Greek GSX-R forum
Διλημμα για pc5 και bazzaz Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Διλημμα για pc5 και bazzaz Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Διλημμα για pc5 και bazzaz Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 
JIMK7
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 
nasos-v
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 
T.R.E
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 
k8 600 kk
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 
kostaskr6
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 
κολτρέϊν
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 
Leroy
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 
ripper
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_l10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_c10Διλημμα για pc5 και bazzaz Poll_r10 

 

 Διλημμα για pc5 και bazzaz

Πήγαινε κάτω 
+4
stavrosrodo
misfits296
nasos-v
Hamamatsu
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠεμ 22 Ιουλ 2010, 14:00

Ειμαι ενα κλικ πριν την αγορα και εχω μπερδευτει παρολο που εχω παρακολουθησει αρκετες
συζητησεις και για τα 2.
Απο την μια το Pc 5,autotune,shifter και Quick Shifter Expansion Module (για τα αλλα 4 μπεκ)
με το προτερημα του autotune που ρυθμιζει συνεχως το μιγμα
και απο την αλλη το bazzaz με το traction control και τον γκατζεταδικο διακοπτη 9 θεσεων (που δεν πολυ ενδιαφερει και τοσο πολυ)αλλα την πολυ καλη λειτουργια του sifter του bazzaz(συμφωνα με τα λεγομενα αυτων που εχουν) η οποια με ενδιαφερει προτιστως.
Η διαφορα στα λεφτα ειναι γυρο στα 50 ευρω υπερ των dynojet,αλλα αυτο δεν θα παιξει ρολο στην
επιλογη.
Μια αλλη παραμετρος που με απασχολει ειναι η τοποθετηση και οι κινδυνοι που ισως υπαρχουν κυριως στα
dynojet.(Mε τρομαξε ο Unseen σε ενα παρομιο θεμα στο παρελθον).
Καντε ενα καλο οι γνωστες και διαφωτιστε για αλλη μια φορα.
Τι να βαλω??????
aswew spao


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alex-k7 στις Παρ 23 Ιουλ 2010, 12:30, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠεμ 22 Ιουλ 2010, 14:45

αντε ρε αλεξ με το καλο

για όποιο και αν αποφασίσεις.....


γνωμη μου ..χωρις να εχω δουλεψει το PC ... σαν να ηθελα να αγορασω τωρα και δεν ειχα ξανα τιποτα απο τα 2

νομιζω στην περιπτωση σου υπερτερει το bazzaz λογο πιστας και του traction
στα υπολοιπα ειναι ιδιο πραμα και τα δυο... εκτος οτι το PC διωρθωνει συνεχεια ,αλλα νομιζω οτι δεν ειναι και "ΤΟ" ατου αυτο ,αφου και με το αλλο μια χαρα και ευκολα κανεις την δουλεια σου.....

οποτε σκεψου τι θες

traction............... trampala .......... τελεια καυση καθε στιγμη= 2-3 αλογα παραπανω

ελπιζω να βοήθησα........ toixos

______________________________________________________
Διλημμα για pc5 και bazzaz DgnfjaΔιλημμα για pc5 και bazzaz X3ww74Διλημμα για pc5 και bazzaz 25k1wusΔιλημμα για pc5 και bazzaz 2nqcwidΔιλημμα για pc5 και bazzaz Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠεμ 22 Ιουλ 2010, 14:51

α αα

ας πουν και τα παιδια που ξερουν απο PC ,ποσο ευκολο ειναι στην τοποθετηση και στη ρυθμιση του ...

το bazzaz παντος ειναι ευκολο σχετικα (αν σου δειξει ή πει καποιος μετα εναι παιχνιδι)


νομιζω και αυτο παιζει το ρολο του , ωστε να μην χρειαζεσαι ενα μηχανικο μαζι σου καθε φορα που θα πας πιστα...

