε με τα πραγματα μου σε αλλο 750 το δικο μου εβγαζε 24 αντι 13-14 αμερ ρευμα με αποτελεσμα να καψει τα παντα στο περασμα του... η ζημια ειναι πολυ μεγαλη ...οτι καλοδιο υπαρχει στο gsxr μου θελει αλλαγμα...ευτιχος εχω καλη ακρη σε ανταλακτικα αλλα και παλυ τα ευρο ειναι πολλα...
μακρια απο ολους μας αυτο που επαθα και ποτε ξανα..


Γρηγόρη γιατί αλλάζεις και τον διακόπτη? scratch
διακοπτη λεω την ''κεραια'' που διαβαζει το κλειδι....παει σετακια με τον εγκεφαλο μιας που εχει και ιμοπλιλαιζερ (ασχετα που καηκε και αυτη)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΠαρ 23 Απρ 2010, 00:37

βαλτε και μια πλεξουδα στον καταλογο..... :(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΠαρ 23 Απρ 2010, 16:39

kapamarou85 έγραψε:
βαλτε και μια πλεξουδα στον καταλογο..... :(



Ρε πούλα το να γλυτώσεις! Δεν σε πάει,ξαναπάρε Καβασάκι What a Face What a Face

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΣαβ 24 Απρ 2010, 01:30

T.R.E έγραψε:
kapamarou85 έγραψε:
βαλτε και μια πλεξουδα στον καταλογο..... :(



Ρε πούλα το να γλυτώσεις! Δεν σε πάει,ξαναπάρε Καβασάκι What a Face What a Face
λες να μην το σκευτηκα??? :| αλλα και αυτα χαλανε.. vroxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6 EmptyΤρι 27 Απρ 2010, 01:06

επιτελους μετα απο 2 μηνες υπομονη σημερα βγηκαμε απο το συνεργειο.... ουτε στον χειροτερο εχθρο μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΕ GSXR-750 K6
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Νεκρά ηλεκτρικά σε GSXR K9 600
» Gsxr 750 k7 προβλημα
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ GSXR 600 K7 SOS

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com