Greek GSX-R forum
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 
JIMK7
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 
nasos-v
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 
T.R.E
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 
k8 600 kk
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 
kostaskr6
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 
κολτρέϊν
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 
Leroy
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 
ripper
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_l10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_c10 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Poll_r10 

 

  KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤρι 15 Μαρ 2011, 20:30

Αγαπητοι φιλοι θα ηθελα να ακουσω ,αν γνωριζετε καποιοι απο εσας , πιο πιρουνι θα μπορουσα να φορεσω στο μηχανακι μου (busa gen1) μιας και δεν με καλυπτει πλεον το ''μαμα'' λογω (βαρους -μη ακτινικων-λιγων ρυθμισεων-κτλ) , να σημειωσω οτι το μηχανακι (σχετικα αναβαθμισμενο και λιγο ελαφρομενο) το ψιλοκυνηγαω στην πιστα .... και οτι δεν υπαρχει το καταλληλο μπατζετ για ohlins .... εχω σκεφτει να βαλω απο κ7 1000 η κ9 η zx 10 08 , εχει κανεις αποψη??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤρι 15 Μαρ 2011, 21:08

busa respect έγραψε:
Αγαπητοι φιλοι θα ηθελα να ακουσω ,αν γνωριζετε καποιοι απο εσας , πιο πιρουνι θα μπορουσα να φορεσω στο μηχανακι μου (busa gen1) μιας και δεν με καλυπτει πλεον το ''μαμα'' λογω (βαρους -μη ακτινικων-λιγων ρυθμισεων-κτλ) , να σημειωσω οτι το μηχανακι (σχετικα αναβαθμισμενο και λιγο ελαφρομενο) το ψιλοκυνηγαω στην πιστα .... και οτι δεν υπαρχει το καταλληλο μπατζετ για ohlins .... εχω σκεφτει να βαλω απο κ7 1000 η κ9 η zx 10 08 , εχει κανεις αποψη??



Αν υποθέσω ότι τα καλάμια του Busa είναι ίδια με του Κ1/Κ2 σε διάμετρο,τότε μπορείς να βάλεις μέχρι Κ5 1000 στις πλάκες σου,μετά θα χρειαστείς τιμονόπλακες...

Αν μπορείς μέτρησε τα μια στα σημεία που πιάνουν στις πλάκες και τότε μάλλον θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα...Θα μετρήσω και του ΖΧ 08 και θα σου πω,αλλά σίγουρα θα πρέπει να κάνεις κάποια πατέντα με τον άξονα μετά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤρι 15 Μαρ 2011, 21:23

Πρωτα απολα ευχαριστω φιλε νικο για την απαντηση , στο θεμα τωρα, αποτι μου ειπε ο μηχανικος μου η διαμετρος που εχουν οι μποτες εκει που πιανουν την πανω πλακα ειναι ιδια σε ολα τα up side doun πιρουνια , οι διαφορες παιζουν στις κατω πλακες , αν θυμαμαι καλα του busa μου ειναι 55 χιλ του κ5-6 54χ , κ7 56χ , κ9 55χ , ζχ10 δεν ξερω , αρα θεωριτικα μου κανουν του κ9 ενω για να φορεσω του κ7 θελω ρεκτιφιε 1χιλ σε cnc στην κατω τιμονοπλακα ..... ειναι σωστο ομως ??? και απο πλευρας ακαμψιων και λειτουργικοτητος θα παιξουν ''μπαλα'' ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤρι 15 Μαρ 2011, 22:03

busa respect έγραψε:
Πρωτα απολα ευχαριστω φιλε νικο για την απαντηση , στο θεμα τωρα, αποτι μου ειπε ο μηχανικος μου η διαμετρος που εχουν οι μποτες εκει που πιανουν την πανω πλακα ειναι ιδια σε ολα τα up side doun πιρουνια , οι διαφορες παιζουν στις κατω πλακες , αν θυμαμαι καλα του busa μου ειναι 55 χιλ του κ5-6 54χ , κ7 56χ , κ9 55χ , ζχ10 δεν ξερω , αρα θεωριτικα μου κανουν του κ9 ενω για να φορεσω του κ7 θελω ρεκτιφιε 1χιλ σε cnc στην κατω τιμονοπλακα ..... ειναι σωστο ομως ??? και απο πλευρας ακαμψιων και λειτουργικοτητος θα παιξουν ''μπαλα'' ....