______________________________________________________
Διλημμα για pc5 και bazzaz DgnfjaΔιλημμα για pc5 και bazzaz X3ww74Διλημμα για pc5 και bazzaz 25k1wusΔιλημμα για pc5 και bazzaz 2nqcwidΔιλημμα για pc5 και bazzaz Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠεμ 22 Ιουλ 2010, 15:44

Εχω βαλει Pcv και autotune στην τοπο8ετηση και τα δυο ειναι πολυ ευκολα και δεν υπαρχει προβλημα το κανεις μονο σου ..... τωρα οσο αφορα τις ρυθμησεις εκει ειναι λιγο το καπως οκ ειναι καποιες ευκολες ρυθμισεις να κανεις και αλλαγες σε χαρτες και δοκιμες απλα εγω δεν εχω ακομα δουλεψει σωστα το autotune δεν ξερω γτ αλλα επειδει το εβαλα προσφατα δεν καταφερα να μου δειξει τις διορθωσεις... οποτε γιαυτο θελω και εγω βοηθεια οποιος γνωριζει..... παντως υπαρχει διαφορα αρκετη με τον σωστο χαρτη πανω.... αυτα !!!! οσο αφορα για bazzaz απο τι ξερω ειναι καλυτερο λογο του traction αυτα εχω διαβασει κατα αλλα και τα δυο ειναι περιπου ομοια.... καλη αγορα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠεμ 22 Ιουλ 2010, 20:51

nasos-v έγραψε:
α αα

ας πουν και τα παιδια που ξερουν απο PC ,ποσο ευκολο ειναι στην τοποθετηση και στη ρυθμιση του ...

το bazzaz παντος ειναι ευκολο σχετικα (αν σου δειξει ή πει καποιος μετα εναι παιχνιδι)


νομιζω και αυτο παιζει το ρολο του , ωστε να μην χρειαζεσαι ενα μηχανικο μαζι σου καθε φορα που θα πας πιστα...
Το pc πρεπει να θελει περισσοτερη προσοχη απ οτι εχω καταλαβει. scratch
Θα μας πει καποιος πιο ειδικος στα dynojet.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠεμ 22 Ιουλ 2010, 23:48

alex-k7 έγραψε:

Το pc πρεπει να θελει περισσοτερη προσοχη απ οτι εχω καταλαβει. scratch
Θα μας πει καποιος πιο ειδικος στα dynojet.
δεν νομιζω Αλεξη.
και τα δυο plug n play ειναι.ξεκουμπωνεις-κουμπωνεις φισες.
απο κει και περα φορτωνεις το λογισμικο στο λαπτοπ σου και.... ''παιζεις''.euxaristo
το pc3 θεωρω οτι ειχε το πιο user friendly λογισμικο απο ολους τους παραλληλους.και δεν νομιζω στο pc5 να εχει αλλαξει αυτη η φιλοσοφια για ευκολη διαχειρηση.προφανως θα εχει πιο πολλες δυνατοτητες ρυθμισεων, αλλα στην τοποθετηση ειμαι σιγουρος οτι για καποιον που δεν το χει δουλεψει,θα παρει μια ωρα, ενω για καποιον που το χει ξανατοποθετησει θα παρει ενα τεταρτο. kapelo

εγω παντως αφου τα βρηκες στις ιδιες σχεδον τιμες θα πηγαινα για το bazzaz. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 00:01

stavrosrodo έγραψε:
alex-k7 έγραψε:

Το pc πρεπει να θελει περισσοτερη προσοχη απ οτι εχω καταλαβει. scratch
Θα μας πει καποιος πιο ειδικος στα dynojet.
δεν νομιζω Αλεξη.
και τα δυο plug n play ειναι.ξεκουμπωνεις-κουμπωνεις φισες.
απο κει και περα φορτωνεις το λογισμικο στο λαπτοπ σου και.... ''παιζεις''.euxaristo
το pc3 θεωρω οτι ειχε το πιο user friendly λογισμικο απο ολους τους παραλληλους.και δεν νομιζω στο pc5 να εχει αλλαξει αυτη η φιλοσοφια για ευκολη διαχειρηση.προφανως θα εχει πιο πολλες δυνατοτητες ρυθμισεων, αλλα στην τοποθετηση ειμαι σιγουρος οτι για καποιον που δεν το χει δουλεψει,θα παρει μια ωρα, ενω για καποιον που το χει ξανατοποθετησει θα παρει ενα τεταρτο. kapelo

