Greek GSX-R forum
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_l10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_c10Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Teka SFI 2 Suzuki Tuning System

Πήγαινε κάτω 
+12
jimmyjp
riderspower
gianni
nasos-v
JIMK7
kapamarou85
T.R.E
-=UNSEEN=-
vitvit
stavrosrodo
DimSTriple
HUMANGOUS
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Μαρ 2010, 20:59

Φίλε Νάσο μόνο τον κόφτη τελικής.... Αυτό το βίντεο που με είχε κάψει και δεν μπορώ να το βρω για να σας το δείξω όμως???? Με GSXR να λέει 300 και να ανεβαίνει? Πως το κάνουν αυτό.... Δεν έχω καταφέρει να βρω τίποτα...

Φίλε Jim Οι Αμερικάνοι με τους οποίους μιλάω έχουν ξεκλειδώσει και Busa K8. Λίγη ανάκριση ακόμα και θα τα βρω όλα.... trampala trampala

Πρέπει ο εγκέφαλος να είναι πάνω στο μηχανάκι. Το φλασάρισμα του έχει λίγη διαδικασία. Υπάρχει ΄βεβαια και τρόπος να το κάνεις έξω αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει. Αν θέλεις το ψάχνω και αν δουλέψει στο φτιάχνω επι τόπου. 8) Δώσε μου λίγο χρόνο να κάψω τον δικό μου εγκέφαλο (του κεφαλιού μου οχι της μηχανής) και πολύ ευχαρίστως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Μαρ 2010, 21:09

Λοιπόν επειδή είμαστε ομόσταυλοι και πρέπει να τα μοιραζόμαστε όλα... Χάστε κι εσείς τον ύπνο σας τώρα και πείτε μου πως διάολο γίνεται αυτό...........




Και αυτό.............

http://rightnowfreebeer.info/video/FNPHGuktCeI/Top-Speed-Suzuki-GSXR-750-Full-Power-306-kmh.html


Απο εγκέφαλο σας εγγυώμαι δεν είναι...... Τι σκατά συμβαίνει...... Οποιος το βρει και μόνο σε αυτόν, θα αποκαλύψω οτι είμαι εγω στο βίντεο της Τζούλιας!!!!! cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Μαρ 2010, 21:25

Και μόλις βρήκα όλο το σχεδιάγραμμα της κατασκευής για φλασάρισμα μαμά εγκεφάλου στα καινούργια Busa!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οταν βρω χρονο να το ετοιμάσω, θα ποστάρω τα περαιτέρω....


Επίσης, σε συζήτηση που είχα με ένα φίλο Ρώσσο που είναι μακράν σε τέτοια θέματα, μου είπε οτι προσπαθεί να Hackαρει το μαμά εγκέφαλο να δουλεύει με το προγραμμα του EMPRo.

Η διαδικασία έχει ως εξής. Εχουμε ως δεδομένο οτι ο Yoshimura είναι ο μαμά εγκέφαλος και τίποτα παραπάνω με άλλο πρόγραμμα φλασαρισμένο στη μνήμη. Αν καταφέρει να σπάσει αυτό το πρόγραμμα και να το περνάμε στους μαμά.... ΜΑντέψτε τι θα γίνεται με ένα απλό φλασάρισμα ο μαμά εγκέφαλος. ΚΑι φυσικά θα τον δουλευουμε με το Software του EmPro. ΠΑρακαλάτε να βρει άκρη και υπόσχομαι για όλους τους Gixxer.grακηδες δωρεάν μετατροπή!!! Αρκεί να το βρει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Μαρ 2010, 21:42

Και επειδή θα έσκαγα!!!!!! Βρήκα πως το κάνουνε!!!!!!!!! Για το κοντέρ εννοώ.

Λοιπόν. Τα κοντέρ λειτουργούν είτε με κρύσταλλους που μέσω κυκλώματος απιεκονίζουν στην οθόνη το νούμερο, είτε με τσιπάκια τύπου Eeprom που προγραμματίζονται εξ` αρχής. Στα μηχανάκια μας είναι το δεύτερο. Αρα τι χρειάζεται? Ενας Eeprom Programmer που θα μας επιτρέψει να επέμβουμε και να αλλάξουμε τον προγραμματισμό. Απο εκεί κατεβαίνουν και τα χιλιόμετρα, σβήνουν βλάβες, απεικονίσεις FI κλπ. Αρα θέλουμε έναν τέτοιο Programmer. Που θα τον βρούμε????