Ναι έτσι είναι,η πάνω πλάκα είναι συνήθως 50mm,αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Θεωρώντας ότι του Κ7 δεν έχουν και καμιά σημαντική αναβάθμιση σε σχέση με του Κ5,θα πήγαινα για αυτά αν μπορείς να φτιάξεις τόσο μικρό δαχτυλίδι. Μάλλον θα χρειστείς όμως αλλαγή ελατηρίων αφού το Busa είναι περίπου 50 κιλά βαρύτερο σε σχέση με το Κ5...

Όπως και να έχει το κόστος δεν είναι ασήμαντο,υπολογίζω αγορά καλαμιών+ ελατήρια+ δαγκάνες/σωληνάκια περίπου 500 €. Επίσης κοίτα μήπως βρεις από Busa με ακτινικές που λογικά θα είναι bolt on....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤρι 15 Μαρ 2011, 23:04

φιλε μου για δες εδω.....

https://gixxer.forumgreek.com/t3509-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤετ 16 Μαρ 2011, 19:02

Τελικα η διαμετρος στη μποτα του μπουσα (που πιανει στην κατω πλακα) ειναι 54 χιλ οσο και του κ5 που μπαινει κουτι , οπως (το ιδιο 54 χ) και του zx 10 r 8+, και μαλλον παω προς τα εκει (ζχ10) , τα καλαμια του μπουσα κ8 αποκλειστηκαν απ την αρχη μιας και ηθελα καλαμια απο superbike και οχι gt μοτοσικλετα , για την σωστη επισημανση της σημαντικης διαφορας του βαρους να πω οτι το μηχανακι μου ειναι αυτη τη στιγμη 220 κιλα γεματο ενω αναμενεται να φτασει τα 200 κ (αν με αφησει η γ.....νη η κριση να συνεχισω την εξελιξη του ) αλλα εννοειτε οτι αφου βρεθει ο δοτης θα συζητησω εκτενως το ποια και (με πορες λιμπρες) ελατηρια θα χρησιμοποιηθουν .

Ευχαριστω και παλι τα τα παιδια που μπηκαν στον κοπο να απαντησουν-βοηθησουν. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤετ 16 Μαρ 2011, 20:02

busa respect έγραψε:
Τελικα η διαμετρος στη μποτα του μπουσα (που πιανει στην κατω πλακα) ειναι 54 χιλ οσο και του κ5 που μπαινει κουτι , οπως (το ιδιο 54 χ) και του zx 10 r 8+, και μαλλον παω προς τα εκει (ζχ10) , τα καλαμια του μπουσα κ8 αποκλειστηκαν απ την αρχη μιας και ηθελα καλαμια απο superbike και οχι gt μοτοσικλετα , για την σωστη επισημανση της σημαντικης διαφορας του βαρους να πω οτι το μηχανακι μου ειναι αυτη τη στιγμη 220 κιλα γεματο ενω αναμενεται να φτασει τα 200 κ (αν με αφησει η γ.....νη η κριση να συνεχισω την εξελιξη του ) αλλα εννοειτε οτι αφου βρεθει ο δοτης θα συζητησω εκτενως το ποια και (με πορες λιμπρες) ελατηρια θα χρησιμοποιηθουν .

Ευχαριστω και παλι τα τα παιδια που μπηκαν στον κοπο να απαντησουν-βοηθησουν. kapelo



Αφού πας κλίνεις προς ΖΧ 10, θα χρειαστείς κάποια πατέντα με τον άξονα,τα Suzuki έχουν συνήθως πιο χοντρό. Επίσης αν δεν βαριέσαι κάνε και μια μίνι-περιγραφή του πως έριξες το βάρος στα 220 γεμάτο,αν δεν κάνω στοκ πρέπει να είναι περισσότερο από 250+... 30 κιλά κάτω,είναι ενδιαφέρον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤετ 16 Μαρ 2011, 20:19