εγω παντως αφου τα βρηκες στις ιδιες σχεδον τιμες θα πηγαινα για το bazzaz. Wink
Σταυρο κι εγω προς στο bazzaz γερνω,απλα αυτο το κολoautotune με αποσυντονιζει,καθε φορα που το παιρνω αποφαση.Οπως σου ειπα και με pm το λ ή z afm το εχει φιλος.
Αυτο που θελω να ξανατσεκαρω για το bazzaz,ειναι οτι στανταρ δεν θα χρειαστω κατι αλλο για σιφτερ,εκτος
του BAZZAZ BPD Z-Fi TC TRACTION STND.
Αντε πειτε ακομα αυτο και αυριο ψωνιζω... bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroulis
Normal gixxer
Normal gixxer
stavroulis


Άντρας Όνομα: : Μιχάλης
Τόπος : ΧΑΝΙΑ!!
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 350
Αγωνιζόμενος : Προσπαθω.....
Hμερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 05:22

Εγω θα προτηνα ΒAZZAZ..
1000 εχεις σκεψου το..
το Highsiding θα το γλειτονεις σιγουρα με το
TRACTION.
Αν και απο οτι εχω ακουσει και το SHIFTER του μαμαει..
Εγω εχω παρει μονο το απλο Bazzaz για βενζινες και
πιστεψε με το εχω μετανιωσει που δεν πηρα το φουλ πακετο..
lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 08:51

alex-k7 έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
alex-k7 έγραψε:

Το pc πρεπει να θελει περισσοτερη προσοχη απ οτι εχω καταλαβει. scratch
Θα μας πει καποιος πιο ειδικος στα dynojet.
δεν νομιζω Αλεξη.
και τα δυο plug n play ειναι.ξεκουμπωνεις-κουμπωνεις φισες.
απο κει και περα φορτωνεις το λογισμικο στο λαπτοπ σου και.... ''παιζεις''.euxaristo
το pc3 θεωρω οτι ειχε το πιο user friendly λογισμικο απο ολους τους παραλληλους.και δεν νομιζω στο pc5 να εχει αλλαξει αυτη η φιλοσοφια για ευκολη διαχειρηση.προφανως θα εχει πιο πολλες δυνατοτητες ρυθμισεων, αλλα στην τοποθετηση ειμαι σιγουρος οτι για καποιον που δεν το χει δουλεψει,θα παρει μια ωρα, ενω για καποιον που το χει ξανατοποθετησει θα παρει ενα τεταρτο. kapelo

εγω παντως αφου τα βρηκες στις ιδιες σχεδον τιμες θα πηγαινα για το bazzaz. Wink
Σταυρο κι εγω προς στο bazzaz γερνω,απλα αυτο το κολoautotune με αποσυντονιζει,καθε φορα που το παιρνω αποφαση.Οπως σου ειπα και με pm το λ ή z afm το εχει φιλος.
Αυτο που θελω να ξανατσεκαρω για το bazzaz,ειναι οτι στανταρ δεν θα χρειαστω κατι αλλο για σιφτερ,εκτος
του BAZZAZ BPD Z-Fi TC TRACTION STND.
Αντε πειτε ακομα αυτο και αυριο ψωνιζω... bounce

αυτο που αναφερεις "BAZZAZ BPD Z-Fi TC TRACTION STND" ειναι και με shifter και με tc
ΑΛΛΑ ειναι για απλο σασμαν ΟΧΙ αναποδο. στην ιδια τιμη ειναι και το αναποδο!