Εεεεεεδω!!!!! http://www.tacho.net/digiprogengl.htm

Τώρα μένει μόνο να στείλω mail και να ρωτήσω αν όντως αλλάζει αυτή τη δυνατότητα. Αλλιώς έχω βρει κι άλλους!!!!!!!!!!!!!

Οχι θα μας τη βγαίνουν οι ξένοι. Αν όντως δουλέψει θα γίνει πόλεμος! Αντε να βρούνε οι τραχανοπλαγιάδες γιατί τα Ελληνικά GSXR γράφουν 300αρες!!!! Χεχεχε......

Και αν κάποιος το μαρτυρήσει, θα εντοπιστεί και θα εκτελεστεί απο τα υπόλοιπα μέλη της συμμορίας!!!! pistoli pistoli
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Μαρ 2010, 23:41

-=UNSEEN=- έγραψε:
Λοιπόν επειδή είμαστε ομόσταυλοι και πρέπει να τα μοιραζόμαστε όλα... Χάστε κι εσείς τον ύπνο σας τώρα και πείτε μου πως διάολο γίνεται αυτό...........




Και αυτό.............

http://rightnowfreebeer.info/video/FNPHGuktCeI/Top-Speed-Suzuki-GSXR-750-Full-Power-306-kmh.html


Απο εγκέφαλο σας εγγυώμαι δεν είναι...... Τι σκατά συμβαίνει...... Οποιος το βρει και μόνο σε αυτόν, θα αποκαλύψω οτι είμαι εγω στο βίντεο της Τζούλιας!!!!! cheers cheers cheers

Το GSXR 750 του 2000 δεν ειχε κοφτη στα 300 χιλ απο κι και μετα τον εβαλαν toixos

Αφου καταφεραν για 1000 Κ4 να δειχνει πανω απο 300 σιγουρα γινεται και για ολα τα αλλα cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 11 Μαρ 2010, 23:44

-=UNSEEN=- έγραψε:
Και επειδή θα έσκαγα!!!!!! Βρήκα πως το κάνουνε!!!!!!!!! Για το κοντέρ εννοώ.

Λοιπόν. Τα κοντέρ λειτουργούν είτε με κρύσταλλους που μέσω κυκλώματος απιεκονίζουν στην οθόνη το νούμερο, είτε με τσιπάκια τύπου Eeprom που προγραμματίζονται εξ` αρχής. Στα μηχανάκια μας είναι το δεύτερο. Αρα τι χρειάζεται? Ενας Eeprom Programmer που θα μας επιτρέψει να επέμβουμε και να αλλάξουμε τον προγραμματισμό. Απο εκεί κατεβαίνουν και τα χιλιόμετρα, σβήνουν βλάβες, απεικονίσεις FI κλπ. Αρα θέλουμε έναν τέτοιο Programmer. Που θα τον βρούμε????


Εεεεεεδω!!!!! http://www.tacho.net/digiprogengl.htm

Τώρα μένει μόνο να στείλω mail και να ρωτήσω αν όντως αλλάζει αυτή τη δυνατότητα. Αλλιώς έχω βρει κι άλλους!!!!!!!!!!!!!

Οχι θα μας τη βγαίνουν οι ξένοι. Αν όντως δουλέψει θα γίνει πόλεμος! Αντε να βρούνε οι τραχανοπλαγιάδες γιατί τα Ελληνικά GSXR γράφουν 300αρες!!!! Χεχεχε......

Και αν κάποιος το μαρτυρήσει, θα εντοπιστεί και θα εκτελεστεί απο τα υπόλοιπα μέλη της συμμορίας!!!! pistoli pistoli
Δημητρη αυτο το ειχαμε συζητησει και παλιοτερα και οι γνωμες ηταν διχασμενες.αν βρεις ακρη και θες να την μοιραστεις............. πολλοι απο μας περιμενουμε με ανυπομονησια γιατι τα 300 τα περναμε και ειναι γκαβλα να το βλεπεις κιολας.
Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 01:14

Δεν έχω πρόβλημα φίλε Σταύρο να μοιραστώ πράγματα που ξέρω, αν και σε ελάχιστες περιπτώσεις μου έχουν πει οταν ρώτησα εγω να μάθω... Δεν πειράζει όμως. Ο κάθε άνθρωπος είναι αλλιώς και εγω αν ξέρω κάτι χαίρομαι να βοηθάω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 01:56

-=UNSEEN=- έγραψε:
Δεν έχω πρόβλημα φίλε Σταύρο να μοιραστώ πράγματα που ξέρω, αν και σε ελάχιστες περιπτώσεις μου έχουν πει οταν ρώτησα εγω να μάθω... Δεν πειράζει όμως. Ο κάθε άνθρωπος είναι αλλιώς και εγω αν ξέρω κάτι χαίρομαι να βοηθάω.

