Greek GSX-R forum
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 
JIMK7
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 
nasos-v
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 
T.R.E
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 
k8 600 kk
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 
kostaskr6
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 
κολτρέϊν
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 
Leroy
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 
ripper
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_l10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_c10συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Poll_r10 

 

 συναγερμος και imobilizer **προσοχη**

Πήγαινε κάτω 
+9
opoulian
Zuki
kouzinas
Koyfo
mpamphs
Darksoul
GSXR-K8
T.R.E
panosk8
13 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΔευ 03 Μάης 2010, 22:31

τις προαλλες εβαλα ενα scorpion συναγερμο που ειχα με τηλεειδοποιηση και δικο του imobilizer.

ομως εκτος απτο μπλοκαρισμα του κινητηρα,φαινεται να επιρεαζε και τα ηλεκτρονικα του εν ωρα λειτουργιας.
το μηχανακι στις 11500 ηταν σαν να βαρουσε κοφτη-σεισμο,δε φορτωνε αλλο.σε ολο το ευρος των στροφων εμοιαζε να μη δινει σωστα βενζινες.

πηγα στον μαστορα κ καταργησε το imobilizer του συναγερμου,
που στην ουσια ειναι ανεξαρτητο απ αυτον,με δικο του ρελε.
κ ολα δουλευουν οπως πριν,κ εχω κ συναγερμο.

να και η ιστορια ξανα απο αλλον:
https://gixxer.forumgreek.com/forum-f49/topic-t655.htm

δεν ξερω αν ειναι στα κ7 1000 το προβλημα αυτο,η αν δεν εγινε σωτα η εγκατασταση,
παντως στο 600 που ειχα δουλευε μια χαρα ο ιδιος συναγερμος απ τον ιδιο μαστορα εγκατεστημενος.

το συμπερασμα μου:
μη φορτωνετε το μηχανακι με περιττα πραγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΔευ 03 Μάης 2010, 23:21

panosk8 έγραψε:

το συμπερασμα μου:
μη φορτωνετε το μηχανακι με περιττα πραγματα.

kapelo

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GSXR-K8
Normal gixxer
Normal gixxer
GSXR-K8


Άντρας Όνομα: : MAKHS
Τόπος : KOΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Αγωνιζόμενος : OXI
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤετ 08 Σεπ 2010, 23:24

Εχω scorpion συναγερμο κ εγω,φιλε μου σε ευχαριστω θα το κοιταξω και θα σας ενημερωσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΠαρ 17 Σεπ 2010, 22:48

εγω δεν εχω προβλημα απο την μερα που τον πηρα εχω κ μπλοκαρισμα κινητηρα ο ανθρωπος που τον εβαλε ηξερε καλα την εγκατασταση του
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpamphs
Jr.gixxer
mpamphs


Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤρι 01 Δεκ 2015, 23:29

καλησπερα...επαναφέρω το θέμα γιατι τις τελευταίες μέρες έχω ενα θεμα με τις στροφες του κινητηρα.σε όλες τις ταχύτητες με τέρμα άνοιγμα του γκαζιού στις 10000 στροφές περιπου το μηχανακι κάνει σαν να βαραει κόφτες.το μηχανακι ειναι κ7 1000.αγοραστηκε πριν κανα 2 βδομάδες και φοραει συναγιαρμο meta όπου συνδέεται με το immobilizer του κινητήρα .υπαρχει πιθανότητα να ειναι ο συναγιαρμος?στις υπολοιπες στροφες δεν κάνει ουτε μπερδέματα ούτε ατροφίες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤετ 02 Δεκ 2015, 00:53

Scorpio? Αποσύνδεσε το και βάλε ένα καλώδιο να ενώσεις τα pins να παίρνει μπροστά, η βάλε το καπάκι που έχει κανονικά και τα ενώνει ώστε να δοκιμάσεις. Λογικά αυτό φταίει. Εμένα μου το έκανε στις 12.000 και το έβγαλα τελείως και όλα κομπλέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kouzinas
Full gixxer
Full gixxer
kouzinas


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1122
Αγωνιζόμενος : ...ΔΕΝ!
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2010

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤετ 02 Δεκ 2015, 09:53

mpamphs έγραψε:
καλησπερα...επαναφέρω το θέμα γιατι τις τελευταίες μέρες έχω ενα θεμα με τις στροφες του κινητηρα.σε όλες τις ταχύτητες με τέρμα άνοιγμα του γκαζιού στις 10000 στροφές περιπου το μηχανακι κάνει σαν να βαραει κόφτες.το μηχανακι ειναι κ7 1000.αγοραστηκε πριν κανα 2 βδομάδες και φοραει συναγιαρμο meta όπου συνδέεται με το immobilizer του κινητήρα .υπαρχει πιθανότητα να ειναι ο συναγιαρμος?στις υπολοιπες στροφες δεν κάνει ουτε μπερδέματα ούτε ατροφίες..