______________________________________________________
Διλημμα για pc5 και bazzaz DgnfjaΔιλημμα για pc5 και bazzaz X3ww74Διλημμα για pc5 και bazzaz 25k1wusΔιλημμα για pc5 και bazzaz 2nqcwidΔιλημμα για pc5 και bazzaz Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 09:06

nasos-v έγραψε:
alex-k7 έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
alex-k7 έγραψε:

Το pc πρεπει να θελει περισσοτερη προσοχη απ οτι εχω καταλαβει. scratch
Θα μας πει καποιος πιο ειδικος στα dynojet.
δεν νομιζω Αλεξη.
και τα δυο plug n play ειναι.ξεκουμπωνεις-κουμπωνεις φισες.
απο κει και περα φορτωνεις το λογισμικο στο λαπτοπ σου και.... ''παιζεις''.euxaristo
το pc3 θεωρω οτι ειχε το πιο user friendly λογισμικο απο ολους τους παραλληλους.και δεν νομιζω στο pc5 να εχει αλλαξει αυτη η φιλοσοφια για ευκολη διαχειρηση.προφανως θα εχει πιο πολλες δυνατοτητες ρυθμισεων, αλλα στην τοποθετηση ειμαι σιγουρος οτι για καποιον που δεν το χει δουλεψει,θα παρει μια ωρα, ενω για καποιον που το χει ξανατοποθετησει θα παρει ενα τεταρτο. kapelo

εγω παντως αφου τα βρηκες στις ιδιες σχεδον τιμες θα πηγαινα για το bazzaz. Wink
Σταυρο κι εγω προς στο bazzaz γερνω,απλα αυτο το κολoautotune με αποσυντονιζει,καθε φορα που το παιρνω αποφαση.Οπως σου ειπα και με pm το λ ή z afm το εχει φιλος.
Αυτο που θελω να ξανατσεκαρω για το bazzaz,ειναι οτι στανταρ δεν θα χρειαστω κατι αλλο για σιφτερ,εκτος
του BAZZAZ BPD Z-Fi TC TRACTION STND.
Αντε πειτε ακομα αυτο και αυριο ψωνιζω... bounce

αυτο που αναφερεις "BAZZAZ BPD Z-Fi TC TRACTION STND" ειναι και με shifter και με tc
ΑΛΛΑ ειναι για απλο σασμαν ΟΧΙ αναποδο. στην ιδια τιμη ειναι και το αναποδο!
Δηλαδη Νασο ειναι μεσα το αξονακι και ο αισθητηρας για το σιφτερ και δεν χρειαζεται να παρω κατι εξτρα.
Το σαζμαν το θελω κανονικο μην εχουμε κανα μπερδεμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 09:36

ναι αλεξ

με αυτο θα εχεις εγκέφαλο - traction - quick shift με τα ολα τους μεσα ωστε να γινει τοποθετηση. δεν χρειαζεσαι κατι ακομα να παρεις.


μπορεις να αγορασεις χόρια , τους διακοπτες του TC και 1-2 χαρτης

και βεβαια αν θες το το autotune

αυτα

καλοριζικα!!!! okk

______________________________________________________
Διλημμα για pc5 και bazzaz DgnfjaΔιλημμα για pc5 και bazzaz X3ww74Διλημμα για pc5 και bazzaz 25k1wusΔιλημμα για pc5 και bazzaz 2nqcwidΔιλημμα για pc5 και bazzaz Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 09:41

nasos-v έγραψε:
ναι αλεξ

με αυτο θα εχεις εγκέφαλο - traction - quick shift με τα ολα τους μεσα ωστε να γινει τοποθετηση. δεν χρειαζεσαι κατι ακομα να παρεις.


μπορεις να αγορασεις χόρια , τους διακοπτες του TC και 1-2 χαρτης

και βεβαια αν θες το το autotune

αυτα

καλοριζικα!!!! okk
Τον διακοπτη με τις 9 σκαλες θα τον παρω.Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.
kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 11:57

alex-k7 έγραψε:
nasos-v έγραψε:
ναι αλεξ

με αυτο θα εχεις εγκέφαλο - traction - quick shift με τα ολα τους μεσα ωστε να γινει τοποθετηση. δεν χρειαζεσαι κατι ακομα να παρεις.


