Greek GSX-R forum
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 
JIMK7
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 
nasos-v
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 
T.R.E
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 
k8 600 kk
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 
kostaskr6
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 
κολτρέϊν
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 
Leroy
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 
ripper
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_l10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_c10Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Poll_r10 

 

 Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED

Πήγαινε κάτω 
+4
martza
GIXXERAKIAS
T.R.E
kentaurosk8
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 11:31

Καλημέρες παίδες.
Μες στη βδομάδα θέλω να βάλω τρόμπες φρένου-συμπλέκτη Brembo RCS 19.
Θα αλλαχθεί και το σωληνάκι του συμπλέκτη (μιας και έχω Κ8 με υδραυλικό), θα παίξει και κανα ποτηράκι υγρών rizoma αν δώ κάτι ωραίο και ούτω καθ εξής.
Το θέμα μου και κόλλημa είναι άλλο. Ενώ τα έλεγα με τον μάστορα μου είπε οτι θα μου αφήσει τον γνήσιο διακόπτη του συμπλέκτη πάνω καθώς η RCS δέν έχει δικό της διακόπτη αλλά επειδή δεν μοντάρεται στην RCS θα είναι κάπoυ δίπλα χώρια και για να μιζάρω δεν θα συμπλεκτάρω αλλά θα πατάω μόνο τον διακόπτη.... Evil or Very Mad
Δεν μου αρέσει αυτό το σενάριο καθόλου.
Ξέρετε μήπως κάποια λύση (μάλλον ο JimK7 & TRE που έχουν Κ7 να το έχουν κάνει ήδη) να μπεί ο διακόπτης κάπως εργοστασιακά για να συμπλεκτάρω κανονικά?
Ευχαριστώ!!! Smile Smile Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kentaurosk8 στις Πεμ 05 Απρ 2012, 15:49, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 12:03

kentaurosk8 έγραψε:
Καλημέρες παίδες.
Μες στη βδομάδα θέλω να βάλω τρόμπες φρένου-συμπλέκτη Brembo RCS 19.
Θα αλλαχθεί και το σωληνάκι του συμπλέκτη (μιας και έχω Κ8 με υδραυλικό), θα παίξει και κανα ποτηράκι υγρών rizoma αν δώ κάτι ωραίο και ούτω καθ εξής.
Το θέμα μου και κόλλημa είναι άλλο. Ενώ τα έλεγα με τον μάστορα μου είπε οτι θα μου αφήσει τον γνήσιο διακόπτη του συμπλέκτη πάνω καθώς η RCS δέν έχει δικό της διακόπτη αλλά επειδή δεν μοντάρεται στην RCS θα είναι κάπoυ δίπλα χώρια και για να μιζάρω δεν θα συμπλεκτάρω αλλά θα πατάω μόνο τον διακόπτη.... Evil or Very Mad
Δεν μου αρέσει αυτό το σενάριο καθόλου.
Ξέρετε μήπως κάποια λύση (μάλλον ο JimK7 & TRE που έχουν Κ7 να το έχουν κάνει ήδη) να μπεί ο διακόπτης κάπως εργοστασιακά για να συμπλεκτάρω κανονικά?
Ευχαριστώ!!! Smile Smile Smile


Κλασικός Έλληνας μηχανικός όταν έρθει η ώρα για καλώδια σηκώνει τα χέρια ψηλά... fafoutis fafoutis Υπάρχουν banjo bolt με ενσωματωμένο διακόπτη τα οποία βγάζουν 2 καλωδιάκια και τα συνδέεις κανονικά...

Το είχα πάρει απ'τον Μερεμέτη,στείλε ένα μήνυμα στον DimST θα σε φτιάξει Very Happy Είναι και φτηνό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 12:07

Nικο αν δεν θες τετοιες πατεντες δωστην μου εμενα βρε μην χαλιεσαι τοσο,να σε δωκω την μαμα να εισαι τζετ....αν θες δωσε μου και του φρενου να σε δωσω την μαμα να ταιριαζουν και πιο ωραια μεταξυ τους. fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
martza
Normal gixxer
Normal gixxer
martza


Όνομα: : ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
Τόπος : καπου στον παλανητη γη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 148
Αγωνιζόμενος : σταματηστε να ζηλευετε τα ασπρα!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/11/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 12:39

για εμενα νικο αμα θες παρε την βιδα που παει στο σωληνακι κ ειναι κ βαλβιδα
βγαζει δυο καλοδια απο κατο κ τα ενωνεις κ ειναι σουπερ εγω αυτο εχω κανει την εχει ο σπηλιοτης
κ εχει καποθ 10-12 ευρουλακια biblio

Υ.Γ: να εχει μια τρυπα γιατι ειναι για ενα σωληνακι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 14:40

