Greek GSX-R forum
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_l10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_c10Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Shoei X-spirit II

Πήγαινε κάτω 
+11
Barberis
Leroy
Miou
gat0s
gousios
papagym
lotinia
dimdoc
STELIOS
gianni
Ksaplas
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 12:01

ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
Hamamatsu έγραψε:
Η helmetexress δεν πρεπει να στελνει Ελλαδα.Εχει αγορασει κανεις?
Αλεξη στελνουν και Ελλαδα αλλα το θεμα με τα τελωνεια εχει σφιξει πολυ ..
Οι δασμοι ειναι αναποφεκτοι πλεον!

χρηστο αν ζητησεις απο το πωλητη να στο στειλει και καλα σαν ''δωρο'' δεν γλυτωνεις τους δασμους και τι τελωνειο??
και ενα αλλο που ειχα διαβασει οτι αν το στειλεις με απλο ταχυδρομειο το δεμα δεν περναει απο τελωνειο και ετσι γλυτωνεις δασμους.
τωρα αυτο δεν ξερω αν ισχυει.εγω παντως δεν τ εχω δοκιμασει.
οποιος ξερει κανενα τροπο για να γλυτωνουμε αυτο το νταβατζλικι ας μας πει. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Barberis
Normal gixxer
Normal gixxer
Barberis


Άντρας Όνομα: : BilltheBarber
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Hμερομηνία εγγραφής : 26/08/2010

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 12:53

Όσον αφορά απο αμερική,ζητάς να στο στείλουν ΜΟΝΟ με USPS που είναι τα αμερικάνικα ταχυδρομεία και λες όπως είπες στον πωλητη είτε να γραψει δωρο,είτε να βαλει ενα συμβολικο ποσο πχ 10$-15$,τωρα απο αγγλια δεν ξέρω τι παιζει..

Παντως εγω παιδες φοβαμαι να διακυνδινεύσω να παρω κατι που κοστίζει 350+ευρω απέξω και πόσο μαλλον όταν μιλαμε για κράνος που μπορει να υσχείουν αλλες προδιαγραφες,μεγεθη κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 13:32

Barberis έγραψε:

Παντως εγω παιδες φοβαμαι να διακυνδινεύσω να παρω κατι που κοστίζει 350+ευρω απέξω και πόσο μαλλον όταν μιλαμε για κράνος που μπορει να υσχείουν αλλες προδιαγραφες,μεγεθη κτλ.

Αγγλια τα ιδια θα ειναι με ελλαδα λογικα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 15:08

Barberis έγραψε:
Όσον αφορά απο αμερική,ζητάς να στο στείλουν ΜΟΝΟ με USPS που είναι τα αμερικάνικα ταχυδρομεία και λες όπως είπες στον πωλητη είτε να γραψει δωρο,είτε να βαλει ενα συμβολικο ποσο πχ 10$-15$,τωρα απο αγγλια δεν ξέρω τι παιζει..

Παντως εγω παιδες φοβαμαι να διακυνδινεύσω να παρω κατι που κοστίζει 350+ευρω απέξω και πόσο μαλλον όταν μιλαμε για κράνος που μπορει να υσχείουν αλλες προδιαγραφες,μεγεθη κτλ.


ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
Hamamatsu έγραψε:
Η helmetexress δεν πρεπει να στελνει Ελλαδα.Εχει αγορασει κανεις?

Αλεξη στελνουν και Ελλαδα αλλα το θεμα με τα τελωνεια εχει σφιξει πολυ ..
Οι δασμοι ειναι αναποφεκτοι πλεον!


χρηστο αν ζητησεις απο το πωλητη να στο στειλει και καλα σαν ''δωρο'' δεν γλυτωνεις τους δασμους και τι τελωνειο??
και ενα αλλο που ειχα διαβασει οτι αν το στειλεις με απλο ταχυδρομειο το δεμα δεν περναει απο τελωνειο και ετσι γλυτωνεις δασμους.
τωρα αυτο δεν ξερω αν ισχυει.εγω παντως δεν τ εχω δοκιμασει.
οποιος ξερει κανενα τροπο για να γλυτωνουμε αυτο το νταβατζλικι ας μας πει.