μπορεις να αγορασεις χόρια , τους διακοπτες του TC και 1-2 χαρτης

και βεβαια αν θες το το autotune

αυτα

καλοριζικα!!!! okk
Τον διακοπτη με τις 9 σκαλες θα τον παρω.Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.
kapelo


12 παρακαλω.............(-5 ως 0 και ως +5 συν το off)

ειναι μαζι και με τον διακοπτη για τους χαρτες

beer1

______________________________________________________
Διλημμα για pc5 και bazzaz DgnfjaΔιλημμα για pc5 και bazzaz X3ww74Διλημμα για pc5 και bazzaz 25k1wusΔιλημμα για pc5 και bazzaz 2nqcwidΔιλημμα για pc5 και bazzaz Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 12:29

nasos-v έγραψε:
alex-k7 έγραψε:
nasos-v έγραψε:
ναι αλεξ

με αυτο θα εχεις εγκέφαλο - traction - quick shift με τα ολα τους μεσα ωστε να γινει τοποθετηση. δεν χρειαζεσαι κατι ακομα να παρεις.


μπορεις να αγορασεις χόρια , τους διακοπτες του TC και 1-2 χαρτης

και βεβαια αν θες το το autotune

αυτα

καλοριζικα!!!! okk
Τον διακοπτη με τις 9 σκαλες θα τον παρω.Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.
kapelo


12 παρακαλω.............(-5 ως 0 και ως +5 συν το off)

ειναι μαζι και με τον διακοπτη για τους χαρτες

beer1
Περιμενω money request και ορμαω mpanana mpanana mpanana
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 12:32

Και τα δύο το ίδιο πράγμα είναι με το πλεονέκτημα του bazzaz οτι έχει το Traction για όποιον το θέλει. Κατά τα άλλα το PCV φτιάχνει ξεχωριστό χάρτη ανα ταχύτητα, ανα θερμοκρασία, έχει fuel enrichment για οταν είναι κρυο κλπ κλπ. Μπορείς να έχεις μέχρι 8 χάρτες ανα ταχύτητα που αλλάζουν αυτόματα.

Φίλε misfits296 φαντάζομαι οτι οταν ένωσες το PCV με το Autotune, έβαλες τερματικό Jumper στο Can Bus έτσι? Απο εκεί και κάτω με απλή διαδικασία καλιμπράρεις τον λ και τέλος για να λειτουργήσει το Autotune το κάνεις enable μέσα απο το πρόγραμμα. Υπάρχει και η δυνατότητα να φτιάξεις διακοπτη και να το ενεργοποιείς όποτε θέλεις.

Αφου τα κάνεις ολα αυτά και τρέξεις το μηχανάκι, συνδέεις στο PC και πατάς να δεις τα trims. Αφου στα δείξει και τα κοιτάξεις καλά, τα κάνεις accept και τα περνάει στον χάρτη. Πολύ σημαντικό όμως είναι να έχεις βάλει το λαστιχάκι (jumper) στο Can Bus. αλλιώς δεν δουλευει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 12:38

-=UNSEEN=- έγραψε:
Και τα δύο το ίδιο πράγμα είναι με το πλεονέκτημα του bazzaz οτι έχει το Traction για όποιον το θέλει. Κατά τα άλλα το PCV φτιάχνει ξεχωριστό χάρτη ανα ταχύτητα, ανα θερμοκρασία, έχει fuel enrichment για οταν είναι κρυο κλπ κλπ. Μπορείς να έχεις μέχρι 8 χάρτες ανα ταχύτητα που αλλάζουν αυτόματα.

Φίλε misfits296 φαντάζομαι οτι οταν ένωσες το PCV με το Autotune, έβαλες τερματικό Jumper στο Can Bus έτσι? Απο εκεί και κάτω με απλή διαδικασία καλιμπράρεις τον λ και τέλος για να λειτουργήσει το Autotune το κάνεις enable μέσα απο το πρόγραμμα. Υπάρχει και η δυνατότητα να φτιάξεις διακοπτη και να το ενεργοποιείς όποτε θέλεις.