Εγώ θα υποπτευόμουν την αντλία βενζίνης .... αλλά ας μιλήσουν καλύτερα τα μαστόρια του φόρουμ!!! Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤετ 02 Δεκ 2015, 10:51

99% είναι ο συναγερμός....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤετ 02 Δεκ 2015, 10:53

βγαλε τον συναγερμο απο το immobilizer μονο να οπλιζει και να ξεοπλιζει ασε και θα εισαι κομπλε κλασσικη περιπτωση meta συναγερμου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤετ 02 Δεκ 2015, 13:28

Ξεκίνα από την βαλβίδα του στάντ. Ξεφίσοσε την και γεφύρωσε τα 2 πιν και παρ' το βόλτα. Μετά όλα τα άλλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤετ 02 Δεκ 2015, 19:24

Leroy έγραψε:
Ξεκίνα από την βαλβίδα του στάντ. Ξεφίσοσε την και γεφύρωσε τα 2 πιν και παρ' το βόλτα. Μετά όλα τα άλλα.


Εν συνεχεία αποσυνδέεις τον συναγερμό απ το ρελε της τρομπας βενζίνης....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpamphs
Jr.gixxer
mpamphs


Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤετ 02 Δεκ 2015, 20:04

Zuki έγραψε:
Leroy έγραψε:
Ξεκίνα από την βαλβίδα του στάντ. Ξεφίσοσε την και γεφύρωσε τα 2 πιν και παρ' το βόλτα. Μετά όλα τα άλλα.


Εν συνεχεία αποσυνδέεις τον συναγερμό απ το ρελε της τρομπας βενζίνης....

ευχαριστω παιδια..με την πρωτη ευκαιρια θα τα κοιτάξω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpamphs
Jr.gixxer
mpamphs


Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 19:00

η τηλεδιάγνωση πετυχε..τελικά ηταν όντως ο παλιοσυναγιαρμος..με τον που τον ξύλωσα όλα δουλεύουν ρολοι good ..τι να πω τόσο μάπα( mal@kies)..?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 19:41

Βγες και σκίστο τώρα να γουστάρεις Wink Ελαφρωσες κιόλας τι άλλο θες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpamphs
Jr.gixxer
mpamphs


Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΠαρ 04 Δεκ 2015, 19:52

panosk8 έγραψε:
Βγες και σκίστο τώρα να γουστάρεις Wink Ελαφρωσες κιόλας τι άλλο θες

ετσι ακριβως θελει τωρα mastigio gsxr γιατι καποιος πρέπει ν υποστεί τις συνέπειες.. Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tyne5340
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : αγγελος
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Hμερομηνία εγγραφής : 06/02/2016

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΤετ 20 Απρ 2016, 23:11

Καλησπεσα στην παρεα!μωλις αγορασα τον scorpio i 900 για το gsxr 750 που αναμενο να παραλαβω μετα το πασχα.με ολα τα παρελκομενα,περιμετρικο και κοψιμο κινητηρα.ερωτηση.ειχα δει στο νετ οτι για καθε μηχανακι υπαρχει και μια πλεξουδα κονεκτορας.σε ερωτηση στο καταστημα που εγινε η αγορα και θα γινει η τοποθετηση μου ειπαν οτι δεν στελνει πια η εταιρια την πλεξουδα..και οτι κολανε τα καλωδια πανω στα μαμα της μηχανης.κολανε και δεν κοβουν.και αλλη μια απορια.διαβασα στο φορουν οτι δεν πρεπει τον αισθητηρα κοψιματος του κινητηρα να τον συνδεσουν στην τρομπα βενζινης γιατη το μηχανακι θα κανει κοψιματα..αλλα να συνδεθη στην μιζα?ισχυει??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΠεμ 21 Απρ 2016, 12:29

tyne5340 έγραψε:
Καλησπεσα στην παρεα!μωλις αγορασα τον scorpio i 900 για το gsxr 750 που αναμενο να παραλαβω μετα το πασχα.με ολα τα παρελκομενα,περιμετρικο και κοψιμο κινητηρα.ερωτηση.ειχα δει στο νετ οτι για καθε μηχανακι υπαρχει και μια πλεξουδα κονεκτορας.σε ερωτηση στο καταστημα που εγινε η αγορα και θα γινει η τοποθετηση μου ειπαν οτι δεν στελνει πια η εταιρια την πλεξουδα..και οτι κολανε τα καλωδια πανω στα μαμα της μηχανης.κολανε και δεν κοβουν.και αλλη μια απορια.διαβασα στο φορουν οτι δεν πρεπει τον αισθητηρα κοψιματος του κινητηρα να τον συνδεσουν στην τρομπα βενζινης γιατη το μηχανακι θα κανει κοψιματα..αλλα να συνδεθη στην μιζα?ισχυει??