παιδια ποτε μα ποτε δεν ζηταμε να μας στειλουν με ups μονο με usps οπως σωστα ειπε ο φιλος ειναι τα κρατικα ταχυδρομια σαν τα ελτα τα δικα μας(μονο που δουλευουν σωστα...)
το ζηταμε να σημειωθει σαν δωρο(gift) αλλα δεν το κανουν ολα τα μαγαζια(ακομα κανενας δεν μου εχει αρνηθει αλλα ξερω πως δεν το κανουν ολοι) αμα σταλει με κουριερ (ups-feedex-dhl κτλ)την κατσατε την βαρκα....99.9% θα
περασει απο τελωνειο και θα σας ζχτησουν λεφτα...με το κανονικο ταχθδρομιο παλι περναει τελωνειο αλλα σας ζητανε 3 ε ανεξαρτητα απο μεγεθος-βαρος .πριν 2 εβδομαδες εφερα μανετες για μερικους φιλους ... μου τις εφεραν στο μαγαζι που δουλευω τα ελτα και πληρωσα 3ε για το τελωνιο... 1 μηνα πριν εφερα απο αμερικη εξατμηση και 1 καλωδιωση και ηρθανε χωρις κανενα προβλημα με 3 ε χρεωση η καθε κουτα...
απο αγγλια μιας και ειναι στην ευρωπη και δεν εχουμε συνορα δεν υπαρχουν και τελωνεια (ουτε καν τα 3 ε)
καποιος γνωστος μου του ετυχε στο παρελθον να φερει πραγματα απο αμερικη με usps και αυτος αλλα ετυχε και του ζητησαν λεφτα(δεν θυμοταν αν ειχε ζητησει να σημειωθει σαν δωρο)
επισης στην αγγλια παιδια δεν εχουν καθολου φπα στα κρανοι και γλυτωνουν λεφτα και απο εκει...
ελπιζω να βοηθησα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 15:51

Παιδια επειδη δουλευω σε courier που εχει να κανει μονο (σχεδον) με εξωτερικο, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ερχεται απο τριτη χωρα (μη-Ε.Ο.Κ) Περναει παντα τελωνειο.
Το αν γραψεις ''GIFT'' η οχι δεν ειναι η κυρια αιτια για το αμ θα πληρωσεις δασμους η οχι.
Ειναι καθαρα θεμα εκτελωνιστη!
Σιγουρα βοηθαει το να στο στελνουν σαν ''ΔΩΡΟ'' αλλα ΟΛΑ μα ΟΛΑ περναν τελωνειο και σκαναρονται.
Ειναι κατα 70% θεμα τυχης.
Απο κει καπερα το ρισκο ειναι του καθενος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 16:56

Ναι, αυτο ισχυει για τις εταιριες. Με το κρατικο ταχυδρομειο και με την EMS δεν παιζει θεμα 99.9% file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 19:17

εχω ψωνισει για εμενα και για φιλους μου πανω απο 5000ε σε μικροπαπαριες στο ιντερνετ (το πιο ακριβο ηταν περιπου 500ε) παντα με ems kai ups ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 19:48

Οσες φορες μου εστειλαν με usps απο αμερικα πληρωσα 3 ευρω.
2 φορες μου εστειλαν με dhl και ενω περιμενα να με σκισουν δεν πληρωσα ουτε τα 3 ευρω.. Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 21:03

Ειμαστε οκ απο θεμα αποστολης ,αλλα απο θεμα νουμερου ειπανε καποιοι οτι ειναι τελειως διαφορετικα στην Αμερικη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 01:59

Hamamatsu έγραψε:
Οσες φορες μου εστειλαν με usps απο αμερικα πληρωσα 3 ευρω.
2 φορες μου εστειλαν με dhl και ενω περιμενα να με σκισουν δεν πληρωσα ουτε τα 3 ευρω.. Shocked

Αλαξαν ολα πλεον...
Ακου τι σε λεω Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Shoei X-spirit II
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Shoei X-spirit II
» Shoei x spirit 2 250€
» HJC R-PHA 10 vs shoei 1100

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com