+1



Επίσης στα Αμερικάνικα μηχανάκια υπάρχει τρόπος να βλέπεις πάνω από 186 μίλια και είναι και εύκολο... Στα δικά μας με τα 299 υπάρχει το θέμα... toixos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 02:28

Θα τη βρούμε την ακρη Νίκο. Που θα πάει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 08:36

με κατι τετοιο νομιζω λυνεται το θεμα του κοφτη και η αποκλιση στο κοντερ...
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250474080900&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 SpeedohealerV4_tn


το θεμα ειναι να μπορουμε να το βλεπουμε 300+.....

δημητρη περιμενω και παρακολουθω το θεμα στενα .......


τσακω και αυτες για της απαντησεις σου..beer beer beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 08:49

nasos-v έγραψε:
με κατι τετοιο νομιζω λυνεται το θεμα του κοφτη και η αποκλιση στο κοντερ...
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250474080900&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Νάσο το speedohealer για να καταργήσει τον κόφτη τελικής πρέπει να το βάλεις -50 % ή κάτι τέτοιο,δλδ χάνεις το κοντέρ στην ουσία...

Επίσης αν διορθώσεις το σφάλμα του κοντέρ και το βάλεις να δείχνει κανονικά,πολυ σπάνια θα βλέπεις 300... Ειδικά με τα Κ9 που είναι τάφος... fafoutis trella trella
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 08:52

T.R.E έγραψε:
nasos-v έγραψε:
με κατι τετοιο νομιζω λυνεται το θεμα του κοφτη και η αποκλιση στο κοντερ...
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250474080900&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Νάσο το speedohealer για να καταργήσει τον κόφτη τελικής πρέπει να το βάλεις -50 % ή κάτι τέτοιο,δλδ χάνεις το κοντέρ στην ουσία...

Επίσης αν διορθώσεις το σφάλμα του κοντέρ και το βάλεις να δείχνει κανονικά,πολυ σπάνια θα βλέπεις 300... Ειδικά με τα Κ9 που είναι τάφος... fafoutis trella trella


με πληγωσες αλλα δεν στο λεω.... fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 09:21

Εγώ που έχω βάλει speedohealer έχω δει μέχρι 295. Αλλά έχω κοντύνει κατά ένα δόντι μπροστά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 09:28

gianni έγραψε:
Εγώ που έχω βάλει speedohealer έχω δει μέχρι 295. Αλλά έχω κοντύνει κατά ένα δόντι μπροστά.


Πόσο τις % το έχεις βάλει να δείχνει λιγότερο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 09:45

Όσο προτείνει. 5,5% και πιθανώς αν το μετρήσω με GPS να θέλει περισσότερο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 09:46

Έννοείται ότι υπολόγισα και τη διαφορά με το γρανάζι και το διαφορετικό προφίλ στο λάστιχο που έβαλα. Δηλαδή για την ακρίβεια έβαλα -8,1%
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 10:20

gianni έγραψε:
Έννοείται ότι υπολόγισα και τη διαφορά με το γρανάζι και το διαφορετικό προφίλ στο λάστιχο που έβαλα. Δηλαδή για την ακρίβεια έβαλα -8,1%

Θα με ενδιέφερε να μάθω πως υπολόγισες την διαφορά για το μπροστινό γρανάζι... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 10:24

Η Ιστορία με το φλασάρισμα του στόκ εγκεφάλου του hayabusa ξεκινάει 4 χρόνια περίπου πίσω. Όλα ξεκίνησαν όταν διαπιστώθηκε πως ο εγκέφαλος του (2002+) hayabusa είχε πολλά κοινά (και κοινή επεξεργαστική μονάδα) με τον εγκέφαλο των Subaru Imbreza... οπότε απο εκεί πολυ συγκεκριμένοι άνθρωποι γνωρίζοντας τις δυνατότητες που υπάρχουν όταν καταφέρουν να διαβάσουν τον εγκέφαλο άρχισαν με τα δικά τους μηχανάκια τους πειραματισμούς και ώστε να μπούν στα άδυτα του.
Software υπάρχει (παραπάνω απο ένα), η διαδικασία είναι σχετικά γνωστή και απλουστευμένη (πλέον) και προσωπικά έχω φλασάρει αρκετούς εγκέφαλους κυρίως 2008+ hyabusa.