Μάγκες ευχαριστώ όλους.
Ο τύπος μου είπε κάτι οτι οι afterάδικοι διακόπτες πχ σαν αυτόν που λέτε δίνουν λανθασμένο χάρτη ταχύτητας (νεκρά απ ότι μου είπε) και γι αυτό να επιλέξω τον μαμά.
Βέβαια μου ακούγεται λίγο κοκοψόψαρο αυτό.....
Άρα με διακοπτάκι τέτοιο δεν θα έχω κανένα θέμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κωσταςηρακλειο
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : kostas
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 563
Αγωνιζόμενος : oxi pia
Hμερομηνία εγγραφής : 17/05/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 16:12

ι rsc για φρένο εχει δικό της διακόπτη τώρα για συμπλέκτη δεν ξέρω
αλλά λογικά θα έχει και αυτή.. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
martza
Normal gixxer
Normal gixxer
martza


Όνομα: : ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
Τόπος : καπου στον παλανητη γη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 148
Αγωνιζόμενος : σταματηστε να ζηλευετε τα ασπρα!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/11/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 18:21

o καστορας συγνωμη λαθος ο μαστορας σου κανει λαθος για εμενα παρε η μπουκαλακι με διοκοπτη η αυτο που σου ειπα παραπανω κωστα εμενα η τρομπα του συμπλεκτη(rsc) δεν ειχε διακοπτη επανω. νικο κανενα προβλημα δεν θα εχεις κ εγω το εχω πανω στο μχνακι ολα οκ!!!!

να κ μια φοτο για να καταλαββεισ τι λεω.

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Lightech2010pdfadoberea

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 18:40

Σωστά όπως κάνουμε με το πίσω φρένο όταν δεν παίζει ελατήριο σε after μαρσπιέ.
Κι εγώ αυτό έλεγα αλλά είχα την αντιπαράθεση του "όχι σωστού χάρτη ταχύτητας"....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 18:54

martza έγραψε:
o καστορας συγνωμη λαθος ο μαστορας σου κανει λαθος για εμενα παρε η μπουκαλακι με διοκοπτη η αυτο που σου ειπα παραπανω κωστα εμενα η τρομπα του συμπλεκτη(rsc) δεν ειχε διακοπτη επανω. νικο κανενα προβλημα δεν θα εχεις κ εγω το εχω πανω στο μχνακι ολα οκ!!!!

να κ μια φοτο για να καταλαββεισ τι λεω.

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Lightech2010pdfadoberea


++++ 1000 To ιδιο εχω βαλει και ειναι ολα ΟΚ good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 18:56

kentaurosk8 έγραψε:
Σωστά όπως κάνουμε με το πίσω φρένο όταν δεν παίζει ελατήριο σε after μαρσπιέ.
Κι εγώ αυτό έλεγα αλλά είχα την αντιπαράθεση του "όχι σωστού χάρτη ταχύτητας"....


Πες του μαστορα να μην λεει μαλακιες fafoutis fafoutis γιατι ο διακοπτης ειναι ΟΝ ΟF και τιποτε αλλο file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 24 Οκτ 2010, 19:01

Παίδες 1000 ευχαριστώ.
Αύριο κι όλας μπαίνουν οι RCS με εργοστασιακή ευλάβεια. Άκου εκεί θα πατάω το σουιτσάκι με το δάχτυλο... Smile Smile Smile
Δημήτρη ήμουν σίγουρος γι αυτό που λές και έτσι κατάλαβα οτι μου λέει κοκοψόψαρα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΣαβ 30 Οκτ 2010, 20:51

Τελικά το κανα με βαλβίδα σαν την παραπάνω. Αρχικά δούλεψε αλλά μόλις τα υγρά φούσκωσαν λίγο.... FI !!!
Έβγαλε καμιά 6άρα φορές και οι κωδικοί ήταν για υψηλό ρελαντί τη μία και για βραχυκυκλωμένο την άλλη. Φρίκη!!! Μίλησα και με TRE και Νάσο και σε όλους είχε δουλέψει σωστά. Τελικά έβαλα κάτω απο το ποτηράκι του υγρού ένα διακοπτάκι Push και όλα ΟΚ. Ο λόγος για το FI ήταν οτι απο τη μία ο εγκέφαλος είχε μια ταχύτητα μέσα και κάποιες στροφές και απο την άλλη ο διακόπτης της τρόμπας έστελνε νεκρά. Ξέρεις κανείς διακόπτη με παρπάνω bar? Smile Smile Σκεφτείτε οτι ένα πόντο πάταγα τον συμπλέκτη και έβαζα μπρος.
Ευτυχώς FI τέλος... Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΣαβ 30 Οκτ 2010, 21:07

kentaurosk8 έγραψε:
Ο λόγος για το FI ήταν οτι απο τη μία ο εγκέφαλος είχε μια ταχύτητα μέσα και κάποιες στροφές και απο την άλλη ο διακόπτης της τρόμπας έστελνε νεκρά.