Αφου τα κάνεις ολα αυτά και τρέξεις το μηχανάκι, συνδέεις στο PC και πατάς να δεις τα trims. Αφου στα δείξει και τα κοιτάξεις καλά, τα κάνεις accept και τα περνάει στον χάρτη. Πολύ σημαντικό όμως είναι να έχεις βάλει το λαστιχάκι (jumper) στο Can Bus. αλλιώς δεν δουλευει.
Να σου πω την αληθεια εσενα περιμενα για το power commander. Laughing
Συμφωνα με τα λεγομενα σου και εδω και σε αλλο θεμα εχει καποια μυστικα στη ρυθμιση του
που θελουν προσοχη.Νομιζω οτι μια χαρα θα κανω τη δουλεια μου με το bazzaz μιας και αυτο
που θελω ειναι να κανω ενα σωστο χαρτη λογω αφαιρεσης καταλυτη και να εχω σιφτερ.
Τωρα αν εχω και τρακσιον δεν μου ειναι και βαρος Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 12:45

Δεν υπάρχουν μυστικά Αλεξ μου αλλά Tips. Οπου κολλήσεις λοιπόν με οτιδήποτε εδω είμαστε όλοι. Δεν νομίζω να εχω πει ποτέ για κάτι ξέρω α;λλά δεν λέω.... Οτι ξέρω και οτι μπορώ πάντα το μοιράζομαι. Οπότε πάρε οτι γουστάρεις με το καλό και αν υπάρξει πρόβλημα βάλε φωνή να το καταπιούμε!!! Δεν είναι στο χέρι του.... ninza Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 13:18

-=UNSEEN=- έγραψε:
Δεν υπάρχουν μυστικά Αλεξ μου αλλά Tips. Οπου κολλήσεις λοιπόν με οτιδήποτε εδω είμαστε όλοι. Δεν νομίζω να εχω πει ποτέ για κάτι ξέρω α;λλά δεν λέω.... Οτι ξέρω και οτι μπορώ πάντα το μοιράζομαι. Οπότε πάρε οτι γουστάρεις με το καλό και αν υπάρξει πρόβλημα βάλε φωνή να το καταπιούμε!!! Δεν είναι στο χέρι του.... ninza Wink
Ναι κι εγω tips ηθελα να πω το "μυστικα"μου ηρθε εκεινη την ωρα. Embarassed

thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 16:22

Δεν σε παρεξήγησα βρε φίλε μου. Και δεν είναι δύσκολο ουτε το PCV. Ενας λόγος που πηρα το PCV είναι γιατί σε λίγο θα κυκλοφορήσει και το ignition 5 που θα πειράζει και advance, κάτι που δεν κάνει το Bazzaz και το θέλουμε στα δυνατά μηχανάκια με μεγάλους εκκεντροφορους και μεγάλα overlap, πόσο μάλλον οταν κάποια φορά υπάρχει και η περίπτωση να χρησιμοποιηθεί VP βενζίνη που θέλει πολύ Advance.

Εσυ κρίνεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΠαρ 23 Ιουλ 2010, 23:19

Καλα υπαρχει το ΒΑΖΖΑΖ και ρωτας τι να βαλεις ssss

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Διλημμα για pc5 και bazzaz 10p7ousΔιλημμα για pc5 και bazzaz Icnsl4Διλημμα για pc5 και bazzaz 2dhxn3kΔιλημμα για pc5 και bazzaz 2lbdx0jΔιλημμα για pc5 και bazzaz 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

Διλημμα για pc5 και bazzaz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διλημμα για pc5 και bazzaz   Διλημμα για pc5 και bazzaz EmptyΣαβ 24 Ιουλ 2010, 01:45

JIMK7 έγραψε:
Καλα υπαρχει το ΒΑΖΖΑΖ και ρωτας τι να βαλεις ssss
+750
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διλημμα για pc5 και bazzaz
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Διλημμα για ολοσωμη
» BAZZAZ
» Bazzaz fuel map

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com