Ο εγκέφαλος με την κατάλληλη καλωδίωση μπορεί να φλασαριστεί και στον πάγκο και πάνω στο μηχανάκι... Wink Μάλιστα στον πάγκο και με το κατάλληλο software υπάρχει η δυνατότητα προσομοίωσης λειτουργιών για ακόμα μεγαλύτερους πειραματισμούς (και "παιχνίδι" Wink )

Πάμε τώρα στα χιλιαράκια μας.
Ο λόγος για τον οποίο δεν έχει γενικευθεί το σπάσιμο των εγκεφάλων είναι αρχικά διότι δεν φοράει ίδιο εγκέφαλο με του busa Wink
Στο 2005+ έγινε μια προσπάθεια με επιτυχία και φλασάρεται αλλά... η διαδικασία ούτε απλουστευμένη είναι, ούτε μπορεί εύκολα να την αναλάβει κάποιος μια και απαιτεί φυσική επέμβαση στον εγκέφαλο για να μπορέσεις να φλασάρεις... Το έχω κάνει στο δικό μου, δεν έχω πειράξει άλλο μηχανάκι ούτε έχω αναλάβει, κυρίως λόγο της χρονοβόρας διαδικασίας, κάτι αντίστοιχο υποθέτω πρέπει να ισχύει και στα κ7+

Μήτσε ενδιαφέρον το θέμα οθόνης, αν και σίγουρα θα φάει κάποιο χρόνο ο φίλος σου μέχρι να αποκρυπτογραφήσει την eprom, αν βρεθεί όμως άκρη θα έχει τη πλάκα του Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 10:29

T.R.E έγραψε:
gianni έγραψε:
Έννοείται ότι υπολόγισα και τη διαφορά με το γρανάζι και το διαφορετικό προφίλ στο λάστιχο που έβαλα. Δηλαδή για την ακρίβεια έβαλα -8,1%

Θα με ενδιέφερε να μάθω πως υπολόγισες την διαφορά για το μπροστινό γρανάζι... scratch

Ο πιο απλουστευμένος τρόπος είναι να πάς στο παρακάτω link www.gearingcommander.com
Η εφαρμογή είναι απλή αλλά θέλει ακρίβεια, όπως για παράδειγμα πραγματικές στοφές μοτέρ (και όχι αυτές που βλέπεις...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 10:31

T.R.E έγραψε:
gianni έγραψε:
Έννοείται ότι υπολόγισα και τη διαφορά με το γρανάζι και το διαφορετικό προφίλ στο λάστιχο που έβαλα. Δηλαδή για την ακρίβεια έβαλα -8,1%

Θα με ενδιέφερε να μάθω πως υπολόγισες την διαφορά για το μπροστινό γρανάζι... scratch


Άκυρο κατάλαβα χρησιμοποίησες το calculator της healtech...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 10:32

εγώ μπήκα στο site στης Healtech και εκεί βάζεις τις αλλαγές που κάνεις σε γρανάζια και διάσταση ελαστικών και σου λέει πόσο να βάλεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 10:33

με πρόλαβες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 10:43

το θεμα ειναι αν κατεργει τον κοφτη της τελικης??

απο την απαντηση του νικου καταλαβα οτι πρεπει να το βαλεις να γραφει αρκετα λιγοτερα ωστε να μην εχει κοφτη

xmmm xmmm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 10:51

Χωρίς να είμαι σίγουρος, αλλά κόφτης δεν υπάρχει απλώς το κοντέρ δεν πρόκειται ποτέ να δείξει πάνω από 299, ενώ το μηχανάκι συνεχίζει να ανεβάζει στροφές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teka SFI 2 Suzuki Tuning System   Teka SFI 2 Suzuki Tuning System - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 10:54

gianni έγραψε:
Χωρίς να είμαι σίγουρος, αλλά κόφτης δεν υπάρχει απλώς το κοντέρ δεν πρόκειται ποτέ να δείξει πάνω από 299, ενώ το μηχανάκι συνεχίζει να ανεβάζει στροφές.

πρεπει να το τσεκαρω αυτο

νομιζω ομως οταν το ειχα παει 299 δεν ανεβαζε μετα αλλο.... αλλα δεν ειμαι και σιγουρος..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
 
Teka SFI 2 Suzuki Tuning System
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» K4 tuning
» suzuki τοτε suzuki και τωρα
» ΜΧ suzuki RMZ 450

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com