Τέλος καλό όλα καλά,αλλά αυτό που λες μου φαίνεται λίγο περίεργο... scratch Θα γεφυρώσω μόνιμα τον δικό μου συμπλέκτη να δω τι θα κάνει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Oikopedofagos
Normal gixxer
Normal gixxer
Oikopedofagos


Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 377
Hμερομηνία εγγραφής : 25/05/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΣαβ 30 Οκτ 2010, 21:09

Νίκο έχω δει και εγώ FI για αυτό το λόγο αλλά ήταν σε busa 08
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΣαβ 30 Οκτ 2010, 21:17

Oikopedofagos έγραψε:
Νίκο έχω δει και εγώ FI για αυτό το λόγο αλλά ήταν σε busa 08


Άρα έχει θέμα στα μηχανάκια που έχουν αυτόματο ρελαντί? Very Happy


Όπως και να'χει Kentaure μήπως ήταν καλύτερο να βγάλεις λίγα υγρά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
martza
Normal gixxer
Normal gixxer
martza


Όνομα: : ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
Τόπος : καπου στον παλανητη γη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 148
Αγωνιζόμενος : σταματηστε να ζηλευετε τα ασπρα!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/11/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΣαβ 30 Οκτ 2010, 22:50

(sugnomi gia ta latinika alla kati epathe o ypologistis k den gyrnaei se ellinika)

mporei na mhn exei ginei kali eksaerosi apo kato ston sumplekti k emena moy eixe bgalei f1 alla eytege i eksaerwsei giati diabaze synexeia patimeno ton symplekti k to diabaze gia lathos koita k auto
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 31 Οκτ 2010, 00:25

kentaurosk8 έγραψε:
Τελικά το κανα με βαλβίδα σαν την παραπάνω. Αρχικά δούλεψε αλλά μόλις τα υγρά φούσκωσαν λίγο.... FI !!!
Έβγαλε καμιά 6άρα φορές και οι κωδικοί ήταν για υψηλό ρελαντί τη μία και για βραχυκυκλωμένο την άλλη. Φρίκη!!! Μίλησα και με TRE και Νάσο και σε όλους είχε δουλέψει σωστά. Τελικά έβαλα κάτω απο το ποτηράκι του υγρού ένα διακοπτάκι Push και όλα ΟΚ. Ο λόγος για το FI ήταν οτι απο τη μία ο εγκέφαλος είχε μια ταχύτητα μέσα και κάποιες στροφές και απο την άλλη ο διακόπτης της τρόμπας έστελνε νεκρά. Ξέρεις κανείς διακόπτη με παρπάνω bar? Smile Smile Σκεφτείτε οτι ένα πόντο πάταγα τον συμπλέκτη και έβαζα μπρος.
Ευτυχώς FI τέλος... Smile Smile

Tο πιο πιθανο σεναριο η βαλβιδα που εβαλες ειναι πατατα Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΚυρ 31 Οκτ 2010, 12:14

@ TRE: Νικόλα και να έβγαζα λίγο υγρό πάλι θα φούσκωνε σε πιο ψηλές θερμοκρασίες. Σκέψου οτι προχθές το βράδυ και χτές το πρωί είχε ψωλόκρυο και πάλι μετά απο 5 λεπτά λειτουργίας πέταγε σφάλμα.

@ Matza: Γεράσιμε το τσεκάραμε και όλα κομπλέ απο εξαέρωση. Άσε που δεν το έκανε απο την αρχή αλλά μετα που φούσκωνε.

@ JimK7: Το πιό πιθανό είναι αυτό που λές. Μου έκανε εντύπωση που ίσα ίσα που πάταγα τον συμπλέκτη και έπαιρνε μπρος. (μισό πόντο)
Θα μιλήσω με τον προμηθευτή της βαλβίδας και θα δώ Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED   Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED EmptyΣαβ 23 Αυγ 2014, 03:40

Τυχαία έπεσα σε αυτό το ποστ και μιάς και αυτό δεν το είχα σκεφτεί.
Έχω ήδη παραγγείλει διακόπτη για το φρένο.
Ο ίδιος διακόπτης χρησιμοποιείται και για τον συμπλέκτη;
Σε επιλογή που είχα ανάμεσα σε brembo,goodrich και άλλη μία μάρκα, πήρα brembo.

Κένταυρε,τι έιναι το διακοπτάκη push;
Έχει κάτι push διακοπτάκια η ISR αλλά δεν έχω καταλάβει πού χρησιμεύουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα φώτα σας με RCS 16 Συμπλέκτη - UPDATED
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χρονοκαθυστέρηση στα Φώτα
» τα φωτα σας για τα φωτα μου
» K8 750 φώτα xenon

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com