φίλε δεν ξέρω ακριβώς να σε βοηθήσω, αλλά βλέπεις πως για να μπει συναγερμός με τόσες δυνατότητες χρειάζεται χέρι ειδικού αλλιώς είναι αναμενόμενο να δημιουργηθούν προβλήματα

αλλά το βασικότερο πρόβλημα που δημιουργούν οι συναγερμοί είναι η ψευδαίσθηση ασφάλειας

ό,τι συναγερμό και να του βάλεις είναι στην καλύτερη απλά ένα ψυχολογικό ημίμετρο

το μηχανάκι σου (που μακάρι να έρθει γρήγορα να το χαρείς) δεν είναι για να το αφήνεις σε πλατείες και πεζοδρόμια, ούτε καν σε πιλοτές χωρίς συνεχή οπτική επαφή

και σε γκαράζ μόνο φυλασσόμενο, αλλιώς το βράδυ ύπνο αγκαλιά μαζί του

προσωπικά ο συναγερμός είναι εντελώς άχρηστος ως αντικλεπτικό μέτρο και μόνο προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει

- παθών -
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΠεμ 21 Απρ 2016, 12:41

ο συναγερμος το μονο που κανει καλα ειναι το εξης :
το εχω παρκαρει εξω απο ενα μαγαζι για να μπω να αγορασω κατι
και θα τον ακουσω αμεσως ωστε να βγω και να προλαβω το κακο
αμα δεν μπορω να ακουσω τον συναγερμο ειναι σαν να μην τον εχω

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tyne5340
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : αγγελος
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Hμερομηνία εγγραφής : 06/02/2016

συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος και imobilizer **προσοχη**   συναγερμος και imobilizer  **προσοχη** EmptyΠεμ 21 Απρ 2016, 22:13

[alex] έγραψε:

tyne5340 έγραψε:
Καλησπεσα στην παρεα!μωλις αγορασα τον scorpio i 900 για το gsxr 750 που αναμενο να παραλαβω μετα το πασχα.με ολα τα παρελκομενα,περιμετρικο και κοψιμο κινητηρα.ερωτηση.ειχα δει στο νετ οτι για καθε μηχανακι υπαρχει και μια πλεξουδα κονεκτορας.σε ερωτηση στο καταστημα που εγινε η αγορα και θα γινει η τοποθετηση μου ειπαν οτι δεν στελνει πια η εταιρια την πλεξουδα..και οτι κολανε τα καλωδια πανω στα μαμα της μηχανης.κολανε και δεν κοβουν.και αλλη μια απορια.διαβασα στο φορουν οτι δεν πρεπει τον αισθητηρα κοψιματος του κινητηρα να τον συνδεσουν στην τρομπα βενζινης γιατη το μηχανακι θα κανει κοψιματα..αλλα να συνδεθη στην μιζα?ισχυει??

φίλε δεν ξέρω ακριβώς να σε βοηθήσω, αλλά βλέπεις πως για να μπει συναγερμός με τόσες δυνατότητες χρειάζεται χέρι ειδικού αλλιώς είναι αναμενόμενο να δημιουργηθούν προβλήματα

αλλά το βασικότερο πρόβλημα που δημιουργούν οι συναγερμοί είναι η ψευδαίσθηση ασφάλειας

ό,τι συναγερμό και να του βάλεις είναι στην καλύτερη απλά ένα ψυχολογικό ημίμετρο

το μηχανάκι σου (που μακάρι να έρθει γρήγορα να το χαρείς) δεν είναι για να το αφήνεις σε πλατείες και πεζοδρόμια, ούτε καν σε πιλοτές χωρίς συνεχή οπτική επαφή

και σε γκαράζ μόνο φυλασσόμενο, αλλιώς το βράδυ ύπνο αγκαλιά μαζί του

προσωπικά ο συναγερμός είναι εντελώς άχρηστος ως αντικλεπτικό μέτρο και μόνο προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει

- παθών -
ναι συμφωνω...αγορα τον πιο ακριβω με τα περισοτερα εξτρα...σε υπογειο γκαραζ θα ειναι το μηχανακι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
συναγερμος και imobilizer **προσοχη**
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΡΟΣΟΧΉ.
» Συναγερμος
» λιγο την προσοχη σας!!!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com