Αν και πρεπει να φυγω (εχω το pc στο γραφειο μου) , θα σου πω φιλε Νικο οτι σαν πρωην καρτιστας εχω ενα ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ θεμα με το βαρος ........ μαλλον χειροτερο και απο το δικο σου ...... αν και η κριση με σταματησε στη μεση , στα γρηγορα ομως θα σου πω οτι τα πρωτα 14 κιλα εφυγαν με την αλλαγη της εξατμισης (μαμα17k , arata full titanium 2,5κ) , 3.030 κ μου αφησαν χρονους με την αλλαγη του υποπλαισιου απο χαλυβδινο σε αλουμινενιο απο 99 μον , και πολλα αλλα που δεν προλαβαινω τωρα να αναφερω , απλα τελειωνοντας να σου πω οτι το μπουσα εχει πολυ λιπος για (ευκολο) διωξιμο , ισως καποια στιγμη κανω καποια παρουσιαση της μηχανης αλλα να ... δεν ειναι οπως θα ηθελα .....και ετσι προτιμω να την παρουσιασω μια και καλη οταν θα εχω φτασει το στοχο μου ..... 200κ βαρος 200 αλογα τροχο , κατω απο 1.08 μεγαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤετ 16 Μαρ 2011, 20:28

busa respect έγραψε:
Αν και πρεπει να φυγω (εχω το pc στο γραφειο μου) , θα σου πω φιλε Νικο οτι σαν πρωην καρτιστας εχω ενα ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ θεμα με το βαρος ........ μαλλον χειροτερο και απο το δικο σου ...... αν και η κριση με σταματησε στη μεση , στα γρηγορα ομως θα σου πω οτι τα πρωτα 14 κιλα εφυγαν με την αλλαγη της εξατμισης (μαμα17k , arata full titanium 2,5κ) , 3.030 κ μου αφησαν χρονους με την αλλαγη του υποπλαισιου απο χαλυβδινο σε αλουμινενιο απο 99 μον , και πολλα αλλα που δεν προλαβαινω τωρα να αναφερω , απλα τελειωνοντας να σου πω οτι το μπουσα εχει πολυ λιπος για (ευκολο) διωξιμο , ισως καποια στιγμη κανω καποια παρουσιαση της μηχανης αλλα να ... δεν ειναι οπως θα ηθελα .....και ετσι προτιμω να την παρουσιασω μια και καλη οταν θα εχω φτασει το στοχο μου ..... 200κ βαρος 200 αλογα τροχο , κατω απο 1.08 μεγαρα.


ΟΚ θα περιμένω με ενδιαφέρον! Έχω λύσει κανά 2 φορές Busa και όντως έχει πολύ πράγμα να αφαιρέσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NIKOS
Normal gixxer
Normal gixxer
NIKOS


Άντρας Τόπος : ΠΟΛΥΓΩΝΟ_ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 142
Αγωνιζόμενος : TA ΒΡΑΔΙΑ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΤετ 16 Μαρ 2011, 21:29

συγουρα με λιγη δουλιτσα μπαινει απο κ3-κ4 1000.θα δουλεψει απιστευτα κ αν βαλεισ κ 320 δισκοπλακεσ μια rcs τρομπα θα φτιαξεισ κ φρεναρεσ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

 KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????    KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ???? EmptyΠεμ 17 Μαρ 2011, 19:37

NIKOS έγραψε:
συγουρα με λιγη δουλιτσα μπαινει απο κ3-κ4 1000.θα δουλεψει απιστευτα κ αν βαλεισ κ 320 δισκοπλακεσ μια rcs τρομπα θα φτιαξεισ κ φρεναρεσ.


Φοραω ειδη rc 19x20 racing brembo τρομπα φρενου , σωληνακια υψηλης (2 σε 2), ebc gold τακακια , gpm δισκοπλακες 320 mm (oι οποιες ειναι τιμια επιλογη για τα λεφτα τους θα ελεγα) , αλλα οι εξαπιστονες ειναι πραγματικα σαν να ''πλενεις αραπη'' ΔΕΝ εχουν την αισθηση που θα ηθελα (στο δρομο) ενω στην πιστα μετα απο καποιους γυρους ..... ανοιγουν ..... (και ομως ειναι αληθεια) δεν συζητω οτι καθε τρεις και λιγο θελουν εξαερωση .....

σημ: και μιας και μιλαγαμε για βαρος ακουστε .... βαρος (κομπλε) εξαπιστονης 880 γρ , βαρος τακακιων (ebc golg για τις συγκεκριμενες δαγκανες) 260 γρ , βιδες στηριξης στο πιρουνι 35γρ , συνολο 1.175 γρ Η ΚΑΘΕ ΔΑΓΚΑΝΑ πληρως τοποθετημενη στο πιρουνι ..... τη στιγμη που οι συγχρονες μονομπλοκ δεν πρεπει να ειναι πανω απο -+ 600 γ πληρεις (με τακακια και βιδες)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
KATAΛΗΛΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΓΙΑ BUSA ????
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» busa
» mitsabas busa
» After market Ψαλιδι για Busa?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com